Prof. Dr.

Tomris Şengör

verifiedCreated with Sketch.

Göz hastalıkları

5 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir
Son 30 gün içerisinde 593 profil ziyareti var

Prof. Dr. Tomris Şengör 1974 – 1981 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlamıştır.Uzmanlık eğitimini de aynı üniversite de tamamlamıştır.Haydarpaşa… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
5 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • M

  Kızımızın gözyaşı kanalındaki darlık için ondan öncesinde gittiğimiz 3 hekim, daha muayene etmeden "Ufak bir operasyonla düzelir" derken, Tomris Hanım 30 dakikaya yakın bir süre muayene ettikten sonra ilaç tedavisine başlamış ve operasyon olmaksızın kızımızı tedavi etmiştir. Gözyaşı kanalı darlığı konusunda gözünüz kapalı güvenebileceğiniz, operasyonu en son çare olarak düşünen, çocuklarla iletişimi harika olan mükemmel bir hekim. Gözyaşı kanalı darlığı/tıkanıklığı konusunda ona muayene olunmadan kesinlikle operasyon geçirilmemeli.

 • M

  değerli hocamla kızımın hocası olduğu için tanışma fırsatı buldum hocamız mesleki bilgisi üstün nezaketi ve alçak gönüllülüğüyle tam bir istanbul hanımefendisidir kızım kutsal hekimlik mesleğinden soğuduğunda ona meslek sevgisini kazandırma başarısını gösterdiği için hocam aynı zamanda çok iyi bir eğitimcidir kendisinin bu iyiliğini hayatım boyunca unutmayacağım kendisine çok çok teşekkürediyor insanlara hizmetinin devam etmesini diliyorum

 • S

  Tam bir profesyonel, benim gibi ileri derecede kritik gözde yaptığı muayene blie işine önemini gösteriyor. Çok titiz ve başarılı. Muayene ücreti pahalı evet ancak prof. tavsiye üzerine gidilen özellikle lens konusunda uzman. her çeşidi çok iyi analiz eden birisi.

 • T

  inanılmaz akıllı,cana yakın,çok bilgili,güven veren doktor!çok kültürlü,inanılmaz sempatik ,çok sevdik biz onu,7 yaşindaki kızım severek,korkmadan muayene oluyor!

 • U

  Çok değerli, bilgili ve dikkatli bir hoca, Mükemmel insan, mükemmel hekim. Tavsiye ederim.

Hakkımda

Hakkımda

 • Prof. Dr. Tomris Şengör 1974 – 1981 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlamıştır.Uzmanlık eğitimini de aynı üniversite de tamamlamıştır.Haydarpaşa Numune Hastanesi ve Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastaneleri’nde başasistan, klinik şef yardımcısı ve klinik şefi olarak hizmet vermiştir. Ayrıca genç hekimlerin eğitimi, hem bilimsel çalışma hem de klinik uygulama alanlarında da çalışmaları olmuştur.

  1992 yılında Göz Hastalıkları alanında üniversite doçenti ünvanını, 2012 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi’nde profesörlük ünvanını almıştır. 2012 yılında Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Bölümü’nü kurmuştur. 2012-2017 yılları arasında bu kurumda görev yapmıştır.

  Nisan 2017’den itibaren kendi muayenehanesini kurmuştur.

  Kornea, Kontakt Lens, Katarakt, Glokom, Retina, Şaşılık, Göz Kapağı Hastalıkları gibi temel göz hastalıkları alanında uygulama ve çalışmaları olmuştur.

Deneyimler

 • Haydarpaşa Numune (HNH) Hastanesi
 • Fatih Sultan Mehmet (FSM) Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi
 • Özel muayenehane
daha fazla