Dt.

Mehmet Arıkan

verifiedCreated with Sketch.

10 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Doktorumuz Manisa doğumlu olup İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. 2007 yılı itibariyle Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne yerleşerek meslek hayatına… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
10 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • B

  Tavsiye üzerine gittim.Mesai saatleri dışında ihtiyacımız olduğunda rahatlıkla ulaşabildik, harika bir diş hekimi.Ben 20'lik dişlerim için başvurdum.Diş taşı,diş temizliği bir de çürük dişlerime dolgu için gittim, tedavi oldum.Şikayetim ve tedavim hakkında bilgilendirildim.Tedavim başarılı sonuçlandı.

 • A

  Diş yaptırmaya ihtiyacım vardı .Uzun bir süre fizik tedaviye gidiyordum. Tesadüf üzerine kendileriyle tanışma fırsatım oldu.İmplant,dolgu ve kanal tedavisi yapıldı.Tüm aldığım hizmetlerden memnun kaldım.Tedavi öncesi fazlasıyla tedavi hakkında şikayetim hakkında bilgilendirildim.Şu an tedavim bitmek üzere.Son implantım takılıyor.Ben kesinlikle memnunum.Herkese tavsiye ederim.

 • S

  Ben Mehmet Bey'e tesadüf sonucu gittim, yarım kalan implantlarıma devam etti, tamamladı. İnanılmaz iyi bir doktor. İnsani yönden çok iyi bir doktor. Memnuniyetim üzerine eşimin ve yiğenimin dişlerini yaptırdık. Aile doktorumuz oldu Mehmet Bey. Kendisini severiz ve de çok iyi bir diş hekimi.

 • H

  Dişlerimle ilgili problemlerim vardı, bu vesile ile tanıştık. Dişimde kırık vardı bunu tamir etti. Dolgu, temizleme, beyazlatma yaptı ve daha sonra eşime dostlarıma tavsiye ettim. Onlar da memnun kaldılar. Şikayetim ve tedavim hakkında detaylı bilgi verildi. Bir sıkıntım kalmadı, tedavim olumlu sonuçlandı.

 • F

  Diş dolgum için tercih ettim. Tedaviye başlamadan gerekli bir şekilde bilgilendirildim, hem de çok büyük, ayrıntılı bir şekilde. Yaptığı tedavinin karşılığını aldım. Hiçbir zaman 2. kez gitmeme gerek kalmadı. Eli çok hafif , çok dikkatlice güzel bir şekilde tedavi yapıyor. Tedavim başarılı sonuçlandı, bir problem yok.

 • E

  Ben Doktor Mehmet Bey'e diş eti iltihabı ameliyatı, kanal tedavisi oldum. Diş temizlemesi yapıldı, 20'lik dişim çekildi ve bunların hepsinden çok memnun kaldım. Temizliğe çok önem veriyor, bunu görünce de çok memnun oldum. İlgi ve alakası çok güzel. Çevremdeki herkesi yönlendiriyorum. Çok mutlu oldum.

 • K
  Konum: Rommer International Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi

  Sayin Mehmet Arikan, mesleginde gayet basarili, pozitif ve bircok dis hekiminden kesinlikle daha yetkin,kaliteli bir doktor. Bircok doktora gittim ama beni iyilestiren kisidir kendisi.Hele ki elinin hafifligi inanilmaz. Kendisini birkez daha tebrik ediyorum...

  Mehmet Arıkan2017-11-23

  Öncelikle tekrar geçmiş olsun dilerim Koray Ateş Bey. Sizin gibi saygıdeğer hastalarımıza çözüm olabilmek bizi onurlandırdı. Değerli görüşlerinizi esirgemeden paylaşmanızdan ayrıca mutluluk duyduk. Kontrol randevularınıza bekleriz efendim.

 • E
  Konum: Rommer International Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi

  Çok tecrübeli ve güleryüzlü bir doktor olduğu için Mehmet Bey'i tercih ettik.Çok memnun kaldık.Teşekkür ederiz.

  Mehmet Arıkan2017-10-18

  Sizin gibi değerli ve saygın hastalarımıza hizmet vermek bizim için ayrı bir keyif ve ayrıcalık. Olumlu düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim. Kontrol randevularımızda yine görüşmek dileğiyle. Tekrar geçmiş olsun

 • E
  Konum: Rommer International Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi

  Dolgu tedavisi ve dis temizletme amaciyla klinigine gitmistim.mehmet beyi benim gibi disci fobisi olanlar icin kesinlikle tavsiye ederim.hastasinin dilinden anliyor ve son derece eli hafif.hersey icin tesekkur ederim.

  Mehmet Arıkan2017-09-21

  Ezgi hanım değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Sizin gibi değerli hastalarımıza hizmet vermek bizim için bir keyifti. Tekrar geçmiş olsun.

 • Konum: Rommer International Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp MerkeziHizmet: Kök Kanal Tedavisi

  "Diş eti hastalıklarıyla ilgili olan tedavime paralel olarak, Mehmet Bey'den kök kanal tedavisi hizmeti aldım. Hastalarıyla son derece ilgili, tedaviyle ilgili her adımı son derece titiz ve kontrollü bir şekilde ele alan ve en iyi sonucu almak için elinden geleni fazlasıyla yapan bir hekim. Hiç bir problemle karşılaşmadan çok başarılı bir tedavi süreci geçirdim. Uzmanlığıyla ilgili olarak kendisi gerçekten tavsiye ederim herkese. Tekrar teşekkür ediyorum kendisine."

  Mehmet Arıkan2017-08-05

  Levent Bey, olumlu yorumlarınız için teşekkür ederim. Sizin gibi değerli hastalarımıza hizmet vermek ayrı bir keyif. Kontrol randevularınızda yine iletişimde kalmak isterim. Tekrar geçmiş olsun

Hakkımda

Hakkımda

 • Doktorumuz Manisa doğumlu olup İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. 2007 yılı itibariyle Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne yerleşerek meslek hayatına adım atmıştır.

  2010 yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı tarafından düzenlenen florozis taramalarında bizzat faaliyet göstermiştir.
  2011-2013 yılları arasında 4 farklı ilde ve bu illere bağlı bölgelerde (Antalya, Kemer, Demre, Burdur, Bucak, Afyon, Dinar, Isparta) Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Protez (Protetik Diş Tedavisi) ve İmplantoloji çalışmaları yapmıştır.
  2013-2014 yıllarında Antalya’da Estetik Diş Hekimliği çalışmalarına başlamıştır.
  2014-2016 yılları arasında Didim’de Estetik Diş Hekimliği çalışmalarına devam ederek diş hekimliği hizmetlerini uluslararası boyuta 7 ülkeye (İngiltere, Almanya, İsveç, Norveç, İskoçya, İtalya, Fransa) ulaştırabilmiştir.
  2016 yılında Didim’de çocuklara oral hijyen konusunda eğitim ve bilgilendirme çalışması yapmıştır.
  2016 yılı sonu itibariyle Bursa’ya yerleşmiş olup halen ROMMER International Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi’nde mesleki faaliyetlerini sürdürmektedir.
  2017 yılında Bursa'da oral hijyen konusunda daha bilinçli bireyler yetiştirilmesi amacına hizmet edecek yeni bir eğitim çalışması düzenlemiştir.

  Katıldığı kongre ve seminerler:

  2017 Prof Dr Dt Aslıhan Üşümez "İmplant Üstü Protezlerde Simantasyon, Komplikasyonlar ve Çözümleri", BAOB
  2017 Doc Dr Sabri Cemil İŞLER "Tek Diş İmplantlarda Cerrahi ve CAD-CAM Uygulamaları", BAOB
  2017 Dr Inaki Gamborena "İmplant Dişhekimliğinde Paradigma Değişimi: Yumuşak Doku Kavramının önemi", Sheraton Kongre Merkezi, Ankara

Okullar / Eğitimler

 • Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi (2013, Isparta)

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Üç boyutlu düşünebilme ve analiz edebilme kabiliyetimi sanatsal el becerilerimi insan sağlığına hangi alanda hizmet edebilirim diye düşündüm. Cevabı diş hekimliğinde buldum.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Diş hekimliği çoğunlukla multidisipliner hekim yaklaşımı gerektirir. Dolayısıyla bu iş ekip işidir. Doğru ekibi oluşturmak ya da bir parçası olmak uzun zaman alır ve çok emek ister.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

-Sıkıntıyla kapıdan içeri giren bir hastamın rahat bir nefes alarak klinikten ayrılması

-Dişlerindeki problemler nedeniyle rahatça konuşamayan hatta gülemeyen bu sebepten ötürü ciddi özgüven problemi yaşayan bir hastamın artık insanların gözünün içine bakarak gülümsemesi hatta oturuşunun duruşunun değişmesi

-Tükettiği besinlerden yıllarca tat alamayan hastaların özlediği tatları yeniden alabilmesi

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Bursa'ya yerleştikten birkaç ay sonra yer değişikliğimden haberi olmayan hastalarımın beni arayıp asistanımdan randevu oluşturmaları sonra da didimdeki kliniğime gidip biz geldik diye siz nerdesiniz diye beni tekrar aramaları bugün baktığımda yüzümde tebessüm ettiren bir anı olarak kaldı. tabiiki aynı şekilde randevularımın da didimdeki hastalarımla doldurulması ayrı bir gülünç durum oluşturmuştu.