Uzm. Dr.

Mehmet Oğuz

Psikiyatri, Psikoloji

31 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 705 profil ziyareti var

Mehmet Oğuz ilk ve orta öğretimi Uşak'ta yaptı. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1999 yılında mezun olduktan sonra GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Psikiyatri… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
31 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Yer: Mehmet Oğuz MuayenehanesiHizmet: EMDR Terapi

  Kendisi işinin ehli, çok bilgili bir doktor. Kendisini tanıdığım için çok şanslıyım Hiç tereddüt etmeden kendisine güvenebilirsiniz ☺️

 • Depresyon ve anksiyete ile ergenlik çağında tanışmış ve hala kurtulmaya çalışan bir yetişkin olarak, yıllardır süren mücadelemde artık yorgun ve bitkin düşmüş ve umudumu kaybetme noktasındayken,araştırmalarım sonucu Mehmet beye rastladım. Ve kendime hayatımın en büyük iyiliklerinden birini yaptığımı anladım şükürler olsun. İyiki hayat beni sizinle karşılaştırdı Mehmet bey..Doğru ilaç ve uyguladığınız Emdr terapisi sayesinde tekrar hayata döndüm,Saplandığım o ruhsal karadelikten kurtuldum, kendimi yeniden tanıma, sevme, hayata pozitif bakma ve ona dört elle sarılıp yoluma sağlıklı bir şekilde devam etme gücünü bulmama yardımcı olduğunuz için size MÜTEŞEKKİRİM.
  Başarılarınızın daim olmasını diliyorum.İyiki varsınız ve ben ve benim gibi insanların hayatına dokunuyorsunuz... Şule Kuru

 • N

  Panik atak rahatsızlığı için Mehmet Bey'in kapısını çaldığımda iyice bunalmış ve korkmuş vaziyetteydim.Ne EMDR tedavisini biliyordum ne de Mehmet Bey'i tanıyordum.1 seans EMDR çalışmasından sonra Mehmet Bey bana panik atağı hallettik dediğinde açıkçası pek inanmadım :)
  2-3 seans sonra ben şöyle dedim Mehmet Bey' e ; Siz bana ne yaptınız? Yaptığı şuydu ki hayatı algılama biçimin değişmişti...Özgüvenin artmış, hayattan daha keyif alır hale gelmiştim.Toplamda 7-8 seans aldım.Son 2-3 seansın amacını, bundan sonraki hayatımı daha kaliteli ve keyifli yaşamam olarak açıklamıştı Mehmet Bey.Öyle de oluyor :)
  Ben sadece panik atağı hayatımdan çıkaracak bir tedavi ararken, üstüne bir de hayatıma anlam ve doygunluk katacak bir tedaviye eriştim.Kendimi şanslı hissediyorum bu yönden.Hem de çok.
  Mehmet bey EMDR tedavisi için son derece yetkin bir doktor.Ne yaptığını son derece iyi biliyor.
  Sevgili Mehmet Bey, çok teşekkür ediyorum size.Sevgiler.

 • A

  Mehmet Bey sadece bir psikiyatrist ,psikoterapist değil bana göre o bir yeniden Doğum uzmanı.İçimdeki kemikleşen kaygıların,korkuların,takıntıların yani iç cehennemin daimi olduğunu zanneden ben bir gün kendisinden randevu almaya karar verdim. İçimden bir ses bana iyi geleceğini,acılarımı avantaja çevireceğimi söylüyordu,yanılmamıştım gerçekten. İnsan kendisini nekadar geliştirirse geliştirsin çocukluk yıllarındaki travmaların izlerini bir uzmana tedavi ettirmeden yaşamda yol alamıyor.Ve Mehmet Oğuz bukonuda gerçekten bir uzman. Sosyal fobilerim,gerginliklerim,kaygılarım Yok oldu. İçimdeki" heeyyy!...hiç uğraşma sen yapamazsın" sesinden beni kurtardı. Artık içimdeki çocuk gergin değil,suçluluğu azaldı.
  Mehmet Bey siz hep dersiniz ya "iyi terapist yoktur;iyi terapi vardır." diye o da mütevaziliğinizden bence.iyi terapist olmasa bu denli çabuk iyileşmeler olamazdı. Size sonsuz teşekkürler ediyorum,dualarımız sizinle...iyi ki varsınız...

  Mehmet Oğuz2017-05-16

  Ayça Hanım, beraberce aldığımız yol beni de inanılmaz mutlu etti. Ben de teşekkürlerimi iletiyorum, hayatınızın geri kalanında ailenizle sonsuz huzur diliyorum. Saygılarımla.

 • O

  Emdr psikiyatri biliminin Mehmet Hocam emdr nin sihri .Hayatim boyunca içimde varlığını hissedip her yere taşıdığım cehennemin ateşini sadece emdr ile değil güler yüzü güzel yüreği ile de söndürdü yürek dolusu minnet ve sevgiyle

  Mehmet Oğuz2017-05-16

  Arzu Hanım, daha yolumuz var, beraberce başaracağımız çok şey var, şu ana kadar olan bizim başarımızdı. Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır. Umudunuz bol olsun. Saygılar.

 • E

  Mehmet bey gerçekten güleryüzlü , iyi bi doktor , benim de iyi olmamı sağladı, tesekur ediyorum iyi ki varsınız

  Mehmet Oğuz2017-05-16

  Ebru Hanım keşke soyadınızı da belirtseydini. Rica ederim, beraber başardık. Mutluluklar dilerim.

 • M

  Mutluluktan Ağlayarak size sarılmak istiyorum bi insanın hayatı nasıl kurtuldu bunun en güzel örneğisiniz. Gördüğüm fayda saymakla bitmez ama sıkıntısı olan arkadaşlar kendisi gidip bu mucize adamo görsün herşey için teşekkürler :))

  Mehmet Oğuz2017-02-05

  Benim mutluluğum sizlersiniz. Hep birlikte başarıyoruz herşeyi,güzel yarınlarımız için.

 • T

  13 sene suren sayısız ataklarımdan sonra,artık herşeyin bittiğini düşündüğüm bir anda karşılaştık Mehmet hocamla..her ne kadar herseye cok anlam yükleme dese de son olarak size cok değerli olduğunuz anlamını yükleyerek olayi kapatıyorum :) ilaçları bırakma mucizesi yaşadığım icin mutluyum şükür.sizi,Gökçe hanımı,coşkun beyi tanıdığın icin mutluyum.iyi ki iyi ki iyi ki ...

  Mehmet Oğuz2017-02-05

  Herşeye çok anlam yükleme evet, en anlamlı sensin çünkü dünya sana senin gözlüklerinle güzel.

 • Mehmet bey ve emdr bir mucize gibi dokundu benim hayatıma.sizin fark etmediğimiz şeyleri size o kadar güzel anlatıyor ki sasip kalıyorsunuz.ozellikle büyük bir kayip yaşayıp ne yapacağını bilmeyen kişiler varsa burada yorumumu okuyan;lutfen geç olmadan Mehmet bey e başvurun.acilari unutmak değil ama alışarak yaşamak diye bir şey var emin olun.hicbir şey için geç değil.iyi ki Mehmet beyin kapısını calmisim dersiniz.iyi ki varsiniz Mehmet bey . size coşkun bey e ve gökçe hanım a çok tesekkur ederim

  Mehmet Oğuz2017-02-05

  Yaşadığınız yasınızı bir nebze daha sağlıklı yaşamanıza, aile hayatınıza birazcık katkım olduysa çok mutlu oldum.

 • O

  Ben 10 yıldır okb hastasıydım. Mehmet beyi tanımadan önce 5-6 farklı psikiyatriste gitmiştim ve bu doktorların koyduğu yanlış teşhis ve tedaviler yüzünden çok kötü bi haldeydim. Allah kimsenin başına vermesin. Bilen bilir. Psikolojik rahatsızlıklar insanın hayatını mahveder. Mehmet beyin uyguladığı tedaviler ve terapiler sayesinde şimdi çok iyi durumdayım. Takıntılarımı mehmet beyle birlikte beraber yendik. Kendisiyle aynı ortamda bulunmak bile bana huzur veriyor. Çok bilgili ve deneyimli bir insan olmasının yanısıra insan olarak da mükemmel bi insan. Iyi ki Allah karşıma mehmet beyi çıkardı, yoksa çok kötü bir durumda olurdum.Ben kendisinin gerçek anlamda hayatımı kurtardığını düşünüyorum. Iyi doktor bulmanın çok zor olduğu günümüz türkiyesinde Mehmet Bey gibi doktorların olması ülkemiz için çok büyük bir kazanç. Kendisini türkiyenin neresinden olursa olsun psikolojik sorunlar yüzünden hayatları mahvolmuş tüm Psikiyatrik hastalara öneriyorum.

  Mehmet Oğuz2016-04-11

  Beni çok mutlu ettin, Orhan. Teşekkür ederim.

 • EVETT tek kelimeyle harıkasın.))) dr beyle tanısdığımda ılaca bağımlı yaşıyordum ilaçsız yaşamayacağıma gerçekten inanmıştım emdr tedavisi ne başladığımızda açıkçası pek bişi olacağını düşünmüyordum ki 2 seansa inanılmaz sonuçlar gördüm tabiki mehmet beyin sayesinde şu an dahada pozitifim hayata bakışım değişti iyiki sizi tanımışım hayatımdaki en iyilerden biri oldunuz sayenizde dahada mutluyum iyiki varsınız mesleğinizin hakkını veren ender insanlardansınız bunu tüm samimiyetimle itiraf ediyorum ))))

  Mehmet Oğuz2016-04-11

  Sema beraber çok iyi bir iş başardık, çok teşekkür ederim.

 • A

  İçinden çıkamadığım sorunlarım vardı artık beni dibe vurduran ve arkadaşımın tavsiyesiyle gitmiştim. Terapi ciddi bir çözüm.Yaşamasam inanmazdım. Tedavim çok olumlu sonuç verdi ve kendimi çok iyi hissediyorum. Yeniden dünyaya gelmiş gibiyim.Yakınlarıma da tavsiye ediyorum.

  Mehmet Oğuz2016-04-11

  Çok sevindim, geri kalan hayatınızda mutluluklar dilerim. Teşekkür ederim.

 • B

  sevgili mehmet oğuz 'u anlatmaya kelimeler yetmez..o bana rabbimdennbir hediye gibi geldi sükürler olsun mehmet hocamla karşilaştigim gune..piskolojik sikintilar icindeyken kendisiyle karşilastim..yaklasik 5 seans kadar emdr terapisi aldim..basta umutsuZdum açikcasi gunden gune dahada özgüvenli bir insan oldugumu farkettim..ve beni en cok motive edende şu kelimesi oldu MERAK ETME BETÜL BEN SENİ İYİLEŞTİRECEĞİM ..sicacik gülüsü güleryüzü insanlara yaklasimi saygisii odadan girer girmez hissettiriyor bunu insana muazzam bir insansiniz.mehmet bey..sizi cok seviyorum iyikii iyikii iyikii varsinizz ...

  Mehmet Oğuz2016-02-10

  Betül mesajınla duygusallaştım,çok teşekkür ederim,çok naziksin...Mutluluklar dilerim...

 • Z

  doktorumdan çok memnunum mehmet oğuz iyki var onunla gurur duyuyorum sanki tekrar pozitif onun sayesinde mutlu dünyaya geldim :)))

  Mehmet Oğuz2016-04-11

  Teşekkür ederim

 • M

  Selamlar,

  Mehmet bey abartısız Türkiye'nin alanında en yetenekli uzmanlarından birisi.
  6 yıldır fiilen panik atak ve panik bozukluk rahatsızlıklarımı tetikleyen anksiyete bozukluğum vardı. Kronikti. Mehmet bey, "Kronik hastalıkları çözmeye bayılırım" dedi ve 4 EMDR seansında işi ilaçsız hallettik. Artık pozitif düşündüğümü, hayatımı etkileyen anksiyetenin artık bedenimde olmadığını ve en önemlisi beni esir alamadığını hissediyorum. Seanslardan çıktıktan sonra serotonin patlaması yaşıyorum resmen, o kadar mutluyum ki, loto çıksa bu kadar sevinmezdim sanırım.
  Böylesine konuya hakim, ne yaptığını bilen ve en önemlisi gerçekçi bir doktorla çalıştığım için çok şanslıyım ki doktorları oldum olası sevmezdim ve güvenmezdim. Mehmet beyle aramızdaki bağ daha 1 aydır tanımama rağmen bir ağabey-kardeş ilişkisi gibi oldu benim için.
  Her şey için çok teşekkür ederim abi, sen olmasan asla başaramazdım...

  Mehmet Oğuz2016-04-11

  Rica ederim, Mert. Beraber başardık.

 • N

  Kısa zaman önce tavsiye üzerine sizinle tanışma fırsatı buldum.Öncelikle,geldiğimde direkt ilaç tedavisi önermeden,beni yönlendirdiğiniz EMDR terapisiyle kısa zamanda harika bir sonuçla karşılaştım.Ayrıca içten davranışınız sayesinde tedavi süresince kendimi rahat ifade edebilme fırsatı buldum.Hem sizinle kurduğum güzel iletişim,hem de EMDR terapisi ile harika bir sonuç aldığım için kendimi şanslı hissediyorum.İyi ki sizi tanımışım,teşekkür ederim.

  Mehmet Oğuz2015-11-20

  Çok teşekkür ederim Nur. Bundan sonraki hayatında mutluluklar diliyorum.

 • Insanların her söylediği sifata girdimde bir ben olamadım .yasanmisliklar denenmislikler,doktorlar,ilaçlar,çareler ve caresizlikler tam ümidimi kestigim anda hayata dair sizi buldum.atak geçirdiğim bir anda internetten sizler gibi araştırırken hocami buldum ve onca doktorlar varken yüreğim beni ona götürdü.odasına girdiğimde gozyaslarima engel olamiyordum nefesimi kesiliyor kalbim yerinden cikacakcasina çarpıyordu.göz göze geldik bana söylediği sabret,zamana bırak ve bana güven .söylediği herşeyi yaptım derken atakların azaldı kendime güvenim geldi bugün 6 seans emdr bitti ve ben çok iyiyim ve bunu hocama borçluyum .iyiki varsınız iyiki sizi tanıdım size ben hayatımı borçluyum .heran her saniye dualarimdasiniz bunu sakin unutmayın ..Oznur ılter tutmaz

  Mehmet Oğuz2015-11-11

  Öznur son seansın bitiminde yaptığın konuşmada da burada da beni oldukça duygulandırdın. Çok teşekkür ederim,birlikte başardık:)

 • Z

  Gerçekten kısa ve öz ama bir o kadar da gerekli sorular sorarak bana gerekli tedaviyi uygulamaya başladığınız günden beri hayatımda çok önemli değişiklikler oldu, hayattan daha zevk alır hale geldim ve inanıyorum ki daha da iyi olacak herşey! Size çok teşekkür ederim, ülkemizin sizin gibi işini çok güzel bir şekilde yerine getiren hekimler yetiştirmesi dileğiyle. En içten sevgilerimle, her şey gönlünüzce olsun hoşçakalın...

  Mehmet Oğuz2015-11-11

  Çok teşekkür ederim

 • R

  Yaklaşık iki yıldır Mehmet Bey in hastasıyım. Okb den muzdaribim. Kendisiyle tavsiye üzerine tanıştım. Zaten almakta olduğum psikoterapinin üzerine cok doğru bir ilaç tedavisi uygulayarak hastalığımın seyrini degiştirdi. Şu an %80 oranında bir iyileşme sözkonusu. Kendisiyle ilaç dışında emdr de çalışmaya başladık. İyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Kimseyle paylaşamadığım problemlerimi hiç çekinmeden kendisiyle konuşabiliyorum ve her defasında ofisinden çok rahatlamış olarak ayrılıyorum. İşinin gerçekten uzmanı bir hekim.

  Mehmet Oğuz2015-11-11

  Çok teşekkürler

 • D

  Mehmet bey yaklaşık 1 yıldır doktorum. Ben ihmal etmediğim zamanlarda çok yol kat ettik birlikte. İyileştim deyip defalarca bıraktım ilaçlarımı. Her seferinde bir öncekinden daha kötü bir şekilde gittim doktoruma. O her seferinde yardım etti bana. Kendime ve ona söz verdim tedavimi yarım bırakmayacağıma dair. Her geçen gün daha iyi hissediyorum kendimi. Yapamadığım pek çok şeyi yapabiliyorum artık. EMDR'ye de başlayacağız. Çok teşekkür ederim doktor, iyiki varsın.

  Mehmet Oğuz2015-11-11

  Teşekkür ederim Didem.

 • Y

  yaklaşık beş aydır Mehmet beyin hastasıyım.Kendimi bunca zamandır boşuna hırpaladığımı,ben izin vermediğim sürece kimsenin ,benim hayatımla ilgili kararlar alamayacağını ,Mehmet bey sayesinde öğrendim.Ben kendimi bildim bileli babamın erkek gibi kızı,anneminde güvenip arkasını yaslıya bileceği büyük kızı olmuşumdur.Başımdan geçen bir sürü olumsuz olaylardan sonra ,artık kendi başıma halledemiyorum,altından kalkamayacağım dediğim son raddede şans eseri Mehmet beyi buldum.Kimseye anlatamadığım sorunlarımı kendisine her anlattığımda sanki yüküm azaldı,rahatladım.doktordan çok bir abi gibi ilgilendi benimle.ilk gün söz vermişti seni eski haline beraber geri döndüreceğiz dedi ve yaptı..Böyle bir rahatsızlıkta karşılıklı güven çok önemlidir.ben doktoruma sonuna kadar güveniyorum.

  Mehmet Oğuz2015-11-24

  Çok teşekkürler Yelda

 • F

  Mehmet bey' e tüm samimiyetle doktorum olduğu için teşekkür aderim. insanın kendi ailesinde ki en yakını gibi anlayışla dinleyip sorunlarima çağre bulmaya yardimci oluyor. Mehmet bey sizi bu dünyada sahip olmadığım abim kadar seviyorum, iyiki varsınız doktorum .

  Mehmet Oğuz2016-04-11

  Fatma, çok teşekkür ederim.

 • D

  Öncelikle Mehmet Bey in hasta doktor ilişkisinden öte arkadaş gibi davranması,sizi gerçekten dinlemesi ve beraber sorunlara karşı çözüm bulmaya çalışması olması gerekenin de üstünde bir özellik diye düşünüyorum.Doktorlara karşı olan tabuların yıkılmasına güzel bir örnek.Tedavim hala devam etmekte ve ben kontrollerime doktora gidiyorum değil de arkadaşımla konuşmaya gidiyormuşum gibi hissediyorum,dolayısıyla Mehmet Bey in önerilerini dikkate almamak mümkün olmuyor.İLGİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM MEHMET BEY.

  Mehmet Oğuz2016-04-11

  Rica ederim Derya. Bunları duymak çok güzel. Teşekkür ederim.

 • Y

  Benim eşirm travma tedavisi göruyor ve ılkkez duzenlı bir doktora gıttıgını gördum.daha öncede baslamıstı tedavıye fakat hep bırakmıstı.MEHMET Bey sanırım guven verıyor ve dogru uygulama yapıyor.ve eşim cok memnun ayrıca bende basladım ılk görusmemız guven verıcıydıve bircok seyın ustesınden gelecegımıze ınanıyorum doktormuzla..şanslıyız biz işini iyi yapan sevgısıyle yapan Mehmet beyle tanısdıgımız için tesekkurderız...cookk..tesekkurederız..

  Mehmet Oğuz2016-04-11

  Ben teşekkür ederim.

 • Mehmet bey'e ek birşeyler anlatmaya çabalamanıza gerek yok,anlıyor ve kendi deyimiyle matematik formülü gibi ilaçlarınızı ve tedaviyi ayarlıyor;Ayrıca kendisini içten buluyorum bu benim için çok önemli.Aradığınızda da hiç kapris yapmıyor,yardım ediyor.Kendisine çok teşekkür ediyorum...

  Mehmet Oğuz2016-04-11

  Teşekkürler.

 • F

  Hocam ile oglumun rahatsizligi vasitasi ile tanistik.. oglumun cok fazla inis cikislari ve psikiyatrik rahatsizligi vardı...Hocam sayesinde rahatsizligin adini koyduk ve tedaviye basladik..Bu vasita ile benimde doktorum oldu ayni zamanda...Meslegini bu derece iyi yapan bir doktor oldugunuz icin tesekkurler..Teşekkür ediyorum Mehmet Oğuz bey...

 • M

  Hayatım Bipolar Bozukluk ile geçti. Hocam bana Bipolar hastası olduğumu söyleyene kadar sayısız tedavi, sayısız başarısız sonuç ve yıpranma ile karşılaştım. Yaklaşık 2 sene önce tanıştığım ve hala tedavisi altında bulunduğum Hocam Allah sizden razı osun. Doktor değil bir dost, bir abi adeta. İlaç verip başından savsaklayan değil sizi dinleyen derdinizi kendine dert edinen bir hekim kendisi. Hayatımı güzelleştirdiğiniz, geleceğe umutla bakmamı sağladığınız için teşekkür ederim...

Hakkımda

Hakkımda

 • Mehmet Oğuz ilk ve orta öğretimi Uşak'ta yaptı. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1999 yılında mezun olduktan sonra GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Psikiyatri ihtisasını tamamladı. Sırasıyla İstanbul, Erzurum, Ankara ve İzmir'de çalıştı. Askeri personelde TSSB tedavisinde EMDR terapisini uygulamaya başladı. Halen
  Psikodinamik EMDR terapisi ve çeşitli terapiler yapmaktadır.

Okullar / Eğitimler

 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi(1999)
 • GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi(2009)

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Ruhsal Travmaların insanların kaderini etkilediğini görmek.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

İnsanların psikiyatrik rahatsızlıkları güçsüzlük olarak görmesidir.”Kendim halledemediğim için zayıfım” algısı var. Ruhsal Hastalıklar HASTALIKTIR; bu algı yaygınlaşırsa tedaviye inanç artar ve tedavi kolaylaşır!

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

1)Empati kurma doyumu
2) İnsanların yaşamına dokunabilmek
3) Subliminal(bilinçdışı) okuyabilme başarısı ve tedaviye katkısı.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Panik atak geçiren bir Hastamın ,”Kalp Krizi geçiriyorum” duygusuyla hastaneye kadar yaklaşık 5 km. koşması ????