Prof. Dr.

Ali Süha Sönmez verifiedCreated with Sketch.

Kadın hastalıkları ve doğum, Üreme endokrinolojisi ve infertilite

İletişim Bilgileri

En Güncel Görüş

 • Y
  Konum: Ali Süha Sönmez Muayenehanesi

  Ben 20 yaşındayım doğuştan yumurtam yoktu adet göremiyordum.suha hocam sayesinde düzenli adet görüyorum.hersey yolunda kendisinene çok teşekkür ediyorum.iyiki varsınız hocam sizi seviyorum.

 • Hakkımda

  Hakkımda

  Aralık 1993'te İnönü Üniversitesi ile Amerika Birleşik Devletleri'nin Texas Eyaletinde bulunan Baylor College of Medicine arasında yapılan anlaşma çerçevesinde 1 yıl süreyle Reproduktif Endokrinoloji ve İnfertilite Kliniğinde Dr. C. James Chuong, Randall C. Dunn ve Robert R. Franklin ile üreme endokrinolojisi ve infertilite, operatif laparoskopi ve mikrocerrahi teknikleri konusunda eğitim gördüm. Aynı kuruluşun plastik cerrahi bölümünde mikrocerrahi kursuna ve Saint Barnabas Üniversitesinin açtığı "ileri vajinal cerrahi teknikler" kursuna katıldım. 1997 yılında doçent oldum.
  1999 yılında tekrar ABD'de Texas Women's Hospital bünyesindeki tüp bebek ünitesinde mikroenjeksiyon kursuna katıldım. Aynı yıl üniversitedeki görevimden ayrılarak özel bir hastane bünyesinde tüp bebek ünitesi kurdum ve 1.5 yıl süreyle direktörlüğünü yaptım. Mart 2001 tarihinde girdiğim sınav neticesinde Süleymaniye Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesin´de Klinik Şefi olarak atandım. Bu hastanedeki tüp bebek ünitesinin kuruluşunda bulundum. Bu ünite Eylül 2002 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından sertifikalandırılarak çalışmaya başladı. Mayıs 2003- Ekim 2005 tarihleri arasında T.C. Sağlık Bakanlığı Süleymaniye Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimliği görevini yürüttüm. Kasım 2007’de devlet memurluğu görevimden ayrıldım ve Bahçelievler Medicana Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Direktörü olarak çalışmaya başladım. 2013 yılında ayrılarak kendi muayenehanemde çalışmaya başladım.

  Röportaj

  Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

  Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere yardımcı olmak.

  Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

  İleri yaş hastalarda başarı oranının düşük olması.

  Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

  Bebeğini kucağına almış hastaların mutluluğunu paylaşmak, hastaların kısırlık nedenini bulmak ve bir çözüme kavuşturmak.

  Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

  20 yıllık evli bir çiftin, tam da umutlarının tukendiği bir anda çocuk sahibi olmalarına vesile olduğum olayı unutamam.

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  4 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • Y
   Konum: Ali Süha Sönmez Muayenehanesi

   Ben 20 yaşındayım doğuştan yumurtam yoktu adet göremiyordum.suha hocam sayesinde düzenli adet görüyorum.hersey yolunda kendisinene çok teşekkür ediyorum.iyiki varsınız hocam sizi seviyorum.

  • F

   Ben Antalyada oturuyorum hocamla istanbulda üçüzlerimizin sayesinde tanıştık ve benim uzak bir rahatsızlık geçirdim uzakta olmama rağmen hocam yardımlarını hiç eksik etmedi iyiki varsınız hocam yardımlarınız için çooook teşekkür ederim saygılar

  • Süha hocamla 7yıl ônve tanıśtım.normal yollarla cocuk sahibi olamıyordum.Başarılı bir amilliyat sonunda tûp bebek programına alındım.Bu sûreçten sonra üçüz çocuklarım dünyaya geldi.İyki varsın Süha Hocam

  • S

   Enfeksiyon sorunu yaşadığım icin Süha hocama gittim.Süha hocamın yardımıyla sorunumdan kurtuldum.Güler yüzlülüğü ilgisi ve alakası için çok teşekkür ederim.Herkeze tavsiye ederim