Prof. Dr.

Nurcan Arat

verifiedCreated with Sketch.

Kardiyoloji

11 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor Son 30 gün içerisinde 364 profil ziyareti var

Prof. Dr. Nurcan Koç Arat, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1992 yıllında mezun oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı Anesteziyoloji ve Reanimasyon dalında… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
11 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • O
  Konum: Ataşehir Özel Florence Nightingale Hastanesi

  Mayıs 2018'de septik şok geçirdim. Bu arada Nurcan Hn tarafından kalp kontrolü yapıldı. Kontroller ve tedavi sırasında çok ilgili ve titiz olduğunu gördüm. Çok memnunum.

 • S
  Konum: Ataşehir Özel Florence Nightingale HastanesiHizmet: Kontrol

  Çok ilgili bir doktor. Herşeyi anlayacağım dilden anlattı. Tüm tetkiklerimde bizzat kendisi ilgilendi. Teşekkür ederim.

 • M

  Tavsiye üzerine gittim.Kalp krizi geçiriyormuşum.Farkında değildim.Hayatımı kurtardı.Anjiyoya yönlendirdi.Tedaviden ve süreçten memnun kaldım.Kontrollerim devam etmekte

 • K

  Ben spor yaptıım için tercih ettim.Kendini genel kardiyoloji dalında spor kardiyoloji konusundada bilgisi olduğundan tercih ettim.Spor hayatımla ilgili en uygun testleri yapıp beni yönlendirdi.Araştırarak gittim Nurcan Hanım'a.Baştan sona ilgilenip ,En ince ayrıntılsına kadar gelecektete oluşabilcek sıkıntılarıma karşı önlem alıp yönlendirdi.Tedaviden ve süreçten emmnun kaldım.Kafamdaki soru işaretlerini ben sormadan beni bilgilendirdi.

 • D

  Tesadüfen tanıştım.Kesinlikle çok ilgili,çok güler yüzlü.Konuşmalarıyla hastasını motive ediyor,rahatlatıyor.Belli bir tedavi şuan uygulanmıyor.Sadece tetkiklerim yapılıyor.Kemoterapi aldım.Bunun kontrolleri için takip ediliyorum Nurcan Hanım'dan.

 • B

  Tavsiye üzerine gittim.İlgili bir doktor.Detaylı bir araştırma yaptı Nurcan Hanım.Tedaviden ve süreçten memnun kaldım.

 • A

  Tesadüfen gittim.Farklı bir hastanede kalp pili taktırmıştım.Rutün kontrollerim için tercih ettim.Nurcan Hanım'ın igilenmesinden çok memnun kaldım.Tedaviden ve süreçten de memnunum.

 • F

  Aort difesyonu(yırtılması) geçirdim.Nurcan Hanım teşhisi koydu.Ameliyat için yönlendirdi.Hayatımı kurtardı.Tedavi ve süreçten memnun kaldım çok teşekkür ederim.

 • A
  Konum: Ataşehir Özel Florence Nightingale HastanesiHizmet: Pulmoner Embolizm

  Hem hastaya gösterdiği ilgi açısından hem de bilgisi açısından mükemmel bir hoca. Yapılan test sonuçlarını, kendi yorumlarını ve ne yapılması gerektiğini bütün detaylarıyla anlattığı için kendisine teşekkür ederim.

 • H

  Araştırarak gittim .10 yıllık doktorum.Her türlü doktorluk ilgi ve bilgi açısından memnun kaldım.Sürekli olarak tedavim devam etmekte.Rütin olarak kontroolerime gidiyorum.Memnunum.

Hakkımda

Hakkımda

 • Prof. Dr. Nurcan Koç Arat, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1992 yıllında mezun oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı Anesteziyoloji ve Reanimasyon dalında uzmanlık eğitimi (1992-1994) sonrasında Kardiyoloji Dalında Uzmanlık eğitimine devam ederek Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2000 yılında Kardiyoloji uzmanı ünvanını aldı. 2000-2010 tarihleri arasında Ankara, Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniğinde Başasistan olarak görev yaptı. 2008 yılında Doçentlik ünvanını kazandı. Bu dönem içinde kalp hastalıklarında hem invazif hem de non-invasif işlem ve tedavi uygulamalarında bulundu. Özellikle ekokardiyografi alanlarında çalışarak asistan eğitimleri verdi. Uzmanlık sonrası Amerika Birleşik Devletleri'nde kalp yetersizliği ile kalp nakli ve yapay kalp destek cihazları konusunda bilgi ve deneyimini geliştirdi. 2010 yılında öğretim üyesi olarak göreve başladığı İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında Profesörlük ünvanını aldı. Florence Nightingale hastaneleri bünyesinde Kalp Nakli ve Kalp Destek Sistemleri biriminin kuruluşunda görev alarak, bu kapsamda kalp yetersizliği hastalığında kalp nakli ve yapay kalp destek cihazlarının uygulanması ve takibinde bulunmuş olup, Kalp Nakli ve Kalp Destek Sistemleri Bilim Kurulunda görev yapmaktadır. Kanser hastalarının, organ ve doku nakli hastalarının kalp sağlığı ve hastalıkları konusunda çalıştı. Kalp yetersizliği, kalp kapak hastalıkları ve doğumsal kalp hastalıkları, kadın kalp sağlığı, kalp hastalıklarından korunma ve kardiyak rehabilitasyon alanlarda çalışmalar yaptı. Prof. Dr. Nurcan Arat halen İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında öğretim üyeliği görevine devam etmektedir.

  İLGİ ALANLARI
  Kardiyak görüntüleme
  2 Boyutlu ve 3 Boyutlu ekokardiyografi, Transözofageal ekokardiyografi,
  İntraoperatif ekokardiyografi
  Kalp yetersizliği
  Kardiyomiyopatiler
  Kalp nakli
  Kalp destek cihazları
  Kalp kapak hastalıkları
  Kardiyo-onkoloji
  Kardiyak rehabilitasyon
  Kardiyak koruma
  Spor kardiyolojisi
  Kadın kalp sağlığı

Okullar / Eğitimler

 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

Deneyimler

 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi (1986-1992)
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı (1992-1994)
 • Dr.Muhittin Ülker Acil Yardım Ve Travmatoloji Tedavi Hastanesi Kardiyoloji Kliniği (1995-2000)
 • Donauspitel- Viyana, Avusturya (1995-1996)
 • TC. Sağlık Bakanlığı Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Ankara) Kardiyoloji Uzmanlık öğrencisi (2000- 2001)
 • Minnesota University, Lillihei Heart Instıtute, Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri (2008)
 • St.Paul's Hospital, Vancouver, Kanada (2015)
 • Florence Nightingale Bilim Günleri-2: Kadın Kalp Sağlığı Sempozyum Kitabı.29 Kasım 2012, Nobel Tıp Kitabevi, (İstanbul Üniversitesi, Florence Nightingale Hemşirelik Yüksek Okulu)
 • Kardiyak ve Pulmoner Rehabilitasyon: Akut Koroner Sendrom ve Perkütan koroner Girişim uygulananlarda Kardiyak Rehabilitasyon-Bölüm 34, sayfa 365-383. İstanbul Medikal Yayıncılık Bilimsel Eserler Dizisi, Editör: Prof. Dr. Mehmet Uzun, ISBN 00-72014 İstanbul Medikal Sağlık ve Yayıncılık Hiz. Tic. Ltd. Şti. 34104, Çapa- İstanbul- Türkiye. 1. Baskı 2014.
daha fazla

Makaleler

daha fazla