Pen-iconCreated with Sketch. Soru sorun Calendar-iconCreated with Sketch. Randevu takvimini isteyin

Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İngilizce bölümünde 1989 ve 1995 yıllarında yapmıştır. Uzmanlık eğitimini Haydarpaşa Numune Hastanesinde 1996 yılında ... daha fazla

 • Merhabalar; Yaklaşık bir yıl kadar önce, beni bir kaç senedir iyiden iyiye rahatsız eden, sıkıntılarını ekseriyetle geceleri yaşadığım düzgün nefes alamama, yattığım tarafın burun deliğinin tek taraflı olarak tıkanması, pozisyon değişince tıkanıklığın diğer tarafa geçmesi, ertesi gün yorgun uyanma gibi… Daha fazla

  VERILEN YANIT:

  Op. Dr. Mert Bilgili

  Merhaba septum deviayonu yakınmanız varsa , sizin ameliyat olmadan düzelme ihtimaliniz olamaz. Konka hipertrofisi için radyofrekansı operasyon sırasında tekrar etmek gerekebilir. Ancak Bu girişim burun… Daha fazla

 • Merhaba,

  Sağ kulağımda yaklaşık 2 aydır dolgunluk hissi , zaman zaman hassasiyet ve çok hafif ağrı hissediyorum..Son 1 haftadır hafif ağrı ve hassasiyet var , dolgunluk hissi devam ediyor.Ne yapmalıyım?

  Teşekkürler,

  VERILEN YANIT:

  Op. Dr. Mert Bilgili

  Kulaktaki dolgunluk hissi orta kulağı havalandıran östaki borusunun çalışmamasından kaynaklanabilir. İLerleyen safhalarında sıvı birikmesi oluşabilir. Kulağınızın ağrımaya başlaması böyle bir süreci düşündürüyor.… Daha fazla

Adresler

Benzer Doktorlar, Uzmanlar

Hakkımda

about-me-iconCreated with Sketch. Hakkımda

 • Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İngilizce bölümünde 1989 ve 1995 yıllarında yapmıştır. Uzmanlık eğitimini Haydarpaşa Numune Hastanesinde 1996 yılında başlamış ve ve Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2000 yılında bitirmiştir. 2005 yılına kadar aynı hastanede başasistan olarak görev yapmıştır. Bu tarihten sonra çalışmalarına bir kulak burun boğaz merkezinde devam etmiştir. 2016 yılında açtığı muayenehanesinde hastalarını görmeye başlamıştır.

Hastalıklar

daha fazla

Hasta, Danışan Görüşleri

Görüşünüzü paylaşın

Genel skor
20 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Yıllar önce annemin sağlık problemi için tesadüfen kendisine gittik.Bir günde gittiğimiz 4.hastane sonunda.Türkiyenin en büyük hastanelerinde dahi sorunun ne olduğunu öğrenmesi , bir tedavi alamadık. Ta ki Mert beyle tanisincaya dek.Kendisi tetkikler sonucu hastaligi tesbit edip tedavisini uyguladigindan beri annemin favori doktoru.Her tanidigina ilk tavsiyesi.Kendisinin nezaketi , naifligi , alcak gönüllülügü,güler yüzü ve samimiyeti de mukemmel bir doktor olusunun yanisira arti bonusları.Hala kendisine dua ediyor.Mert bey i anlatmak için sanırım türkçem yetmeyecek

 • Dr. Mert Bilgili'ye yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine, yurt dışında şiddetli bir soğuk algınlığına yakalandıktan sonra gittim. Kendisi poliklinikte ilk müdahaleyi yaparak buhar uygulaması ile nefes almamı rahatlattı. O an boşa geçirdiğim birkaç gün için pişman oldum, keşke çok daha önce kendisine ulaşsaymışım diye düşündüm. Muayene esnasında ekrandan muayeneyi takip etmemi sağladı ve bulgular hakkında beni sürekli bilgilendirdi. Böyle bir ortamda kendinizi tamamen güvende ve emin ellerde hissediyorsunuz ve çok çabuk iyileşeceğinize inanıyorsunuz. Hastaya yaklaşımı, teşhis tedavi süreci konusunda çok iyi bilgilendirmesi ve sorularınızı can kulağıyla dinleyerek cevaplaması beni çok memnun etti. Daha sonra özgeçmişini incelediğimde aktif yayın yapan ve kendini sürekli geliştiren bir doktor olduğunu gördüm, kendimi çok daha fazla güvende hissettim. Dr. Mert Bilgili hastasına çok saygılı, ilgili, güleryüzlü ve nazik bir doktor. Yanında çalışanlarla da iyi ilişkilere sahip, herkes sizi çok nazik bir biçimde ağırlıyor muayenehanede. Dr. Mert Bilgili'yi içtenlikle herkese çok tavsiye ederim.

 • 2 yıldır gittiğimiz bir doktor. Hastasına yaklaşımı çok güzel. Oğlum'un kulak rahatsızlığından dolayı gittik ve tedavimiz devam ediyor. Çok başarılı bir süreç yaşadık. Yakınlarıma da tavsiye ediyorum.

 • Yakınımın tavsiyesi üzerine gitmiştik Murat Hocama.Süper bir doktor Hocam. Ben böyle bir doktor görmedim. Hem anlayışlı hem de eli hafif. Başkalarını ameliyatdan ağlayarak çıktığını görmüştüm.Kızım ameliyat dan çıktığında hiç bir ağlama sızlama olmadı. Kızım bile hayran kaldı.Zorunlu bir ameliyatdı kızım için.3 aşamalı bir ameliyat geçirdi ve çok memnun kaldık. Tedavisi gayet güzel geçti.

 • Mert beye eşimin yeğeni gidiyordu ve çok memnunlardı ben de iki oğlumu götürdüm hatta ailecek bile gidiyoruz. Çocuklarımın burun ile ilgili sorunları vardı şu an çok iyiler Mert bey onlara çok babacan davranıyor çocuklar genelde doktordan korkar ama Mert beyden hiç korkmuyorlar çok seviyorlar

 • Mert beye ilk olarak tavsiye üzerine gittik çok memnunuz hatta dün de kontrol için yanındaydık. Oğlumun orta kulak iltihabı var tedavi süreci devam ediyor sonuçtan memnunuz hem doktor olarak hem insan olarak dört dörtlük bir doktor tıbbi bilgisi mükemmel mutlaka tavsiye ederim

 • Oğlumun bademciklerinde problem vardı Mert beye daha öncesinde eşimde tedavi olmuştu memnun kalmıştık .İşini çok iyi yapan bir doktor oğlumun Mert beye geçirdiği operasyon gayet başarılıydı. Oğlumuzu da götürüp problemi çözüme ulaşınca daha da memnun kaldık .Tedaviyi hastasını yarıda ve muallakta bırakmıyor. Alternatif aramanıza gerek kalmıyor.

 • Çocuğumun geniz eti ile alakalı şikayeti vardı Mert beye gittiğimizde bademciği de teşhis edildi. Mert bey mucize gibi biriydi kendisi ailemizden biri gibiydi doktor sevmeyen çocuğum bile Mert beyi çok sevdi ve onun sayesinde doktora alıştı.Herkese de tavsiye ediyoruz.

 • Yıllardır ailecek doktorumuz Mert bey çok da memnunuz biz kendisinden . Zaten çok iyi bir doktor hastasına da ailesinden bir insan gibi davranıyor aynı zamanda size doktora gitmiş gibi değilde sanki yakınınızın yanına gitmiş gibi davranıyor size kendisini seviyoruz.

 • Mert bey benim görüp görebileceğim en iyi doktorlardan bir tanesidir hastasına bir yakını gibi yaklaşır ve her zaman aradığımız da her türlü bilgiye ulaşmak istediğiniz her an karşımızda muhattap olarak görebiliyoruz . çok memnunuz kendisinden .

 • Mert Bey yaklaşık 1 sene önce burun ameliyatımı gerçekleştirdi.Kendisiyle görüşmeden önce başka doktorlarla da görüşmüştüm ve sağlık açısından ameliyatı olmam gerektiği söylenmişti ama olmayı hiç düşünmemiştim.Mert Beyle ilk görüşmemden sonra ise hemen gün aldım.İçten konuşması, kibarlığı, hastalarına değer vermesiyle gerçekten örnek bir doktor ve insan.Sizin kaygılarınızı anlıyor ve hepsine içtenlikle cevap veriyor.Ameliyatımı olduktan sonra da korktuğumun aksine ağrım olmadı, şuanda nefes alışım eskisine göre çok daha iyi ve sonuçtan ben çok memnumum.Bu ameliyatı olmayı düşünen varsa ve doğal görünen bir burun istiyorlarsa kesinlikle Mert beyle görüşmelerini tavsiye ediyorum, pişman olmayacaklarından eminim.

 • Araştırmalarım sonucunda referans alarak kızımı götürdüm.Burun ile ilgili şikayetleri üzerine gittik.Küçüklüğünden beri şikayetleri vardı fakat yaşı ufak olduğu için operasyon geçiremedi.Mert beye gittiğimizde hastalarına karşı çok naif,işini çok önemseyen en önemlisi hastasına güven veriyor.Yanı zamanda ilgisi ve mesleğine olan saygısı bizi çok etkilemişti.Kızımın operasyonu başarılı olarak gerçekleşti.Sonuçumuz umduğumuzdan daha iyi sonuçlandı.Hatta doktorumuz referans oluyorum.Hatta yönlendirdiğim 2 hastayı bizzat kendim götüreceğim.

 • Kızımın çocuk doktorunun referansı üzerine gitmiştik.Kızım Mert beyde geniz eti ve bademcik operasyonları gerçekleştirdi.Hekim olarak çok başarılı olması ve insani yönden bizi çok tatmin etmişti.Daha sonrasında ben burnumdaki et için gitmiştim.Bunun için küçük bir operasyon geçirdim.Ve tedavilerimizden olumlu sonuçlar aldık.Biz çok memnunuz.

 • Çocuk doktorumuz tavsiyesi üzerine gittik.İkinci tercih nedenimiz de evimize yakın olması oldu.Çok mütavazi,her sorduğumuz soruya cevap alabildik ve kafamızda hiç bir sorum işareti bırakmaması bizi çok memnun etti.Aynı zamanda çocuklarla iletişimi çok kuvvetli.Kızım doktoruna giderken gayet rahat olması çok güzel.Kızım bademcik ameliyatı oldu ve her 2 kulağına Mert bey tarafından tüp takıldı.Geçtiğimiz sene çok rahatsızlanan kızım bu seneyi çok rahat atlattı.Ben kendisine çok teşekkür ederim.

 • Kızımın doktorunun tavsiyesi üzerine gitti.Hasta takibi konusunda çok başarılı buldum bunun yanı sıra çok sıcak kanlı ve en önemlisi çok başarılı kariyeri olan hekim.Kızım sık sık rahatsızlanıyor du.Geniz eti problemi vardı operasyon geçirdi.Çok başarılı geçti ve iyileşme sürecindeyiz henüz yeni ama bu süreçte bir sıkıntı yaşamadık şuan gayet iyi kızım.

 • Mert bey arkadaşımın oğlunun doktoruydu memnun kaldıkları için ben de oğlumu Mert beye götürdüm geniz ve bademcik ameliyatı oldu çok memnunuz oğlum bu kışı hasta olmadan atlattı Mert bey samimi,dürüst ve titiz bir hekim

 • Burnumda ki problemden dolayı rahat nefes alamıyordum Mert beye burun ameliyatımı oldum çok memnun kaldım şu an öncesine göre çok iyiyim hastasına yaklaşımı çok sıcak bir doktor detaylı olarak bilgilendirmeler yapıyor

 • Tavsiye üzerine Mert beye gitmiştim çok memnun kaldım burun ameliyatımı oldum şu an iyiyim ameliyatım başarılı geçti Mert beyin işinde başarılı olduğunu düşünüyorum

 • Akciğer kanseri ve koahı olan babamın aylardır adı konamayan baş, boyun ve göz ağrısına sinüzüt teşhisi koyan ve uyguladığı tedavi ile çare olan sevgili doktorumuz, anlayışlı, şefkatli ve tecrübelerini hastalarına aktarmakta çok başarılı.

  Op. Dr. Mert Bilgili2016-02-10

  Nazik yazınız için teşekkür ederim.

 • Harika bir doktor. Kesinlikle Türkiye'nin en iyi doktorlarından birisi. CV'sine bakarsanız göreceksiniz. Çok sevecen, bilgili, çok iyi bir doktor. Özellikle eli çok hafif ve hastaya çok nazik yaklaşıyor. Doğru teşhis ve tedavi uyguluyor. Kulak burun boğaz hastalığınız veya ameliyat ihtiyacınız varsa başka doktor aramayın.

  Op. Dr. Mert Bilgili2016-02-10

  İltifatlarınız için çok teşekkür ederim.