Uzm. Kl. Psk.

Seda Kurt

verifiedCreated with Sketch.

8 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 520 profil ziyareti var

Klinik psikolog olarak danışmanlık merkezinde çalışan uzman, çocuklar ve ailelerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Zeka ve gelişim testlerini de uygulama yetkisine sahiptir. İstanbul… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
8 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • K
  Konum: İncir Psikolojik Danışmanlık MerkeziHizmet: Kaygi

  Bu haftaki seansimizdan sonra kendimi kuş gibi hafif hissettim. Takıntılı davranışlarım nedeniyle iki ay önce seansa başladık. Seanslar sonrasında bu davranışlarının nedenini ve nasıl basedecegimi öğrendim. Bunun için çok mutluyum.

 • M
  Konum: başka bir yerHizmet: Kaygı

  Kaygılı olduğum için başvurmuştum ancak su anda çok rahatım. Travma için kullandığı terapi yolu ve öğrettiği önleyici çalışmalar hala hatırımda. Çok faydalı şeyler öğrendim.

 • T
  Konum: İncir Psikolojik Danışmanlık MerkeziHizmet: Kanserde Psikolojik Destek

  Seda hanıma uzun süre internetten araştırmalarım sonucunda ulaştım. Deneyimi, bilgisi, duruşu ve ses tonu size gerçekten kendinizi güvende hissettiriyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • C
  Konum: başka bir yerHizmet: Kilo kaybı

  Çok hızlı kilo veriyordum. Doktor psikolojik demişti. Ailem yardım almam için seda ablaya götürdü beni. Onunla görüşmelerimiz bana çok iyi geldi. Yıllarca her sorunum oldugunda mutlaka zaman ayırır bana. Herkese tavsiye ederim.

 • U
  Konum: İncir Psikolojik Danışmanlık MerkeziHizmet: gece kabuslari

  Kardesimin gece kabuslari yuzunden hayatimiz cok zorlanmaya baslamisti. Seda hanimi tavsiye ettiler ve oyun terapisi ve emdr tedavisi ile kabuslarini once azaltti sonra tamamen bitirdi.

 • Y
  Konum: başka bir yerHizmet: Sınav kaygısı

  Ergenlik döneminde 3 ay kadar yardım aldım ve ablam gibiydi. O dönem çok kaygılıydım üniversite sınavımla ilgili. Ancak seanslardan sonra çok rahat sınava girdim. Teşekkür ederim.

 • D
  Konum: İncir Psikolojik Danışmanlık MerkeziHizmet: zeka testi

  gitmek istediğim üstün zekalı okulu için zeka testi yaptırmam gerekiyordu. tavsiye üzerine gittik. hem aile hem doktor raporu yazdı ve hemen teslim etti. sonuçta istediğim okula gidebildim ve çok mutlu oldum. test sırasında kendimi çok rahat hissettim ve keyifle zaman geçirdim.

 • E
  Konum: İncir Psikolojik Danışmanlık MerkeziHizmet: dikkat eksikliği

  Kardeşimi okulda dikkat eksikliği olduğu için Seda Hanım' a götürdük. Gerekli dikkat testlerini yaptı ve duygusal alanda yaşadığı sorunlar nedeniyle olduğunu tespit etti ve gerekli terapi çalışmalarını yaptı. ilaç kullanmasına gerek kalmadan dikkat sorunu ortadan kalktı. kendisinden çok memnun kaldık ve herkese tavsiye ediyoruz.

Hakkımda

Hakkımda

 • Klinik psikolog olarak danışmanlık merkezinde çalışan uzman, çocuklar ve ailelerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Zeka ve gelişim testlerini de uygulama yetkisine sahiptir.

  İstanbul Üniversitesi Psikoloji lisans programını bitirdi. Almanya’ da Giessen Üniversitesi’ nde Psikiyatri Kliniği’ nde psikolog olarak görev yapmış ve süpervizyon almıştır. Aynı zamanda Almanya’ da Linden Kids Çocuk Kulübü’ nde çocuklarla ve aileleriyle çalışmıştır.

  İlk uzmanlığını İstanbul Üniversitesi’ nde Nörobilim alanında yapmıştır. İkinci uzmanlık eğitimini Klinik Psikoloji alanında yapmıştır. Şu anda Viyana’ da Sigmund Freud Üniversitesi’ nde Psikoterapi Bilimi alanında Doktora Programına devam etmektedir. Her yıl doktora programı nedeniyle sık sık Viyana’ ya gidip gelmektedir. Uzun yıllar devlet kurumlarında ve özel sektörde farklı yaş grubundan danışanlarla çalışmış ve farklı alanlarda eğitimlere ve süpervizyonlara katılmıştır.

  Ericksoncu Hipnoterapi Yöntemi Eğitimi, İstismara Uğramış Çocuklarla Görüşme Teknikleri Eğitimi, Yas Sürecindeki Çocuklarla Terapi Eğitimi, Gottman Çift Terapisi Eğitimi, Jeffrey Zeig Çift Terapisi Eğitimi, Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Theraplay Oyun Terapisi ve Marshack Etkileşim Metodu Eğitimi, EMDR Yetişkin I. ve II. Düzey Terapi Eğitimi, EMDR Çocuk ve Ergen Terapi Eğitimi, EMDR Hikaye Terapisi Eğitimi, 0-3 yaş protokolü Eğitimi, Transaksiyonel Analiz Eğitimi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi ve Ailelerle Filial Terapi Eğitimi alanlarında sertifikalar ve süpervizyonlar almıştır.

  Nöropsikolojik Testler Eğitimi, Dikkat Testleri Eğitimi, Özgül Öğrenme Güçlüğü Testi Eğitimi, Çocuk Testleri Eğitimi, Denver II Gelişim Testi, Moxo Dİkkat ve Hiperaktivite Testi, WISC-R Zeka Testi Eğitimi ve WISC-IV Zeka Testi ( Güncel Versiyonu) Eğitimi gibi gerekli test eğitimlerinin sertifikalarını tamamlamıştır.

  Yurtiçi ve yurtdışında bir çok seminer, kongre ve projelere katılmıştır. Kolej ve anaokullarında psikolog, rehber öğretmen ve sorumlu müdür pozisyonlarında uzun yıllar görev almış, halen anaokullarına danışmanlık yapmayı sürdürmektedir. Klinik alanda çocuk ve ergen danışan görüşmelerine de devam etmektedir.

Okullar / Eğitimler

 • İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi
 • İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü
 • İstanbul Üniversitesi Sinirbilim Tezli Yüksek Lisans Programı
 • İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı
 • Viyana Sigmund Freud Üniversitesi Psikoterapi Bilimi Phd Doktora Programı
daha fazla

Bilinen Diller

 • İngilizce
 • Almanca