Doç. Dr.

Zekai Avcı verifiedCreated with Sketch.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları, Çocuk hematolojisi, Çocuk onkolojisi

İletişim Bilgileri

En Güncel Görüş

 • E
  Konum: Doç. Dr. Zekai AvcıHizmet: Siddetli karin agrisi

  Oğlumun süreklilik gösteren karın ağrısı için gösterdiği titiz takip ve olağan üstü ilgisinden dolayı cok teşekkür ederiz. Ayrıca güler yüz ve sakinleştirici tavrından dolayı da...

 • Hakkımda

  Hakkımda

  Doç. Dr. Zekai Avcı,
  1972 yılında Sakarya’da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Tıp eğitimini 1989-2005 yıllarında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde aldı. Ardından TUS sınavıyla girdiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisası yaparak 2001 yılında uzman oldu. 2003 yılında girdiği Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaklaşık 2 yıl öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2004 yılında aynı üniversitede Çocuk Hematoloji kliniğinde yandal eğitimine başlayan Zekai Avcı, çocuklarda iyi ve kötü huylu kan hastalıkları alanlarında çalışmalar yaparak 2008 yılında Çocuk Hematoloji (Çocuk Kan Hastalıkları) uzmanı oldu. 2009-2011 yıllarında Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yandal mecburi hizmetini tamamladı. Ardından tekrar Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesine dönerek bir yıl yardımcı doçent olarak öğretim üyeliği yaptı. 2012 yılında Tıpda Uzmanlık Kurulu kararıyla Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı ünvanı aldı. 2012 yılında Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim Araştırma hastanesine geçerek hem hasta hizmetlerine hem de akademik çalışmalarına devam etti. 2015 yılında Doçent ünvanı aldı. Halen İstanbul Ataşehir’deki özel muayenehanesinde çalışmalarına devam etmektedir.

  Üye olduğu dernekler arasında Milli Pediatri Derneği, Türk Hematoloji Derneği ve Türk Pediatrik Hematoloji Derneği bulunmaktadır. Halen aktif olarak ulusal ve uluslararası kongrelere katılmakta, uluslararası ve ulusal tıp dergilerinde yazılar yazmaktadır.

  Sahip olduğu diploma ve sertifikalar;

  -Tıp Diploması (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi)
  -Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Diploması (Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi)
  -Çocuk Hematolojisi Uzmanlık Diploması (Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi)
  -Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanlık Diploması (Tıpda Uzmanlık Kurulu)
  -Doçentlik Diploması
  -Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi Sorumluluk Belgesi (Sağlık Bakanlığı Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji EAH)

  Tıbbi İlgi Alanları:

  Kansızlık (Anemi): Demir, çinko ve B12 vitamin eksikliğine bağlı kansızlıklar, hemolitik anemi, akdeniz anemisi (talasemi), orak hücre anemisi, glukoz 6 fosfat dehidrogenaz eksikliği, doğuştan gelen kalıcı ve sonradan gelişen geçici anemiler.

  Kanama Bozuklukları: Burun kanaması, uzun adet kanaması, trombosit düşüklüğü ve fonksiyon bozuklukları, immün trombositopenik purpura (İTP), Hemofili, von-Willebrand Hastalığı.

  Pıhtılaşma Bozuklukları: Damar tıkanıklığı, pulmoner emboli, inme(felç), kan pıhtılaşmasında koruyucu tedavi, trombosit yüksekliği, doğuştan pıhtılaşmaya yatkınlık.

  İyi ve kötü huylu tümörler: Lenf bezlerinde büyüme, dalak büyümesi (splenomegali), hemanjiyom, kan kanseri (lösemi), lenf kanseri (lenfoma), nöroblastom, yumuşak doku tümörleri, böbrek tümörleri, beyin tümörleri.

  Bağışıklık sistem hastalıkları: İmmün (bağışıklık sistem) yetmezlikleri, sık ve tekrarlayan ateşlenme ve hastalanma.

  Kemik iliği-kök hücre nakli: Kanser ve kanser dışı hastalıklarda kök hücre nakli ve izlemi.

  Uyguladığı Tanı Yöntemleri:

  Periferik kan yayması değerlendirilmesi, kemik iliği aspirasyonu yapılması ve incelenmesi, kemik iliği biyopsisi yapılması, kanama zamanı ve pıhtılaşma zamanı tayini.

  Uyguladığı Tedavi Yöntemleri:

  Kan hastalıklarına özgü ilaç tedavileri, demir ve vitamin B12 tedavisi, kanserli çocuklarda kemoterapi planlama ve uygulaması, kanama bozukluklarında faktör tedavileri, pıhtılaşma bozukluklarında koruyucu kan sulandırıcı ilaç tedavisi ve izlemi, kemik iliği/kök hücre nakli.

  Hizmetler

  Doç. Dr. Zekai Avcı

  Küçükbakkalköy mah, Dudullu cad, 23-25/B, Brandium Rezidans, R2 blok, No: 129, Ataşehir, 34758 İstanbul

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  11 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • E
   Konum: Doç. Dr. Zekai AvcıHizmet: Siddetli karin agrisi

   Oğlumun süreklilik gösteren karın ağrısı için gösterdiği titiz takip ve olağan üstü ilgisinden dolayı cok teşekkür ederiz. Ayrıca güler yüz ve sakinleştirici tavrından dolayı da...

  • M
   Konum: Doç. Dr. Zekai AvcıHizmet: Kızımın ITP hastalığı

   Sayın hocamı kızımın ITP hastalığı sırasında o anki korku ile rastgele internetten bulmuştum. İnsanı rahatlatan, çok güzel ve doğru yönlendiren, alanında tam bir uzman, mükemmel bir doktor. Kızımın hastalığı geçtiği gibi, deyim yerinde ise aile doktorumuz oldu. İyi ki sizi tanımışım. İyi ki sizin gibi doktorlar var. Sağolun, varolun hocam.
   Murat ÇALIŞKAN-Öğretmen

  • M
   Konum: Doç. Dr. Zekai Avcı

   Merhaba hocam oğlum Berke Burak sizin sayenizde şükürler olsun sağlığına kavuştu Rabbim tüm hastaların karşısına sizin gibi işini severek canı gönülden yapan doktorlar çıkartsın hayırlı , sağlıklı, mutlu çalışmalar hocam Zonguldak'tan selamlar.

  • K

   Sabırlı, anlayışlı, titiz ve işini severek yapan Zekai Bey ile kızım muayene olurken cok ama cok mutlu. Ben de sonunda kizimin gelisimini ve büyürken yaşanabilecek çocuk hastalıklarının takibi için sonunda doğru doktoru bulduğum için daha da mutluyum. Her veriyi titizlikle inceliyor ve degerlendiriyor. Çocuk ağlamadan muayene olsun diye sabırla ve sevecenlikle beklediği icin olsa gerek daha once hastane kapisi gorse ağlayan kızım Zekai Bey'in odasından cıkmak istemiyor. Tüm içtenliğimle KESINLIKLE tavsiye ederim.

   Zekai Avcı2017-04-12

   Bu güzel yorumlarınız teşekkür ederim Ayşegül hanım, ben de sizi ve ailenizi tanımaktan mutlu oldum. Tekrar geçmiş olsun.

  • S

   10 yasimda ALL tanisi kondugu andan itibaren bana ve aileme hem hastaligin tedavisinde yardimci olan, hem de psikolojik olarak her daim icimizi rahatlatan Zekai Avci'ya cok tesekkur ederim. Zor gunlerimizde tum tedirginliklerimize sabirla cozumler bulan doktorum sayesinde sagligima kavustum ve tedavim sonrasinda da her soruma cevap buldum. Kendisine sonsuz saygi ve sevgilerimi sunarim.

   Zekai Avcı2017-04-12

   Ferhat ben de sana ve ailene sevgilerimi sunarım.

  • Oğlum Sönmez'in ALL tanısı konduğunda öncelikle bizleri pisikolojik anlamda hazırlayan,gece / gündüz demeden tedavi sürecini planlayan ve yöneten Sayın Zekai Avcı'ya sonsuz teşekkürlerimizi ailem adına sunarım. Kısaca özetlemem gerekirse önce Allah, sonra, Doç.Dr. Zekai Avcı oğlumuzu bizlere bağışlamıştır. Yaşamımın sonuna kadar ona saygım, sevgim ve minnettarlığım sürecektir. Sağlık dolu nice yıllar sizle birlikte olsun. Eminim ki daha nice canları hayata bağlayacaksınız.

   Zekai Avcı2017-04-12

   Mustafa bey, güzel yorum ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Zor hastalıkların tedavisinde hasta-aile hekim işbirliği çok önemlidir. Sönmez in tedavisi konusunda gösterdiğiniz sabır, gayret ve çabalarınız için ben de size çok teşekkür ederim. Eşiniz ve sevgili çocuklarınızla birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

  • çok değerli hocam şu an hayata isem bunu önce Allaha sonrada size borçluyum losemi hastasıydım çok ağır acılar, günler geçirdim ama şu an çok sağlılklı bir bireyim çok mutlu bir evliliğim ve bunun bir meyvesi olarak dünyalar tatlısı bir oğlum var sahip olduğum bütün bu güzelikleri size borçluyum iyi ki varsınız zekai hocam size ve hastalarınıza sağlıklı günler dilerim.

   Zekai Avcı2017-04-12

   Sevgili Abdurrahman öncelikle çocuk sahibi olduğun için seni tebrik ederim. Oğlun ve ailenle birlikte sağlık ve mutluluklar dilerim.

  • S

   Zekai hocam ile Ankara Dışkapı Çocuk Hemotoloji Hastanesinde tanıştık oğlumun gerek sağlık kontrollerinde gerekse kök hücre nakil sürecinde yakın ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız hocam.

   Zekai Avcı2017-04-12

   Selim bey güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Oğlunuzun sağlığı için göstermiş olduğunuz ilgi takdire şayan. Sizler de iyi ki varsınız.

  • S

   Lösemi Hastalığım süresince güler yüzünü hiç esirmeyen,moralimizi yüksek tutmaya çalışan ( hasta yakınlarının mpralide dahil) yollarımız ayrıldığında dahi aramaktan cekinmedigim sadece benim için değil hiç hastası olmayıp da tanıdıklarımın hastalıkları için bile yardımcı olmaya çalışan, yardımsever doktorum :) mesleğinin en iyilerinden biri olduğunu ve hastaları için en uygun tedavileri uyguladığını düşünüyorum.

   Zekai Avcı2017-04-12

   Sevgili Selin, zor süreçler atlattın, inatla hayata tutundun. Her olumsuzluğun üstesinden gelinebileceğini bizlere gösterdin. Hayat mücadelene de aynı kararlılıkla devam edeceğinden eminim.

  • R

   Ankara'da bi cok hastanelere gittim hiç bir DR umut vermediği oğluma ilk önce ALLAH sonra zekai bey sayesinde şimdi 5 yaşında gayet sağlıklı.
   Herşeyden önemlisi sevecan ve Güleryüz'lü bi DR.
   Bilgisi zaten tartışılmaz
   Allah razı olsun sizden