Prof. Dr.

Ömer Bender

Genel cerrahi

Pen-iconCreated with Sketch. Soru sorun Calendar-iconCreated with Sketch. Randevu takvimini isteyin

1959 yılında Trabzon’da doğdu ve orta öğrenimini Erzurum, Artvin, Trabzon, Kayseri ve Giresun da tamamladı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun ol... daha fazla

 • Merhaba ben 3 gün önce devlet hastanesinde kan aldırdım, iğneyi soktuktan sonra damarım kaydığı için iğneyi içeride bir iki kez oynattı ama ben çok tedirgin oldum. Eğer kan alırken iğne kırılsaydı hemşire fark eder miydi ya da ben hissedebilir miydim? Yoksa gözden kaçabilir mi? 3 gün geçti ama hala iğne… Daha fazla

  DOKTORUN CEVABI:

  İğne kırılmaz. Rahat olun

 • mide ameliyatı

  yaklaşık olarak 85 kiloyum ve boyum 1,66. yaşım küçük olmasına rağmen kilo veremiyorum. mide balonu ya da tüp mide ameliyatı olabilir miyim?

  DOKTORUN CEVABI:

  Yaşını bildirmemişsin ancak vücut kitle indeksine göre ameliyat gerektirecek kadar fazla kilon yok. Ameliyat dışı yöntemleri denemende fayda var.
  Prof.Dr. Ömer Bender

Adresler

Benzer doktorlar

Hakkımda

Hakkımda

 • 1959 yılında Trabzon’da doğdu ve orta öğrenimini Erzurum, Artvin, Trabzon, Kayseri ve Giresun da tamamladı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu .Zorunlu Hizmetini1982 – 1984 Artvin/ Yusufeli ilçesinde yaptı. 1988 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olarak Haseki Hastanesi 1. Cerrahi Kliniği Başasistanlığına atandı.
  Askerlik Hizmetini Ankara Etimesgut 600 Yataklı Hava Hastanesinde 1988 - 1990 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olarak yaptı.
  1991 yılındaOkmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği Başasistanlığına atandı.
  2003 yılında,çalışmalarını Meme ve Endokrin Cerrahisi alanında yoğunlaştırdı.
  2005 yılındaTürkiyede ilk kez meme başı akıntılarında Duktoskopi (süt kanalları endoskopisi) uygulamaya başladı.
  2008 yılında Dünyada ilk kez meme başı akıntılarına neden olan “İntraduktal Papillomların” ameliyatsız tedavisini sağlayan Endoskopik Papillomektomi yöntemini geliştirdi. Yöntemin tanıtımı için Dr.Susan Love Research Foundation Tarafından ABD ‘ne 2009 İntraduktal symposium’una konuşmacı olarak davet edildi. Bu tarihten sonraki tüm symposium’lara konuşmacı olarak davet edilmektedir.
  2009 yılındaYÖK Doçentlik sınavına müracaat etti ve ilk hakkında Genel Cerrahi Doçenti ünvanını kazandı.
  2012 yılında Okmeydanı E.A.Hastanesinde Genel Cerrahi Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayken, tam gün yasası nedeniyle devlet hizmetinden ayrıldı.2012 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.
  2015 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Genel Cerrahi Profesörü ünvanını kazandı

Hasta değerlendirmeleri:

 • Ben yaklaşık bir yıldır tiroit bezimle ilgili sıkıntılar yaşıyordum.bir süre takipten sonra doktorum ameliyat önerdi ancak bu konuda tedirginliğim çok fazla olduğundan operasyona cesaret edemiyordum.
  Daha sonra Ömer hocamla bağlantı kurduk..Sabırla yaptığı detaylı açıklamaları ,sammimi ve ilgili yaklaşımı sonucu ameliyat kararı aldım. Hocamızın başarılı operasyonu sayesinde, ameliyat sonrası olabilecek hiçbir problemi yaşamadım. Ayrıca ameliyat sonrası takibi, ilgi ve alakasıda çok iyiydi .
  Hocam herşey için çok teşekkürler, iyiki varsınız...

  Semra GÖZAÇAN 08-03-2017

  Prof. Dr. Ömer Bender2017-03-09

  Semra hanım, geçmiş olsun. Yapmış olduğunuz onore edici yorum için çok teşekkür ederim

 • Ben 29 yaşinda intraduktal papillom hastasiydim. Sağ göğüsümden gelen şiddetli akinti ve bu akintinin kanli gelmesiyle beraber konunun uzmani Ömer beyle tanistim. Hastaliğimin teshisi sirasinda anlatilmasi gereken her şeyi en ince ayrintisina kadar anlatiyor. Ayrica moral ve bilgi dolu tavsiyeleri, ilgi ve alakasiyla güven sağliyor. Ameliyat sonrasi ilgi, alakasi ve samimiyetinden dolayi kendisine minnettarim. Başarilarinizin daimi olmasi dileği ile Ömer hocam.

  Prof. Dr. Ömer Bender2016-09-09

  Zeynep hanım,
  Toktortakviminde hakkımda yapmış olduğunuz son derece olumlu yorumunuz için çok teşekkür ederim.
  Prof.Dr.Ömer Bender

 • Dr.Ömer Bender MÜKEMMEL İNSAN.MÜKEMMEL DOKTOR.İYİ Kİ VARSIN. TEŞEKKÜRLER.