Prof. Dr.

Yavuz Beşoğul

Kalp ve damar cerrahisi

92 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 1 008 profil ziyareti var

Prof. Dr. Yavuz Beşoğul 1989 Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1991 - 1996 yılları arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Fakültesi Kalp ve Damar… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
92 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Yer: Mehmet Toprak HospitalHizmet: Raynaud tedavisi ameliyatı

  Memnuniyetimizi nasıl kelimelere döküp başlayacağımı aslında bilemiyorum.eğer sizlerde bizim gibi çaresiz kalıp buradan yorumları okuyorsanız doğru Hocanın ellerine bırakın kendinizi.biraz uzun olur belki ama anca anlatılır en iyisinin Yavuz Hoca ve ekibi olduğu. Babamın parmaklarının uçları 1günde morarmaya hissizleşmeye ve soğumaya başladı. Bulunduğumuz yerde en iyisi diyebileceğimiz ve prof. olan bir hekime danıştık.ilaçlar iğneler bizi oyalamalar uzun sürecek tedavi ama ortada hiçbir iyileşme yok.aslında sadece 23günlük bir süre geçmişti ama babamın parmaklarını kaybetmek üzere olduğunu bizler bile dışarıdan görebiliyorduk.daha fazla dayanamayıp nette araştırma yaparken rastladım Hocanın adına yorumlarına.hemen randevu alıp kendisine muayeneye gittik.daha ilk bakışta teşhis belliydi şansımız sadece yüzde elliydi hiç bekletmeden ameliyat günü aldık ve süreç başladı bizim için.Hocamızın sekreteri kendisi ve diğer ekip hiç ellerini üzerimizden çekmediler.kendinden emin halleri ve bize karşı davranışları okadar samimi ki hiç endişe etmenize gerek kalmadı.ameliyat esnasında hiç bizi yanıtsız bırakmadı Sayın İkbal Hanım,Sayın Hocamız Yavuz Beşoğul ameliyat gününün gecesi saat 1de bile hastası hakkında bilgi almak için hep iletişimdeydi.babam artık uzuv kaybından kurtuldu. Prof. Dr. Yavuz Beşoğul Hocamıza ve ekip arkadaşlarına sonsuz teşekkürler.hepsine meslek hayatlarında başarılar dileriz Allah sizler gibi meslek aşkı ve kendini geliştiren kişilerin yollarını daima açık etsin.

 • Yer: Mehmet Toprak Hospital

  Biküspit aort kapağım ve 48mm olmuş anevrizmam olduğunu öğrendikten sonra hastane hastane, doktor doktor gezmeye başlamıştım. Fakat bir türlü emin olamıyordum. Ta ki Yavuz Hocamı bulana kadar. İlk muayenemde tamam dedim. 30 yıllık tecrübesi, güleryüzü,alçakgönüllülüğü,kendinden emin tavırları sonucunda ameliyatımı yapacak doktorumu buldum dedim. Ameliyat tarihini belirledik ve ameliyat olmadan yaşadığım streslerin çoğu bitmişti. Yavuz hocam ve ekibi İlkber hanım, Aydın Bey, yoğun bakımda Mücahit Bey, Pınar hanım,Kübra Hanım. Yavuz hocam kendi gibi güler yüzlü ve becerikli bir ekip oluşturmuş. Ameliyatım büyük bir başarıyla gerçekleşti. Yavuz hocam Aort kapağımı değiştirmiş, anevrizmamı sarmıştı. Yavuz hocam pansumanından drenajın alınmasına hatta dikişlerimi bile kendisi aldı. Yoğun bakımda ve serviste geceleri bile monitör ve diğer bilgiler Yavuz hocama gidiyor ona göre ilaçlar veriliyordu .Yavuz hocam çok titiz bir insan. Allahıma çok şükür ameliyatımın üstüne 2 hafta geçti , geziyorum, araba kullanıyorum,sanki kalp ameliyatı olan ben değilim gibi. Yavuz Hocam, Allah size istediğiniz herşeyi versin. Size ne kadar dua etsem azdır. Sayenizde yeniden hayata tutundum. Memleketimizin sizin gibi insanlara çok ihtiyacı var. Burayı okuyan hasta veya yakınlarına sesleniyorum. Gidin görün farkı anlarsınız zaten.

 • 1

  Yaklasik bir yil kadar once buraya yazmistim ameliyat olucam eninde sonunda ve buraya yorum yazicam diye, iste ameliyat oldum uzerinden 40 gun gecti ve artik sapasaglamim aort kapagim degisip anevrizmam sarildi hocam sayesinde sanki tereyagindan kil ceker gibi bu kadar basit komplikasyonsuz ve basarili gecti ki hala sasiriyorum neden bu kadar korkmusum diye Yavuz hoca hakkinda sayfalarca methiyeler düzebilirim farzedin ki kalp hastasisiniz ve sizin doktorunuz öz mü öz babaniz iste Yavuz hocanin hastasiysaniz gercekten de böyle hissedersiniz ameliyattan sonra gözünüzü actiginizda yaninizda o vardir babaniz gibi bekler yaninizda hersey duzene girince gitse de hastanede biyerlerdedir sürekli ama sürekli sonuclar gecenin yarisinda bile ona gider evinden telefonundan mutlaka tedavinizi yapar herseyi kendi emin olup bilimsel dusunerek yapar dikisine kadar pansumanina kadar kendisi bizzat yapar yaniniza bi gelir ki pansumana, gercekten içten yapmacik olmayan gülümsemesiyle hissettiginiz butun agrilar sizilar gecer ne diyeyim ki Yavuz hoca icin hep dua ediyoruz Allah ayagina tas degdirmesin onu basimizdan eksik etmesin Ilkber hanim ve Aydin bey hocamin ekibi hepsinden Allah razi olsun Hocam kendisi gibi pozitif guleryuzlu yardimsever ekibini olusturmus Yavuz Hoca aNlAtIlmAZ YaŞaNıR Allah herkese Saglik sihhat versin.

 • H
  Yer: Mehmet Toprak HospitalHizmet: Randevu

  Saygı değer hocamız sempatik açıklayıcı davranış ve konuşması ve en önemlisi geçmişine dayalı tecrübesiyle bizimle yakından ilgilenmiş ve doğru karar vermemize çok yardımcı oldu teşekkürlerimi sunuyorum başarılar diliyorum yavuz beşoğula

 • 26/04/2017 tarihinde; iki damarı tıkalı olan babam Recep KÜÇÜKHASAN EMSEY HOSPITAL da BYPASS ameliyatı olmuştur.
  Ameliyatın ciddiyet derecesine hakim olduğumuz nedenle, ameliyat öncesi ve sonrası için oldukça endişeliydik.Kronik bir rahatsızlığı olan babam bi hayli endişeliydi, çünkü;öğrendiğimize göre bu hastalığın ameliyat sonrasında bile tekrar etme riski vardı.Standart olan her kaygıyı yaşadıktan sonra yollarımız Mevlamın bize ikramı olan Kalp ve Damar Cerrahı Profesör Doktor Yavuz BEŞOĞUL ile kesişti..iki vah vah ,bir tüh tüh yapan bizler,doktorumuzun kendinden emin tavrı ile kendimize geldik ve daha da araştırdık bu hastalığı ,bilhassa bypass ı...velhasıl bilinçli bir hasta ve hasta yakını olarak ameliyata babamı gönderdik...yoğun bakım ünitesini de içine dahil ettiğimizde yaklaşık 12 saat sonra babamı gördük. bilirsiniz, bypass ameliyatından çıkan her hastanın sinesinde kocaman bir yarık olur,kapanması aylar süren,her türden enfeksiyona davetiye çıkaran.......heh!!!!! işte biz bu konuda da çok şanslıydık çünkü;babamın kalp ameliyatına dair aldığı yara izi başparmak ile işaret parmağımın arası kadardı..Yavuz Bey e kırkbinkere MAŞALLAH.muntazam bir işçilik vardı.inanın bu mesleği maddi kazanımlardan ötürü yapmadığı o kadar belli ki.neyse ameliyat sonrasına gelelim.hastanenin konforu ve Doktorumuzun ilgisi üzerine çok başarılı 6 günümüzü hastane de geçirdik..hastane de kaldığımız günler boyunca pansumanımızı yapmaya doktorumuz Yavuz bey bizzat ekibi ile kendisi geldi,her gün ameliyata girdiği halde gece veya gündüz ne vakit boşluk bulduysa hemen pansumana geldi kendisi,düşünsenize bi, Allah aşkına ,hangi profesör sadece pansuman ve halhatır sormak için ameliyat sonrası hastanın ayağına kadar gelir ki?bu sebeple kendisine minnettarımm..babamın ameliyat biteli tamı tamına 45 gün oldu.ve babamın maşallah ı var.hatta tam da şu saatlerde memleketi Giresun a doğru gidiyor..
  bu aşama da bizi asla yalnız bırakmayan tatlı mı tatlı İlkber hanımımız vardı; bu hanımefendi doktorumuzun asistanı;randevu,organizasyon v.s işlemleri bu hanımefendiden onay almadan asla yapamazsınız,bilginize....çünkü;müthiş bir yoğunluğun içerisindeler ve bu ekibin asistanı da İlkber hanım olduğu için ancak o organize edebilir randevularınızı ,aklınızda bulunsun.
  kısaca özetlemek gerekirse; BU EKİBİN EMSEY DE AYRI BİR MUTFAĞI VAR..BU MUTFAKTA TARİFLER PROF.DR.YAVUZ BEŞOĞUL HOCaMIZDAN ÇIKARKEN,MALZEMELER İLKBER HANIM TARAFINDAN TEDARİK EDİLİYOR.....TEDARİK EDİLEN HER BİR PARÇAYI VOLKAN BEY İTİNA İLE BİR ARAYA GETİRİRKEN, DOKTORUMUZ EMİN BEY PİŞİRME KISMINI ÜSTLENİYOR...PEKİ TÜM BUNLAR OLUP BİTERKEN İŞBİTİRİCİ KISMINI KİM HALLEDİYOR..TABİKİDE BİNLERCE ÖVGÜYE LAYIK,BAŞARISI DİLLERE ŞAYAN SYN. YAVUZ BEŞOĞUL HOCAM YAPIYOR...TARİF DE ONDAN İŞ BİTİRİCİLİKTE...HAKKINIZI HELAL EDİN UZUN OLDU FAKAT SAMİMİYETİMİ ANCAK BU KISALIKTA İFADE EDEBİLDİM..SON OLARAK....ekip ruhu ile çalışan bu başarılı insanların Rabbim yollarını da bahtlarını da açık etsin....YAVUZ HOCAM SİZE VE YETİŞTİRECEĞİNİZ ÖĞRENCİLERİNİZE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR...ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN

 • Sayın hasta ve hasta yakını. Eğer bu sayfaya girip bu yorumlara bakmaya basladiysan çok doğru bir yerde olduğundan emin ol. Çünkü biz de abimin aort kapak yetmezliği hastalığından dolayı doktor aramaya başladığımızda hastamızı kime emanet edeceğimizi bilmiyorduk. Ve sonunda Rabbim karşımıza Prof. Dr Yavuz Beşoğul hocamızı ve çok değerli ekibini çıkardı. Kendileriyle tanistigimizda zaten bütün tereddutlerimiz gitti ve ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı anladık. Abim 05.04.2017 de ameliyat oldu. Yavuz Bey, ameliyatının geç kalınmış olmasından dolayı biraz zor geçtiğini söyledi. Kendisi de ekibi de gece yarısına kadar hastanın başından ayrilmadilar. Aşırı nazlı da olsa hastamiz çok şükür birkaç günde toparlandı. Söyleyecek o kadar şey var ki hangisini yazsam. Bir doktor düşünün ki hastasının ateşi yuksek diye pazar günü gece 2 de evinden kalkıp gelsin. İlkber Hanım ın güler yüzü, Volkan ve Emin hocaların samimiyeti, Yavuz Beyin işinin ehli olmasının insana verdiği güven duygusu ve Emsey Hastanesinin temizlikcisinden hemşiresine kadar bütün çalışanlarının ilgisi size tam bir aile ortamında olduğunuzu hissettiriyor. Sizlere ne kadar teşekkür edersek az. İyi ki sizler gibi değerli insanlarla tanıştık (Nazlı hastanız Şener Yıldız ve kardeşleri Öner ve Bayram )

 • H

  Annem 10 senedir kardiyoloji bölümünden bir çok doktorun kontrolünden geçti ve 10 senedir de sürekli takip edilmekteydi.Daha öncesinde aort damarında genişleme ve kapağında üfürüm olduğundan dolayı kalpte büyüme başlamıştı.Ama takip de olan ve gittiği her doktor sadece anneme ve babama ameliyatın ne kadar riskli olduğunu anlatarak yapamayacaklarını belirtmişler.Bunun üzerine annem hiç ameliyat olmayı düşünmedi bize de hep ameliyat olamazsın dediler diye bilgi vermişti.bir kaç kere bu süreçte anjio yapıldı.En son olarak geçtiğimiz ayda bir hastanede anjio yapıldı.Anjio sonuçu kardiyoloji doktoru bana annemin aort damarının çok genişlediğini sınırın çok üstünde olduğunu ve 1 seneye kadar kalp yetmezliği ve ani bir kalp krizi riski altında olduğunu belirtti.Aynı zamanda kalp kapağını düzgün çalışmamasından dolayı kalbinin normal boyutunun üstünde büyük olduğunu ve ameliyat olması gerektiğini belirtti.Bunun üzerine takip eden doktoruna sonuçları gösterip bir doç. doktordan daha bilgi aldım.Hepsi ameliyat diyordu.Ama annem ısrarla ameliyat olmak istemiyorum diyordu.Bunun üzerine yorumlarını okuduğum Prof.Dr.Yavuz Beşoğul ile irtibata geçtim.İlk olarak annemin raporları ile geldim.İlk olarak Yavuz hocam ile cd ve sonuçlara baktığında o kadar güzel bir şekilde tek tek beni bilgilendirdi.Daha sonrasında bu görüntülemeleri net görüp net karar vermek adına yönlendirmeleri oldu.Çünkü gerçekten çok geç kalınmış bir ameliyat olduğu kesin ve netti. Daha sonrasında annemi görmek istedi.Annem ile gittik.Bize her şeyi anlattı.Ameliyatta neler olabileceğini ameliyat olmazsa neler olabileceğini tek tek bilgilendirdi.Kararınız verin ben ameliyatı yaparım dedi.(Tabii bu arada gittiğimiz bir çok doktorun cesaret edemediği bir ameliyat olmasına rağmen).Annemin tek söylediği şey ne zaman ameliyat yapabilirsiniz oldu.Annem ondan sonra ameliyat olacağı günü bekliyordu.Önce Allah'a sonra hocama emanet ettik annemi ve ameliyat oldu.Çok zor bir ameliyat ama çok şükür şifalı elleriyle bir başarıya ve bir aileyi daha mutlu etmişti Yavuz hocam.O kadar çok dualar ediyoruz ki annem gibi binlerce insanın da hayatını kurtarmış ve dua alıyordur.Gerçekten hem doktor olarak başarısını , hemde insan olarak anlatmaya kelimeler yetmez .Hocam Allah size uzun ömür versin .Ben inanıyorum ki yetiştirdiğiniz öğrencilerde birer Yavuz Beşoğul gibi bir çok başarıya imza atacak.Bu arada dünyalar tatlısı İkber Hanım müthiş bir insan ameliyat öncesi desteği ameliyat esnasında hep yanımızda olması ve daha sonrasında ameliyat sonrası desteği anlatmakla bitmiyor.Volkan bey Gerçekten kendi annesi gibi anneme yakınlığı süperdi Uzman Dr. Emin hocam süper bir ekip .Ekip olarak öyle uyumlu ve mükemmel insanlar bir araya gelmiş ve hayat kurtarmaya devam ediyorlar. Hepinize ne kadar teşekkür etsem az ne yaparsam yapayı sizlerin hakkınızı ödeyemeyiz.Yolunuz hep açık başarılarınız daim olsun.
  Yavuz hocam sizin gibi doktorlara çok ihtiyacımız var.Allah sizi başımızdan eksik etmesin her şey gönlünüzce olsun. Prof.Dr.YAVUZ BEŞOĞUL ve EKİBİ Güzel insanlar topluluğu sağlıklı ve güzel günleriniz daim olsun.Hepinize SEVGİLER......

 • Ş

  Canım Hocam..

  Bir kalp cerrahı düşünün..Mesleki başarısı,tecrübesi mükemmel, titiz, işini aşkla yapan, gece gündüz demeden hastasını her an sonuna kadar takip eden , kendinizi güvende hissettiğiniz, en çaresiz zamanınızda size güneş olan, mütevazi, vicdanlı, adam gibi adam = Prof.Yavuz Beşoğul

  Yüce Rabbim Onu insanlara şifa olsun ,Güneş olsun diye göndermiş..Rabbim her adımını cennet eylesin, yolu hep açık olsun..

 • B

  98 den bu yana annemin kapakçık rahatsızlığı olduğunu biliyoruz.Gidebildiği yere kadar ameliyatı hep erteledi.Artık son zamanlarda onu zorlamaya başladı.Birkaç dr gezdi annem.Gene ertelemek istiyordu.Lakin bu siteden Yavuz bey i bulduk çok şükür.Annem Yavuz beyi görünce seneler önce de tv de izlemiş olduğunu hatırladı.annem göğüs kafesinin kesilmesinden korkuyordu.yavuz beye gittiği ilk muayenenin akşamı karar verdi ameliyat olmaya.koltuk altından kapalı olacaktı.çok şükür başarılı bir ameliyat geçirdi.işini çok seven bu konuda çok Hashas ve titiz bir doktor.ameliyat öncesi annemi yıkadılar hem de batikonladılar.yavuz bey kan konusunda da Hashas.bekletilmiş kan ünitelerini kullanmadık.24 saat içinde alınan kan istedi.ameliyat akşamı gece yarıma kadar beklemiş ve ertesi gece de bir buçukta hastaneyi arayıp hemşireye yapılacaklarını anlatmış.ameliyat öncesi yoğun bakımda kimlerin ilgileneceğini bizzat odaya getirtip tanıştırdı.yoğun bakımda uyandığında nelerle karşılaşacağını tektek anneme İzzat etti.ufak bir sorunda bile hastanede ise on beş dakika içinde odaya geldi.bu konuda Volkan bey ve ikber hanımında hakkını yiyemeyiz.Abim ve kendi adıma Kerime sultanımızı sağlığına kavuşturduğu için ilk olarak kendisine ,Volkan beye,ikber hanıma sonrada emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler

 • 2013 yılında göğüs ağrılarımdan dolayı birçok tv kanalına çıkmış ve ünlü bir hastanede bölüm başkanı olan bir profesöre ciddi bir muayene ücreti ödeyerek muayene oldum. Bana tetkik amaçlı anjiyo ve bir kaç tahlil yapıldı. Profesör bana aort damarımın 4,7 cm olduğunu ve aort damar kapakçığının 2 yaprakçık olduğunu ve bundan dolayı kanın geriye kaçtığını,sıklıkla görülen aort kapakçık hastası olduğumu, aort damar genişliğinin 6cm ulaştığında ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ben internetten o dönem koltuk altından bu ameliyatın yapıldığını duymuştum.Profesöre sorduğumda bana öyle bir ameliyatın olmayacağını göğüs kafesinin kesilerek yapılabileceğini söyledi.Korkudan yıllarca ameliyattan kaçtım.Son birkaç aydır göğüs ağrılarım artmaya başlayınca koltuk altından kalp ameliyatını yapan doktor ve hastane arayışına geçtim .Araştırmalarım sonucu sayın profesör DrYavuz Beşoğul hocamı takibe aldım. Bir çok internet sitesinden tavsiye ve şikayet forumlarından araştırdım.Hocam hakkında bir tane olumsuz bişey okumadım.Sonuçta olacağım ameliyat çok ciddi bir ameliyattı.Yavuz Beşoğul hocamın çalıştığı hastane olan Emsey Hospital e gittik. Bizi Yavuz hocanın asistanı İlkber hanım çok iyi şekilde karşıladı. ilk muayenemde aynı işlemler yapıldı.Yavuz hoca ile yüz yüze yaptığımız görüşmede;Problemin asıl sebebinin aort kapakçığının 2 yaprakçık olmasından dolayı kanın geriye kaçması ve kalbe gitmesi gereken kanın geriye basınç yapmasından dolayı aort damarımın genişlediğini anlattı.Yavuz Hocam bunun tedavisinin ise sadece aort kapakçığımın değiştirerek yapacağını aort damarıma müdahaleye gerek kalmacağını bana net şekilde anlattı.Hocam hastalığım ve yapılacak işlemleri o kadar net ve güven verici şekilde anlattı ki aynı hafta içinde ameliyat olmaya karar verdim. Sorunlu kapak ameliyat ile alınarak hocanın ömürlük dediği kaliteli metal kapak takıldı.Ameliyat öncesi ve sonrası Yavuz hoca ve ekibi çok ilgiliydi. Ameliyatımın üzerinden 50 gün geçti ve ameliyat öncesinde yaşadığım tüm ağrılarım kesildi şimdi kendimi çok sağlıklı hissediyorum.Hocamın dediği gibi ameliyat öncesi kalp hastasıydım şimdi kalp hastası değil sağlıklı biriyim. Buraya yorum yazmamdaki en önemli etken Kalp rahatsızlığı olan tüm hastalara yol göstermek bende burada yazan yorumlar sayesinde Yavuz Hocama ulaşabildim .Öncelikle Sayın hocam profesör dr Yavuz Beşoğul ve değerli ekibine sonra beş yıldızlı otel konforunda bizi ağırlayan Emsey Hospital ve çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Benim gibi rahatsızlığı olan herkese tavsiye ederim. Aynı yorumumu Yavuz hocanın resmi Facebook sayfasında da paylaştım. Herkese Rabbim acil şifa versin...

 • Merhabalar, Aralık ayinda kalbimde delik olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini öğrendim. Eşim ile birlikte en uygun Dr ve en rahat ameliyat yöntemi araştırmaları sırasında birçok Dr ile görüşmelerimiz oldu. İnternet ortamında en iyi kalp cerrahlari araştırması yaptığımızda ilk sıralarda hocam Yavuz Besogul un ismi ile karşılaştık ve hemen guleryuzunu hiç eksik etmeyen İlkber hanım ile görüşerek randevu aldık. Ve ilk muayene esnasında aldığımız güven ve samimiyet karşısında ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyatimi 30 Ocak tarihinde koltuk altından oldum. Ameliyatima gerçekten yürekten inanarak ve çok büyük bir huzurla girdim ve aynı güvenle de uyandım. Gerçekten iyiki iyiki iyiki Yavuz bey ile karşılaşmışim. Yoğun bakımda gece yarısına kadar başımdan ayrılmayan sabaha karşı gözümü açtığımda hemşirelerden telefon ile bilgi alan sabah erken saatlerde yanıma gelen, tum pansumanlari kendisi yapan ve odaya çıkana kadar basimda bekleyen ender rastlanacak şekilde ilgilenen başta doktorum Prof. Yavuz Besogul, Dr Volkan Bey ve tatlı dilli sıcakkanlı İlkber Hanım'a çok teşekkür ederim. Bugün 3. Haftamı doldurdum ve tüm işlerimi artık kendim rahatça yapmaya başladım. Bence hiç başka Dr bile araştırma ihtiyacına girmeyin. Ne demek istediğimi Hocamızla karşılaşınca verdigi guven sayesinde net bir şekilde anlayacaksınız. Ayrıca otel konforunda rahat bir şekilde geçirdiğim 6 gün için Emsey hastanesi çalışanları ve hemsirelerimizede çok teşekkür ederim.

 • Merhabalar;
  Sevgili hasta yada hasta yakını, eğer bu yazıyı okuyorsan kesinlikle doğru ve güvenilir yerdesin.Sakın aklını bulandırma.!! Bizim mitral kapak hikayemiz malesef ki 45-50 yıllık bir sürece dayanıyor. Babamın, çocukken geçirdiği romatizmal bir hastalık sonucunda mitral kapağında darlık varmış. İlgisizlik ve ihmalkarlık sonucu babamın bundan 3 ay önce sol tarafı felç oldu. Çanakkale'de hastanede 10 gün yattıktan sonra apar topar İstanbul'a yanıma getirdim. Burada bir özel hastaneye yatırdım orada nörolojik ve kardiyolojik gözlemler devam ederken aynı zamanda fizik tedavisi de devam ediyordu. Kalbine baktıklarında kalbinde pıhtılar olduğunu fakat şuan için ameliyat yapamayacaklarını söylediler. Fakat ne hikmetse balon takmak istediler. İzin vermedim. Başka doktorlarla görüştüm hepsi ameliyata hemen alamayacaklarnı bi kaç ay beklemesi gerektiklerini söylediler. Çaresizlikten internette kalp ameliyatlarını ve doktorları araştırırken Yavuz Beşoğul'un sayfasında buldum kendimi. Yorumları okudum inanmadım başta tabi daha sonra yorumlardan Yavuz Hoca'da ameliyat olduğunu iddia eden bir bayanı sosyal medya hesabından ekledim ve konuşmaya başladık numarasını aldım aradım. Kendisi Yavuz Hoca hakkında okadar güzel samimi ve içimi rahatlatan şeyler söyledi ki bana dediği, eğer Yavuz Hoca'yı bulduysan sakın başka hoca araştırıp kafanı bulandırma doğru yerdesin çünkü. Hemen Yavuz Hoca'nın sayfasındaki numarayı aradım ve daha sonra neşe kaynağımız olacak olan İlkber Hanım telefona çıktı. Okadar samimi içten ve bilimsel konuştu ki kendimi güvende hissettim sonunda. Randevu ayarladık ve gittik. Yavuz Hoca'yı, İlkber Hanım'ı ve Volkan Hoca'yı gördüğümüzde ve biraz sohbet ettiğimizde dedik biz doğru yerdeyiz ve emin ellerdeyiz. (Ayrıca babam felçli olduğu için göğüs kafesinden yarıldığı zaman 6 haftalık bir kaburga kemiği iyileşme süreci vardı ve babamın fizik tedavileri yarıda kalacaktı buda felcinin gerilemesi demekti. Fakat Yavuz Hoca koltukaltından girrcekti ve kaburga kemiğini kesmeyecekti. Yemin ederim çok büyük bir konfor hem hasta hemde hastaya bakan için.)Yavuz Hoca babamın saatli bomba olduğunu ve hemen ameliyata alınması gerektiğini söyledi. Zira tekrar pıhtı atabilir ve daha kötü sonuçlar doğurabilirdi. 1 hafta sonra ameliyattaydı babam. Hiçbir doktorun yapmak istemediği ameliyatı Yavuz Hoca yaptı ve önce Allah'a sonra bana emanet dedi. İlkber Hanım ameliyat süresince bize sürekli içerden bilgi verdi ve bizi çok sakinleştirdi ve hep yanımızdaydı. Bitti mi? Hayır. Asıl şoku ameliyattan sonra yaşadık. Babamın ameliyatı 16:00'da bitti. Biz alışkınız doktorların ameliyatı yapıp gitmesine. Yavuz Hoca, Volkan Hoca ve İlkber Hanım gece 11 buçuğa kadar babamın başında yoğun bakımda bekledi. Gözlerime inanamadım. Annemle şaşkınlığımızı hala anlatıyoruz birbirimize. Meğer Yavuz hoca ve ekibi hastanın durumu stabilize olana kadar yoğun bakımda hastanın başında bekliyormuş. Ertesi gün babamı kendi odasına aldılar. Yavuz hoca tabi sabahın köründe ekibiyle beraber babamın başındaydı yine. Bir şok daha katta yaşadık çünkü babamın pansumanını bile Yavuz Hoca yapıyordu. Hiçbir şekilde ve yerde göremeyeceğiniz bir doktorluk anlayışı. Katta rahatımız çok iyiydi hemşireler ve hastabakıcılar sürekli ilgilendiler. Yavuz Hoca, İlkber Hanım ve Volkan Hoca sürekli geldi odaya kontrole. Ameliyattan sonra babamın yüzündeki felci düzeldi bacağı ve kolu ise eskisine göre daha iyiydi. Babamın durumuyla ilgili pek birşey yazamıyorum çünkü şükürler olsun ki ameliyattan sonra bugüne kadar hiç ameliyat olmuş gibi davranmadı. Hiç bir sorunu olmadı. Malumunuz babamın felçten sonra psikolojisi bozuldu biraz fakat Yavuz Hoca ve ekibini her gördüğünde hocam sizi görünce yüzümde güller açıyor diyor :). Ameliyat olalı 1 ay oldu daha. Maşallah kapak vücuda uyum sağladı ki Yavuz Hoca'nın kullandığı kapak üst standartlarda bir kapak. Biliyorsunuz kapakların da adisi ve kalitelisi var. Sesi bile duyulmuyor neredeyse. Buda hastanın psikolojisi için çok büyük birşey. Babam şuan yanımda ve maşallah sağlıklı. Kimsenin dokunamadığı kalbe Yavuz Hoca ve ekibi sihirli parmaklarıyla dokundu ve tertemiz bir kalbe sahip oldu babam. Allah onlardan razı olsun. Önce Allah'a sonra Yavuz Hoca'ya, İlkber Hanım'a ve Volkan Hoca'ya çok teşekkür ediyoruz. Babamı ve kalbini bize bağışladı. Tekrar ediyorum ve içtenlikle söylüyorum sağlık işi şakaya gelmiyor cidden eğer bu yazıyı okuyorsanız gerçekten doğru ve güvenilir yerdesiniz sakın başka bir doktor bakmayın. Yavuz Hocay'a ameliyat olan benim daha önce görüştüğüm bayanın Yavuz Hoca ve ekibi hakkında söylediği sözü yazarak bitirmek istiyorum: Büyük insan yanına gittiğinde küçülendir.!! Sağlıcakla kalın.

 • V

  Merhaba ben Güzin Cabbar annem 7 yıl önce mitral kapak ameliyatı olmuştu.Son bir yıldır karın şişliği nefes darlığı halsizlik aşırı yorgunluk gibi şikayetleri arttı.bir sürü doktor ve tedavi denendi dr arayışına girmiştik araşrırırken YAVUZ hocama rastladım.Tüm hasta yorumlarını okudum hocamla ilgili çıkan tüm haberleri okuyup araştırdım.Randevumuzu aldık annem YAVUZ hocamla tanışır tanışmaz çok güvendi geç kalınmış zor bir operasyon bizi bekliyordu.(triküspit kapak) Şimdiye dek gördüğüm en mütevazi doktordu YAVUZ hocam.Gerçekten ona güvenmemek imkansız.size huzur ve güven veren insanlarla karşı karşıyasınız artık.size tüm olasılıkları açık yüreklilikle anlatan yapacağı herşeyi açıklayan bir hoca var karşınızda.Hastasını bu kadar yakından takip eden başka bır hekim tanımadım.Eve gitmesi farketmiyor saat başı bilgi alıp gerekli talimatları veriyor hocamız(tabi eve gidebildiyse) annem sağlığına kavuştu hızla iyileşiyor hocam sayesinde eğer kalp ile ilgili saglık sorununuz varsa sakın başka yerlerde vakit kaybetmeyin YAVUZ BEŞOĞUL VE EKİBİ varken .Ayrıca VOLKAN hocama cok cok teşekkür ediyorum .İLKBEN hanım güler yüzü ve tatlı diliyle hep yanımızda yakınımızda oldu cokk teşekkür ediyorum. Ekip olarak moral deposu gibiydiler minnettarım. Emsey hastanesi çalışanlarına cok teşekkürler. Rabbim başarılarınızı daim etsin sizleri başımızdan eksik etmesin sayın hocam . İYİKİ VARSINIZ HEP OLUN YAVUZ BEŞOĞUL

 • İsmim sultan korkmaz; 20 aralıkta mitral kapak va aort kapak ameliyatı oldum.Rabbime ne kadar şükür etsem az. Yavuz beşoğul hocam'ı tanıdığım ve ameliyatı mı yaptığı için. Ameliyat olmam gerektiğini öğrendiğimde çok korktum ve bir çok doktora gittim. Çok şükür ki sonunda yavuz hocayı buldum. Daha ilk görüşmemizde o kadar içimi rahatlattı ki vakit kaybetmeden ameliyatı mı oldum. Eğer bu yorumumu okuyorsanız vakit kaybetmeden yavuz hocaya ulaşın derim. Kesinlikle tavsiye ederim.Hastasını eve dahi gitse telefonla sürekli kontrol eden çok değerli bir doktor. Bir çok hastane ve doktora gittim ama yavuz Hoca gibi ilgili doktor la hiç karşılaşmadım. Başta yavuz Hoca olmak üzere, Sinan Hoca, Volkan bey ve İkbal Hn sonsuz teşekkür ederim. Sizler gibi işini seven insanları Rabbim başımızdan eksik etmesin. Ayrıca emsey hosbital çalışanlarına da sonsuz teşekkürler.

 • Kalp damarlarımdaki tıkanıklık nedeniyle İzmir, Denizli ve İstanbul'da bir çok kalp doktoruyla görüştüm. Son olarak da Sayın Yavuz Beşoğul ile görüştüm.

  Malum, Bypass ameliyatı olacağım için endişeliydim ve kafamda bir çok soru vardı. Kendisine olan tüm sorularıma muayene raporlarımı incelerken ve teşhis koyarken gerçekçi, ayakları yere basan ve tatminkar cevaplar verdi ve bu gerçekçi yaklaşımından çok etkilenerek Bypass ameliyatım için kendimi sayın YAvuz Beşoğul'a teslim ettim.

  Operasyonum gayet iyi geçti. Tabiki Sayın Yavuz Beşoğul ile birlikte ameliyat ekibindeki Sinan ve Volkan Hocalara da ayrı ayrı bu operasyonu kısa sürede ve sağlıklı biçimde tamamladıkları için gönülden, sonsuz teşekkürlerimi borç biliyorum.

  Ancak ameliyat sonrası, hastanedeki müşehade sürem içerisinde bir kez daha farkettim ki, Yavuz Beşoğul, hayatımda denk geldiğim, hastalarına bu kadar yüksek ilgi ve alaka gösteren en iyi doktor olmuştur.

  Çoğu gün servisten akşam 23:00 sularında ayrıldıktan sonra gecenin 01-02 sularında bile ekibine telefon açarak durumumu takip etti. Kendisine, gerçekten sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

  Emsey hospitıl ise benim şimdiye dek çok kez bulunduğum bir çok büyük ve önemli otelden bile çok daha konforlu, hastane girişindeki valesinden odalarınına kadar müthiş konforlu ve personeli çok ilgi alakalıydı. Gerçekten memnuniyetimi kelimelere bile dökmekte zorlanıyorum. Hayatımda yaptığım en iyi seçimlerden birisi olduğunu söyleyebilirim.

  Son olarak da, Sayın Yavuz Beşoğul ve ekibi tarafından çok başarılı geçen bu operasyonumun her anında bizlerden ilgisini eksik etmeyen asistan İlkber Hanıma da sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

 • Başta Sayın Yavuz Beşoğul ve ameliyat ekibine, İlkber Hanım'a, Volkan Bey'e ve Emsey hastanesine bana yeni bir hayat sundukları için, bu yolda ki uğraşları, emekleri için çok çok teşekkür ederim. Türkiye'nin en doğusundan Kars'tan bu operasyonu Yavuz hocanın yapmasını istediğim için geldim. Çocuklarımın ve ailemin uzun araştırmaları sonucu adını duyduk Yavuz Bey'in. Bu kadar büyük işler başarıp bu kadar mütevazi olabilmesi, bu alçakgönüllüğü sizi o kadar rahat hissettiriyor ki. 57 yaşındayım sağlık sorunlarım nedeniyle sayısız ameliyat geçirdim ama ilk defa bir ameliyata bu kadar huzurlu girdim. Ameliyat sonrası ; yoğun bakım süreci, taburcu olmam ve ameliyattan sonra geçen şu 3 ayda ilgi ve alakası asla eksilmedi. Benim gibi sağlığına titiz bir insanın bile her sorusuna her sorununa hiç bıkmadan yanıt verdi, gerek telefonlarıma gerek mesajlarıma 3 aydır her zaman cevap verip beni aydınlatmıştır. Aynı zaman da İlkber Hanım ve Volkan Bey de öyle her zaman ulaşabilmişimdir. Yani ameliyat yaptıktan sonra da asla sizi yalnız bırakmıyor. Tekrar tekrar teşekkür ediyor Başarılarının devamını diliyorum.."

 • Sayın Prof.Yavuz Beşoğul hocamızı internetten makalelerini ve hasta yorumlarını okuyarak bulduk.Randevuya gittiğimiz andan itibaren hiç tereddüt etmedik.Hocamiz çok ilgili güven veren herşeyi ince detayına kadar anlatan bir hekim gerçekten.Annem periferik damar ameliyatı oldu hocamizin minimal invaziv yöntemi ile.Ameliyata öncesi ve sonrası annemizin yanından ekibiyle birlikte hiç ayrılmadı.Hocamiz çok zor ve riskli ameliyatı çok başarılı bir şekilde bitirdi.Hastasına verdiği değeri ve önemi her zaman hissettiren hocamıza minnettariz. Ekibindeki perfüzyonist Volkan bey ve asistanı İlkber hanım çok yetkin çok ilgililerdi.Ameliyat öncesi ve sonrası bize çok yardım ettiler.Önce annemizi hayata döndüren çok kıymetli Yavuz hocamıza sonrasında ilgili ve güleryüzlü ekibi Volkan beye ve İlkber hanıma canı gönülden teşekkür ederiz.

 • Yavuz Hocam ve ekibi:
  Gerçekten samimiyetle söylüyorum; ilk muayeneden, operasyona ve operasyon sonrasına kadar verdiğiniz destek ve yardımlardan dolayı çok teşekkür ederim. Hem usta bir elin yaptığı profesyonelce operasyon, hem de ekibinin profesyonelce verdiği hizmet mükemmel. Her şey gönlünüzce olsun dilerim. Sizleri tanıdığım için çok memnun oldum. Tekrar herşey için teşekkür ederim. Saygılar, Sevgiler..

 • yavuz hocam eşim Safiye ulaşer in mitral kapak değişimini başarıyla gerçekleştirdi çünkü hem ikinci operasyonda hemde gecikmişti Eşim şimdilik iyi Kendisine ve ekibinde İlkber Hanım ile Volkan beye çok teşekkürler

 • bikuspit aort kapak+ aort anevrizmam var ne hastaneler ve doktorlar gezdim benthall den baska care olmadigi soylendi hep 10 gunluk bebegim vardi ve o kadar umutsuzdum ki Yavuz hocayla tanisdiktan sonra hersey degisti guleryuzu zaten insanin ilk tedavisi oluyor Yavuz hoca bilimsel olarak tum tetkikleri kendisi yapmadan ve yaptirmadan asla.yorum yapmadi baska yerde 55mm olan anevrizmam tekrar olculmesi sonucu 47 mm cikti eko da cekildikten sonra henuz ameliyat olmam gereken kritik seviyede olmadigimi ve kontrol altinda olmam gerektigini söyledi hocam. Gecen cuma 3 aylik kontrolumu oldum durum stabil 3 ay sonra tekrar kontrol var mumkunse koltuk altindan degilse gogus kafesinden herturlu ameliyata Yavuz hocayla hazirim ve hic korkmuyorum ergec bu ameliyat olacak ve ben buraya hemen tekrar yorum yazip saglikli haberlerimi paylasicagima eminim Yavuz hoca hayatimda tanidigim en alcakgonullu insan. Mesleginin gercek profesoru olmasinin yaninda iyi kalpliligiyle gercek bi KALP cerrahi onunla tanismadan ameliyata karar vermeyin sagicakla...

 • "Büyük insan yanına gidildiğinde küçülendir"veciz sözünün yegane örneği Sayın Prof.Dr.Yavuz Beşoğul hocadır sanırım.Yaptığı işin haklı gururu yanında sıfır egoya sahip hocamla malum kalp kapağı rahatsızlığı nedeniyle geçen yıl tanıştım.Hocayı uzun araştırmalar neticesinde buldum.Kullandığı tekniğin -ki bu da koltuk altı operasyonu-Türkiye'de öncüsü sayılan ,tecrübesiyle birçok insana yeniden doğuşu mümkün kılan hocada muayene isteği vuku bulunca elbet bende kapısını çaldım ve muayene oldum.İlk şoku burada yaşadım;çünkü ben yıllar yılı kalp kapakçıklarının ikisinin de işlevini yitirmiş ve mutlaka ikisinin de değiştirilmesi gerektiğini bilirken hocanın "Hayır,tek kapak değiştirilecek"sözü benim hocaya hayranlığımı geçerli kıldı.
  Kapak ameliyatlarında bir çığır açan hocanın koltuk altından girip operasyonu yapması ve iyileşme sürecinin diğer tür operasyonlara göre hızlı oluşu ve o her yerde yazan "hocanın hastasıyla bire bir ilgileniyor"telkinlerinin doğruluğunu bizzat yaşadım.
  25 Temmuzda ameliyat oldum.Mitral kapak koltuk altından küçük bir kesi ile değiştirildi.Sadece 5 gün hastanede kalırken günün birçok saatinde hocayı hep yanımda gördüm.İşini sağlam yapan,hastaya güven telkin eden ,moral bankası kişiliği hocaya hayranlığımı daha da arttırdı.6.gün hastaneden çıktım.Hasta psikolojisi elbet,hassas bir süreç.İyileşme devresinde herhangi bir sorun yaşamadım.3.haftada artık arabamı da kullanabiliyordum,sosyal hayatın içine de girebiliyordum.Böylesi bir ameliyatın getirisi, beni bir an evvel yaşama bağlaması oldu.Hala aklıma takılan her soruyu ekibinden İlkber Hanım'a iletip bilgi edinebiliyorum.
  Elbette çevremizde bu tür ameliyatları yapan birçok hoca var.Ama Yavuz Hoca'nın güven veren duruşu çok önemli.Hastaneye acilden bile giriş yaptığımızda kayıt açtırmadan,ücretini ödemeden muayeneye almayan yönetimlerin tam aksine bir tavır sergiliyor hoca ve ekibinin çalışma şekli.Hastaneye girdim ve çıktım,hiç bir prosedürle uğraşmadım.Bu hal de ben de diğer bir şoku yaşattı.Öyle ya bizler alışmışız önce ücret sonra hizmet anlayışına.İnsan böylesi farklı bir uygulama görünce elbet afallıyor.
  Perfüzyonist Volkan hocayı da es geçmeyelim.Ekibin olmazsa olmazı kendisi.Sevecen,iletişimi yüksek bir hocam.
  Önce Allah sonra Yavuz hocanın sihirli elleri,Volkan hoca ve İlkber hanımla ben hayata tekrar merhaba dediğimi düşünüyorum.Hiç çıkamadığım merdivenleri çıkıyor,yürüyemediğim yolları yılların hıncını alırcasına arşınlıyorum.Takılan bu yeni kapakla hayatımda yeni bir sayfa açıldı.Bu yeni sayfada önce Allah sonra işinin piri olan hocam Prof.Dr.Yavuz Beşoğul 'un parmağı olduğu için kendimi şanslı addediyorum.Yavuz hoca gibi bir bilim adamına sahip olduğu için ülkeme ve biz hastalara ne mutlu!
  Velhasılı kelam:Kalp ameliyatı olacak arkadaşlar çözümü başka ellerde aramasınlar.İnsan dünyaya bir kez geliyor ve doya doya yaşamak istiyor.Bu bağlamda bizlere hakkıyla yardımcı olabilecek o güzel,karizmatik hoca mutlaka Yavuz hoca olmalı.Benim gibi yıllarca geç kalınmadan mutlaka kapısı çalınmalı ve sonunda "Helal olsun be hoca"denilmelidir.
  Başta kendisine,Volkan hocama,İlkber hanıma müteşekkirim.2.baharımın kahramanları onlar.Ne mutlu bana ki Allah beni onlarla karşılaştırdı.Kendilerine ne kadar teşekkür etsem azdır.Var olsunlar!

 • Merhaba ben osmaniyeden mesut kalb kapakçigında gaz kacirma ve aort damarimda genişleme vardı.her gittiğim doktor amaliyat gerektiğini ve göğüs kafesinin açılıp yapılacagini söyledi ailecek perişan olmuştuk taki Allah yavuz hoca mı karşımıza çıkarana kadar göğüs altından ufakbi kesikle amaliyat yaptı 15 gün oldu çok iyi oldum yavuz hoca bize Allah'ın bir Lütfü onun ellerin öpüyorum. Ekip arkaşlarındanda Allah razı olsun onların güler yüzlerini özledim.

 • T

  Yavuz hoca ile yaklasik 3 ay once tanistik. Annemin 3 yildir devam eden aritmi rahatsizligi tedavisi sonuc vermedigi hatta daha da kotuye gittigi icin iyi bir doktor arayisi icindeydik. İnternetteki arastirmalarim sonucunda Yavuz hoca nin hayata tekrar kazandirdigi hastalarin yorumlari bize de umut verdi. Burada yazan yorumlardan Yavuz hoca nin daha agir hastalari tedavi ettigini dusunmustuk ilk basta. Ancak İlkber hn la konustuktan sonra aritmi tedavisininde basarili sekilde yapildigini ogrendik.
  Annem 70 yasinda. 3 yil icerisinde 5 farkli doktora muayene olmustu ve ona cok agir gelen aritmi ilaclari kullaniyordu. İlaclar tansiyonunu cok dusuruyordu ve birgun fenalastigi icin acile gitmek zorunda kaldik. Kullandigi ilaclar nabzini duzenlemiyordu. İlacin etkisiyle nabzi 100 civarinda oluyordu. İlacin etkisi gectiginde 120 civarindaydi.
  Yavuz bey ilk muayeneden sonra tek 1 ilacla tedaviye basladi ve annemin 120 olan nabzi 1,5 ay icerisinde duzenli azalip 85 e duserek normal degerlere indi. Tansiyonu normal degerler arasinda seyretmeye basladi. Su anda gunde sadece 1 adet ilac kullaniyor ve nabzi normal ve duzenli. Diger doktorlar bu ilaci hic vermemislerdi hemde ilk denenmesi gereken ilaclardan biri olmasina ragmen Yavuz beyin dedigine gore. Cozum bu kadar basitken ve tek ilacla tedavi edilebiliyorken diger doktorlarin 3 yil boyunca nasil yanlis tedavi uyguladigini gormek cok uzucu gercekten.
  Yavuz bey gibi degerli ve iyi doktorlara ulasabildigimiz icin binlerce kez sukrediyoruz. Guleryuzlu, samimi ve sordugumuz her konuda bizi bilgilendiren hocamiza ve bize cok yardimci olan İlkber hanima tekrar cok tesekkurler.

 • K

  Merhaba ben Kevser Tarım. 25 yaşındayım.7 yaşında triküspit kapak ameliyatı oldum. 17 sene sonra artik kapak yetersiz kaldı ve değişmesi gerektiği söylendi. Karnım şismeye başladi ve Geceleri uyuyamaz hale gelmistim karnımın şişliğinden. Gitmediğim doktor kalmadı. Hepsi ikinci ameliyatın çok riskli olduğunu söyledi. Kendilerine güvenemeyip ameliyattan kaçtılar sürekli. Çok zor durumdaydım. İyice karamsar olmaya başlamıştım ta ki Yavuz Hocamla karşılaşana kadar. Önce İlkber Hanımla irtibata geçtim. O kadar sıcak konuşması vardı ki hemen randevu alıp gittik. Yavuz Hocamın sıcaklığını samimiyetini güler yüzünü gittigim hiç bir doktorda görmedim. Aynı şekilde İlkber Hanım ve Volkan Bey de öyleler.
  Ameliyata girdim ve çok başarılı bir ameliyat geçirdim söylenenlerin aksine önce Allah sonra Yavuz Hocam sayesinde. Şuan hamd olsun gayet iyiyim ve rahatım. Cok doktor tanıdım ama Hayatımda gördüğüm tanıdığım en mükemmel insan Yavuz Hoca. Mutlaka tanımanızı tavsiye ederim. Allah Razı olsun Yavuz Hocamdan İlkber Hanımdan ve Volkan Beyden. Dualarım herzaman sizlerle. İyiki varsınız...

 • H

  Halil İbrahim Uysal
  On üç yaşımda hayatımın baharında eklem romatizmasıyla başlayan problemim aort kapağını bozmasıyla kırk yıllık sıkıntılı,çileli yolculuk başladı.
  Spor yasak,koşmak yasak,istediğini yemek içmek yasak,yasak,yasak…………!
  Hayatımın gençlik yılları bu probleme çare bulma arayışlarıyla geçti.
  Sonuçta bu yolculukta elli üç yaşıma geldiğimde şikayetler artmaya başladı fakat bende ameliyat olmaktan vazgeçmeye başladığım bir anda, Yıllarca aradığım işinin ehli ustad ’ ı o bilge duruşuyla samimi,candan,güler yüzlü saygıdeğer Sayın Prof.Dr Yavuz Beşoğul hocamla,asistanları yine güler yüzlü sıcak kalpli şirin İkbal hanım ve efendiliğiyle takdir ettiğim Volkan bey’le tanışma şerefine nail oldum.Tanıştığım an kararımı verdim Kalbimi emin ellere teslim ettim,iki gün sonra da kırk yıllık şikayetler, sıkıntılar Elhamdülillah kalmadı,çok rahatım sağlıklıyım işimin başındayım.
  Sayın Prf.Dr.Yavuz Beşoğul hocam’a ve ekibine sonsuz şükranlarımı sunuyor,sağlıklı uzun ömürler diliyorum.İyi ki varsınız.
  Saygı ve Sevgilerimle…………………………………………………..!
  HALİL İBRAHİM UYSAL SİVAS

  Not: (Arkadaşlar Kardeşler Dostlar kalpte sorunu olanlar,hastane hastane doktor aramayla zaman kaybetmeyin.Hocam’a ulaşın hayatınızı kurtarın,sağlık ve mutluluğa kavuşun.)….

 • merhaba ben ademister öncelikle yavuz hocama volkan hocama ve ilkber hanima çok teşekkür ederim ben yavuz hocayla bir yıl önce tanismistim ama korktuğum için ameliyatımi erteledim ama bu korkunun ne kadar gereksiz olduğunu gördüm ve cok pişman oldum 22 şubatta hocam ameliyatimi yaptı aort kapağım değişti Hocamın koltuk altından yaptığı ameliyatla hiç sıkıntı cekmedim kısa sürede sağlığıma kavustum Hocamın güler yüzlü ve yakın ilgisi ayri bi motivasyon zaten. Türkiyede yavuz hoca bize allahın bi lütfu bence.ayriyeten güler yüzüyle bizimle ilgilenen her aradığımızda ulasabildigimiz bize yardımcı olan ilkber hanima çok teşekkür ederim. iyiki varsınız yavuz hocam ve ekibi.

 • B

  Bayram ARTAN (19 ağustos 2015)
  Ben 2006 yılında ankarada ameliyat oldum.Aort kapağım değişti yerine hemogreft (kadavradan alınan kapak) takıldı bana söylenen iyi bakarsan uyum sağlar ve ömür boyu gider denildi Fakat 9 yıl sonra yeniden değişmesi gerekti ayrıca yanında da sorun olmayan mitral kapağımın da değişmesi gerektiğini öğrendim.Bundan sonra cerrah arayışım başladı izmir ve istanbulda birçok prof. la konuştum ilk söylenen neden metal kapak takılmadı oldu. Yavuz hocayı buldum ve neden metal kapak takılmadığını sordu ve bu hemogreft kapakların ortalama 8-10 yıl arası dayandığını öğrendim siz siz olun kadavradan alınan kapağı taktırmayın.Ameliyata karar verdim Yavuz hocanın güven veren açıklamaları sonucunda önceki ameliyat raporlarıma baktı Yavuz hoca ve ameliyatın zor olacağını söyledi.Çünkü göğüs kafesinin kapatılmasında kanamayı durdurucu ilaçlar dökülmüş.Ameliyatım zor geçti kanamam oldu beni kurtarmak için herşey yapıldı ve binlerce şükür Yavuz Hocama beni hayata kavuşturdu.Annemlerin söylediği 3 gün boyunca Yavuz Hoca başımda beklemiş artık gözlerinin altı mosmor olmuş.Gerisini siz düşünün. Servise çıktım Yavuz hocam sabah akşam sürekli kontrol ediyordu.Gece 1 de hemşireleri arayıp durumumu soruyordu. Daha sonra Taburcu olunca 10 gün istanbulda otelde kaldım. Pansuman için Yavuz Hoca Otele geliyordu akşamları bunu hangi profesör yapar bilmiyorum. Çünkü o hastasını aileden bir yakını olarak görüp ilgileniyor.Ayrıca Volkan Abi on numara bir insan, İlkber Hanım sürecin en başından sonuna kadar yanınızda her şeyi hallediyor ve Recep hocaya da sonsuz teşekkürler.Bu arada eşim doğum yaptı 10 günlük bir oğlum var adı Kuzey ve göbek adı da Yavuz binlerce şükür oğlumla eşimle birlikteyim Allah bin kere razı olsun Yavuz Hoca ve ekibinden çok teşekkürler hepsine Allah yardımlarını esirgemesin.

 • Dilbaz Ailesi'nden annemizin hayatını kurtaran kahramanımız Prof. Dr. Sn. Yavuz Bey'e,

  Aslında her şey 2 ay gibi kısa bir süre önce başladı. Annemin geceleri uyuyamama, nefes darlığı ve halsizlik gibi problemleri başlamıştı. Nabzı kimi zaman 130-150'yi buluyordu. İlk olarak dahiliye doktoruna gidildi. Vücutta kansızlık bulundu. Kan ilaçları verildi ve bir sürü takviyeler yapıldı. Ama sonrasında kalp kontrolü için kardiyologa gidildi. Ve doktorun EKO yapması sonucunda ileri derecede Aort kapak yetmezliği bulundu. Ameliyat olması kaçınılmazdı. Biz de annemi emin ellere teslim etmek için bu işte uzman bir doktor arayışına girdik ve hemen internette araştırdığımızda yapılan tavsiyeler ve kendisinin başarılarından dolayı doktorumuz Sn. Yavuz Beşoğlu'nu bulduk. Doktora ilk gittiğimizde koltuk altından ameliyat olması için ümitliydik. Ama yapılan anjiyo, tomografi ve EKO sonuçlarına göre kalp önceden görülen ışın tedavisinden dolayı ciddi hasar görmüştü. Ve ameliyat olmaması kadar olması da riskliydi. Ama ameliyattan başka çözüm olmadığı için doktorumuz Sn. Yavuz Bey'e tüm bu riskleri göze alarak ve tüm hazırlıklarını yaparak ameliyatı yapmaya karar verdi. Her zaman zor bir ameliyat olacağını ve elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi. Ve ameliyat oldu, doktor ve ekibi sayesinden ameliyat başarılı bir şekilde gerçekleşti. 4 günlük yoğun bakım sürecinde olsun, sonrasında odada yatışta Yavuz Bey gece gündüz demeden annemin başında durdu ve her saniye takip etti. Ekibi İlkber Hanım ve Volktan Bey de daima ilgilendiler. Herkes elinden gelenin en iyisini yaptı ve annemiz bu sayede kısa bir sürede bu zorlu ameliyatı kolay bir şekilde atlatıp evine sağ salim döndü.

  Öncelikle Yavuz Bey'e bu riskli ameliyatı göze alıp yaptığı için çok teşekkür ederiz. Ve ne yaparsak yapalım annemizin hayatını kurtarmasının karşılığını veremeyiz. Ama hayat boyu unutamayacağımız kahraman doktorumuz olarak bizde anısı kalacaktır.Ve ekibi Volkan Bey ve İlkber Hanım'a tüm ilgi ve alakaları için teşekkür ederiz. Umarım bu üçlü ekip annem gibi daha nice hastaların hayatlarını kurtarır. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.

  Saygılar ve sevgiler.

  Dilbaz Ailesi.

 • E

  AORTZEDEYDİM ŞİMDİ AORTZADE OLDUM...:) Selamun Aleykum.Benim hastalığımı öğrenmem babamı kardiyoloğa kontrole götürdüğümde muayene olup eko çekilmesi sonucu oldu.İleri derece aort yetmezliğim vardı ve acilen aort kapağımın değişmesi gerekiyordu.Moral olarak çöküntü içine girmiştim ve sonra kendi kendime topraktan geldim toprağa giderim diye düşünmeye başlamıştım.Sonraki süreçte anjiyo işlemlerimde gerçekleşti ve hastalığım kesinleşmişti.Ekzantrik aort yetmezliği..Ve ameliyat olmak için doktor arayışına girmiştim.İnternet üzerinden ablam bir doktor bulduğunu söyledi.Bu arada Allah ablamdan sonsuz kez razı olsun benim ömrümden alıp ona versin inşallah.Ve doktorun asistanını arayıp bilgiler aldı.Doktor beyin asistanı gayet rahat biçimde dakikalarca ona bilgiler verdi.Kendiside bu ameliyatı olduğu için gayet bilinçliydi bu konuda.Ve randevu aldık ve randevuya gittiğimizde gerçekten o müthiş uyumlu ve iyi insanlarla tanışma imkanım oldu.Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah.Ve yapılan muayenem sonucu ameliyatı bir an önce olmam gerekiyordu.Ve ameliyatım 28.07.2015 tarihinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilerek aort kapağım değişti.Ameiyat sonrası yoğun bakım sürecinin ardından servise çıkarıldım.Servis sürecinde Yavuz hocam günde en az 4 kere ekibiyle beraber vizite geldiler.Yavuz hoca o kadar mükemmel,ağırbaşlı ve sakin yapıya sahipki bu duruşu insana huzur veriyor.Yavuz hoca servis sürecinde hergün pansumanımı bizzat kendisi yaptı.Tansiyonlarımı ölçtü.Moral olarak beni en üst seviyeye taşıdı.Allah onlardan binlerce kez razı olsun.Gerçektende muhteşem üçlüydü onlar.(YİV)..Hele YAVUZ hocanın ameliyat öncesi aileme söylediği:.. Oğlunuz önce Allaha sonra bize emanet bol bol dua edin...sözü gerçekten çok mükemmeldi.Ve daha sonra 03.08.2015 tarihinde taburcu oldum ve şuan gayet iyiyim.Benim bu tarz hastalığı bulunan kişilere önerim hiç tedirgin olmadan gönül rahatlığıyla kendilerini Yavuz Hoca ve ekibine emanet etmeleri.Hayatta 1.HERŞEYİN BAŞI GERÇEKTENDE SAĞLIK 2.YARADILANI SEVMELİYİZ YARADANDAN ÖTÜRÜ 3.BU DÜNYADA MALDA YALAN MÜLKDE YALAN GEL BİRAZ DA SEN OYALAN 4.ALLAH HERKESİ İYİ İNSANLARLA KARŞILAŞTIRSIN İNŞALLAH.. bu sözler unutulmadan hayat idame ettirilmeli.. Yavuz hocaya en derin sevgi ve saygılarımla ..İYİKİ VARSINIZ..Erdinç KIR..... SUSURLUK/BALIKESİR...

 • N

  SAYGIDEĞER,KIYMETLİ YAVUZ HOCAM VE EKİBİ; BENİM HASTALIĞIM 2015 MART AYINDA ATEŞ VE ÖKSÜRÜKLE BAŞLADI. NEDENİNİ ÇÖZENE KADAR BİRÇOK HEKİM DOLAŞTIM. SON OLARAK BANA MİTRAL KAPAK KAÇAĞI TEŞHİSİ KONULDU.BUNUN ÜZERİNE BENİM AMELİYATIMI YAPACAK HEKİM ARAYIŞINA BAŞLADIM. BİRÇOK HEKİM BURSA VE İSTANBUL OLMAK ÜZERE GÖĞÜS KAFESİ KESİLEREK BU AMELİYATIN GERCEKLESEBİLECEGİNİ SÖYLEDİLER.ANCAK ARAŞTIRMALARIM SONUCUNDA İNTERNETTEN YAVUZ HOCAMI BULDUM VE İLKBER HANİMLA İLETİŞİME GEÇTİM. YAVUZ HOCAMIN BU AMELİYATI KOLTUK ALTINDAN 5-6 CM KESİYLE ( MİNİMAL İNVAZİV ) YAPILABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.ILKBER HANIMIN AMELİYAT İLE İLGİLİ VERDİĞİ BİLGİLER BENİ SON DERECE RAHATLATTI.AYRICA YAVUZ HOCAMIN HASTA YORUMLARINI DA OKUYARAK DAHA ÇOK KALBEN MUTMAİN OLDUM.SADECE İLKBER HANIMIN RAHATLATICI KONUŞMASI İLE AMELİYAT GÜNÜ ALIP,BURSADAN İSTANBUL'A YOLA ÇIKTIM.HATTA EŞİM VE KIZIM : "SEN DOKTORU GÖRMEDEN NASIL BÖYLE BİR KARAR ALDIN?" DEDİLER.YAVUZ HOCAMI İLK GÖRDÜĞÜMDE YÜZÜNDEKİ SEMPATİK TAVRI, HASTASINA SICAK YAKLAŞIMI, RAHATLATICI KONUŞMALARI BENİM NE KADAR DOĞRU BİR KARAR ALDIĞIMI BİR KERE DAHA ANLAMIŞ OLDUM.AMELIYAT OLUP YOĞUN BAKIMDA KALDIĞIM SÜRE İÇERİSİNDE BİRAN OLSUN YAVUZ HOCAM, RECEP HOCAM, BİLGE HANİM VE VOLKAN BEY YANIMDAN HİÇ AYRILMADILAR. BU DAVRANIŞI HOCAMIN VE EKİBİNİN HASTASINA NE KADAR DEĞER VERDİĞİNİN BİR KANITIDIR. PANSUMANI DAHİ HASTASINA KENDİSİ YAPMAKTADIR.RABBİM BÖYLE HEKİMLERİN SAYISINI ARTTIRSIN.YAVUZ HOCAM VE EKİBİNE SONSUZ MİNNET VE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.ILGİNİZE,EMEĞİNİZE,GÜLERYÜZÜNÜZE VE İŞİNİZE OLAN SAYGINIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.HAKKINIZI HELAL EDİN.RABBİM SİZE UZUN ÖMÜRLER VERSİN..
  SEVGİ VE SAYGILARIMLA... MEHMET AKİF ŞATIR / BURSA

Hakkımda

Hakkımda

 • Prof. Dr. Yavuz Beşoğul 1989 Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1991 - 1996 yılları arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalında uzmanlığını tamamlamıştır. 1996 yılında Yardımcı Doçent , 2003 yılında Doçent ve 2008 yılında Profesör olan Yavuz Beşoğul Özel Mehmet Toprak Hastahanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Okullar / Eğitimler

 • 1982-1989 Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi.
 • Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi - Uzmanlık, 1991 - 1996
 • 1998-2003 Yardımcı Doçent
 • 2003-2008 ESOGÜ Tıp Fakültesi Doçent
 • 2008-2012 ESOGÜ Tıp Fakültesi Profesör
daha fazla

Yayınlar

 • 1. Y. Beşoğul, B.Tünerir, R.Aslan, S.İşıksoy, Ö.Çolak, T.Kural. “Clinical biochemical and histochemical assessment of pretreatment with glucose-insulin-potassium for patients undergoing mitral valve replacement in the third and fourth functional groups of the New York Heart Assosiation.” Cardiovasc Surgery.1999; 7 (6):645-650.
 • 2. B.Tünerir, Ö.Çolak, Ö. Alataş, Y.Beşoğul, T. Kural, R. Aslan. “ Measurement of The Troponin T to Detect Cardioprotective Effect Of Trimetazidine During Coronary Artery Bypass Grafting.” Ann Thoracic Surgery.1999; 68:2173-6.
 • 3. Y. Beşoğul, B.Tünerir, C. Özdemir, R.Aslan. “Magnesium-flush Infusion into the Aortic Root Just Before Reperfusion Reduces The Requirement for İnternal Defibrillation and Early Post-perfusion Arrhytmias.” JIMR. 2003; 31(3):202-209.
 • 4. Y. Beşoğul, B.Tünerir, Ö.Çolak, Ö.Alataş, F. Akyüz, R.Aslan. “ Does Trimetazidine Pretreatment Affect Cardiopulmonary Bypass Induced Infiammation during Coronary Artery Grafting?” Perfusion.2003; 16(9):318-324.
 • 5. T. Yavuz, B. Bertolet, Y. Beşoğul, B. Tunerir, R. Aslan, A. Ocal, E. İbrişim, A. Kutsal. Role of endogenous adenosine in atrial fibrillation after coronary artery bypass graft. Clin. Cardiol.2004;27(6):343-346.
 • , Y.Beşoğul, B.Tünerir, S.Dernek, T.Erden, C.Özdemir, O.Ünal, R.Aslan, T. Kural. Kardiyopulmoner bypass da glutamat ve aspartatın myokardiyal koruma üzerine etkisi. Anadolu Kardiyol Derg. 2004;4:114-119.
 • . C. Ozdemir, M. Ikizler, Y. Beşoğul, A. Karakaya, B. Sırmagül. An alternative agent for radial arterial graft spasm:Application of topical iloprost. Scand Cardiovasc J .2007;41(3):201-206.
 • 8. Y. Beşoğul. Concomitant coronary artery bypass grafting and subclavian revascularization.Thorac Cardiov Surg 2008;56:363-369.
 • 9. Y.Beşoğul, R.Aslan. Oral Magnesium Prophylaxis Provides Spontaneous Resumption of Cardiac Rhythm in Patients Undergoing Cardiac Surgery. Journal of International Medical Research. 2009;37(2):318-324.
 • 10 Y.Beşoğul. Endothoracic injection of room air for internal mammary artery harvest. Journal of Cardiac Surgery.2009;24:309-311.
 • 11 Y.Beşoğul, H.Gemalmaz, R.Aslan. Effects of preoperative magnesium therapy on arrhythmias and myocardial ischemia during off-pump coronary surgery.Annals of Thoracic Medicine. 2009;4(3):133-135.
 • 12.B.Tünerir, R.Aslan, T.Kural, Y. Beşoğul. “No- Touch Method for Off-Pump Coronary Artery Bypass Grafting.” Asian Cardiovasc Thorac Ann.1998; 6: 257-259.
 • 13. Y. Beşoğul, B.Tünerir, C. Kırdar, B.Timuralp, R.Aslan,” Resection of Congenital Intrapericardial Right Atrial Aneurysm.” Asian Cardiovasc thoracic Ann. 2001;9(3):226-228.
 • 14. O.Goktekin, Y.Beşoğul, SM Dogan, A.Birdane, A. Unalır, B.Görenek, G Kudaiberdieva, Y. Çavuşoğlu, N.Ata, R.Aslan, B.Timuralp. Permanent pacemaker lead implantation via azygous vein in a patient with silent superior vena cava syndrome. Int J Cardiol. 2007 Apr 12;117(1):e4-6.
 • 15. B. Tünerir, R.Aslan, Y. Beşoğul, B. Sevin, T. Kural. “Measurement of Cardiac Troponin T to Detect Cardioprotective Effect of Trimetazidine During Coronary Bypass Surgery: A Clinical Study.” 11 Annual Meating Mediterranean Association of Cardiology and Cardiac Surgery, Montpellier, France, 1998.
 • 16.Y. Beşoğul, B.Tünerir, R. Aslan. “ Cardiac Operations Through a right Subaxillary Minithoracotomy: A New Alternatine Approach in Adults.” 52. İnternational Congress of the European Society for Cardiovascular Surgery. Prog No: C13.2, Istanbul, 2003.
 • 17. V. Özcan, Y. Beşoğul, B.Tünerir, İ. Gökşin, G. Önem, T. Erden, M Saçar R. Aslan. The Effect of Peripheric yem İnjuries on Patient Mortality and Morbidity” 52’İnternational Congress of the European Society for Cardiovascular Surgery. İstanbul, 2003.
 • 18. V.Özcan, Y.Beşoğul, B. Tünerir, S.Dernek, T. Erden, S.Sevin. R. Aslan, T.Kural .The effect of Glutamate on Myocardial Protection at CPB.” 52nd İnternational Congress of the European Society for Cardiovascular Surgery. İstanbul 2003.
 • 19. Y.Beşoğul, B. Tünerir, T.Yavuz, V. Özcan, Ö.Çolak, F.Akyüz, R.Aslan. “Does trimetazidine pretreatment affect cardiopulrnonary bypass-induced inflammation during coranary artery grafting 7” 52nd İnternational Congress of the European Society for Cardiovascular Surgery. İstanbul 2003.
 • , Y. Beşoğul, T.Erden, İ Gökşin, G.Önem, B.Tünerir, O.Ünal,R. Aslan. “AVR,MVR and tricuspid anuloplasty in patient with chronic idiopathic thrombocytopenic purpura which has left atrial trombus.” 52nd İnternational Congress of the European Society for Cardiovascular Surgery.İstanbul 2003.
 • 21. B.Tunerir, Y.Beşoğul, V.Özcan, O.Ünal, T. Yavuz, R.Aslan. Cardiac operations through a right infra-axillary minithoracotomy: A new less invasive alternative approach in adults. XVI. Annual Meeting Mediterranean Association of Cardiology and Cardiac Surgery. September 26-29,2004.
 • The effects on saphenous nerve injury of stripping operation without using any olive material. XVI. Annual Meeting Mediterranean Association of Cardiology and Cardiac Surgery. September 26-29,2004.
 • 23.Ö. Ulukan, H. Gemalmaz, Y. Beşoğul, R. Aslan. Does Topical heating reduce phrenic nerve injury and lober atelectasis during cardiac surgery? Congress of Update in Cardiology and Cardiovascular Surgery.September 24-28,2009
 • Y. Beşoğul. Atrioventricular thrombus in a 14-year old patient. Congress of Update in Cardiology and Cardiovascular Surgery.September 24-28,2009
 • 25. Y. Beşoğul, B. Tünerir, T. Yavuz, T. Kural, R. Aslan, B. Sevin. “Kardiopulmoner Bypass’ın Plazma cGMP ve Nitrik Oksit Seviyeleri Uzerine Etkileri. Osmangazi Ü. Tıp Fak.Dergisi. 19(1),133-139, 1997.
 • 26. B.Tünerir, Y. Beşoğul, T. Yavuz, T. Kural, R. Aslan, B. Sevin. “ Kemik Kırıklarının Eşlik Ettiği Periferik Arter Yaralanmalarında Prognozun Onceden Belirlenmesinde Kullanılabilir Bir Yöntem: Johansen Skorlaması.” Osmangazi U. Tıp Fak. Dergisi.19(1), 125-132, 1997.
 • 27. B. Tünerir, Y. Beşoğul, M. Şenel, R. Aslan T. Kural, B. Sevin. “ Adolesan Çağda İğne Aspirasyonunun Eğitim Düzeyi ile İlgisi ve Tedavi Sonuçları.” Osmangazi Ü. Tıp Fak. Dergisi, 19(1),119-124, 1997.
 • 28. B. Tünerir, 5. Dernek, Ö. Uyguç, Y. Beşoğul, 8. Sevin, T. Kural, R. Aslan. “Çocukluk Çağında Özefagusta En Sık Görülen Yabancı Cisimler ( Paralar) ve Tedavi Sonuçları.” Göğüs Kalp Damar Cerrahisi, 5, 354-358, 1997.
 • 29. B. Tünerir, S. Dernek, Y. Beşoğul, B.Sevin, R. Aslan, T. Kural. “ İnfrainguinal Arteriyel Rekonstrüksiyonda Otojen yen ve PTFE Greftlerin Erken Sonuçlarının Karşılaştırılması” Damar Cerrahisi Dergisi, 2, 73-78, 1998.
 • 30. B. Tünerir,Y. Beşoğul, S. Dernek, T. Yavuz, A. Equidat, 8. Sevin, T. Kural,R. Aslan. The Relationship Between Preoperative Ejection Fraction and Perioperative İntraaortic Balloon Pump Requirment.” Bursa J Med Science, 2, 59-62, 1998.
 • 31. B. Tünerir, Y. Beşoğul, T. Yavuz, A. Equidat, R. Aslan, T. Kural, 8. Sevin. “Periferik Arter Yaralanmaları ve Tedavi Sonuçları.” GKDC Dergisi , 6, 151-154, 1998.
 • 32. B. Tünerir, M. Şenel, Y. Beşoğul, B. Sevin, T. Kural, R. Aslan . “ Akut Derin Ven Trombozunun Başlangıç Tedavisinde Streptokinaz ve Heparinin Karşılaştırılması.” Göğüs Kalp Damar Cerrahisi , 6, 240-248, 1998.
 • 33. S. Dernek, B. Tünerir, C. Atalay, Y. Beşoğul, B. Sevin, R. Aslan, T. Kural. “ Diabetik ve Non Diabetik Olgularda Periferik Arteriyel Greft Uygulamalarının Karşılaştırılması.” Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Dergisi , 6(3), 236-239, 1998
 • 34. B.Tünerir, Y. Beşoğul, T. Yavuz, A. Equidat, R. Aslan, 8. Sevin, T. Kural. “Nitrovazodilatatörlerin Kardiopulmoner Bypass Sırasında Nitrik Oksit-cGMP Yoluna Etkisi.” Türk Kardiyoloji Derneği Arşivi , 26, 534-537,26, 1998.
 • 35. S. Dernek, B. Tünerir, Y. Beşoğul, Ö. Uyguç, M. İkizler, R. Aslan, Z. Kaygısız, B. Sevin, T. Kural. “ İzole Sıçan Kalplerinde İskemik Prekonditioning’in Myokardial Koruma Üzerine Etkileri ve K+ Kardioplejisi ile Karşılaştırılması.” Osmangazi Ü. Tıp Fakültesi Dergisi , 1-2, 27-42, 1998.
 • 36. S. Dernek, B. Tünerir, Y. Beşoğul, T. Yavuz, B. Sevin, R. Aslan, T. Kural. “Iatrojenik arter yaralanmaları.” Damar Cerrahisi Dergisi, 1, 28-31, 1999.
 • 37. S. Dernek, B. Tünerir, Y. Beşoğul, M. İkizler, B. Sevin, R. Aslan, T. Kural. “İskemi- Reperfüzyon Oluşturulan İzole Sıçan Kalplerine Pentoxifilin’in etkisi.” Göğüs Kalp Damar Anestezi ve Yoğun Bakım Derneği Dergisi, 5,18-21, 1999.
 • 38. B. Tünerir, S. Dernek, Y. Beşoğul, T. Yavuz, B. Sevin, T. Kural, R. Aslan. “Kardiak ve Nonkardiak Orjinli Arteriyel Embolilerde Cerrahi Tedavi Sonuçlarının İrdelenmesi.” Damar Cerrahisi Dergisi, 1, 23-27, 1999.
 • 39. B. Tünerir, Y. Beşoğul, T. Yavuz, T. Kural R. Aslan. “Subklavian Arter Anevrizması .Cerrahi Tıp Arşivi, 4(1), 28-30, 1999
 • 40. B. Tünerir İ. Ak, Y. Beşoğul, T. Yavuz, E. Vardareli, T. Kural, R. Aslan. “Açık Kalp Cerrahisinde Uygulanan Sternotomi ve Sınırlı Torakotomi Kesilerinin Yara İnlamasyonu Yönünden Tc-99m HSA Sintigrafi ile Kantitatif Değerlendirilmesi.” Cerrahi Tıp Arşivi, 4(3), 109-112, 1999.
 • 41. B. Tünerir, Y. Beşoğul, S. Dernek, T. Yavuz, T. Kural, R. Aslan. “ Mitral Kapak Replasmanında Median Sternotomiye Alternatif Bir Yöntem: Sağ Mini Torakotomi.” Göğüs Kalp Damar Cerrahisi, 7, 100-105, 1999.
 • 42. B. Tünerir, Y. Beşoğul, T. Yavuz, S. Dernek, B. Sevin, T. Kural. “Açık Kalp Cerrahisi Sonrası Görülen Derin Sternal Enfeksiyonda Nazal Stafilakokus Aureus Taşıyıcılığının Rolü.” Göğüs Kalp Damar Cerrahisi, 7, 183-186, 1999.
 • 43. B. Tünerir, S. Dernek, Y. Beşoğul, Ö. Çolak Ö. Alataş, V. Özcan, Z. Kaygısız, T. Kural, R. Aslan. “ Deney Akut Ekstremite İskemisinde Iskemi Öncesi ve Reperfüzyon Fazlarında Pentoxifilinin İskelet Kası Uzerine Etkisi.” Cerrahi Tıp Arşivi , 4(2), 50-56, 1999.
 • 44. B. Tünerir T. Yavuz, Y. Beşoğul, B.Sevin, T. Kural, R. Aslan. “ Kardiopulmoner Bypass Sırasında Vitamin C’nin Myokardial İskemi Reperfüzyon Hasarına Etkisi.” Osmangazi Ü.Tıp Fak. Dergisi, 11(2), 59-66, 1999.
 • 45. B. Tünerir, Y. Beşoğul, T. Kural , R. Aslan. “ Akut Aort Oklüzyonu ve Cerrahi Tedavisi.” Osmangazi Tıp Fak. Dergisi, 11(2), 139-144, 1999.
 • 46. B. Tünerir, Y. Beşoğul, T. Kural R. Aslan. “ Hepatik Tutulumla Birlikte Görülen Sol Ventriküler Kist Hidatik.” Osmangazi Tıp. Fak. Dergisi, , 1999
 • 47. B. Tünerir, Y. Beşoğul, S. Dernek, T. Kural, R. Aslan. “ İnferior Vena Cava Thrombosis in Vascular Symptom Free Behçet’s Disease.” Cerrahi Tıp Arşivi, 4(2), 82-85, 1999.
 • 48. Y. Beşoğul, B. Tünerir, R. Aslan. “Hybrid Operation for Coronary Bypass Grafting in High Risk Patients.” Cerrahi Tıp Arşivi, 5(1), 19-24, 2000.
 • 49. T. Yavuz, E. İbrişim, A. Öcal, Y. Beşoğul, A. Kutsal. “İntrakardiak Serbest Pacemaker Leadine Bağlı Gelişen Sepsis ve Triküspit Darlığının Tedavisi.” Türk J. Cardiol 3, 183- 185, 2000.
 • 50. Y. Beşoğul, V. Özcan, B. Tünerir, İ. Gökşin, G. Önem, T. Erden, M Saçar, R. Aslan. “ Periferik Venöz Yaralanmaların Hasta Mortalite ve Morbiditesi Üzerine Olan Etkisi.” Cerrahi Tıp Arşivi, 6(1)13-18, 2001
 • 51. Y. Beşoğul, B. Tünerir, V. Özcan, R. Aslan. “ Çalışan Kalpte Koroner Bypass Operasyonu Sırasında Kalbin Salin Doldurulmuş Eldiven Ile Mekanik Stabilizasyonu ve Hemodinamik Etkileri.” T Klin J. Cardiovascular Surgery, 3, 25-28, 2002.
 • 52. T. Yavuz, C. Nazlı, 0. Kınay, Y. Beşoğul, C. Tenekeci, C. Atalay, A. Öcal, E. İbrişim, A. Kutsal. “ Vitamin C’nin Kardiopulmoner Bypass Sırasında Antiinflamatuar etkisi.” Türk J Cardiol , 5, 166-169, 2002.
 • 53. A. Birdane, M. Melek, Y. Beşoğul. “ Anemisi olan Kardiak Miksomalı Bayan Hasta.” Anadol J Cardiol , 2(2), 177, 2002.
 • 54. Y. Beşoğul, V. Özcan , S. Kabukçuoğlu, Ü. Öner, B. Tünerir, C. Özdemir, R. Aslan. Ektopik Timus Dokusundan Gelişen Pedinküllü intrapulmoner Teratom.” Toraks Dergisi, 3(3), 356-358, 2002.
 • 55. Y. Beşoğul, V. Özcan, T. Yavuz, B. Tünerir, R. Aslan. “ Açık Kalp Cerrahisinde Minimal İnvaziv Sağ Anterolateral Minitorakotomi Deneyimlerimiz.” Anadolu Kardiol Derg, 4, 309-312,2002.
 • 56. V. Özcan, Y.Beşoğul, B. Tünerir, İ. Gökşin, G. Önem, A. Baltalarlı, R. Aslan. Koroner Arter Hastalarında Preoperatif Sol Ventrikül Ejeksiyon Eraksiyonunun Hipotermi Esnasında Ventriküler Fibrilasyona Girme Isısına Etkisi.” Haydarpaşa Kardiol Kardiovask Cer Bült, 11(1);5-8, 2003.
 • 57. V. Özcan, Y. Beşoğul, T. Erden, İ. Gökşin, G. Önem, B. Tünerir, A. Baltalarlı, R. Aslan. “ Sol Atrial Trombüsü Olan Kronik Idiopatik Trombositopenik Purpuralı (İTP) Bir Hastada AVR, MVR ve Triküspit Annuloplasti. Olgu Sunumu.” Haydarpaşa Kardiol Kardiovask Cer Bült., 11(2);113-117, 2003.
 • 58. Y. Beşoğul, T. Yavuz, B. Tünerir, C. Ovalı, V. Özcan, R. Aslan. “ Vena Cava Superior Sendromunda Spiral Otojen yen Greft Bypass.” Türkiye Klinikleri Kalp Damar Cerrahisi dergisi, 4;50-53, 2003.
 • 59. B. Tünerir, Y. Beşoğul, M. İkizler, S. Dernek, R. Aslan, T. Kural, B. Sevin. “İnfrainguinal Otojen Ven ve Sentetik Damar Greftleri Uygulama sonuçlarının Karşılaştırılması.” VIlI. Ulusal Vasküler Cerrahi Kongresi, 1996, İzmir.
 • 60. B. Tünerir, Y. Beşoğul, S. Dernek, T. Yavuz, T. Kural, R. Aslan B. Sevin. “ Kemik Fraktürleri ile Birlikte Görülen Periferik Arter Yaralanmalarında Sonuçlar.” Vlll. Ulusal Vasküler Cerrahi Kongresi, 1996, Izmir.
 • 61. B. Tünerir R. Aslan, Y. Beşoğul, T. Kural , B.Sevin, S. Dernek, “ Mitral Valv Replasmanı Yapılan Olgularda Preoperatif Verilen Glukoz- İnsülin- Potasyum (GIK) Solüsyonunun Myokardial Glikojen, Depoları ve Postoperatif Erken Komplikasyonlara Etkileri.” XİI. Ulusal Kardiyoloji Kongresi, 1996, Antalya.
 • 62. B. Tünerir, Y. Beşoğul, T. Yavuz, S. Dernek, T. Kural, R. Aslan, B. Sevin. “ Kalp Cerrahisinden Sonra gelişen Sternum Enfeksiyonlarında Nazal 5. Aureus Taşıyıcılığının ve Postoperatif Kanamanın Rolü.” 13. Antibiyotik ve Kemoterapi Kongresi, 1998, Antalya.
 • 63. B. Tünerir, M. Şenel, S. Dernek, Y. Beşoğul, R. Aslan, B. Sevin, T. Kural. “ Akut Derin Ven Trombozunda Streptokinaz ve Heparin Tedavilerinin Karşılaştırılması.” IX. Ulusal Vasküler Cerrahi Kongresi , 1998, Antalya.
 • 64. B. Tünerir, Y. Beşoğul, T. Yavuz, Ö. Uyguç, A. Equidat, B.Sevin, T. Kural, R. Aslan. Koroner Bypass Cerrahisinde Trimetazidinin Kardioprotektif Etkilerinin Kardiak Troponin T Düzeyleriyle Değerlendirilmesi.” XIV. Ulusal Kardioloji Kongresi, 1998, Antalya.
 • 65. B. Tünerir, Y. Beşoğul, A. Equidat, T. Yavuz, R. Aslan, B.Sevin, T. Kural. “Nitrovazodilatörlerin Kardiopulmoner Bypass Sırasında Nitrik Oksit-cGMP Yoluna Etkisi.” XIV. Ulusal kardiyoloji Kongresi, 1998, Antalya.
 • 66. B. Tünerir, Y. Beşoğul, A. Equidat, T. Yavuz, R. Aslan, B. Sevin, T. Kural. Nitrovazodilatörlerin Kardiopulmoner Bypass Sırasında Nitrik Oksit-cGMP Yoluna Etkisi.” V. Ulusal Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Kongresi 1998, Antalya.
 • 67. T. Yavuz, E. İbrişim, A. Öcal, Y. Beşoğul, A. Kutsal. “ İntrakardiak Serbest Pacemaker Leadine Bağlı Gelişen Sepsis ve Triküspit Darlığının Tedavisi.” 2. Uluslar arası Türkçe Konuşan Ülkeler Kardiyoloji Kongresi, 2000, Antalya.
 • 68. Y. Beşoğul, B. Tünerir, V. Özcan, R. Aslan. “Sağ Anterolateral Torakotomi Yoluyla Açık Kalp Cerrahisi Uygulamalarımız ve Sonuçları.” 1. Dicle Ulusal Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Günleri. 2001, Diyarbakır.
 • 69. Y. Beşoğul, B. Tünerir, C. Ovalı, V. Özcan, R. Aslan. “ Vena Cava Süperior Sendromunda Spiral Otojen Ven Grefti Interpozisyonu.” 1. Dicle Ulusal Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Günleri , 2001, Diyarbakır.
 • 70. T. Yavuz, 0. Kınay, C. Nazlı, Y. Beşoğul, E. İbrişim, A. Öcal, A. Kutsal. “Koroner Arter Bypass Operasyonu Sonrası Gelişen Atrial Fibrilasyonda Teofilin Kullanımı.” 1. Dicle Ulusal Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Günleri, 2001, Diyarbakır.
 • 71. T. Yavuz, A. Topçu, Y. Beşoğul, 0. Kınay, H. Düver, E. ibrişim, A. Öcal, A. Kutsal. Koroner Bypass Operasyonu Sonrası gelişen Atrial Fibrilasyonda Teofılin Kullanımı (Plasebo Kontrollü Klinik Çalışma). XVll. Ulusal Kardiyoloji Kongresi, 2001
 • 72. T. Yavuz, C. Atalay, 0. Kınay, H. Okutan, Y. Beşoğul, A. Çora, A. Öcal, E. İbrişim, A. Kutsal. “ Vitamin C’nin Kardiopulmoner Bypass Sırasında Antiinflamatuar Etkisi.” XVİİ. Ulusal Kardiyoloji Kongrasi , 2001, Izmir.
 • 73. Y. Beşoğul, B. Tünerir, V. Özcan, T. Yavuz, T. Erden, R. Aslan. “Kalp Cerrahisinde Sağ Subaxiller Kesi Yoluyla Yeni Bir Minimal İnvaziv Yaklaşım.” Türk Kalp Damar Cerrahisi VII. Ulusal Kongresi, 2002, Antalya.
 • 74. Y. Beşoğul, B. Tünerir, C. Özdemir, T. Yavuz, V. Özcan, R. Aslan. “ Açık Kalp Cerrahisinde Traneksamic Asid Kullanımı ve Postoperatif Hemostaz Üzerine Etkileri.” Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği Vİİ. Ulusal Kongresi, 2002. Antalya.
 • 75. Y. Beşoğul, İ. Gökşin, V. Özcan, G. Önem, 3. Tünerir, R. Aslan. “ CABG Uygulanan Hastalarda Kardiopulmoner Bypass Çıkışında X-Klemp Alındıktan Sonra Spontan Kardiak Aktivite Oluşumuna Etki Eden Faktörler.” Türk Kalp Damar cerrahisi Derneği VII. Ulusal Kongresi. 2002, Antalya.
 • 76. V. Özcan, Y. Beşoğul, B. Tünerir, S. Dernek, T. Erden, B.Sevin, R. Aslan T. Kural. Açık Kalp Cerrahisi Sırasında Glutamat ve Aspartat ile Zenginleştirilmiş Soğuk Kristalloid Kardioplejinin Myokardial Korumadaki Etkinliği.” Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği Vİİ. Ulusal Kongresi, 2002, Antalya.
 • 77. T. Yavuz, İ. Altuntaş, H. Okutan, 0. Peker, İ Kılınç, Y. Beşoğul, H. Düver, B. Tünerir, A. Öcal, E. İbrişim, N. Delibaş, A. Kutsal, R. Aslan. “ Rutin Kullanılan Safen ven Greft Saklama Solüsyonlarının Endotel Hasarına Etkileri.” Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği Vİİ. Ulusal Kongresi, 2002, Antalya.
 • 78. Y. Beşoğul, V. Özcan, İ. Gökşin, B. Tünerir, G. Önem T. Erden, R. Aslan. “ Elektif Koroner Bypass Cerrahisi Yapılan Hastalarda Hipotermi Sırasında Düşük Ejeksiyon Fraksiyonu İle Ventriküler Fibrilasyona Girme Isısı Arasındaki İlişki. Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği VII. Ulusal Kongresi, 2002, Antalya.
 • 79. Y. Beşoğul, V. Özcan, B. Tünerir, İ. Gökşin, G. Önem, T.Erden, R. Aslan. “Periferik Damar Yaralanmalarında Cerrahi Deneyimlerimiz.” Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği VII. Ulusal Kongresi, 2002, Antalya.
 • 80.C.Özdemir, M.İkizler, Y.Beşoğul, S.Dernek, B.Tünerir, B.Sevin, R.Aslan, T.Kural. Radial arter grefti spazmına karşı alternatif ajan: topikal iloprost uygulaması ve etkinliğinin papaverin ve diltiazem ile karşılaştırılması.Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği 9. Ulusal Kongresi 1-5 Kasım 2006,Antalya
 • 81. H.Gemalmaz, M.Özbayburtlu, Y.Beşoğul, R.Aslan. İnfrarenal total abdominal aorta oklüzyonu ve torakal aorta-femoral bypass. 13. Ulusal Vaskuler Cerrahi Kongresi.Mayıs 2007.
 • 82.Y.Beşoğul. Kombine CABG ve subklavyan arter revascularizasyonu. 13. Ulusal Vaskuler Cerrahi Kongresi.Mayıs 2007.
 • 83.Y.Beşoğul. Karotis arter anevrizmasını taklit eden aterosklerotik dev sağ subklavyan arter anevrizması.14.Ulusal Vasküler Cerrahi Kongresi.2009;18(2)TP122.
 • Beşoğul Y, Aslan R.Myokard infarktüsü sonrası kardiyojenik şok ve cerrahi tedavisi.KALP VE DAMAR CERRAHİSİ. MN Medikal & Nobel. 1nkara.2004.11BN:
daha fazla

Ödüller

 • ESOGÜ BİLİMSEL YAYIN ÖDÜLLERİ 2004-2009

Bilinen Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
 • ESOGÜ Tıp Fakültesi:Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim kurulu Üyelikleri,
 • 2009-2011 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu üyeliği
 • 2012-2014 Kızıltoprak Florance Nightingale Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm başkanı
 • 2014-2016 Medicana Çamlıca Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi
 • 1989-1991 Yozgat- Sorgun İlçe Sağlık Grup Başkanlığı ve Adli tabiplik, İl Sağlık Müdür Yardımcılığı ve İl Sağlık Müdür Vekilliği
 • 1996-1998 Öğretim Görevlisi
 • 1998-2003 Yardımcı Doçent
 • 2003-2008 ESOGÜ Tıp Fakültesi Doçent
 • 2008-2012 ESOGÜ Tıp Fakültesi Profesör
daha fazla

Sertifikalar

 • Yavuz Beşoğul, Kalp Ve Damar Cerrahisi şu şehirde: İstanbul - Sertifikalar

Fotoğraflar

Makaleler

 • Kalbimizi korumak için nelere dikkat etmeliyiz?

  06 Ocak 2018

  Kalbimizi korumak için nelere dikkat etmeliyiz? Ailede erken yaşta kalp krizi geçiren bireylerin bulunması, genetiğinize aktarılır buda sizin kalp krizi...
 • Kalp Deliği Belirtileri ve Tedavisi

  06 Ocak 2018

  Kalp Deliği Belirtileri ve Tedavisi Sağlıklı bir bireyin kalbinde kan, sağ ve sol odacıklar arasında birbirine karışmadan bir düzen içerisinde dolaşmaktadır....
 • Patent Duktus Arteriozus Nedir?

  06 Ocak 2018

  Patent Duktus Arteriozus Nedir? Duktus arteriozus doğumdan önce vücudumuza temiz kan götüren aorta ana atardamar ile akciğere kan götüren pulmoner arter...
 • Koroner Bypass Ameliyatı

  06 Ocak 2018

  Koroner Bypass Ameliyatı Koroner kalp hastalığı dünyada halen ölüm nedenleri arasında 1.sırada yer almaktadır. Günümüzde genç yaşlarda bile ölüm nedenidir....
 • Sık Rastlanan Kalp Hastalıkları ve Belirtileri

  29 Kasım 2017

  Koroner Arter Hastalığı Koroner arter hastalığı, koroner arterlerin duvarlarında oluşan plaklardan ötürü ortaya çıkan bir hastalıktır. Koroner Arterler...
 • Kalpte Deliğin Sebebi Nedir?

  28 Kasım 2017

  Henüz sebebi bilinmemektedir, fakat bu konu ile ilgili varsayımlar bulunmakta. Bu varsayımlardan en önemlisi; bebeğin, anne rahminde alkol ve ilaç gibi...
 • Venöz Yetmezliği

  27 Kasım 2017

  Toplardamarlarda valf adı verilen tek yönlü küçük setler bulunur. Kan kalbe doğru ilerlerken kapaçıklar açık vaziyettedir, aksi yönde ilerlerken kapakçık...
 • Çocuklukta Kalp Sağlığı

  26 Kasım 2017

  İlerleyen yaşlarda ciddi bir problem olarak görülen kalp hastalıklarının önlenmesi çocukluktan başlıyor. Çocuklukta doğru tanı ile tedavi edilen kalp rahatsızlıklarının...
 • Aort Anevrizması

  25 Kasım 2017

  Aort, tıpkı ana su boru gibi vücuda kan akışını sağlayan ana damardır. Vücudun en büyük damarı aort üzerinde hiç belirti vermeden oluşan kesecikler ve...
 • Koroner Bypass Ameliyatı

  24 Kasım 2017

  Koroner kalp hastalığı dünyada halen ölüm nedenleri arasında 1.sırada yer almaktadır. Günümüzde genç yaşlarda bile ölüm nedenidir. Özellikle ailede kalp...
 • Kalp Ameliyatı Sonrası Diyet, Cinsel ve Sosyal Yaşam

  23 Kasım 2017

  Hasta olduğunu kolay, kolay kabul etmediğimiz, kimi zaman umursamadığımız, kimi zaman “aman gittiği yere kadar…” dediğimiz fakat ani krizle veya kalp yetmezliğiyle...
 • Koltuk Altından Aort Ameliyatı

  16 Ekim 2017

  Kalp Ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Yavuz Beşoğul, kendi geliştirdiği yöntemle,kalp kapağını koltuk altından 6 santimlik kesiden değiştiriyor. Herkese uygulanabilen...
 • Minimal İnvaziv Yöntemi

  15 Ekim 2017

  Minimal invaziv Cerrahi yöntemlerinin yaygın kullanım bulmaya başlaması, özellikle 1980lerin ikinci yarısından sonra hızla ilerleyen elektronik görüntü...
 • Kalp Krizi

  11 Temmuz 2017

  Kroner ByPass Ameliyat NEDİR? Kalbin yeteri kadar oksijen alamayarak ölmesine kalp krizi (miyokard enfarktüsü) denir. Kalbimiz günlük yaptığımız işe...
 • DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARININ TEDAVİSİ

  01 Mayıs 2017

  Doğuştan kalp hastalıkları nasıl tedavi edilir? Doğuştan kalp hastalıklarına nasıl tanı konur? İşte, konuyla ilgili tüm detaylar... Doğumdan hemen sonra...
 • Periferik Damar Cerrahisi

  29 Nisan 2017

  Periferik Damar Hastalığı Nedir ? Periferik damar hastalığı terimi, periferik arter (atardamar) hastalığını ifade etmek için kullanılır. Periferik arter...
 • Buerger Hastalığı

  29 Nisan 2017

  Ayaklarımız ve Parmaklarımız Kesilmesin Ayak veya el parmaklarımızda hafif morarma veya tırnakta oluşan yara bazen parmağımızın kesilmesine kadar gidebilir.Genellikle...
 • KALP KAPAĞI YIRTILMASININ SEBEPLERİ

  29 Nisan 2017

  Kalp kapağı yırtılması neden olur? Bu durumun tedavisi nasıl yapılır? Prof. Dr. Yavuz Beşoğul, kalp kapağı yırtılmasını anlattı. Kalp kapağının yırtılması,...
 • DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARINA DİKKAT!

  29 Nisan 2017

  Doğuştan kalp hastalıklarında görülen riskler nelerdir? Doğuştan kalp hastalıkları bebek ve çocukların gelişimini nasıl etkiler? Basit olan kalp anomalilerinde...
 • AMELİYATSIZ VARİS TEDAVİSİ MÜMKÜN!

  19 Nisan 2017

  Varis oluşumuna yönelik pek çok etkenin gösterildiğini fakat hastalığın nedeninin henüz tam olarak belirlenemediğini söyleyen Prof. Dr. Yavuz Beşoğul,...
 • KOLTUK ALTINDAN KALP AMELİYATLARI TERCİH EDİLMELİ Mİ?

  19 Nisan 2017

  Koltuk altından kalp ameliyatının avantajları neler? Bu kalp ameliyatları tercih edilmeli mi? Riskleri var mı? Konunun uzmanından öğrendik. Koltuk...
 • Çalışan Kalpte By-Pass

  16 Nisan 2017

  Çalışan Kalpte Minimal İnvaziv Bypass Ameliyatları Kalp Ameliyatı deyince hepimiz korkar ve kaçmak için çareler ararız.Öyle çareler ki bazen doktor,...
 • Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

  16 Nisan 2017

  Cilt altı çok ince kılcal damarlar genişlediğinde kırmızı örümcek ağı şeklinde görüntü özellikle bayanlar için çok rahatsız edicidir.Bunlar ciddi bir hastalık...
 • Varis, Skeroterapi, Endoskopik Varisektomi

  16 Nisan 2017

  Varis ve Tedavileri Varis ismini verdiğimiz bozukluklar,bacaklardaki kirli kanı (oksijenden fakir) yerçekimine zıt olarak kalbimize taşıyan toplardamarların...
 • AORT DAMARI YIRTILMASI NEDİR, NEDEN OLUR?

  15 Nisan 2017

  AORT DAMARI YIRTILMASI NEDİR? Her gün belki yüksek tansiyon hastalarının ¼ ünde ölüm nedeni arasında olan aort damarı yırtılması (diseksiyon) ani ölüm...
 • EN SIK GÖRÜLEN DOĞUŞTAN KALP HASTALIKLARI NELERDİR?

  15 Nisan 2017

  Sık görülen doğuştan kalp hastalıkları ve riskleri nelerdir? Doğuştan kalp hastalıkları neden olur, nasıl tedavi edilmelidir? İşte detaylar! İki tür...
 • KALP HASTALIĞI OLANLAR NELERE DİKKAT ETMELİ?

  15 Nisan 2017

  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Beşoğul, kalp hastalıklarıyla yaşamanın ve kalp sağlığını korumanın yollarını anlatıyor. Koroner atardamar...
 • Kalp Kapak Hastalıkları

  15 Nisan 2017

  Kalp, gevşeme ve kasılma hareketleri yaparak kanı sürekli ileri doğru pompalayan mekanizmadır. Birbirinden kaslarla ayrılan dört odacıktan oluşan kalp...
 • RAYNAUD HASTALIĞI

  01 Aralık 2016

  Ateroskleroz dışında periferik damar hastalığı ile doku hasarına yol açan diğer bir sebep de Raynaud hastalığıdır. Raynaud hastalığında kan damarlarının...
 • KALP KRİZİ NEDİR?

  30 Kasım 2016

  Kalbin yeteri kadar oksijen alamayarak ölmesine kalp krizi (miyokard enfarktüsü) denir. Kalbimiz günlük yaptığımız işe göre bazen daha fazla bazen daha...
 • Minimal İnvaziv Kalp Ameliyatları (Koltukaltı Kalp Ameliyatları,Meme Altı By-Pass)

  30 Kasım 2016

  KOLTUKALTI KALP AMELİYATI – KOLTUKALTI KALP KAPAK AMELİYATI Koltuk Altından Kalp Kapağı Ameliyatı Ne Demektir? Bilimsel adı sağ anterolateral torakotomi...
 • Koltuk Altı Kalp Ameliyatı

  29 Kasım 2016

  KOLTUKALTI KALP AMELİYATI – KOLTUKALTI KALP KAPAK AMELİYATI Koltuk Altından Kalp Kapağı Ameliyatı Ne Demektir? Bilimsel adı sağ anterolateral torakotomi...
 • Buerger Hastalığı

  29 Kasım 2016

  AYAKLARIMIZ VE PARMAKLARIMIZ KESİLMESİN…. (BUERGER HASTALIĞI) Ayak veya el parmaklarımızda hafif morarma veya tırnakta oluşan yara bazen parmağımızın...
daha fazla