Uzm. Dr.

Mustafa Özden

verifiedCreated with Sketch.

Psikiyatri, Aile terapisi

24 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 793 profil ziyareti var

Uzm.Dr. Mustafa Özden Tıp eğitimini İstanbul Tıp Fakültesi'nde (Çapa) gördükten sonra Ege Üniversitesi'nde Psikiyatri uzmanlığını tamamlamıştır. İzmir Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
24 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Ş

  Yaşamaktan bile vazgeçmek istediğim anlar olmuştu. Ama şanslıyım ki Mustafa Özden gibi bir doktor ile tanıştım. Kaygı bozukluğu tedavisi görüyorum. Fiziksel olarak sürekli bitkin ve mutsuz, evden dışarı çıkmak istemeyen biri olmuştum. Sürekli baş ya da karın ağrısı vb. ağrılar. 3 aydır tedavimiz devam ediyor. Ben o kadar umutsuzdum ki iyi olacağıma daha yeni ikna oluyorum. Mustafa Bey hastasına gerçekten değer veriyor. Kendisine ihtiyacım olduğu her an ona ulaşabildim. İyi ki böyle doktorlar var. Onu çok seviyorum. Kaygı bozukluğu yaşayan herkese şiddetle öneriyorum. Türkiye'de en iyisi bence. (çok psikolog gezdim, psikayatrist gezdim.) Canım doktorum iyi ki varsın.

 • E

  1,5 yıl öncesine kadar artık dayanılmaz hale gelen uykusuzluk sorunu yaşıyordum. Bunun haricinde ciddi bir kaygı problemim vardı. Tüm bunlar yaşam standardımı aşırı derecede etkiliyordu. O ana kadar psikiyatr desteği ve sonucundaki ilaç tedavisine karşı olan önyargım yüzünden sorunumu psikolog yardımı ile çözmeye çalıştım. Tabi ki sonuç hüsrandı. Sonrasında psikiyatr desteği almaya karar verdim ve internet araştırması ile Dr. Mustafa beye ulaştım. Doktor beyin tedavisi ile 1,5 yıldır hayatım değişti. İnanılmaz derecede memnun kaldım. Kendisine minnettarım. Bahsettiğim problemleri olan herkes tavsiye ederim..

  Mustafa Özden2017-03-28

  Erhan bey iyileştiğinizi ve bu iyileşmenin sizi ne denli mutlu ettiğini görmek çok güzel. Evet, psikiyatriye karşı bir önyargınız vardı ve bundan zarar görmüştünüz ve şimdi bunu çözümlemiş bulunuyorsunuz. Ben olumsuz deneyiminiz nedeniyle psikologlara karşı da bir önyargı geliştirmenizi arzu etmem doğrusu. Sevgilerimle.

 • Kendimle ilgili karar almakta zorlandığım bazı konuları netleştirmek için Mustafa beyi ziyaret ettim.ilk randevum olduğu halde kendimi çok iyi hissettim.en memnun olduğum konuda ilk görüşmede doktorumdan yeterince bilgi alabilmek ve beni yönlendirmesi oldu.Çok teşekkürler Mustafa Özden hep varolun.

 • merhabalar....ben hülya....28 yıldır hatrı sayılır bir ünv.hastanesinde çalışmaktayım.hemen hemen 18 yıldır depresyon tedavisi görüyorum...dr.mustafa bey'le tanışıncaya kadar da tedavi olduğumu düşünüyordum.ama ilk görüşmede dr.bey'in bana hangi ilaçları kullandğımı sorduğunda karşısına bir torba ilaç çıkardım.....dr.bey benimle konuşunca anladım ki eczaneden daha çok ilaç bulunduruyorum.her ilkbaharın ve her sonbaharın gelmesi benim için ızdırap olmuştu.dibe vurduğum anlar yine gelmişti:(((hele ki bu yıl olaylar çığrığından çıktı.aralıkta dibe vurdum.işte tam bu esnada kendi hocalarımın biri dr.mustafa bey'in adını verdi.bunun yanısıra amacın sadece tedavi üzerine olduğunu ilk görüşmede çözdüm.maddiyatın ikinci planda olduğunu anlamamak imkansızdı.kendi hastanemde evet her hocaya rahatlıkla ulaştığım bir gerçek.ama ya benim hastam oluyor bir 5 dakikamı ayırabiliyorum.yada gittiğim hoca çok yoğun oluyor o bana sadece 5 dk.ayırıyor.beyaz formalı olmak avantaj bir o kadarda dezavantajdı benim için....içeri herkesten önce giriyorum ama dışarda bekleyen olduğu için koştur koştur bir hengame içinde görüşmeye girdiğim ve çıktığım bir oluyordu.ilaçlarımın hangisinin iyi geldiğini hangisinin gelmediğini hiç bilemedim.her gittiğimde bir ilaç eklendi.sonuç hüsran bir torba ilaç ve bitmek tükenmek bilmeyen depresif durumum.oğlum ,eşim beni anlamaya çalışıyorlardı...onlara nasıl bir şey olduğunu anlatmak istesemde beceremedim.aralık ayında ki dibe vuruşumda oğlum ve eşim hep yanımda oldular.fakat tıkanmışlardı ve ne yapacaklarını bilemiyorlardı.işte mucize ve yeşil ışık dr.mustafa özden...yavaş ve sakin yaklaşımla 3 ayda farkında olmadığım bir çok şeyi fark etmemi sağladı.çok yoğun bir klinikte çalıştığım için dr.bey'e yorgun gidiyorum.muayeneye girmeden müzik dinlemek ve kimsenin olmadığını görmek harika bir duygu.nefes alma şansım oluyor.kimse olmadığı için konuşmak zorunda kalmıyorum.buda bana kendime zaman ayırdığımı hissetiriyor.harika bir duygu.mutlak bir kez bile olsa bunu yaşamalısınız.kendi hocalarımdan biri bana dr.bey'i önerdiğinde ekonomik olarak beni aşacağını düşünmüştüm.oysa ki hocam maliyeti konusunda az bile yorum yapmış.bunu gidince çok daha iyi anladım.tanrıdan tek dileğim böyle dr'lar çoğalsın.çoğalsınlar ki sağlıklı toplum olalım.çoluğumuz çocuğumuzla daha sağlıklı kaliteli hayat sürelim.doğru tedavileriniz ,ilginiz, tabiki o harkulade bilgileriniz için size sonsuz başarılar diliyorum.kısa zamanda diliminde bile size olan güvenim tavan yaptı diyebilirim:)))size sonsuz teşekkürler.sizi yürekten seviyorum........şansınız bol yolunuz açık olsun.....

 • S

  Ben, oğlumun kaygı bozukluğu rahatsızlığı nedeniyle Dr. Mustafa Bey'e başvurdum, bir arkadaşımın şiddetle tavsiye etmesi üzerine randevu aldık kendisinden. 10 gündür ağlamaklı olan oğlum, ilk görüşmeden çıktıktan sonra gülümsüyor ve gözleri sıcacık bakıyordu, dolayısıyla ben de kendisine anında çok büyük saygı ve sevgi besledim. Oğlum şu an Dr. Mustafa Bey'in verdiği ilaçları kullanıyor, tavsiyelerine uyuyor, en kısa zamanda sonuç hakkında da yazabileceğimi umuyorum. Herkese mutlu ve sevgi dolu günler diliyorum.

 • F

  Ben ilk kez psikiyatrinin yardımına ihtiyaç duydum ve yaklaşık 1 yıl kadar önce, yine bu siteden bulduğum Doktor Mustafa Özden’le tanışmış oldum. Karşılaştırma olanağım yok başka doktorlarla, ama netice itibariyle, çok da önemli değil. Doktor Bey az konuşuyor, hatta terapi zaman zaman monoloğa dönüyor; ne söyleyeceğinizi, nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız uzun sessizlikler yaşayabiliyorsunuz. Ama alanında o kadar uzman ki “bana yardım edin” diyen bakışlarınızı çok iyi yakalıyor bana kalırsa ve içinizde anlayamadığınız, çözemediğiniz için karanlıkta kalan neresi varsa, kurduğu birkaç cümleyle aydınlatıveriyor. Terapilerde söylediği, sonrasında üzerine çok düşündüğüm ve bana kendimi çok normal (normal her ne ise, belki de kendiyle barışık demeliyim) hissettiren şeyler sayesinde artık iyiyim. Ben ilaç kullandım ama biliyorum beni iyi edenin ilaçlar olmadığını. Ben kendine olan güvenini ve saygısını yitirmiş, çok zor bir insan olduğuna ve kimseyle iyi ilişkiler kuramayacağına inandırılmış biri olarak oturmuştum karşısına, ve yaşamla bağlarımın gittikçe zayıfladığı, hatta kopma noktasına geldiği bir dönemdeydim. Şimdi ise kendine güvenen, potansiyelini bilen, mutluluğun ne olduğunu iyice kavramış bir bireyim. Tek başıma, dimdik. Kendisini seviyorum. Sinemaya olan ilgisinden dolayı da ayrıca seviyorum. Hiç tereddütsüz doktorunuz olarak seçebilirsiniz.

 • H

  Mustafa bey ile bugün ilk randevum,ilk karşılaşmam..Çok iyi referanslar ile yönlendirildim kendisine.Beni dinleyecek,kişisel iniş çıkışları ile beni yormayıp,uyuyan depresyonumu tetiklemeyecek ve doğru tanı ile doğru terapi ya da ilacı verebilecek psikiatrist hekim aramalarımda,Ankara ve İzmirde birçok hekim tanıdım.Öyle ki,odasına 2 dak.geç girdiğim için bana kısacık konuşma süresince sürekli --hadsiz!-- dermişcesine bakan,ya da randevulu hasta olarak karşısına oturduğum an itibarı ile ''şikayetinizi biraz çabuk anlatırsanız...,10 dak.ya kadar çıkmam lazım,tv programım var bu akşam'' diyen hekimlerle karşılaştım :) Mustafa bey,ilk intibamla, bu hekimlerden farklı.Hastalarının ve hastalıklarının mahremiyetine çok önem veriyor olmalı ki,muayenehanesinde sekreter ve diğer hastalarla karşılaşmıyorsunuz.Kendisi ve müziği karşılıyor sizi. Sadece yurt dışında bu yöntem ile çalışan hekimler tanımıştım.Hastanın ilk adımı için son derece güven verici ve rahatlatıcı.Türkiyede bir psikiatrist hekime,(suistimal etmemek kaydıyla) telf.ile birşey danışmak,başka bir hekim ile yaşadığım hoş olmayan son tecrübemden de anladığım kadarıyla,çok sık rastlanan bir durum değil.Mustafa bey buna da izin veriyor.Bence kendisi tıpta yenilikçi,araştırmacı en önemlisi mesleğini seven bir hekim.Şimdiden teşekkürler Mustafa bey..

 • F

  Mustafa Bey'de en sevdiğim şey mahremiyet konusundaki üst düzey hassasiyeti. Ofisinde ne bir sekretere, ne de bekleme odasında bekleyen başka hastalara rastlamıyorum. Bu beni çok rahatlatan birşey. Bunun dışındaki konularda görüşüm şu: ne yaptığını iyi bilen yetkin bir profesyonel bana göre. Tek olumsuz yanı, bekleme salonunda beni ortaçağ müziğiyle imtihan etmesi :)) (biraz jazz çalsa mesela..)

  Mustafa Özden2015-02-10

  O halde biraz da jazz'la imtihan.. :)

 • M

  Buradaki yorum sahiplerine teşekkür borçluyum. Yorumları okuduktan sonra Mustafa beye başvurduk.oğlumuz üniversiteye uyum sağlayamadı ve esrar kullandığını öğrendik. Hem oğlumun sorunlarını, hem ailedeki krizi özveri ve ustalıkla çözdü. Desteği çok değerliydi bizim için. İki aile dostumuza da önerdik ve onlarda çok memnun kaldılar. Birinin sorunu evlilik sorunları, diğerininki alkolizmdi. Mustafa beyle görüşürken karşımda içten, dürüst, işini çok seven ve çok iyi yapan bir hekim vardı. Bu sezgilerimin başkalarının da iyileşmesinde katkısı olmasını ümit ediyorum.

 • S

  Kendisinden terapi alan bir arkadaşımın önerisi ile basvurdum. Ilk andan itibaren bana güven veren doktor beyin en önemli ozelligi insanın kendisini degerli hissetmesini, gerçekten onem verilerek dinlenildigini hissettirmesi bence. Kendisine minnet borcluyum. Depresyonum gecti ve ben hayata tutundum. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

 • B

  Izmir odag psikoterapi derneginde calistigi donemde mustafa beyle bir sure gorustum. Aldatildim, yetmezmis gibi suclandim ve tek basima birakildim. Bana sahip cikan ailem degil doktor bey oldu. Beni tuttu ve dusmeme izin vermedi. Simdi iyiyim. Ne yazsam tam ifade edemem duygularimi.

 • Ş

  Mustafa beye evlilik sorunlarım için gittim. Eşim çok zor bir adamdır ve tedaviyi de hiçbir zaman kabul etmedi. Doktor bey bana zor eşle nasıl başedeceğimi öğretti ama daha önemlisi yıllardır unuttuğum birşeyi, kendim için yaşamayı ve mutlu olmayı yeniden öğretti. Başım sıkıştıkça doktor beyin varlığını bilmek bana güç veriyor hayatta. İyi ki var.

 • A

  3 yıldır panik atakla mücadele ediyorum. Her doktor üç aşağı beş yukarı aynı ilaçları yazıyor. Hep ilaçtan daha fazlası olmalı diyordum. Fazlasını Mustafa beyde buldum. Beni yatıştırabilen, hastasına gerçekten sahip çıkan, hastasının bir insan olduğunu ve "özeni hak ettiğini" çok iyi bilen mükemmel bir psikiyatrist. İlaçlar çok farklı değil, ama bu kez kesinlikle çok daha iyiyim.

 • D

  Mustafa Bey'den terapi eğitimi alan bir psikolog arkadaşım önermişti kendisini. Beklentilerimi fazlasıyla karşıladı doktor bey. Sanki ruhum düğüm düğümmüş de onunla birlikte tek tek çözüyormuşuz gibi bir his veriyor terapisi. Kendime dair olumsuz duygularım hızla değişiyor. Çok şanslı hissediyorum kendimi. Buradaki iyi yorumları fazlasıyla ama fazlasıyla hakediyor..

 • F

  Yıllardır çok sayıda psikiyatrist ve psikoloğa gittim. Bana en iyi gelen Mustafa bey oldu. Farkını şöyle anlatabilirim: Birincisi ve bence en önemlisi, pek çok terapi yaptığını iddia eden psikiyatristten farklı olarak lisanslı bir terapist olması. İkincisi, onunla geçirdiğim bir saatin her dakikasında odada benimle birlikte olduğunu ve beni anladığını hissettirebilmesi. Üçüncüsü ise insan ruhuna dair derin bir bilgisi olduğunu kesin biçimde hissetmeniz. Onunla bir seans mutlaka deneyimlenmesi gereken birşey..

 • H

  Mustafa Beye kendim için gitmiştim ama sadece ben değil eşim ve kızım da daha mutlular. Aile ile terapi yapabilmesi büyük avantaj oldu bizim için. Çok basarılı bir hekim ve terapist.

 • M

  Mustafa Bey'i tanıdıktan sonra, kendime ve hayata bakışım değişti. İşinin ehli bir profesyonel. Daha önemlisi işini seviyor ve samimi. En iyi değil, yeterince iyi olmayı ondan öğrendim.

 • A

  Boşanmak ne kadar zorluklarla dolu olabilir bilemiyor insan. Kendimi kökünden sökülmüş bir ağaç gibi hissediyordum. Kabus gibi bir süreçte Mustafa bey'in desteğiyle ayağa kalkabildim. Ona rastlamak bir şanstı. Umarım başkaları için de öyle olur..

 • S

  10 dakika dinleyip ilaç veren klasik psikiyatristlerden çok farklı. Psikoterapi yönelimli çalışıyor. Başka bir psikiyatrist kendisine yönlendirmişti beni. Onu tanıdığıma çok memnunum. İlaç kullanmayı istemeyen ve gerçek bir ruh sağlığı hizmeti almak isteyenlere tavsiye ederim.

 • E

  Doktor Bey'e üniversite öğrencisi olan kızımız için başvurduk. Gençlerin dilinden çok iyi anlıyor. Kızımıza çok iyi geldi tedavi. İlaç önermeden sorunları halletmesi bizi çok memnun etti. Çünkü kızım ilaç veren psikiyatristlere gitmeyi reddediyor. Ailece minnet borçluyuz kendisine.

 • G

  Eşimle 8 yıldır evliyiz. Boşanmanın eşiğine gelmiştik. Daha önce kendisine başvurmuş bir arkadaşımın tavsiyesi ile Mustafa Bey'e çift olarak başvurduk. Bize nasıl katlandığını ve sorunlarımızı bu denli ustalıkla nasıl çözdüğünü hala anlayabilmiş değilim. Minnettarız. Sorunları olan her çifte öneriyoruz.

 • K

  Eşimi aldatmam sonrasında yaşadığımız ciddi bir krizle Mustafa Bey'e başvurduk. Başta çok sessiz oluşu ve bize ne yapacağımızı söylememesi işini bilmediğini düşünmeme yol açmıştı. Sonra anladım ki terapide etkin çalışması gereken o değil benmişim. O sancılı süreçte bize ustaca yol gösterdiği için kendim, eşim ve çocuklarım adına ona ne kadar teşekkür etsem azdır. Hakkını ödeyemeyiz.

 • S

  UZM.DR MUSTAFA ÖZDEN İLE EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE TANIŞMIŞTIK.EĞİTİMİM ESNASINDA RAHATSIZLANMIŞTIM ONUN SAYESİNDE TEKRAR HAYATTAN TAD ALMAYA BAŞLADIM.VERDİĞİ TEDAVİ HASTALIĞIMI SONLANDIRDIĞİ İÇİN DOKTORUMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM VE HERKESE TAVSİYE EDİYORUM.

 • N

  Kendisi ile 3 ay evvel, evlilik ilişkimin kötü gittiği bir dönemde karşılaşmış; evlilik sorunlarımız ile ilgili olarak görüşmüş ve çok faydalanmış bulunmaktayız.Kendisi hem kendimize başka bir gözle bakmamızı hem de birbirimizi yeniden keşfetmemizi sağlamıştır. Kendisine teşekkür borçluyum.

Hakkımda

Hakkımda

 • Uzm.Dr. Mustafa Özden Tıp eğitimini İstanbul Tıp Fakültesi'nde (Çapa) gördükten sonra Ege Üniversitesi'nde Psikiyatri uzmanlığını tamamlamıştır.

  İzmir Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Derneği'nde psikanalitik yönelimli psikoterapi eğitimini tamamlamış ve Psikanalitik Psikoterapist ünvanı almıştır.

  EFTA (Avrupa Aile Terapileri Derneği) onaylı Çift ve Aile Terapisti'dir.

  Türkiye Psikiyatri Derneği'nden, "Psikiyatride Yeterlik Belgesi" almıştır.

  Çalışma alanları Bireysel Psikoterapi, Çift ve Aile Terapisi ve psikiyatrik tedavilerdir.

Okullar / Eğitimler

 • İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi - psikiyatri ihtisası, 2003 - 2009
 • İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi 1996 - 2002

Ödüller

 • Psikiyatride Yeterlik Belgesi, 2010

Bilinen Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Psikiyatrist,
 • Viranşehir Devlet Hastanesi, Psikiyatrist,
 • Gelibolu Asker Hastanesi, Psikiyatrist,
 • Sokrates Psikiyatri Dal Merkezi, Psikiyatrist, 2012 - 2014
daha fazla

Sertifikalar

 • Mustafa Özden, Psikiyatri şu şehirde: İzmir - Sertifikalar
 • Mustafa Özden, Psikiyatri - Sertifikalar
 • Mustafa Özden, İzmir - Sertifikalar

Fotoğraflar

Makaleler

 • Bir İlişkiyi Kurtarmak

  19 Ocak 2018

  Değerli kuyucular, Dünya üzerinde milyarlarca aday arasından belli bir kişiyi eş/sevgili olarak seçtiğimizde, bu kişi tam olarak bilemeyeceğimiz...
 • Panik Bozukluk

  30 Ocak 2017

  Değerli okuyucular, Bu makalede toplumda “Panik Atak” diye bilinen, hemen herkesin ismen duyduğu ama çoğumuz için gizemlerle dolu bu modern zaman hastalığına...
 • ÇİFT TERAPİSİ

  2 Ocak 2017

  Çift terapisi ister flört eden, ister nişanlı veya evli olsun, bir sevgi ilişkisi kurmuş iki insanın ilişki sorunlarını çözmek adına birlikte başvurdukları...
 • Nedir Şu Depresyon Dedikleri? -2-

  12 Şubat 2015

  Değerli okuyucular, Bir önceki yazımda depresyon ile ilgili bir girizgah yapmıştım. Daha çok bir hastalık olarak oluşum mekanizması üzerinde durmuştum....
 • Nedir Şu Depresyon Dedikleri? -1-

  10 Şubat 2015

  Değerli okuyucular, Psikiyatri tıp ilminin en önemli dallarından birisidir. Psikiyatrik hastalıklardan bahsedince şüphesiz akla ilk olarak depresyon...