Uzm. Dr.

Mehmet Oğuz

verifiedCreated with Sketch.

Psikiyatri, Psikoloji

33 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor Son 30 gün içerisinde 1 443 profil ziyareti var

Mehmet Oğuz ilk ve orta öğretimi Uşak'ta yaptı. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1999 yılında mezun olduktan sonra GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Psikiyatri… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
33 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • M
  Konum: Mehmet Oğuz Muayenehanesi

  Yaşım genç olmasına rağmen yıllardır psikolog ve psikiyatristlerle sürekli iç içe olan biriyim.İzmirde bilmediğim, gitmediğim uzman, denemediğim terapi çeşidi neredeyse yoktur.
  Ayrıca alternatif olarak hipnoz, neurofeedback, eft, nlp gibi teknikleri de denedim.Hepsine bir süre gittim ama hiçbirinde aradığımı bulamadım.
  Sonunda yorumlara bakarak şansımı bir de mehmet beyle denemek istedim.Hakkında yazılan olumlu geri bildirimler içimde umut olmuştu.Resmine baktım, videolarını izledim. Henüz tanımadan güvendim ona.
  ilk seansta anladım; mehmet bey bana iyi gelecekti.Öyle de oldu.
  Sanırım 5.emdr seansını tamamladık bugün.Mehmet bey bana öyle iyi geliyor ki depresif ruh halinden arınmış oluyorum seans sonunda.Kafama taktığım, beni yiyen kemiren her ne varsa konuşuyoruz ve emdr ile çözümlüyoruz.
  Diğerlerine göre yavaş yol alıyoruz belki ama bu benim terapim ve bana iyi geleni de bu..
  Sorun olan hiçbir şeyi atlamıyoruz, her ayrıntı üzerinde defalarca duruyoruz.Bu yüzden de değişen şeyler terapiyi bıraktığımda geri gelmeyecek, bunu biliyorum.
  Buradaki yorumlara bende sonuna kadar katılıyorum.Mehmet bey ve onun kendine has EMDR terapisini sorun yaşayan herkes deneyimlemeli.
  Hayat zor, her gün farklı bi yük yükleniyor omuzlarımıza ve ben yüklerimi sanki ona bırakıp çıkıyorum o odadan.Hafiflemiş hissediyorum kendimi ve bu his hiçbir şeye benzemiyor.
  İyi ki sizi tanıdım mehmet bey, hayatımda olduğunuzu bilmek bana güç veriyor.Günü geldiğinde beni daha güçlü, ayakları yere sağlam basan bir kadına dönüştüreceksiniz, inanıyorum.Zaten bunu siz yapamazsanız kimse yapamaz, iyi ki iyi ki varsınız..

 • S
  Konum: Mehmet Oğuz Muayenehanesi

  Bu yorum Fazlaca UMUT içerir!
  Tam da tüm çaresizliğimle internette anksiyete nedir? Depresyon nasıl geçer? Vb. Aramalar yaparken Mehmet Hocamı buldum.Tıpkı sizler gibi bu yorumları okuyup hemen aradım. Emdr nedir diye araştırıp durdum gidene kadar.Ve gördümki mucizeymiş.Önce Allahtan kuvvet diledim sonra Mehmet Hocama sonsuz güvendim.Sonra ne mi oldu? Hayata tekrar tutundum,nedenler buldum.Kendimi unuttuğum yerden yeniden doğdum. İçimdeki Güçlü Kadını ortaya çıkaran Canım Hocam.Bir Ağabey gibi beni dinleyip, dost gibi peçete uzatıp gözyaşlarımı sildirdiğiniz,harika bir psikiatrist olduğunuz için teşekkürler.Artık korkmuyorum Çünkü orada Mehmet Oğuz var!

  Mehmet Oğuz2018-07-11

  Beni çok duygulandırdın. Sonsuz Teşekkürler, mutlu kalın...

 • Konum: Mehmet Oğuz MuayenehanesiHizmet: EMDR Terapi

  Kendisi işinin ehli, çok bilgili bir doktor. Kendisini tanıdığım için çok şanslıyım Hiç tereddüt etmeden kendisine güvenebilirsiniz ☺️

  Mehmet Oğuz2018-06-14

  Merhaba, bana olan güveniniz için çok teşekkür ederim. Bir hekim olarak danışanlarıma faydalı olabilmek için elimden geleni yapıyorum. Güzel sonuçlar almak beni mutlu ediyor.

 • Depresyon ve anksiyete ile ergenlik çağında tanışmış ve hala kurtulmaya çalışan bir yetişkin olarak, yıllardır süren mücadelemde artık yorgun ve bitkin düşmüş ve umudumu kaybetme noktasındayken,araştırmalarım sonucu Mehmet beye rastladım. Ve kendime hayatımın en büyük iyiliklerinden birini yaptığımı anladım şükürler olsun. İyiki hayat beni sizinle karşılaştırdı Mehmet bey..Doğru ilaç ve uyguladığınız Emdr terapisi sayesinde tekrar hayata döndüm,Saplandığım o ruhsal karadelikten kurtuldum, kendimi yeniden tanıma, sevme, hayata pozitif bakma ve ona dört elle sarılıp yoluma sağlıklı bir şekilde devam etme gücünü bulmama yardımcı olduğunuz için size MÜTEŞEKKİRİM.
  Başarılarınızın daim olmasını diliyorum.İyiki varsınız ve ben ve benim gibi insanların hayatına dokunuyorsunuz... Şule Kuru

  Mehmet Oğuz2018-06-14

  Hiçbir danışanımın takibinde başarıyı sadece kendimde görmüyorum. Gerek ilaç gerek terapi sürecinde bu yolu birlikte yürüdük ve birlikte başardık.

 • N

  Panik atak rahatsızlığı için Mehmet Bey'in kapısını çaldığımda iyice bunalmış ve korkmuş vaziyetteydim.Ne EMDR tedavisini biliyordum ne de Mehmet Bey'i tanıyordum.1 seans EMDR çalışmasından sonra Mehmet Bey bana panik atağı hallettik dediğinde açıkçası pek inanmadım :)
  2-3 seans sonra ben şöyle dedim Mehmet Bey' e ; Siz bana ne yaptınız? Yaptığı şuydu ki hayatı algılama biçimin değişmişti...Özgüvenin artmış, hayattan daha keyif alır hale gelmiştim.Toplamda 7-8 seans aldım.Son 2-3 seansın amacını, bundan sonraki hayatımı daha kaliteli ve keyifli yaşamam olarak açıklamıştı Mehmet Bey.Öyle de oluyor :)
  Ben sadece panik atağı hayatımdan çıkaracak bir tedavi ararken, üstüne bir de hayatıma anlam ve doygunluk katacak bir tedaviye eriştim.Kendimi şanslı hissediyorum bu yönden.Hem de çok.
  Mehmet bey EMDR tedavisi için son derece yetkin bir doktor.Ne yaptığını son derece iyi biliyor.
  Sevgili Mehmet Bey, çok teşekkür ediyorum size.Sevgiler.

  Mehmet Oğuz2018-06-14

  Her danışan, yeni bir deneyim benim için. Esas ben sizleri tanıdığım için çok mutluyum.

 • A

  Mehmet Bey sadece bir psikiyatrist ,psikoterapist değil bana göre o bir yeniden Doğum uzmanı.İçimdeki kemikleşen kaygıların,korkuların,takıntıların yani iç cehennemin daimi olduğunu zanneden ben bir gün kendisinden randevu almaya karar verdim. İçimden bir ses bana iyi geleceğini,acılarımı avantaja çevireceğimi söylüyordu,yanılmamıştım gerçekten. İnsan kendisini nekadar geliştirirse geliştirsin çocukluk yıllarındaki travmaların izlerini bir uzmana tedavi ettirmeden yaşamda yol alamıyor.Ve Mehmet Oğuz bukonuda gerçekten bir uzman. Sosyal fobilerim,gerginliklerim,kaygılarım Yok oldu. İçimdeki" heeyyy!...hiç uğraşma sen yapamazsın" sesinden beni kurtardı. Artık içimdeki çocuk gergin değil,suçluluğu azaldı.
  Mehmet Bey siz hep dersiniz ya "iyi terapist yoktur;iyi terapi vardır." diye o da mütevaziliğinizden bence.iyi terapist olmasa bu denli çabuk iyileşmeler olamazdı. Size sonsuz teşekkürler ediyorum,dualarımız sizinle...iyi ki varsınız...

  Mehmet Oğuz2017-05-16

  Ayça Hanım, beraberce aldığımız yol beni de inanılmaz mutlu etti. Ben de teşekkürlerimi iletiyorum, hayatınızın geri kalanında ailenizle sonsuz huzur diliyorum. Saygılarımla.

 • O

  Emdr psikiyatri biliminin Mehmet Hocam emdr nin sihri .Hayatim boyunca içimde varlığını hissedip her yere taşıdığım cehennemin ateşini sadece emdr ile değil güler yüzü güzel yüreği ile de söndürdü yürek dolusu minnet ve sevgiyle

  Mehmet Oğuz2017-05-16

  Arzu Hanım, daha yolumuz var, beraberce başaracağımız çok şey var, şu ana kadar olan bizim başarımızdı. Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır. Umudunuz bol olsun. Saygılar.

 • E

  Mehmet bey gerçekten güleryüzlü , iyi bi doktor , benim de iyi olmamı sağladı, tesekur ediyorum iyi ki varsınız

  Mehmet Oğuz2017-05-16

  Ebru Hanım keşke soyadınızı da belirtseydini. Rica ederim, beraber başardık. Mutluluklar dilerim.

 • M

  Mutluluktan Ağlayarak size sarılmak istiyorum bi insanın hayatı nasıl kurtuldu bunun en güzel örneğisiniz. Gördüğüm fayda saymakla bitmez ama sıkıntısı olan arkadaşlar kendisi gidip bu mucize adamo görsün herşey için teşekkürler :))

  Mehmet Oğuz2017-02-05

  Benim mutluluğum sizlersiniz. Hep birlikte başarıyoruz herşeyi,güzel yarınlarımız için.

 • T

  13 sene suren sayısız ataklarımdan sonra,artık herşeyin bittiğini düşündüğüm bir anda karşılaştık Mehmet hocamla..her ne kadar herseye cok anlam yükleme dese de son olarak size cok değerli olduğunuz anlamını yükleyerek olayi kapatıyorum :) ilaçları bırakma mucizesi yaşadığım icin mutluyum şükür.sizi,Gökçe hanımı,coşkun beyi tanıdığın icin mutluyum.iyi ki iyi ki iyi ki ...

  Mehmet Oğuz2017-02-05

  Herşeye çok anlam yükleme evet, en anlamlı sensin çünkü dünya sana senin gözlüklerinle güzel.

Hakkımda

Hakkımda

 • Mehmet Oğuz ilk ve orta öğretimi Uşak'ta yaptı. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1999 yılında mezun olduktan sonra GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Psikiyatri ihtisasını tamamladı. Sırasıyla İstanbul, Erzurum, Ankara ve İzmir'de çalıştı. Askeri personelde TSSB tedavisinde EMDR terapisini uygulamaya başladı. Halen
  Psikodinamik EMDR terapisi ve çeşitli terapiler yapmaktadır.

Okullar / Eğitimler

 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi(1999)
 • GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi(2009)

Makaleler

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Ruhsal Travmaların insanların kaderini etkilediğini görmek.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

İnsanların psikiyatrik rahatsızlıkları güçsüzlük olarak görmesidir.”Kendim halledemediğim için zayıfım” algısı var. Ruhsal Hastalıklar HASTALIKTIR; bu algı yaygınlaşırsa tedaviye inanç artar ve tedavi kolaylaşır!

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

1)Empati kurma doyumu
2) İnsanların yaşamına dokunabilmek
3) Subliminal(bilinçdışı) okuyabilme başarısı ve tedaviye katkısı.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Panik atak geçiren bir Hastamın ,”Kalp Krizi geçiriyorum” duygusuyla hastaneye kadar yaklaşık 5 km. koşması ????