Uzm. Psk.

Olcay Tüzün Akgün

Psikoloji

İletişim Bilgileri

Hakkımda

Hakkımda

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde tamamladıktan sonra aynı üniversitede klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapmış, kendine zarar veren ergenlerle ilgili hazırladığı tez ile klinik psikolog unvanı almıştır. Halen aynı üniversitenin klinik psikoloji programında doktora eğitimine devam etmektedir.

Mezuniyetinden sonra önce özel bir anaokulunda, daha sonra ise Çalışan Destek Hizmetleri'nde görev yapmıştır. Şirketlere yönelik “İş Stresi”, “Stres Yönetimi”, “Özel Yaşam Dengesi” konularında seminerler vermiştir. Daha sonra ise özel bir psikiyatri kliniğinde kariyerine devam etmiş, burada ağırlıklı olarak ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmaları ve psikometrik değerlendirmeler yapmış, belediyeler ile birlikte çalışarak seminer dizileri düzenlemiştir.

2008 2016 yılları arasında ayrıca özel bir üniversitenin psikoloji bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Verdiği dersler arasında, Psikolojiye Giriş, Psikolojik Testler, Ergen Psikolojisi, Stres Psikolojisi, Klinik Psikoloji bulunmaktadır. Üniversite dışında, şirket içi eğitimler vermiş, buralarda stres yönetimi ile ilgili eğitimler düzenlemektedir. Bağımsız eğitim kurumlarında ise, zaman zaman Ergenlik Psikolojisi üzerine dersler vermektedir. Klinik çalışmalarında, ergenler ve aileleri ile çalışmakta, burada psikanalitik ekolü esas almaktadır. Psikolojik değerlendirmede ise, Rorschach, TAT ve WISC-R testlerini kullanmaktadır.

Pek çok bilimsel çalışmada araştırmacı ve uygulamacı olarak görev yapan Akgün, aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği, EMDR Derneği ile Rorschach ve Projektif Testler Derneği'nin üyesidir.

Hizmetler

Pakua Psikoloji ve Gelişim Akademisi

Barış Mahallesi Mehmetçik Caddesi Ginza Lavinya Park B Blok No:127-128, Beylikdüzü

Hepsini göster

Yaklaşım Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık

Cumhuriyet Mh. Rayana Residence, Beylikdüzü, İstanbul

Henüz eklenmiş bir hasta/danışan görüşü yok

Bu uzman için henüz bir görüş yazılmamış. İlk görüş bırakan siz olun

Görüşünüzü Paylaşın