Dr. Öğr. Üyesi

Çetin Altunal

verifiedCreated with Sketch.

11 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 122 profil ziyareti var

Yrd. Doç. Dr. Çetin Altunal Uludağ ve Kırıkkale üniversitelerinde eğitimini tamamlamış genel cerrahi uzmanı olmuştur. Üst ve alt GİS endoskopisi (özefagogastroduodenoskopi ve kolonoskopi),… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
11 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • B
  Konum: Biruni Üniversite HastanesiHizmet: Nasır

  Ayağımın altındaki nasır iltihap olmuştu normal de yıllarca o iltihapla yaşar dokundurmazdım ama o kadar övüp eli hafif dediler ki sonunda gittim refleksden ne kadar bağırıp laf ettiysem gayet düzgünce işini yapıp beni rahatlattı şu an o kadar iyiyim ki başka doktorlara gittim hiçbiri bir şey yapmadı iltihap acıısndan ağlıyordum. Çetin bey sayesinde şu an ayağımın üstüne basıyorum acı çekmiyorum. Şiddetle tavsiye ediyorum genel cerrahllık her problemimde tercih etmeyi bırakmıcayağım.

 • Y

  Tavsiye üzerine tercih ettim. Hastaya olan ilgisinden memnun kaldım. Safra kesesi ameliyatı oldum, devamında tedavisini yaptık. Kontrollerimi bitirdik. Hiçbir sorun çıkmadı.

 • C

  Çetin Bey benim tanıdığım en mükemmel hoca. Beni hayata döndürdü, ona şükran doluyum. Sadece tıbbi becerisi değil, pskiolojik becerisi de çok yüksek, her zaman benim hürmetle ve saygıyla hatırlayacağım biri olacak. Pankreatit, safra kesesi taşı ameliyatı oldum. İltihap vardı vucudumda, tedavi ile geçirmeye çalıştım ama geçmedi, sonra kritik noktaya gelince beni ameliyata aldı ve beni hayata döndürdü. O an o kararı vermesi mükemmeldi, başka bir doktor olsaydı beni oyalayabilirdi ameliyat 4-5 saat sürdü. Yarayı açmadı, 2 küçük delikle problemi halletti. Her zaman kalbimde.

 • Y

  Ben tavsiye üzerine geldim, 1 ay önce farklı bir akrabamız guatr ameliyatı oldu. Bu nedenle annem için tercih ettik, annem de guatr ameliyatı oldu kendilerine. Aile doktorumuz diyebilirim. İlgisinden memnun kaldık. Her konuda memnunuz kendilerinden.

 • N

  Referansla gittim. Doktorun ve personelin ilgisinden memnun kaldım, kasık fıtığı ameliyatı oldum.1 gece hastanede kaldım.

 • M

  Doktorumuzdan ve hastaneden memnunduk, annemden önce de rahmetli babam o hastanede tedavi görmüştü. Şiimdi annem muayene oldu. Paratiroid adenomu ameliyatı olduk, güzel geçti memnunuz. Herhangi bir sorun yaşamadık.

 • C

  Hocamızdan çok memnun kaldım. Tavsiye üzerine gittim. Hastanenin hizmetinden memnun kaldım. 1 gece kaldım sabaha kadar hastanede hemşireler benimle çok ilgilendiler sürekli ağrımın olup olmadığını sordular. Yemek konusunda yardımcı oldular. Safra kesesinden ameliyat oldum, safra kesesini komple aldılar, folit aldılar, hastalıklar var mı diye patolojiye gönderdiler sonuçlar geldi, ben memnun kaldım.

 • A

  Kesinlikle kendisi olmasaydı ameliyat olmayacaktım, onun sayesinde ameliyat olmaya karar verdim. Çok çok iyi bir doktor, biraz ağrım sızım oldu ama her şeyden önce eli hafif güler yüzlü. Soru sorduğumuzda sıkılmadan izah edip aydınlatıyor. Safra kesesi ameliyatı oldum, 2.aya girdim ameliyat olalı, geçici ağrılarım var geçeceğini ümit ediyorum.

 • G

  Tavsiye üzerine gittiğim, safra kesesi ameliyatımı yapan genç ve işinde çok başarılı bir doktor. En çokta ilgili davranmasını sorularımızı acıkca cevaplaması, ve işinde çok başarılı olmasını takdir ettim. Hastanede cok temiz ve personellerde çok ilgili. Eve gittiğimde sanki ameliyat olmamışım gibi rahat hareket edebildim. Başta doktor beye ve ameliyat ekibine sonsuz teşekkürler.

 • F

  Annemin kapalı safra kesesi ameliyatını yapan çok başarılı bir doktor. Ameliyat öncesi uzun uzun ameliyatla ilgili bilgiler veriyor ve tüm sorularımızı uzunca cevaplıyor. Annem 65 yasında olmasına rağmen ameliyat sonrası hemen ayaklandı çok şükür böyle bir doktora denk gelmişiz.İşinde çok titiz davranıyor ve size cok guven veriyor.Kendisine tekrar tesekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

Hakkımda

Hakkımda

 • Yrd. Doç. Dr. Çetin Altunal Uludağ ve Kırıkkale üniversitelerinde eğitimini tamamlamış genel cerrahi uzmanı olmuştur. Üst ve alt GİS endoskopisi (özefagogastroduodenoskopi ve kolonoskopi), laparoskopi (kapalı ameliyat teknikleri), yoğun bakım, yanık ve deney hayvanları gibi konularda da eğitim almıştır. Üye olduğu dernekler,Türk Cerrahi Derneği, Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Derneği
  Çalıştığı Kurumlar,Kırıkkale Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Muş Devlet Hastanesi (zorunlu hizmet), Özel Duygu Hastanesi.
  Şu anda Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

  İlgi alanları,

  Meme Hastalıkları ve Cerrahisi
  Meme Koruyucu Cerrahi, Onkoplastik Cerrahi
  Tiroid Hastalıkları (Guatr) ve Cerrahisi
  Mide ve Kalın Bağırsak Hastalıkları ve Cerrahisi
  Kasık ve Karın Duvarı Fıtıkları ve Cerrahisi
  Hemoroidal Hastalıklar ve Tedavisi
  Anal fissür ve Tedavisi
  Kıl Dönmesi Ve Tedavisi
  Tırnak Batması ve Tedavisi
  Gastroskopi ve Kolonoskopi

Okullar / Eğitimler

 • Uludağ Üniversitesi
 • Kırıkkale Üniversitesi

Deneyimler

 • Biruni Üniversite Hastanesi
 • Kırıkkale Üniversitesi
 • Başkent Üniversitesi
 • Muş Devlet Hastanesi (zorunlu hizmet)
daha fazla

Hastalıklar

daha fazla

Fotoğraflar

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Hayatı tehdit eden ve erken tanı ile tedavi şansı bulan mide, kalın bağırsak ve meme kanseri gibi kanserlerle mücadele edebilmek için genel cerrahi alanını tercih ettim.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Mesleğimizin zor gibi görünen, aslında sağlığına kavuşmuş hastalarımızı görünce hiçte önemsemediğimiz zorluğu her an planlarınızı bozup, acil bir ameliyata girme ihtimalinin olduğu gerçeğidir.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

1-Acı çeken bir insanı sağlığına kavuşturmak. 2-Doğru muayene ve doğru tetkiklerle erken tanı koyarak kanseri yenmek. 3-Hastaların sağlığına kavuşup mutlu olduğunu görmek.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Erken dönemde şüphe üzerine yaptığım tetkiklerle bazı hastlarımı kemoterapiye bile gerek kalmadan birçok kanserden kurtarmış olmak.