Uzm. Psk.

Nesli Zağlı

verifiedCreated with Sketch.

27 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 170 profil ziyareti var

Uzm. Psk. Nesli Zağlı 2000 yılında Psikoloji Lisans Eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi ' nde tamamlamıştır.2001-2003 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesinde Psikolojik Bilimler… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
27 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • G
  Konum: Nesli Zağlı Muayenehanesi

  İyi bir analiz yeteneğine sahip.
  Göz dolduran bir eğitim geçmişi var.
  Genel algıdaki; psikologlar süreci uzatıp kazançları için danışanlarını oyalar kavramımın tam tersi.
  Hızlı ve doğru sonuçlar için kesinlikle tavsiye ediyorum.
  Mesleki olarak profesyonel, insan olarak nazik ve tatlı bir insan.
  Kendisine buradan tekrar teşekkür ederim.

 • O
  Konum: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Panik atak/Depresyon

  Hayatta kendim için yaptığım tek doğru şey. Kendisine yaklaşık bir yıldır gitmekteyim. Panik atak krizleri yaşıyordum ve ağır depresyonum vardı. Kendisinden yardım almaya başladıktan kısa bir süre sonra panik atak krizlerim tamamen sıfırlandı. Depresyonum çok çok azaldı. Danışanlarıyla arasında kurduğu bağ çok kuvvetli. Konuşurken hastasına verdiği önem gözlerinden belli oluyor. Önceliği her zaman hastasının sağlığı. Çok rahatça söyleyebilirim ki, kendisini tanımasaydım ve ondan yardım almasaydım şuan yaşıyor olamazdım. Biraz olsun rahatça nefes alabiliyorsam bunu ona borçluyum. Kendi kafamda kurduğum ütopyada, karamsar bir şekilde yaşarken. Nefessiz zihnime ve kendimi herşeyden soyutlayışıma rağmen. Kısa bir sürede bana ulaşması büyük bir başarı. Doktor hasta arasındaki güveni sağlayabilecek doktorlar zor bulunuyor. Ömrümün sonuna kadar kendisine minnettar kalacağım.

 • B
  Konum: Nesli Zağlı Muayenehanesi

  Nesli Hanım’a özgüven ve anksiyete ile ilgili sorunlarımı çözmek amacıyla gitmiştim. Kendisiyle görüşmeden önce motivasyonum çok düşüktü ve sorunlarımla baş etmekte çok zorlanıyordum.
  Nesli Hanım ile ilk görüşmeye başladığımız günden bugüne kadar olan süreci değerlendirdiğimde kendimdeki değişimi ve ilerlemeyi görmek beni hem şaşırtıyor hem de sevindiriyor. Önceden adım atmaya çekindiğim pek çok konuda cesaretlendiğimi ve özellikle bana kaygı veren olumsuz düşüncelerimi değiştirebildiğimi görüyorum. Nesli Hanım sizi yönlendirmek yerine kendi yolunuzu bulmanızda size yardımcı oluyor. Aynı zamanda kendisinin profesyonel tavrının yanında dikkatli bir dinleyici olması ve samimi tavrı, seans sırasında problemlerinizi rahat bir şekilde anlatmanızı sağlıyor. Kendisi danışanına değer veren bir psikolog ve bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum.
  Nesli Hanımla görüşerek çok iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum ve kendisini herkese tavsiye ederim.

 • D
  Konum: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Depresyon

  Öncelikle danışan daha sonra meslektaş olarak ilişki kurduğum Nesli Zağlı hakkında söylemek istediklerim danışan olma deneyimim hakkında olacak. Daha önce birçok psikolog ile görüşmeme rağmen geçici ve kısa süreli iyilik hali yaşayıp eski halime dönüyordum. Nesli hanımla ilk görüşmemizde birçok terapi perspektifini harmanlamasının etkilerini gözleyebildim. Soruna yönelik bütünsel bakışı ve yapıcı yüzleştirmelerimi iyi olma sürecime oldukça katkı sağladı. Ayrıca bir meslektaş olarak manevi desteğini asla esirgemediğini söyleyebilirim.

 • C
  Konum: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Normal Randevu

  Nesli Hanımla internetten doktor ararken tanıştım. OKB'em vardı ve sosyal kaygı problemi yaşıyordum. İlk seansta oldukça deneyimli biri olduğunu hissettim. Bir süre terapi yaptıktan sonra bana kendim ve hayatımla ilgili içgörü kazandırdı. Sosyal kaygı ve OKB'yle nasıl başa çıkmam gerektiğini adım adım gösterdi. İnsanları dikkatli dinliyor ve anlıyor. Şu an daha iyiyim. Bana çok yardımı dokundu. Gitmek isteyenlere tavsiye ederim.

 • L
  Konum: Nesli Zağlı Muayenehanesi

  İş hayatındaki sorunlar, sağlık sorunları ve ailesel sorunların bir araya geldiği bir dönemde çıkış yolu ararken, doktortakvimi sitesi sayesinde Nesli hanıma ulaştım. Bir şekilde kontrolü kaybetmiş ve hayatımdaki stresleri yönetememeye başlamıştım, bir yandan da gelecekle ilgili kaygılarım başlamıştı. Daha işler tamamiyle sarpa sarmadan Nesli hanımla görüşmek, onun yöntemleriyle bakış açımı değiştirmek hayatımda aldığım en doğru karardı. Nesli hanım sayesinde hayatımızın her anında karşımıza çıkabilecek sorunlarla nasıl başedeceğimi öğrendim. Kendisini herkese tavsiye ediyorum.

 • D
  Konum: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Sosyal Fobi

  Sosyal kaygı sorunları, özgüven eksikliği, aile içi sorunlar başlıca sorunlarımdı, uzun süredir bu sorunlarla yaşıyordum. Artık çözmeye karar verdiğimde psikolog arayışına girdim. Birçok yerle görüşmeme rağmen Nesli Hanımla yaptığımız görüşme ve eğitimi ondan randevu almamı sağladı. İlk görüşmeden sonra kendisiyle devam etmeye karar verdim. 6 aydır görüşüyoruz. Bu 6 ayda kendimle ve sorunlarımla alakalı birçok yeni şeyi fark etmemi sağladı Nesli Hanım. Seanslara başlamadan önce değişebileceğimi dair çok inancım yoktu. Seanslar boyunca yavaş yavaş değişimleri görüp sorunların üzerine beraber gittik. Bu süreçte hayatım hakkında yeni kararlar aldım, sosyalleşmek benim için kolaylaştı, başıma gelecek kötü şeyler için daha az kaçar oldum hayattan. Randevularımız süresince profesyonel yaklaşımını hep hissettim. Beni kendi bakış açısına göre gitmeye zorlamadı,aksine bana kendi yolumu kendim bulmamda yardım etti. Randevular boyunca ilgisi benim üzerimdeydi, benim önemsiz bulduğum noktalardan bile hayatım hakkında bir sürü önemli gerçek çıkardı. Kendisiyle hala randevularımız devam etmektedir. Bu tedavi sürecini kendisiyle geçirdiğim için mutlu ve memnunum. Seanslara başlamadan önce zor bulduğum birçok şeyi artık yapabiliyorum. Hayatım için yeni bir sayfa açabilmem de çok yardımcı oldu. Nesli Hanımı herkese tavsiye ederim.

 • C
  Konum: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Panik Atak

  Dr. Nesli hanim ile bir suredir anksiyete sorunlarim uzerine gorusuyoruz. Kendisi son derce dikkatli bir dinleyici ve nokta atislari yapiyor. Birlikte biseyleri hallettigimize inaniyorum. Kendisini sorunun kaynagina inmekte cok basarili..

 • E
  Konum: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Anksiyete

  Nesli Hanıma anksiyete bozukluğum için gittim ve üç seans sonunda inanılmaz büyük bir fark görüyorum kendimde. Ona buradan yardımı için tesekkür ediyorum, artık çok daha güçlü hissediyorum:) Gerçekten çok ilgili, donanımlı, kibar ve sıcakkanlı. Tavsiye ederim..

 • O
  Konum: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Depresyon

  Doktor takvimi ile tanistim Nesli Hanim ile ağustos ayının ortalarında. Ozellikle kendisi ile görüşmek istediğimi de belirtmek isterim. Çünkü konusmasindaki samimiyet ile kendisiyle konuşabileceğinizi farkedeceginiz biri... Ben ilk seansa gittiğim zamanlarda hayatim yumak yumakti.neresinden tutsam elimde kaliyordu. Ailem,arkadaslarim,kariyerim,hobilerim, her sey... O kaosu ilk defa yonetemiyordum.Destek almam gerektigine karar vermiştim,iyiki de bu karari vermişim.Bazen bir yansıma olmasi gerekiyor düşüncelerimize. Nesli Hanim bunu iyi yapıyor.sizi dinlerkenki dikkatinden, not alisindan zaten bu anlaşılıyor. Daha sonraki karsilikli paylasimlarla süregelen seanslarda gittikce açılıp kendimi tekrar hatirlamam da yardim etti. Farkindaliklardan ve farkliliklarimdan yük hissettigim seylerin aslinda ne kadar guzel oldugunu farketmemi sağladı.Kisacasi hayatimla,kendimle yüzleştigim bu dönemde daha saglam bir insan olarak çıktım depresyonumdan.her seyin daha kotuye gideceginden korkarak basladigim seans, harika seyler olacak hissediyorum ile devam etmeye basladi. Anlatmaya devam edicek olursam daha da anlatacagim sanirim :)Bu yüzden Nesli Hanim'a burdan da tesekkur etmek istedim.

Hakkımda

Hakkımda

 • Uzm. Psk. Nesli Zağlı 2000 yılında Psikoloji Lisans Eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi ' nde tamamlamıştır.2001-2003 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesinde Psikolojik Bilimler Yüksek Lisans programına devam edip 2007-2009 yılları arasında da Dokuz Eylül Üniversitesinde Klinik Sinirbilimler Yüksek Lisansını tamamlamış olan Nesli Zağlı kendi özel muayenehanesinde danışanlarına hizmet vermektedir.
  Nesli Zağlı yabancı misafirleri için İngilizce terapi verebilmektedir.
  Uzman Psikolog Nesli Zağlı 2000-2016 yılları arasında çeşitli mesleki eğitimler almıştır. Bu eğitimlerin başlıcaları Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi,Aile ve Çift Terapileri Temel Eğitimi, Psikanalitik Psikoterapiye Giriş ve Psikanalitik Yorumlama Eğitimi, Klinik ve Nöropsikolojik Testler Eğitimi bulunmaktadır.

Okullar / Eğitimler

 • Bornova Anadolu Lisesi
 • Ortadoğu Teknik Üniversitesi - Psikoloji Lisans Eğitimi 2000
 • Dokuz Eylül Üniversitesinde Klinik Sinirbilimler Yüksek Lisans 2007 2009
 • Ege Üniversitesi Psikiyatri Bölümü Klinik Görüşme ve Tanısal Değerlendirme Eğitimi
 • Dokuz Eylül Üniversitesinde Nöropsikolojik Değerlendirme Eğitimi
daha fazla

Deneyimler

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı - Staj
 • İstanbul VKV Amerikan Hastanesi Araştırma Asistanı
 • Ege Üniversitesi Psikiyatri Bölümü 2007-2009 Proje Koordinatörü ve Psikolog
 • Veritas Psikiyatri - Beyin Bilimleri
 • Ege Üniversitesi Psikiyatri Bölümü 2013 - 2015
 • Enstitü İzmir
 • Nesli Zağlı Muayenehanesi
daha fazla

Fotoğraflar

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Klinik psikoloji lisans eğitimi sürecinde en ilgi duyduğum ve kendimi geliştirmek adına heveslendiğim uzmanlık alanıydı.Mezuniyet sonrası aldığım klinik eğitimler ve deneyimler sayesinde bu arzum pekişti.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Mesleğimin diğer çalışma alanları yanında çok büyük ve önemli zorlukları olduğunu düşünmüyorum.Ancak çalışma konumuz insan olduğu için gösterdiğimiz ekstra dikkat ve özen bazı dönemlerde bizler için geçici yorgunluklar yaratabiliyor.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

İlk ve en önemli nokta sanırım insanların öykülerine ve hayatlarına dokunmak.Bir kişinin hayatında yarattığınız en ufak olumlu değişiklik bizler için önemli bir mesleki doyum sağlıyor.İkinci olarak meslekte en sevdiğim şeyin deneyime açıklık getirmesi.Bu sayede bireysel farklılıklar konusunda daha bilinçli ve hoşgörülü olabiliyorsunuz.Son olarak da meslekte sürekli eğitim ve gelişim şanslarını sayabilirim.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Bu soruyu danışan mahremiyeti açısından yanıtlamamayı tercih ederim. Teşekkür ediyorum.