Uzm. Dr.

Dilara Karahan

verifiedCreated with Sketch.

13 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

1970 yılında Samsun'da doğdum, 1988 yılında Samsun Anadolu Lisesini bitirdim. 1994 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 1995-2002 yılları arasında sırasıyla… daha fazla

Adresler

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
13 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • D
  Konum: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: Depresyon Anksiyete Stres Ölçeği

  Çok kötü bir dönemde iyi bir danışan bulmak için internetten araştırma yaparken ulaştım kendisine. Ağır depresyon ve panik atak şikayeti ile gittim. Hayatım boyunca aynı şikayetlerle birçok doktor ve ilaç denedim. Bugün henüz 2. Seansımızı yaptık. Çok kısa bir süre olmasına rağmen gerek enerjişi gerek uzmanlığı ile oldukça umut vaad ediyor. Tabi ki danışmanın her kişi üstünde etkisi farklılık gösterebilir fakat bir danışmana ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız Dilara Hanım ile tanışmanızı şiddetle tavsiye ederim. Herkese sağlıklı mutlu bir hayat ümidiyle...

 • L
  Konum: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: Postpartum

  Dilara hnm a doğum sonrası depresyon yaşadığım kara bir dönem için gittim..Abla gibiydi konuşması ,güven vericiydi ,ona inandım, güvendim ve ses tonu içimi ısıttı..Tam bir hanımefendi..Kara olan bu dönemi en ağır geçirenlerden biriydim..Uzun sürdü acım ama bu süreçte yanımdaydı sabırla atlattık.. Ablam gibi oldu dert ortağım oldu ,işini severek yapan asil bir doktor..Iyi ki tanıdım sizi herşey için tsk ederim..müge

 • 4
  Konum: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: Panik atak, obsesif kompulsif bozukluk

  Panik atak ve obsesif kompulsif bozukluğu tedavisi için birçok doktora gittim ancak çözüme Dr. Dilara Hanımla kavuştum. Çünkü O anlıyor gibi yapmayıp beni gerçekten anlamak için uğraştı. Birkaç ilaç yazıp göndermek yerine sorunumun temeline inmeye çalıştı. Sayesinde takıntılarımın ne kadar mantıksız olduğunun farkına vardım. Artık hayata dair endişelenmek yerine hayatı yaşıyorum. Teşekkürler iyi ki varsınız Dilara Hanım.

 • Y
  Konum: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: Depresyon Anksiyete Stres Ölçeği

  Öncelikle ne zamandır böyle bir destek almanın doğru düşünce olduğuna beni ikna ettiği için sevgili eşime çok teşekkür ederim.Bir de tabi ki Dr Dilara Hanım dan benim için randevu aldığı için en büyük teşekkür yine sevgili Eşime. Ne zamandır ihmal ettiğim bir süreçti.yaklaşik 4 seans oldu. Şu an başlangıçtaki kaygı bozukluklarımdan ve sıkıntılarımdan eser kalmadı.Kesinlikle özellikle kaygı bozukluğu ve aşırı stres yaşiyorsanız gönül rahatlığıyla Dr.Hanıma gidebilirsiniz.Tabi en önemlisi randevu alabilmek.Aldiginizda zaten sorununuzun %50 sini halletmiş oluyorsunuz.

 • B
  Konum: Doktor Dilara Karahan Koza Psikiyatri

  Dört Beş ay önce tanıştım Dilara hanımla,çok kötü bir durumdaydım ama o an bunun bu kadar farkında degildim inatla psikiyatriye gitmeyi reddediyor ve kendimin halledebilecegimi düşünüyordum alacağım ilaçlarla uyur gezer vaziyette dolaşmak istemiyordum hep yanılmışım ,sizi sıcacık karşılayan,dinleyen ,destek olan biriyle karşılaşıyorsunuz tedaviyle bugün rahatlamış,mutlu olabilen aglama krizleri bitmis,özlediği seyleri yapan bir kişiyim,cevremde farkında ve herkes mutlu cocuklarim esim randevun nezaman diye sorup duruyorlar.Dilara hanıma beni kendime getirdiği için nekadar teşekkür etsem azdır.Benim sadece bir doktorum değil sırdaşım,dostum,onun yanında inanılmaz rahatladığım bir kişi tedavim bitsede benim artık kendisini bırakmayacağım dostlugundan ve arkadaşlığından keyif alacağım bir insan tanıdım.vesile olanlarada teşekkür ederim.
  Şunuda özellikle belirtmek istiyorum herkese ihtiyacım olduğu için doktor desteği aldigimi çok rahat söylüyorum
  Ama siz söyletene bakın
  Teşekkürler teşekkürler

 • G
  Konum: Doktor Dilara Karahan Koza Psikiyatri

  Dilara Hanim'in ilgisi ve bilgisi çok üst düzeyde. Kendisi bana rahatsızlığım konusunda çok yardımcı oldu. Teşekkür ederim.

 • A
  Konum: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: Panik atak

  Son bir yıldır yaşadığım ve artık baş edemediğim yoğun endişe sonucunda oluşan gece uykusunda nefes durmaları, klimalı odada adeta boğuluyor hissine kapılma, kar, rüzgar gibi doğa olaylarında yoğun endişe gibi şikayetlerle Dilara hanım a başvurdum. Sıcak, samimi ve güven veren yaklaşımıyla, adeta ailemden biriyle dertleşiyormuşum hissiyle gerçekleştirdiğimiz ayda bir görüşmeler ve ilaç tedavisiyle tekrar sağlığıma kavuşma yolunda hızla ilerliyorum ve artık uygun dozlarla ilacı bırakma noktasına gelmiş bulunmaktayım. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

  Dilara Karahan2018-02-26

  Merhabalar, güzel dilekleriniz ve geleceğe yönelik umutla bakmanıza çok sevindim. Kendinizi iyi hissetmeniz ve tedavideki başarı sizlerinde gayret ve istekleriyle daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Psikolojik sorunlar ve psikoterapi danışan ve doktor olarak bir ekip çalışması ve sonucudur. Bu vesile ile güzel dilekleriniz için teşekkür eder, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.
  Sevgilerimle...

 • T
  Konum: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: Şema Terapi

  Çocukluğumdan bu yana çeşitli psikolojik sıkıntılarım vardı. Birçok kez ilaç terapisi gördüm, ancak sıkıntılarım ilaçlarımı aldığım sürece iyi geliyor, bırakma dönemlerinde tekrar eski sıkıntılı durumuma dönüyordum. Yaptığım araştırmalar sonucunda durumumun daha çok kişisel gelişim çağlarından kaynaklandığını ve bunun da şema terapi denen yeni bir tedavi şekli ile düzeleceğini okudum. Dilara hanıma bu sebeple başvurdum. İnanılmaz derecede sıkıntılarımın kaynaklarının ne olduğunu birlikte ortaya çıkarttık. Minimum dozda aldığım ilaçlarla birlikte aldığım şema terapi tedavisi hayatımı değiştirdi. Şu anda tüm sıkıntılarımla çok rahat başa çıkabiliyor ve hayatımı olumlu yöne çevirebiliyorum. Doktor hanımın Şema Terapi konusunda yekinliği ve sonuç odaklı tedavisi çok ama çok başarı oldu. Benzer sıkıntıları olan ve çare arayan herkese şiddetle öneriyorum. Beni tekrar hayata döndürdüğünüz için çok teşekkür ediyorum Dilara Hanım.
  Sevgi ve Saygılarımla...

  Dilara Karahan2018-03-03

  Merhaba,
  Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Kendinizi iyi hissetmenize çok sevindim. Sizlerinde bahsetmiş olduğu gibi süregelen psikolojik rahatsızlıkların çoğunun temelinde gelişim çağlarında edinmiş olduğumuz alışkanlıklar ve yaşam biçimleri önemli bir rol oynamaktadır.
  Sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.
  Teşekkürlerimle.

 • H
  Konum: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: OKB

  Çok uzun süredir Obsesif Kompulsif Bozukluk hastasıydım. Yaklaşık 2 yıl önce bir yakınım Dr. Dilara hanımı tavsiye etti. Tedavime başladığımdan bu yana takıntılarımda çok ciddi düzelmeler oldu. Doktor hanımın hastalarına yaklaşımı ve tedavi süresince verdiği destek inanılmaz derecede iyi geldi. Sadece seanslarda değil, başımın sıkıştığı, danışma ihtiyacı hissettiğim durumlarda da her zaman yardımcı oldu. Kendisine buradan çok teşekkür ediyor ve benzer sıkıntıları olan herkese tavsiye ediyorum.
  Saygılarımla...

 • A
  Konum: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: Panik Atak

  Son bir yıldır iş stresi yüzünden ciddi derecede panik atak krizlerim vardı. Doktor Dilara hanımın sayesinde ataklarımda çok memnuniyet verici düzelmeler oldu. Gerçekten tedavisinden çok fayda gördüm. Dünya varmış diyorum artık...
  Teşekkürler Dilara hanım :-)

  Dilara Karahan2018-03-03

  Merhaba,
  Geri dönüş bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
  Panik atak toplumumuzda oldukça sık görülen bir rahatsızlık olup tedavisi mümkün rahatsızlıklar arasındadır.
  Bu vesile ile geçmiş olsun dileklerimi iletir, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.
  Teşekkürlerimle...

Hakkımda

Hakkımda

 • 1970 yılında Samsun'da doğdum, 1988 yılında Samsun Anadolu Lisesini bitirdim. 1994 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 1995-2002 yılları arasında sırasıyla Tokat-Yalova ve İstanbul'da pratisyen hekim olarak çalıştım.

  2002-2006 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi Psikiyatri Bölümünde uzmanlık eğitimimi tamamladım. Uzmanlık bitirme tezimi "Erken Disfonksiyonel Şemaların Obsesif-Kompulsif Bozukluğu olan Hastalar ve Sağlıklı Kişilerdeki Aktivasyonlarının Karşılaştırması" üzerine hazırladım.

  2006-2007 yıllarında Artvin Devlet hastanesinde zorunlu hizmetimi yaptım. 2007 yılında Sağlık Bakanlığının "İntiharı Önleme ve Krize Müdahale Programı"eğitimi aldım. Zorunlu hizmetimden sonra İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı olarak çalışmaya başladım .

  2008-2009 yılları içinde ilgi alanlarıma yönelik olarak bazı eğitim programlarına katıldım. Temel amacı cinsel problemlerin tedavisini bilimsel standartlara ve etik kurallara uygun olarak yapılmasını sağlamak olan, bu alan için nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştirmek ve aynı zamanda toplumun cinsel eğitimine katkıda bulunmayı hedefleyen Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği‘nin (CETAD) üç aşamalı eğitim modülüne katıldım, Bu süreci Doç.Dr.Cem İncesu ve Uz.Dr Nesrin Yetkin yönetimindeki supervizyon grup eğitimlerimi yaparak tamamladım.

  Terapi alanındaki çalışmalarımı, ilgi duyduğum zeminde sürdürebilmek için 2009 yılında Prof.Dr. Hakan Türkçapar’ın yönettiği Bilişsel-Davranışçı Terapiler Temel Eğitimini tamamladım. Bu alandaki diğer bir eğitimim se, bilişsel–davranışçı terapiler alanında çalışmalarını yurtdışında sürdüren Dr. Christine A.Padesky'nin İstanbul‘da yapılan workshop programına katılımı ile gerçekleştirdim.

  Uzmanlık dalımdaki ilgi duyduğum alanlar ve diğer alanlar için, yapılan bilimsel çalışmaları takip edebilmek amaçlı yurtiçi ve yurtdışı bir çok kongre ve kursa katıldım. Bilimsel etkinliklere katılımım hali hazırda sürmektedir. Mart 2010 tarihinden sonra devlet hastanesindeki görevimden ayrıldım, Bu tarihten itibaren çalışmalarımı özel alanda devam ettirmekteyim.

  2007-2010 yılına kadar Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Arastırma Hastanesi- İst. - Psikiyatri uzmanı olarak calıştım.

  Mart- 2010 yılında devletteki görevimden istifa ettim ve özel muayenehanemde psikiyatri uzmanı olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim.

  ÜYELİKLER
  • Türkiye Psikiyatri Derneği • Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) • Türk Tabipler Birliği


  ALINAN EĞİTİMLER
  2008-2009 Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği(CETAD) Eğitim Programı I.-II-III modul ve 48 saat süpervizyon eğitimi, İstanbul
  2009 Bilişsel- Davranışcı Terapiler Temel Eğitimi, İstanbul
  2008 Lohusalık Döneminde Ruhsal Hastalıkların Tedavisi, Antalya
  2007 İntiharı Önleme ve Krize Müdahale Programı Sertifikası [Sağlık Bakanlığı, Ankara]
  2006 Şema Terapisi Sempozyumu ve Kişilik Bozukluklarında Şema Terapi Uygulamaları, [Şema Terapi Enstitüsü, NY]
  2006 Şema Terapi Eğitimi, I.ve II. Modül
  2005 İki Uçlu Bozukluk, Çağdaş Tanı ve Sağaltım Kursu, Antalya
  2004 – 2005 Dinamik Psikoterapi Kursu, İçgörü psikiyatri merkezi, İstanbul

  BİLİMSEL YAYINLAR
  Miller-Fisher sendromu: Bickerstaff Ensafaliti ile karışan bir olgu sunumu ; Turk Nöroloji Dergisi, Kasım -Aralık 2004,cilt 10,sayı 6
  Anksiyete Bozuklukları Tedavi Yöntemlerinden ilaç ve bilişsel davranışçı terapilerin karşılaştırılması, 2005, Anksiyete Bozuklukları Kongresi (Poster)
  Erken Disfonksiyonel Şemaların Obsesif-Kompulsif Bozukluğu olan Hastalar ve Sağlıklı Kişilerdeki Aktivasyonlarının Karşılaştırması - Uzmanlık Tezi, 2006 İstanbul
  Early Maladaptive Schemas Activated in Patients with Obsessive –Complusive Disorder /International Journal of Psychiatry in Clinical Practice Volume 12,Issue 4, Jan. 2008

Okullar / Eğitimler

 • Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Uzmanlık Eğitimi
 • 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Samsun Anadolu Lisesi

Deneyimler

 • Koza Psikiyatri Psikoterapi
 • Florence Nightingale Ataşehir ve Kızıltoprak Hastanesi
 • Şifa Ataşehir Hastanesi
 • Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Artvin Devlet Hastanesi
 • Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Yalova Ana ve Çocuk Sağlığı Şube Müdürü
 • Tokat Niksar Sağlık Ocağı
daha fazla