İlgili makaleler Ortodontist Listesi

Röportaj

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

-Hastalarıma gülümsemelerini ve özgüvenlerini kazandırmak

-Uzun süren tedavi süremizden dolayı hastalarımla iletişim kurarak, onlarla güzel anılar biriktirmek

-Hastalarımın tedavi sonunda yaşadığı mutluluğu görebilmek

Internet ve teknoloji işinizi ne şekilde kolaylaştırdı?

Diş hekimliğinde 8 uzmanlık dalından ortodontiyi seçmemin sebebi, diğer branşlara oranla daha fazla mekanik bilgisi gerektirmesi ve tedavinin sonunda gözle görülür büyük değişikliklerin yaşanması.

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Hastalarımızdan birinin velisi ile kızının tedavisi sırasında sohbet ederken –ki kendisi çok mutaassıp biriydi- velinin kendisini çok rahat hissetmesi ve birden argo kelimler kullanmaya başlaması, akabinde benim bir kaç saniye donduktan sonra istemsizce gülmeye başlamam ☺

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Mesleğimiz diğer anabilim dallarına oranla daha rahat bir bölüm gibi görülse de uzun dönemde belimiz, sırtımız ve ellerimizde meydana gelen sıkıntılar sanırım mesleğimizin kendine özgü zorluklarının başında gelmektedir.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Bence toplumdaki genel kanının aksine, iyi bir hekimde bilgi ve donanımdan önce vicdan olması gerekmektedir. Vicdanı olmayan bir hekim, ne kadar bilgili olursa olsun topluma faydalı olamaz.

Sizce diş hekimi olmak için bir insanın hangi vasıflara sahip olması gerekir?

Ortodontik tedaviler günümüzde sadece çocuklara değil, diş ve dişeti sağlığı yerinde olan hemen hemen her bireye uygulanabilmektedir. 8 yaşını geçmiş her çocuğun ortodonti uzmanına kontrole götürülmesi, ilerleyen zamanlarda çözülmesi çok daha zahmetli ve külfetli olabilecek muhtemel tedavilerin kısa sürede ve daha ekonomik şekilde çözülebilmesini sağlamaktadır.