Uzm. Psk.

Deniz Ağar

verifiedCreated with Sketch.

Psikoloji, Aile terapisi, Pedagoji

13 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 1 115 profil ziyareti var

Klinik Psikolog, Psikoterapist Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji programında başladığı Klinik Psikoloji… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
13 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • T
  Konum: Deniz Ağar MuayenehanesiHizmet: Terapi

  Memnuniyetsizlik ifadesi ve çekinmeden hayır diyebilmenin olumlu yansımasının farkındalığı çok harika

 • C

  Günlük hayatımda çözemediğim ve yüzleşemediğim problemlerim vardı.Deniz Hanım sayesinde bu sorunlarımla yüzleştim.Aynı zamanda danışmanımın çalışmaları sayesinde benim de çalışma alanım olan çocuklarla çalışma alanımda bana faydası çok büyük oldu.Net olması,şefkatli yaklaşımı olması ve karşı tarafı dinleyerek çözüm üretmesi beni son derece memnun etti.Görüşme sürecim boyunca ve daha sonrasında çok faydasını gördüm.Destek almak isteyen herkese gönül rahatlığı ile referans olurum.

 • M

  Oğlumda hiperaktivite ve dikkat eksikliği problemi vardı.Deniz Hanım'da konusunda bilgili danışanlarına değer veriyor.Konuya vakıf, iletişimi kuvvetli ve en önemlisi de önce tedavi sonra maddiyata önem veriyor.Her konuda kendilerine güveniyoruz.Terapilerden ve seanslardan memnunum kaldım.Bu alanda doğru adres olduğunu düşünüyorum ve herkese tavsiye ederim.

 • G

  Bireysel terapi aldım kendilerinden.Danışanını bir yakını gibi görüp iletişim kuruyor.Konuşmaları akıcı olduğundan zorlanmadan iletişim kurabildim. Zarif,işini kontrollü yapan,sıcak kanlı,güler yüzlü bir danışman..Almış olduğum desteğin yeterli olduğunu düşünüyorum ve seanslardan memnun kaldım.Teşekkürler.

 • E

  İnsanlar bir boşluktaymış gibi hissettiklerinde Deniz Hanım'a gelenler bir kaç seans bile olsa ne kadar iyi geldiğini insanın içini rahattlattığını ve boşalttığını hissederler.Ben ilk gittiğimde kuru bir ağaçtaki yaprak gibiydim.Sağa sola savuruluyordum.Seanlarım ilerledikçe yapraklarım yeşerdi.Deniz Hanım'ın yardımlarıyla daha sıkı tutundum hayata keşke seanslarımız bitmeseydi .Kendileri benim için danışmandan öte sırdaşım.Herhangi bir sıkıntım problemim olduğu zaman kendileriyle iletişim halindeyim.Her zaman yanımda olduklarını hissediyorum.Yakınlarım tavsiye ettim ve hala tavsiye etmeye de devam ediyorum.

 • Ö

  Tavsiye üzerine gittim.Bireysel olarak terapi aldım.Beni tam anlamıyla anladığını düşünüyorum.Kafamdaki soru işaretlerini ve artı birşey sormadan anladı ve bunun üzerine beni yönlendirdi.Son derece samimi ve beni destekleyen bir tedavi süreci oldu.Almış olduğum terapilerin yeterli olduğunu düşünüyorum.Herkese tavsiye ediyorum.

 • T
  Konum: Deniz Ağar MuayenehanesiHizmet: Terapi

  Süper birisi, bu genc yasinda çok başarılı. Kendisini Insan olarak çok seviyorum. Yapmış olduğu görevde yürüdüğü düşüncede kendisine başarılar diliyorum.

 • Ö

  Deniz Hanım ile 2015 sonunda terapi sürecine başladık yaklaşık 1 sene devam ettik. Başladığımda zor bir süreçten geçiyordum.Bu süreçte bana çok yardımcı oldu. Şehir değiştirdiğim için terapiyi bırakmak durumunda kaldım. Deniz Hanım'a danıştığım süre boyunca kendi korkularımla yada yaşadığım zorluklarla başa çıkmayı öğrendim.

 • B

  Yanında kendinizi çok rahat hissedebileceğiniz, size en üst düzey ilgiyi gösterebilecek ,vaktini ve ilgisini tamamen size ayırdığını bildiğiniz ,işinde çok profesyonel ve kişilik olarak da çok cana yakın bir psikolog Deniz Hanım.Çok desteği oldu ve buradan da kendisine çok teşekkür ederim.

 • A

  Çok ani beklenmedik ve zor bir kayıp yaşadım. Bu kaybımı atlatmamda ve yaşadığım yas sürecimde girdiğim depresyonda bana çok destek oldu . Çok düzgün çalışan bir insan gerçekten çok ilgili, danışanının gizliliğine önem veren birisi. Çok iyi not alıyor çok önceden söyledğim şeyleri bile bana daha sonra söylemesi çok güzel. Hayatımın en zor döneminde bana seanslarıyla destek oldu.Teşekkür ederim.

Hakkımda

Hakkımda

 • Klinik Psikolog, Psikoterapist
  Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji programında başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini Arel Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Yüksek lisans tezinde anlatı etkileri üzerine çalışmıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Bursu almıştır. Arel Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalarını sürdürmüştür. Bugüne kadar çeşitli kurum ve STK’larda farklı gelişenlerle ve aileleriyle çalışmış, psikolojik değerlendirme ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Ruh sağlığı alanında çeşitli projelerde görev almıştır. Hastane ve özel merkezlerde psikoterapi çalışmaları yürütmüş ve halen İstanbul'da Lunar Psikoterapi Merkezi’nde ve Bursa'da özel muayenehanede psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

  Klinik psikolog Deniz Ağar ruh sağlığı alanında bireysel psikoterapi, aile terapisi, evlilik ve çift terapisi, ergen ve çocuk psikoterapisi hizmeti sunmaktadır.
  Uzman Klinik Psikolog Deniz Ağar tarafından haftalık seanslar halinde uygulanmaktadır. Uygulanacak olan program gizlilik ve sınır prensipleri dahilinde, danışan kişiye etraflıca açıklanır. Gerekli görüldüğü durumlarda psikiyatri ve nöroloji desteği ile birlikte vaka takip edilir.
  Bireysel Psikoterapi
  Uzman Klinik Psikolog Deniz Ağar tarafından hizmet verilen alanlar; depresyon, anksiyete bozuklukları, fobiler, obsesif kompulsif bozukluklar (OKB), travma bozuklukları (TSSB), ilişki problemleri, boşanma problemleri, boşanması sonrası depresyon, yaşlılıkta depresyon, yalnızlık, yas süreciyle ilgili depresyon, doğum sonrası depresyonu, iş yaşamı sorunları ve stres, sosyal fobi, cinsel yönelimi ya da cinsiyet kimliğinden kaynaklanan sorunlar, kişilik bozuklukları, okul problemleri, dikkat bozuklukları, ders çalışma problemleri, üniversite hazırlığı sırasında oluşan anksiyete ve korkular, kariyer danışmanlığı, infertilite, obezite, kronik rahatsızlıklar (kanser, kalp rahatsızlıkları, şeker vb.) ve ölümcül hastalıklara eşlik eden psikolojik sorunlar olarak sıralanabilir.
  Ergen ve Çocuk Psikoterapisi
  Ergen ve Çocuk Psikoterapisi programlarında oyun ve sanat terapisi, anne-babalık danışmanlığı, çocuk için psikoterapi, ergen depresyonu, kendine güven geliştirme, ders çalışma problemleri, üniversite sınavları hazırlığında yaşanan kaygı ile baş etmek, kariyer danışmanlığı, saldırganlığın ve kızgınlığın ifadesiyle ilgili olarak davranış problemleri, karşı cinsle ilişkiler, cinsellik ve ergenlik döneminde aile içi çatışma yer almaktadır.
  Evlilik ve Çift Terapisi
  Evlilik ve Çift Terapisi programlarında açık iletişim kurma, duyguları ifade etme, dürüstlük, kendine güven ve empati geliştirme, kendilik ve çift farkındalığı, etkin problem çözme üzerine terapötik çalışmalar yer almaktadır. İnfertilite sorunu olan veya tedavi gören çiftler ve cinsel sorunları olan çiftler için bir psikolojik destek programı bulunmaktadır.

  Aile Terapisi
  Aile Terapisi programlarında aile içi iletişim problemleri, koalisyon ve sınır problemleri, ifade edilmeyen duygular, kişisel ve ailesel farkındalık, empati geliştirmeye yönelik tedaviler yapılmaktadır.

  Tanı ve Psikolojik Değerlendirme
  Klinik psikolog gerekli durumlarda tanı ve psikolojik değerlendirme için testlere başvurabilir. Psikoloji alanında kullanılan testler üç temel başlığa ayrılabilir.
  *Kişilik Envanterleri
  Bir kişilik envanterinde kişinin bir anket doldurması istenir. Bu ankette kişiye uyup uymadıkları açısından önemli olan davranışsal alışkanlıkları değerlendirici ifadeler bulunur. Bu ölçekler içinde en popüler olanlarından biri MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteridir. Bu tip testler tanı koyma sürecinde kullanılabileceği gibi, soruları kişinin gözlenebilen davranışlarını, duygularını, inançlarını, bedensel şikayetlerini ve normal belirtilerini de içerdiğinden psikoterapiste bu alanlarla ilgili de bilgi sağlaması için de kullanılabilir.
  *Projektif Testler
  Projektif test, kişiye standart uyarıcıların sunulduğu bir psikolojik değerlendirme aracıdır. Bir mürekkep lekesi ya da çizim şeklinde olabilen bu uyarıcılar, standart tepkilere yol açmayan, değişik ve kişisel tepkilerin verilmesine olanak tanıyan belirsiz uyarıcılardır. Bu testlerin mantığı uyarıcıların belirsizliği nedeniyle, kişinin vereceği tepkilerin öncelikli olarak bilinçdışı süreçlerden kaynaklanması ve gerçek tutum, güdülenme ve davranışların ortaya konması temeline dayanır. Rorschach Mürekkep Lekesi testi ve Tematik Algı Testi projektif testler arasında en bilinen iki tanesidir. Projektif testler, kişilerin içsel süreçlerine dair bilgi vereceği gibi, kişinin gerçek yaşamsal durumlarını nasıl örgütlediğine dair algısal ve bilişsel bilgiler de verebilir..
  *Genel Yetenek Testleri(Zeka Testleri)
  Zeka testleri olarak da bilinen bu testler, kişinin mevcut zihinsel yeteneğini değerlendirmek için geliştirilen standart ölçü araçlarıdır. Bu testlerin kullanım alanları; öğrenme yetersizliklerini teşhis etme, güçlü ve zayıf yanları akademik planlama yapabilmek için belirleme, kişinin zihinsel gerçekliğin olup olmadığını belirleme, okulda gerekli özel eğitimin sağlanabilmesi için becerileriyle yaşıtlarından sıyrılan çocukların saptanması ve nöropsikolojik değerlendirmelerin bir parçası olarak kullanılmaları sayılabilir. Zekanın herkesçe üzerinde uzlaşılmış bir tanımı olmamakla birlikte, zeka testleri ile genellikle dil becerileri, soyut düşünme, sözsüz muhakeme, görsel- uzamsal beceriler, dikkat ve konsantrasyon ve bilgi işlemenin hızı gibi işlevler değerlendirilir. Genel yetenek testleri, çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı yapılandırılmıştır.

Okullar / Eğitimler

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi
 • İstanbul Arel Üniversitesi