Dr.

Yusuf Emre Meral

verifiedCreated with Sketch.

Protetik diş tedavisi, Prostodonti, Diş hekimi

32 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Ortaokul ve lise eğitimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Yusuf Emre Meral, 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
32 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • F
  Yer: Dentunalı Dental KlinikHizmet: Diş Beyazlatma

  Tek kelimeyle MŪKEMMEL bir hoca..sadece almış olduğu eğitimle değil, ilgisi, alakası, vermiş olduğu güven ve cesaret duygusuyla eşi zor bulunur bir doktor çok değerli Emre Hoca. Kendinizi hem işinin ehli hem de güvenilir bir ele teslim etmiş oluyorsunuz. Ben diş beyazlatma icin gittim. Kendisi, tedavimin her safhasiyla yakindan ilgilendi.(özellikle tedavi sonrasında sızlama, ağrı vs..olup olmadıgiyla da ilgilendi).Ayrıca son derece detaya önem veren bir doktor. Õzellikle acı eşiği düşük olan hastalar için bulunmaz bir hoca. Bu noktada her ne işlem yaptiracaksaniz, Sonuç: Cok ama çok BAŞARILI...Kendisi artik butun aile bireylerimin ve arkadaşlarimin da doktoru oldu. Iyiki Varsin Emre Hocam...

  Yusuf Emre Meral2018-07-11

  Övgü dolu cümleleriniz için ben çok teşekkür ederim.

 • A
  Yer: Dentunalı Dental KlinikHizmet: Ağız Bakımı(Diş Ve Diş Eti Bakımı)

  Doktor Yusuf Emre Meral'a 3. gelişim Nezaketi , bilgilendirici konuşmaları ve işini özenle -titizlikle yapışı açısından oldukça memnunum. teşekkür ederim.

  Yusuf Emre Meral2018-05-30

  Sizi tedavi etmek benim için bir ayrılcalık. Kasım ayındaki dördüncü ziyaretinizde görüşmek üzere.

 • F
  Yer: Dentunalı Dental KlinikHizmet: Diş Dolgusu

  Uzun zamandır ertelediğim diş dolgum için etrafımdan aldığım tavsiyerler üzerine Emre bey'in muayenesine gittim. Çok detaylı bir muayene sonrasında diş sağlığım için nelere dikkat etmem gerektiğini etraflıca anlattı. Dolgu işlemi de çok rahat ve acısız devam etti, tedirgin olduğum anlarda rahatlatmak için işlemin nasıl gittiğini, neler yapılması gerektiğini bir bir anlattı. Tedavi sonrasındaki ilgisi de aynı şekilde çok iyiydi. Çok memnun kaldım.

  Yusuf Emre Meral2018-05-02

  Sizi tedavi etmek, dişlerinizle ilgili sorunlarınızı mümkün olan en sağlıklı şekilde çözmek benim için bir zevkti. Herhangi başka bir dental sorununuzda iletişime geçmekten çekinmeyin lütfen.

 • C
  Yer: Dentunalı Dental Klinik

  Uzun süredir varolan diş ağrımın bu kadar kolay ve acısız bir şekilde giderilmesine gerçekten çok mutluyum. Kanal tedavisi gibi kulağa sancılı gelen bu sürecin bu kadar hızlı ve rahat geçeceğini hiç düşünmemiştim. Sn. Y. Emre MERAL'in de bu tedavi boyunca varolan ilgi alaka ve rahatlatıcı etkisini de es geçmemek gerekiyor tabi ki. Her şey için teşekkürler

  Yusuf Emre Meral2018-03-23

  Kanal tedavisinin her zaman zorlayıcı ve ağrılı olmadığının canlı kanıtısınız. Altı (6) ay sonraki kontrol randevunuzda görüşmek üzere.

 • T
  Yer: Dentunalı Dental KlinikHizmet: İmplant ve Protez

  Diş çekimi, implant ve protez işlemleri için gittim. Her işlem rahat geçti. İlgili bir diş hekimi. Bu tip işlemlere ihtiyacı olanlara tavsiye ederim.

  Yusuf Emre Meral2018-03-05

  Geçmiş olsun. Eşinize selamlar.

 • Yer: Dentunalı Dental KlinikHizmet: Kanal Tedavisi dolgu kaplama

  Hocam sağolsun öncelikle çok iyi bir insan sonrasında çok iyi bir hekim. İlgisi alakası üst düzeyde,tedaviyi anlatarak hastayı yönlendiriyor yani ne işlem uygulanacağını adım adım biliyorsunuz. Özellikle benim gibi korkusu olanlar için ideal bir hekim.

  Yusuf Emre Meral2018-03-05

  Ne diyebilirim ki! Ben sadece işimi elimden gelen en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Nazik sözleriniz için ne kadar teşekkür etsem az.

 • E
  Yer: Dentunalı Dental KlinikHizmet: Zirkonyum Porselen Kronlar

  Emre bey işinin uzmanı, deneyimli bir diş hekimi. Hastasına karşı saygılı, son derece duyarlı, ve ilgili davranıyor. Her aşamada üşenmeden uzun uzun açıklamalar yapıp bilgi veriyor. İşlemler sırasında da hastasını izleyip tepkisine göre hastasını dinlendiriyor, acısı varsa anestezisini ona göre ayarlıyor. Dolayısıyla çok güven veriyor ve diş hekimi korkusunu tamamen ortadan kaldırıyor.Daha önce de implant, dolgu vb nedenler ile kendisini ziyaret ettim ve her seferinde de çok memnun kaldım. Bugün bir şikayetim olsa yine Emre Beye giderim. Hiç tereddütsüz gidebileceğim yegane diş hekimi diyebilirim. Özellikle diş hekimi fobisi olanlara şiddetle tavsiye ederim.
  Her şey için çok teşekkürler Emre Bey; iyi ki varsınız. Yolunuz, şansınız, bahtınız açık olsun.

  Yusuf Emre Meral2018-03-01

  Bunların hepsi sizin pozitif yaklaşımınız, enerjinizle mümkün oldu. Sizi tedavi etmek benim için bir zevkti. Altı ay sonraki kontrol randevumuzu beklememize gerek yok. Kapımız size her zaman açık.

 • H
  Yer: Dentunalı Dental Klinik

  Neredeyse tüm ankarayı gezdım alanında bir numara profesyonel kımlıgı ıle kendınızı rahat ve aıt hıssettıgınız yer..guleryuzu ve eylencelı kısılıgı ıle dişçi koltugu korkusunu tamamen unutturuyo☺️kesınlıkle tavsıye edılır..

  Yusuf Emre Meral2018-02-08

  Bu ay içinde konuştuğumuz gibi diğer estetik dolgularınız için hatırlatma yapacağımdan şüpheniz olmasın. Göğsümü kabarttınız ne yalan söyleyeyim. Övgü dolu cümleleriniz için teşekkürler.

 • O
  Yer: Dentunalı Dental KlinikHizmet: Estetik Dolgu

  Her seyden once butun tedavi suresince cok ilgili ve icten yaklastigi icin kendisine tesekkur ediyorum. Kesinlikle cok iyi bir doktor. Uzun zaman sonra ilk kez icime sine sine dislerimi iyi bir hekimin ellerine teslim edebildigimi hissettim. Dislerimi guzelligine ve her seyden onemlisi sagligina tekrar kavusturdugunuz icin tesekkur ederim. Iyi bir disci ariyorsaniz samimiyetle tavsiye ederim.

  Yusuf Emre Meral2018-01-18

  Sizleri bu derecede memnun bırakacak estetik ve kozmetik sonucu elde edebilmiş olmak mesleki bir tatmin. Övgü dolu cümleleriniz için ben teşekkür ederim.

 • B
  Yer: Dentunalı Dental KlinikHizmet: 20'lik Diş Çekimi

  Diş ağrım bugün itibariyle emre bey sayesinde son buldu.Çekilen 20`lik dişim tam anlamıyla sorunsuz bir şekilde iyileşti.Kaliteli ve iyi bir hizmet verdiğiniz için çok teşekkürler çok memnun kaldım

  Yusuf Emre Meral2018-01-12

  Bunları duymak bizim için en büyük mutluluk. O yirmi yaş dişinin önündeki iki büyük azıyla da yakın gelecekte ilgilenmemiz lazım. Tekrar geçmiş olsun.

Hakkımda

Hakkımda

 • Ortaokul ve lise eğitimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Yusuf Emre Meral, 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sürecinde, 2007 yılında, Türkiye'de ikinci defa düzenlenen Student Clinician's of American Dental Association (SCADA) ve Türk Dişhekimliği Birliği'nin (TDB) işbirliği ile düzenlenen araştırma programında üniversitesini temsil etmiştir. Araştırması daha sonra Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin resmi yayın organı olan ''Clinical Dentistry and Research'' dergisinde ''İki Farklı Polivinil Silikon Ölçü Maddesinin Boyutsal Hassasiyetlerinin Karșılaștırılması'' (Comparison of the Dimensional Stability of two Different Hydrophilic Polyvinyl Siloxane Impression Materials) başlığıyla yayınlanmıştır. Protez doktorasını ''Laminat Vener Restorasyon Yapımında Kullanılan Farklı Yüzey Pürüzlendirme İşlemleri Uygulanmış CAD/CAM Materyallerinin Mineye Olan Makaslama Bağlanma Dayanımı'' (The Effects of Various Surface Treatments for Laminate Veneer Indicated CAD/CAM Block Materials of Feldspathic, Nanocomposite and Hybrid Ceramic on Shear Bond Strength to Enamel) başlıklı araştırmasıyla 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı'nda tamamlamıştır. Akademik kariyeri sonrasında, Dentunalı Dental Kliniği'nde hastalarına hizmet vermektedir.

Okullar / Eğitimler

 • Ankara Atatürk Anadolu Lisesi
 • Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
 • Hacettepe Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı - Doktora

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Diş hekimliğinin alanı en geniş olan bölümü olması nedeniyle, en fazla sayıda hastaya yardımcı olabilmek, tedavi edebilmek amacıyla tercih ettim.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Her ne kadar lokal anestezikler ve ilaçlar yardımımıza koşsa da, anestezi uygulaması esnasında ve anestezi gerektireyecek herhangi bir işlem esnasında koltuktaki hastamın hissettikleri bana da mutlaka sirayet ediyor. Ben de aynı acıyı, ağrıyı hissetmiyor olsam da yaşıyorum. Stresi mutlaka bana da geçiyor.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Tedavi sonrasında hastalarımdan gelen, ''Tekrar gülebiliyorum, gülümseyebiliyorum!'' şeklindeki olumlu geri bildirimler günümün güzel geçmesi için başlı başına bir sebep.
Göreceli olarak da olsa kendim belirleyebildiğim esnek çalışma saatlerim. Tabi hastalarımın gereksinimleri doğrultusunda, çalışma saatlerim uzayarak da esneyebiliyor.
İşim, hem mesleki, hem de insani olarak kendimi geliştirebilmeme olanak sağlıyor. Her geçen gün, mevcudun üzerine koyarak, daha iyi bir hekim ve daha iyi bir insan olma yolunda ilerliyorum.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

ABD'li bir hastamın, Türkiye'de tanıştığı insanlar arasında en iyi dil bilgisi ve telaffuza sahip olduğumu söylemesi ve tüm eğitim hayatımı ülkemizde geçirdiğime inanmakta güçlük çekmesi, benim de inanmakta güçlük çektiğim keyifli bir anı olarak hafızamda yerini almıştır.
Ankara ile ilgili yaptığımız sohbette, katıldığı turda öğrendiğinden daha fazlasının olduğunu dile getirmişti.