Uzm. Dr.

Anıl Yeşildal

verifiedCreated with Sketch.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları

36 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al doktoru değerlendir
Son 30 gün içerisinde 426 profil ziyareti var

1995 yılında ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. İstanbul Tıp Fakülesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kliniğinde 2000 yılında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
36 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • A
  Konum: Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi

  antibiyotik karşıtı bir doktor. mecbur kalmadıkça asla antibiyotik vermiyor. hastalık halinde duruma göre 3 veya 5 gün sonra tekrar kontrole çağırıyor eğer hastalık ilerlemiyorsa en az ilaç ile atlatma yoluna gidiyor. muayenesi çok iyi ve bilgisini aktarma konusunda başarılı.

 • A
  Konum: Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp MerkeziHizmet: Hasta çocuk muayenesi

  Sayın dr. Anıl beye çok tşk ederiz. Bizi çok güzel aydınlattı. Çocuğumuzun sıkıntısını azaltacak tedaviyi başlattı Başarılarının devamını diliyorum.

 • E

  Biz cok memnun kaldık ve herzaman yanımızda polikliniği gdemesigimde telefonlara hizmet alıyorum.kokularımı endişelerimi bi kenara bırakıyorum
  Miray yılmaz

 • Y

  1 ay önce oğlum doktorlardan bahsederken aynen şunu syledi"en sevdiğim doktor Anıl Bey dedi" ve sizi tercih ederek doğru bir karar verdiğimi bir kez daha anladım.

 • S

  kızım İstanbul dışında doğduğundan kızım 3 aylıkken kardeşimin tavsiyesi ile tanıştım kendisi yeğenlerimin de doktorudur..Kızım pramatüre bir bebekti sağ olsun Anıl bey bizimle birlikte çok mücadele verdi.Hiç unutmam kızım 4 aylıktı rahatsızdı zaten doğduğu hastaneden çıkarken de göğsünde bir hırıltı vardı.O kadar güçsüzdü ki balgamı çıkaramıyordu.Bir gün evde tıkandı anıl beyi aradım ona gidene kadar yolda neler yapmam gerektiğini telefonla bizi yönlendirdi.Gittiğimizde bizi dışarıda bekliyordu kızımı aldı koşarak arkadaki polikliniğe girdi ben arkadan koşarak ona zor yetiştim ve kendini tanıtarak kızımı aspire etti.Bu günü hiç unutamam .Ne zaman arasam kendisine ulaştım gece gündüz tatil ailemizin bir ferdi gibiydi teşhisleri son derece isabetli.Biz şimdi İstanbul dışında yaşıyoruz. onu çok özlüyor ve arıyoruzTEŞEKKÜRLER ANIL BEY İYİ Kİ VARSINIZ.BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM..

 • C

  Oğlumun dünyaya gelmesi itibariyle tanıstıgımız ve koca bir delikanlı olana dek hayatımızda hep Anıl amca olarak yer edinen, doktorlugunun iyi olmasının yanı sıra sanki ailemizden biriymiş gibi her zaman yanımızda olmasna hep minnettar olduk.Oğlumun doktor amcasını özleyip hasta olmadıgı zamanlarda zıyarete gitmesinden belli değil mi zaten :)

 • A

  Tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla çocuklarımı emanet edebildiğim tek doktor.Kesinlikle tavsiye ediyorum. Kızım rahatsızlandıginda üzerine gitmeseydi çok daha ciddi sağlık sorunlarıyla karsilasabilirdik.Sayesinde cok iyiyiz.

 • H

  kızım anıl beyle büyüdü kendisi çok dikkatli ilgili bir hekim en doğru teşhisi koymak için tüm detayları takip eder çok ilaç ve antibiyotik kullanma taraftarı değildir kendisinden çok memnun kaldık herkese tavsiye ederim tereddütsüz bu zamada böyle doktora denk gelmek güç gerçekten

 • A

  Dr.Anıl Bey'i 10 yıldır tanıyorum.İki oğlumunda doktorudur.Her zaman en doğru teşhis ve tedavi yöntemleriyle çözüme ulaşmamızı sağlamıştır.Tanıdığım en iyi,güvendiğim tek hekimdir.Herkese şiddetle tavsiye ediyorum.Size çok teşekkür ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum.Taylan ve Tanay TOKLU'nun annesi Ayşe Toklu.

 • K

  doktor anıl yeşildal güvenilir hastası için elinden geleni ardına koymayan hastasıyla diyaloklu güvenilir doktordur çünkü onun nasıl doktor oldunu ben bilirim ben hastası metil malonik saidemiyim doktoruma teşekkür ederim şimdi 18 yaşındayım benim hastalıgımdan zor hastalık yoktur sanırım önçe allah sonra tıp

Hakkımda

Hakkımda

 • 1995 yılında ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. İstanbul Tıp Fakülesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kliniğinde 2000 yılında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.
  2001 yılından sonra çeşitli özel hastanelerde ve kendi muayenehanesinde çalışmıştır.

Okullar / Eğitimler

 • Saint-Joseph Fransız Lisesi 1981-1989
 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi - Tıp, 1989 - 1995
 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, 1996 - 2000

Deneyimler

 • Paris HôpitalNecker (Çocuk Hastanesi’nde),Alerji ve Çocuk Akciğer Hastalıkları servisinde gözlemci asistan Nisan-Mayıs 1999
 • İstanbul Tıp Fakültesi PRETAM, Uzman doktor - Prof. Dr. Memnune Apak ile birlikte genetik hastalıkların teşhis ve araştırmaları üzerine çalıştım., .2000-2001
 • Şafak Hastanesi, Kadrolu çocuk hekimi - Yenidoğan yoğun bakım, prematüre bakımı, sağlam çocuk izlemi, nadir hastalıkların teşhisi,
 • Bahçelievler Medicana Hastanesinde gece Çocuk H1k1m1-2005-2013
 • Özel Mayenehane, Uzman doktor - Kendi muayenehanemde 10 yıl özel hastalarıma hizmet verdim, genel şartların olumsuzluğu nedeniyle kapatmak zorunda kaldım.,
daha fazla

Fotoğraflar

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Çocukları, özellikle de bebekleri çok seviyorum. 9-10 yaşımdan beri tek düşündüğüm meslekti çocuk doktorluğu

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Endişeli ebeveynleri yatıştırmak bazen zor olabiliyor. Çok ağlayan ve aşırı tepinen çocukları muayene etmek ve bu durumda doğru kararı vermek çok zor, ancak tecrübeyle bunların hepsi aşılabiliyor. Diğer bir zorluk da çocuğa zarar vermemek adına az tedavi-az tetkik ile, çok tedavi-çok tetkik arasında ince çizgiye iyi karar vermek. Ben hep azdan yanayım , ancak gerçekten gerektiğine inanıyorsam herşeyi yaparım.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

1) Çocukların sağlıklı büyümesine katkıda bulunmak

2) En az antibiyotikle iyileştiriyor olmak veya bazen antibiyotik kısır döngüsüne düşen çocukları, bu kısır döngüden çıkarabildikçe inanılmaz mutlu oluyorum.

3) Küçük bebek hastalarımın koca birer delikanlı veya genç kız olduklarını görebilmek.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

7 aylık tekrarlayan bronşiolitli bir hastamda hırıltılar geçmeyince şüphelenerek akciğer tomografisi çektirmiştim, ve çok nadir görülen bir nöroblastom tümörü teşhis etmiştim. Uygun bir merkezde ameliyat ve kemoterapileri yapıldı, şu anda bu çocuk 14-15 yaşlarında ve sağlıklı. Bu benim hem hiç unutmadığım, hem de şu anki sonucu yüzümü güldüren bir vakadır.