Uzm. Dr.

Dilara Karahan

Psikiyatri

6 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Son 30 gün içerisinde belirlenmiş 14 ziyaret var

1970 yılında Samsun'da doğdum, 1988 yılında Samsun Anadolu Lisesini bitirdim. 1994 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 1995-2002 yılları arasında sırasıyla… daha fazla

Randevu al

Çok kolay

Size uygun tarih ve saati seçin, bilgilerinizi girin ve onaylayın. Hepsi bu kadar!

Güvenilir

Aldığınız randevu hekimin/uzmanın takviminde görünecek. Otomatik SMS size randevunuzu hatırlatacak.

Ücretsiz

Hastaların/danışanların randevu oluşturması ücretsizdir. (Muayene ücretlerini öğrenmek için hekiminize/uzmanınıza başvurun)

Hakkımda

Hakkımda

 • 1970 yılında Samsun'da doğdum, 1988 yılında Samsun Anadolu Lisesini bitirdim. 1994 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 1995-2002 yılları arasında sırasıyla Tokat-Yalova ve İstanbul'da pratisyen hekim olarak çalıştım.

  2002-2006 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi Psikiyatri Bölümünde uzmanlık eğitimimi tamamladım. Uzmanlık bitirme tezimi "Erken Disfonksiyonel Şemaların Obsesif-Kompulsif Bozukluğu olan Hastalar ve Sağlıklı Kişilerdeki Aktivasyonlarının Karşılaştırması" üzerine hazırladım.

  2006-2007 yıllarında Artvin Devlet hastanesinde zorunlu hizmetimi yaptım. 2007 yılında Sağlık Bakanlığının "İntiharı Önleme ve Krize Müdahale Programı"eğitimi aldım. Zorunlu hizmetimden sonra İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı olarak çalışmaya başladım .

  2008-2009 yılları içinde ilgi alanlarıma yönelik olarak bazı eğitim programlarına katıldım. Temel amacı cinsel problemlerin tedavisini bilimsel standartlara ve etik kurallara uygun olarak yapılmasını sağlamak olan, bu alan için nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştirmek ve aynı zamanda toplumun cinsel eğitimine katkıda bulunmayı hedefleyen Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği‘nin (CETAD) üç aşamalı eğitim modülüne katıldım, Bu süreci Doç.Dr.Cem İncesu ve Uz.Dr Nesrin Yetkin yönetimindeki supervizyon grup eğitimlerimi yaparak tamamladım.

  Terapi alanındaki çalışmalarımı, ilgi duyduğum zeminde sürdürebilmek için 2009 yılında Prof.Dr. Hakan Türkçapar’ın yönettiği Bilişsel-Davranışçı Terapiler Temel Eğitimini tamamladım. Bu alandaki diğer bir eğitimim se, bilişsel–davranışçı terapiler alanında çalışmalarını yurtdışında sürdüren Dr. Christine A.Padesky'nin İstanbul‘da yapılan workshop programına katılımı ile gerçekleştirdim.

  Uzmanlık dalımdaki ilgi duyduğum alanlar ve diğer alanlar için, yapılan bilimsel çalışmaları takip edebilmek amaçlı yurtiçi ve yurtdışı bir çok kongre ve kursa katıldım. Bilimsel etkinliklere katılımım hali hazırda sürmektedir. Mart 2010 tarihinden sonra devlet hastanesindeki görevimden ayrıldım, Bu tarihten itibaren çalışmalarımı özel alanda devam ettirmekteyim.

  2007-2010 yılına kadar Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Arastırma Hastanesi- İst. - Psikiyatri uzmanı olarak calıştım.

  Mart- 2010 yılında devletteki görevimden istifa ettim ve özel muayenehanemde psikiyatri uzmanı olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim.

  ÜYELİKLER
  • Türkiye Psikiyatri Derneği • Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) • Türk Tabipler Birliği


  ALINAN EĞİTİMLER
  2008-2009 Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği(CETAD) Eğitim Programı I.-II-III modul ve 48 saat süpervizyon eğitimi, İstanbul
  2009 Bilişsel- Davranışcı Terapiler Temel Eğitimi, İstanbul
  2008 Lohusalık Döneminde Ruhsal Hastalıkların Tedavisi, Antalya
  2007 İntiharı Önleme ve Krize Müdahale Programı Sertifikası [Sağlık Bakanlığı, Ankara]
  2006 Şema Terapisi Sempozyumu ve Kişilik Bozukluklarında Şema Terapi Uygulamaları, [Şema Terapi Enstitüsü, NY]
  2006 Şema Terapi Eğitimi, I.ve II. Modül
  2005 İki Uçlu Bozukluk, Çağdaş Tanı ve Sağaltım Kursu, Antalya
  2004 – 2005 Dinamik Psikoterapi Kursu, İçgörü psikiyatri merkezi, İstanbul

  BİLİMSEL YAYINLAR
  Miller-Fisher sendromu: Bickerstaff Ensafaliti ile karışan bir olgu sunumu ; Turk Nöroloji Dergisi, Kasım -Aralık 2004,cilt 10,sayı 6
  Anksiyete Bozuklukları Tedavi Yöntemlerinden ilaç ve bilişsel davranışçı terapilerin karşılaştırılması, 2005, Anksiyete Bozuklukları Kongresi (Poster)
  Erken Disfonksiyonel Şemaların Obsesif-Kompulsif Bozukluğu olan Hastalar ve Sağlıklı Kişilerdeki Aktivasyonlarının Karşılaştırması - Uzmanlık Tezi, 2006 İstanbul
  Early Maladaptive Schemas Activated in Patients with Obsessive –Complusive Disorder /International Journal of Psychiatry in Clinical Practice Volume 12,Issue 4, Jan. 2008

Okullar / Eğitimler

 • Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Uzmanlık Eğitimi
 • 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Samsun Anadolu Lisesi

Deneyimler

 • Koza Psikiyatri Psikoterapi
 • Florence Nightingale Ataşehir ve Kızıltoprak Hastanesi
 • Şifa Ataşehir Hastanesi
 • Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Artvin Devlet Hastanesi
 • Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Yalova Ana ve Çocuk Sağlığı Şube Müdürü
 • Tokat Niksar Sağlık Ocağı
daha fazla

Fotoğraflar

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
6 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • T
  Yer: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: Şema Terapi

  Çocukluğumdan bu yana çeşitli psikolojik sıkıntılarım vardı. Birçok kez ilaç terapisi gördüm, ancak sıkıntılarım ilaçlarımı aldığım sürece iyi geliyor, bırakma dönemlerinde tekrar eski sıkıntılı durumuma dönüyordum. Yaptığım araştırmalar sonucunda durumumun daha çok kişisel gelişim çağlarından kaynaklandığını ve bunun da şema terapi denen yeni bir tedavi şekli ile düzeleceğini okudum. Dilara hanıma bu sebeple başvurdum. İnanılmaz derecede sıkıntılarımın kaynaklarının ne olduğunu birlikte ortaya çıkarttık. Minimum dozda aldığım ilaçlarla birlikte aldığım şema terapi tedavisi hayatımı değiştirdi. Şu anda tüm sıkıntılarımla çok rahat başa çıkabiliyor ve hayatımı olumlu yöne çevirebiliyorum. Doktor hanımın Şema Terapi konusunda yekinliği ve sonuç odaklı tedavisi çok ama çok başarı oldu. Benzer sıkıntıları olan ve çare arayan herkese şiddetle öneriyorum. Beni tekrar hayata döndürdüğünüz için çok teşekkür ediyorum Dilara Hanım.
  Sevgi ve Saygılarımla...

 • H
  Yer: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: OKB

  Çok uzun süredir Obsesif Kompulsif Bozukluk hastasıydım. Yaklaşık 2 yıl önce bir yakınım Dr. Dilara hanımı tavsiye etti. Tedavime başladığımdan bu yana takıntılarımda çok ciddi düzelmeler oldu. Doktor hanımın hastalarına yaklaşımı ve tedavi süresince verdiği destek inanılmaz derecede iyi geldi. Sadece seanslarda değil, başımın sıkıştığı, danışma ihtiyacı hissettiğim durumlarda da her zaman yardımcı oldu. Kendisine buradan çok teşekkür ediyor ve benzer sıkıntıları olan herkese tavsiye ediyorum.
  Saygılarımla...

 • A
  Yer: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: Panik Atak

  Son bir yıldır iş stresi yüzünden ciddi derecede panik atak krizlerim vardı. Doktor Dilara hanımın sayesinde ataklarımda çok memnuniyet verici düzelmeler oldu. Gerçekten tedavisinden çok fayda gördüm. Dünya varmış diyorum artık...
  Teşekkürler Dilara hanım :-)

 • S

  İyiki gelmişim. İyiki tanımışım. Güleryüzü tatlı dili sayesinde kendimi çok iyi ifade ederek beni çok iyi anlayarak tedavimi çok güzel planladı. Daha bir ayda kendimi çok iyi hissetmemi sağladı. Çok şükür.. Sıradan psikiyatristler gibi sadece ilaç yazıp göndermiyor.. Şiddetle tavsiye ederim...

 • B
  Yer: Doktor Dilara Karahan Koza Psikiyatri

  Dilara hanıma panik atak nedeniyle başvurdum. Sık sık acile gidiyordum. İyiki doktor hanıma başvurdum. Kısa bir süre içerisinde şikayetkerimde belirgin azalma oldu. Kendisi çok kibar, anlayışlı ve samimi bir doktor. Kendisine buradan çok teşekkür ediyorum ve herkese öneriyorum

 • F
  Yer: Doktor Dilara Karahan Koza PsikiyatriHizmet: Depresyon tedavisi

  Doktor hanım konusunda çok yetkin ve tedavi kalitesi sonuç odaklı. Tedavim süresince göstermiş olduğu ilgi, alaka ve tedavisi için teşekkür ederim. Kısa zamanda sağlığıma kavuştum.