Uzm. Psk.

Nesli Zağlı

Psikoloji

22 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 216 profil ziyareti var

Uzm. Psk. Nesli Zağlı 2000 yılında Psikoloji Lisans Eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi ' nde tamamlamıştır.2001-2003 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesinde Psikolojik Bilimler… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
22 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • L
  Yer: Nesli Zağlı Muayenehanesi

  İş hayatındaki sorunlar, sağlık sorunları ve ailesel sorunların bir araya geldiği bir dönemde çıkış yolu ararken, doktortakvimi sitesi sayesinde Nesli hanıma ulaştım. Bir şekilde kontrolü kaybetmiş ve hayatımdaki stresleri yönetememeye başlamıştım, bir yandan da gelecekle ilgili kaygılarım başlamıştı. Daha işler tamamiyle sarpa sarmadan Nesli hanımla görüşmek, onun yöntemleriyle bakış açımı değiştirmek hayatımda aldığım en doğru karardı. Nesli hanım sayesinde hayatımızın her anında karşımıza çıkabilecek sorunlarla nasıl başedeceğimi öğrendim. Kendisini herkese tavsiye ediyorum.

 • D
  Yer: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Sosyal Fobi

  Sosyal kaygı sorunları, özgüven eksikliği, aile içi sorunlar başlıca sorunlarımdı, uzun süredir bu sorunlarla yaşıyordum. Artık çözmeye karar verdiğimde psikolog arayışına girdim. Birçok yerle görüşmeme rağmen Nesli Hanımla yaptığımız görüşme ve eğitimi ondan randevu almamı sağladı. İlk görüşmeden sonra kendisiyle devam etmeye karar verdim. 6 aydır görüşüyoruz. Bu 6 ayda kendimle ve sorunlarımla alakalı birçok yeni şeyi fark etmemi sağladı Nesli Hanım. Seanslara başlamadan önce değişebileceğimi dair çok inancım yoktu. Seanslar boyunca yavaş yavaş değişimleri görüp sorunların üzerine beraber gittik. Bu süreçte hayatım hakkında yeni kararlar aldım, sosyalleşmek benim için kolaylaştı, başıma gelecek kötü şeyler için daha az kaçar oldum hayattan. Randevularımız süresince profesyonel yaklaşımını hep hissettim. Beni kendi bakış açısına göre gitmeye zorlamadı,aksine bana kendi yolumu kendim bulmamda yardım etti. Randevular boyunca ilgisi benim üzerimdeydi, benim önemsiz bulduğum noktalardan bile hayatım hakkında bir sürü önemli gerçek çıkardı. Kendisiyle hala randevularımız devam etmektedir. Bu tedavi sürecini kendisiyle geçirdiğim için mutlu ve memnunum. Seanslara başlamadan önce zor bulduğum birçok şeyi artık yapabiliyorum. Hayatım için yeni bir sayfa açabilmem de çok yardımcı oldu. Nesli Hanımı herkese tavsiye ederim.

 • C
  Yer: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Panik Atak

  Dr. Nesli hanim ile bir suredir anksiyete sorunlarim uzerine gorusuyoruz. Kendisi son derce dikkatli bir dinleyici ve nokta atislari yapiyor. Birlikte biseyleri hallettigimize inaniyorum. Kendisini sorunun kaynagina inmekte cok basarili..

 • E
  Yer: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Anksiyete

  Nesli Hanıma anksiyete bozukluğum için gittim ve üç seans sonunda inanılmaz büyük bir fark görüyorum kendimde. Ona buradan yardımı için tesekkür ediyorum, artık çok daha güçlü hissediyorum:) Gerçekten çok ilgili, donanımlı, kibar ve sıcakkanlı. Tavsiye ederim..

 • O
  Yer: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Depresyon

  Doktor takvimi ile tanistim Nesli Hanim ile ağustos ayının ortalarında. Ozellikle kendisi ile görüşmek istediğimi de belirtmek isterim. Çünkü konusmasindaki samimiyet ile kendisiyle konuşabileceğinizi farkedeceginiz biri... Ben ilk seansa gittiğim zamanlarda hayatim yumak yumakti.neresinden tutsam elimde kaliyordu. Ailem,arkadaslarim,kariyerim,hobilerim, her sey... O kaosu ilk defa yonetemiyordum.Destek almam gerektigine karar vermiştim,iyiki de bu karari vermişim.Bazen bir yansıma olmasi gerekiyor düşüncelerimize. Nesli Hanim bunu iyi yapıyor.sizi dinlerkenki dikkatinden, not alisindan zaten bu anlaşılıyor. Daha sonraki karsilikli paylasimlarla süregelen seanslarda gittikce açılıp kendimi tekrar hatirlamam da yardim etti. Farkindaliklardan ve farkliliklarimdan yük hissettigim seylerin aslinda ne kadar guzel oldugunu farketmemi sağladı.Kisacasi hayatimla,kendimle yüzleştigim bu dönemde daha saglam bir insan olarak çıktım depresyonumdan.her seyin daha kotuye gideceginden korkarak basladigim seans, harika seyler olacak hissediyorum ile devam etmeye basladi. Anlatmaya devam edicek olursam daha da anlatacagim sanirim :)Bu yüzden Nesli Hanim'a burdan da tesekkur etmek istedim.

 • O
  Yer: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Aşırı endişe

  Nesli hanıma kaygı kontrolü sağlayamadığım zamanlarda gitmiştim. Bilişsel davranışçı terapi yöntemleri ile somut örneklerden yola çıkarak birçok kaygımın asılsız olduğu fikrine ulaşmamda rehberlik etti. 10 seansın sonunda kaygılarımın azalmasının yanısıra, özsaygı ve özgüven konuları ile ilgili oldukça iyi gelişme gösterdim.
  Bir insanın psikoloğu ile ilgili en önemli beklentisi insancıl olması ve etik değerlere önem vermesi olmalı.Nesli hanım bu iki beklentiyi de fazlasıyla karşılıyor.

 • B
  Yer: Nesli Zağlı MuayenehanesiHizmet: Panik atak

  Ben Nesli Hanım'ı bu sitedeki tavsiyelerle buldum. Panik ataklarım hayatımı mahvediyordu. Dördüncü seanstan sonra panik ataklarım kesildi. Yaklaşık 15 yıldır var olan kilolarımdan kurtulma kararı verdim. Bununla ilgili bir şey konuşmamış olmamıza rağmen. 2.5 ayda 10 kilo verdim ve dikkat etmeye devam ediyorum. Görüşmelerimiz sırasında aşırı kontrolcü ve özgüvensiz olduğumu fark etmemi sağladı. Bunlarla ilgili devam ediyor ve beni iyileştireceğine inanıyorum. Daha önce gittiğim psikologlardan sonra gerçek desteği Nesli Hanım'da buldum. Tatlı, dikkatli, insana yaklaşımı mükemmel biri. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • M
  Yer: Nesli Zağlı Muayenehanesi

  Nesli Hanım'la görüşmeden önce hayatımda çok köklü değişiklikler yapabileceğime inanmıyordum. Hali hazırda yaşadığım hayatı ömür boyu sürdürmek zorunda olduğuma kendimi inandırmıştım. Ancak seanslara başladıktan sonra, kendime bakışımda, hayatımı yaşama biçimimde ciddi değişiklikler oldu. Kendimi şaşırtan bir süreç başladı hayatımda Nesli Hanım sayesinde. Kendime güvenimin artmasıyla birlikte, hayatımda neleri isteyip neleri istemediğimi daha iyi görmeye başladım. Nesli Hanım, hayatımı yöneten ve bana kendimi kötü hissettiren davranış ve düşünce biçimlerimi yeniden şekillendirmeme yardımcı oldu. En önemlisi, kendime nasıl tek başıma yardımcı olabileceğimi gösterdi. Şu an kendimi hiç hissetmediğim kadar güçlü hissediyorum.

 • A
  Yer: Nesli Zağlı Muayenehanesi

  Nesli Hanım ile ilk görüşmemden itibaren çok kısa süre içerisinde hayatımda gerçekten çok olumlu değişikliler başladı. Kendisi ile görüşmelerimizde çalıştığımız bakış açıları ile olayları değerlendirmeye başladım ve karşılaştığım zorluklar artık benim için çok kolay başedilebilir şeyler haline geldi.

  Nesli Hanım çok tecrübeli, iyi dinleyen ve de değerlendirme yeteneği yüksek olan profesyonel bir psikolog. Bu kadar kısa sürede bu kadar adımları atmamı sağladığı için mutluyum ve kendisi ile görüşmeyi herkese tavsiye ediyorum.

 • Yer: Nesli Zağlı Muayenehanesi

  Aysun 9ağustos2017
  Nesli hanımla depresyonum son zamanlarında doktortakvimi sayesinde tanıştım iyiki onu seçmişim güleryüzü samimiyeti benim ona inanmamı sağladı bu güvenle şimdi daha iyiyim nesli hanım sanki eskiden tanıdığım biri gibi ama bir okadarda
  Düzeyli yaklaşımı sağlığıma kavuşmama yardımcı oldu iyiki tanışmış onun danışanı olmuşum kendisine her saat telefonla ulaşmamda kendimi iyi hissetmemi sağlıyor

 • K

  Nesli hocamla ege universitesindeki bir proje sayesinde tanistim. Kendim de doktorum ve gerek meslek hayati gerek ozel hayatimla ilgili problemlerim vardi. Nesli hoca sayesinde dogru sorularla dusunmeyi ogrendim. Yonlendirmeden, size yonelik dusunerek, kaliplara sokmadan terapi yapiyor. Cok memnunum. Kendisine tesekkur ediyorum.

 • Y

  Kasım 2016 başlarında tanışma fırsatı buldum Nesli hanım ile ve o günü hayatımın dönüm noktası olarak adlandirabilirim.. Bana bu kadar iyi geleceğini düşünmezdim. Nesli hanım çok ilgili, çok yumuşak ve çok tatlı biri. Alanında uzman olduğu her halinden belli. Yaklaşımı o kadar iyi ve candan ki, ilk kez bu şekilde bir danışmanlık alacak olmamın getirdiği çekincelerimden anında sıyrıldım. İlgisi, alakası ve uzmanlığı sayesinde çok kısa zamanda kendimi toparladım. Hayatım boyunca mümkün olduğu sürece yakasından düşmeyeceğim, belli aralıklarla kendisinden destek almaya devam edeceğim. Kesinlike, destek almayi düşünen kim varsa sonuna kadar tavsiye ediyorum. Memnun kalınacağından eminim.

 • A

  Bu sitedeki yorumların yardımıyla seçmiştim doktorumu ve ne kadar doğru bir seçim yaptığımı şu an fark ediyorum. Çok iyi bir dinleyici kendisi ve ayrıntılarıyla sizi tanımadan yorum yapmıyor yargılamadan samimiyetle dinliyor her şeyi ve bence en önemlisi de işine olan ilgisi. Söylediklerimi unutmuyor ve bağlantı kurarken zorlanmıyor. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki o olmasaydı bu süreci(depresyon) atlatmam çok daha zor olurdu ve uzun sürerdi. Ailenize ya da arkadaşlarınıza anlatmaktan çok daha farklı emin olabilirsiniz. Güvenebileceğiniz bir doktor , kendisine teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

 • S

  Kendi kafamda çözemedigim sorunlarla gitmiştim Nesli hanıma ve doktor takvimi sitesi sayesinde ulaşmıştım .Sorunlarımı cozebilecegime dair çok umutlarim olmasa da yine de psikologa gitmiştim.Kendisi ne yaptığını bilen alanında uzman bir doktor.Surec boyunca çok sıcak ve size güven veren bir doktorla karşı karşıyaydim.Sizi kesinlikle tarafsız dinliyor ve tarafsız yaklaşıyor.Danisani olarak çok güzel bir süreç yaşadığımı ve randevuma koşarak gittigimi söyleyebilirim.Kendisine çok teşekkür ediyorum.Herkese de tavsiye ediyorum.

 • S

  Kendisini sinir bilimci olarak çok başarılı buluyorum. Aynı zamanda grup olarak bize stres ile ilgili eğitim verdi . Kendisinden çok fayda gördük. Bundan sonra meslek hayatında başarılar diliyorum. Kendisini herkese tavsiye ederim.

 • E

  Gittiğim de çok güler yüzlü davrandı. İlgili ve alakalıydı. Sorduğum sorulara çok net yanıtlar alabildim. Çok olumlu bir süreç yaşadığım için herkese tavsiye ediyorum.

 • Ö

  Nesli Hanım'a klinik psikolog olduğu için gitmiştim. Araştırma programında tanıştım. Çok ilgili. İki sene önce gitmeye başladım ve iki sene önce anlattığım şeyleri bile hatırlıyor. Çok iyi bir psikolog. Konuşmalarıyla tatmin ediyor. Beklediğimden daha çok şey veriyor ve uğraştığını görüyorum.

 • A

  Doktor arkadaşımın tavsiyesiyle gittim Nesli Hanım'a. Çok sıcak bir insan. İnsan olarak güven sağlıyor. Ben anlatmaya başladığımda tamamen tarafsız ve kendi duygularını bir kenara bırakıp dinlediğini biliyorum. ilk bir ay içinde sorunumdan kurtulmaya başladım. Çocuk sahibi olmaktan çok korkuyordum ve hatta çocuk aldırmıştım. Şu anda 3 aylık bir çocuğum var. bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

 • S

  Çok memnun kaldım kendisinden. Kendisini kızım ve arkadaşları Türk Psikoloji Topluluğundan bir eğitimine katılmıştık ve o vesileyle tanıştık.Sonrasında muayenehanesine gittik. Farkındalıkla ilgili mükemmel sonuç aldım.Tavsiye ettiğim bir çok arkadaşım oldu.

 • Ö

  Çok ilgilenen bir hoca. Seanslarımızda çok fazla konuşuyoruz. Ekstra bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bir sonra ki seansda aynı şeyleri anlatmak durumunda kalmıyorum. Herşeyi hatırlıyor. Notlarını çok güzel aldığını düşünüyorum. Çok fazla arkadaşıma önerdim.

 • S

  Ben Nesli Hanım'ın tabelasını gördüm. Panik atak hastasıydım aramak istedim ve ilk telefonla görüştük. Belli periyodik aralıklarla düzenli olarak görüştük. Hala da daha nadir olarak da olsa görüşmelerimiz devam ediyor. Ben Nesli Hanım ile olan görüşmelerimizin hepsinden çok memnun kaldım. Çünkü farkında olmadığım şeyleri bilince çıkarmamı sağladı.

 • B

  Ben normalde Muğla'da yaşıyorum. Burada bir psikiyatri doktoruna gitmiştim Nesli Hanım'ı önerdi. O sayede İzmir'e gittim kendim de İzmir'liyim gidip gelmelerim daha sık olacağı içinde önerisine uydum. Nesli Hanım'ı bir görmek istedim. Nesli Hanım çok bilimsel yaklaşıyor oldukça bilinçli ve gerçekçi asla yönlendirici değil. İnsanın içinde unuttuğu gücü ortaya çıkaran bir yaklaşımı var. Yönlendirmek yerine kişinin sağlıklı karar vermesi için çabalıyor .

Hakkımda

Hakkımda

 • Uzm. Psk. Nesli Zağlı 2000 yılında Psikoloji Lisans Eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi ' nde tamamlamıştır.2001-2003 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesinde Psikolojik Bilimler Yüksek Lisans programına devam edip 2007-2009 yılları arasında da Dokuz Eylül Üniversitesinde Klinik Sinirbilimler Yüksek Lisansını tamamlamış olan Nesli Zağlı kendi özel muayenehanesinde danışanlarına hizmet vermektedir.
  Nesli Zağlı yabancı misafirleri için İngilizce terapi verebilmektedir.
  Uzman Psikolog Nesli Zağlı 2000-2016 yılları arasında çeşitli mesleki eğitimler almıştır. Bu eğitimlerin başlıcaları Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi,Aile ve Çift Terapileri Temel Eğitimi, Psikanalitik Psikoterapiye Giriş ve Psikanalitik Yorumlama Eğitimi, Klinik ve Nöropsikolojik Testler Eğitimi bulunmaktadır.

Okullar / Eğitimler

 • Bornova Anadolu Lisesi
 • Ortadoğu Teknik Üniversitesi - Psikoloji Lisans Eğitimi 2000
 • Dokuz Eylül Üniversitesinde Klinik Sinirbilimler Yüksek Lisans 2007 2009
 • Ege Üniversitesi Psikiyatri Bölümü Klinik Görüşme ve Tanısal Değerlendirme Eğitimi
 • Dokuz Eylül Üniversitesinde Nöropsikolojik Değerlendirme Eğitimi
daha fazla

Deneyimler

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı - Staj
 • İstanbul VKV Amerikan Hastanesi Araştırma Asistanı
 • Ege Üniversitesi Psikiyatri Bölümü 2007-2009 Proje Koordinatörü ve Psikolog
 • Veritas Psikiyatri - Beyin Bilimleri
 • Ege Üniversitesi Psikiyatri Bölümü 2013 - 2015
 • Enstitü İzmir
 • Nesli Zağlı Muayenehanesi
daha fazla

Fotoğraflar

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Klinik psikoloji lisans eğitimi sürecinde en ilgi duyduğum ve kendimi geliştirmek adına heveslendiğim uzmanlık alanıydı.Mezuniyet sonrası aldığım klinik eğitimler ve deneyimler sayesinde bu arzum pekişti.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Mesleğimin diğer çalışma alanları yanında çok büyük ve önemli zorlukları olduğunu düşünmüyorum.Ancak çalışma konumuz insan olduğu için gösterdiğimiz ekstra dikkat ve özen bazı dönemlerde bizler için geçici yorgunluklar yaratabiliyor.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

İlk ve en önemli nokta sanırım insanların öykülerine ve hayatlarına dokunmak.Bir kişinin hayatında yarattığınız en ufak olumlu değişiklik bizler için önemli bir mesleki doyum sağlıyor.İkinci olarak meslekte en sevdiğim şeyin deneyime açıklık getirmesi.Bu sayede bireysel farklılıklar konusunda daha bilinçli ve hoşgörülü olabiliyorsunuz.Son olarak da meslekte sürekli eğitim ve gelişim şanslarını sayabilirim.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Bu soruyu danışan mahremiyeti açısından yanıtlamamayı tercih ederim. Teşekkür ediyorum.