Adil Maviş

verifiedCreated with Sketch.

58 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde belirlenmiş 68 ziyaret var

''İYİ HİSSETMESİNİ BİLMEYEN ÖZGÜR DÜŞÜNEMEZ" İnsan zihinsel, duygusal ve bedensel aynı sibernetik sistemin parçalarından oluşur. Bu yapının dengesini sağlayan enerji bozulduğunda… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
58 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • U
  Konum: ANTALYA Muratpaşa Adil MAVİŞHizmet: Kaygı Bozuklukları

  Adil beyle çalışmam bana çok iyi geldi. Bire bir ilgisi. sorunlara sıra dışı yaklaşımı. Sorunları çok hızlı algılaması ve yaklaşım biçimi ilginçti. Çoğu uzmanın yaptığı gibi tavsiyeden ziyade doğrudan bilinçaltına ve gönüle hitap eden bir stratejisi var. teşekkür ederim.

  Adil Maviş2018-10-11

  Bilinçaltınızla çalışmama izin verdiğiniz için teşekkür ederim.

 • E

  Adil beye hayattan hiçbir beklentim ve isteğim kalmadığı bir zamanda başlamıştım. İnsanlara ve kendime dair güvenim kalmamıştı ve iyi şeylerin olacağına dair inancımı yitirmiştim. Seanslarda şimdi ve burada oluşu, bana ve kendime alan açmamı sağlaması ile zihinsel kaosumdan sıyrılmayı başardım. Seanslardan sonra hayata dair arzum ve isteğim gelişti, beni yaralayan ve örseleyen anılarımın bende yarattığı olumsuz duygular azaldı. Hayat içerisinde iyi veya kötü diye nitelendirdiğim sınırlarımı dengeye oturttu. Bu alanda güvenebileceğim ve kendimi ifade etmekten çekinmeyeceğim birinin olmasına şükrediyorum. Bilgisine, deneyimine ve donanımına inancım sonsuz. Yaptığı ve benim de kendi hayatımda başarabildiğim her şey için teşekkür ediyorum.

  Adil Maviş2018-09-27

  En büyük yanılgılarımızdan biri bizi KÖTÜ hissettiren şeylerin mutlak kötü olduğu varsayımıdır. İyi ve kötünün bir kardeş olduğunu anlamamız için bazen bir ömür yetmez. Hayatınızın en büyük sınavı kendi hayatlarımızdır ve kendi hayatımızdaki olumsuzluklarımız (sözde kötülükler) en büyük DERSLERİMİZİ oluşturur.
  Teşekkür ederim.
  Sevgilerimle..

 • G

  Adil Bey aile dostumuzun referansıyla tanıdım. 5 yıl önce geçirdiğim bir iş kazası ile travma yaşadığımı ve kilitlendiğimi bana fark ettirdi. Kendisiyle çalışmadan önce zihnimin geçmişte yaşadığı olumsuzlukların etkisinde kalmış ve bir tür kısırdöngü içerisindeydim. Kısa bir öndeğerlendirmeden sonra ihtiyaçlarımı çok kısa süre içinde doğru tanımladı. Seanslarımız haftada bir devam ediyordu ve her geçen gün kronikleşen sorunlarım da dahil günden güne önemli ölçüde iyileşmeye başladı. Sanki ben geçmişte yaşıyor ve günümüz için yapmam gereken şeyleri yapamıyor bir türlü kararlarımı eyleme geçiremiyordum. Hayalim ile gerçeklerim arasındaki köprü zedelenmişti ve bu terapiler süresince kendime güvenim geldi. Şu anda geliştirmeye devam ettiğim yeteneklerimi yeniden fark etmeme, yarım bıraktığım eğitimimi devam ettirmeye, kaza sonucu vücudumda kalıcı zannettiğim sosyal hayatımı önemli ölçüde etkileyen ve umutlarımı kaybettiğim bir zaman diliminde adil bey ile yaptığımız çalışmaların olumlu pek çok katkısı oldu. Sayın Adil Maviş bey’e teşekkür ederim.

  Adil Maviş2018-09-27

  İnsan zihinsel, duygusal ve bedensel aynı sibernetik sistemin parçalarından oluşur. Bu yapının dengesini sağlayan enerji bozulduğunda HASTALIKLAR oluşur. Biz bu hastalıklarla İLAÇLA savaşabiliriz ama bu ilaçların aynı zamanda sorunların direncini arttıracağı da muhakkaktır. Kaleyi içten fetih etmenin yolu BİLİNÇALTI ile çalışmaktır. Bilinçaltınızla çalışmama izin verdiğiniz için teşekkür ederim.

 • S

  Adil beyle 3 aydır tanısıyorum.Kendi potansiyelimi yüzde yüz yansıtmadığımı düşünerek kişisel gelişim yolculuğuna cıkmıstım.Ama kendime koyduğum engeller, cevrenin etkileri yaşadığım problemler bu konuda bir profosyonelden destek almam gerektiğini gösterdi.Ben de uzun araştırmalar sonucu kendisini internetten arastırarak buldum.Bilinçaltına inerek benim bazı şeylerle yüzleşmemi sağladı.Çalışmalar hala devam ediyor.Kendisiyle tanıstığım için çok memnunum. Kendisine yürekten teşekkür ederim.

  Adil Maviş2018-09-27

  Bir ilacı 6 aydan daha uzun süre kullanıyor sonra onsuz yapamıyorsanız bu ilacın faydalarından şüphe etmelisiniz. Bu terapistler için de geçerli. Umarım en kısa zamanda beni tüketirsiniz :)
  Saygı ve sevgilerimle

 • T

  Eşimle beraber ve çocuğumuzla aile terapisi hizmeti aldığımız Adil Maviş Bey'e ve çalışma ekibine nezaketi, dikkatli ve özenli çalışmaları için teşekkür ediyoruz.Yıllar içinde çözemediğimiz sorunlarımız içinde kaybolmuşken, konuşamazken, her konuşmanın tartışmayla bittiği, mutsuzluktan yorulduğumuz , ne bir arada, ne ayrı kalamadığımız hayatımıza ışık oldunuz.Yorumların önemini biliyoruz, çünkü biz de bir başkasının kendisi için yaptığı yorumları okuyarak karar vermiştik.Umarız doğru adresi arayan birilerine de yazdıklarımız ilham olur.

  Adil Maviş2018-09-27

  Sorunları çözmenin ilk adımı varlığını kabul etmektir. İkinci adımı ise bu varlığının hayatınıza kattığı anlamı çözmektir. Sorunlar canımızı acıttığı için biz onun nasıl bir hayra hizmet ettiğini fark etmeyebiliyoruz. Zamanla sorunları sorun haline getiriyoruz. Siz Bu farkına vardınız ve ikinci adımı da atıp yardım almayı kabul ettiniz.
  Teşekkür ediyorum..

 • A

  Adil beye beni bir başka meslektaşı yönlendirdi. Bazen bazı insanlar hayatınıza bir küçük dokunuş yapar bütün dünyanız değişir yaa işte Adil hocam 'ın bize katkısı böyle oldu abartıyorum diye düşünebilirsiniz ama abartmıyorum Çünkü yaşadıklarımı ve yaşanmışlıkları mı benle yakınlarımı biliyor Biz kavramını O yüzden biz kelimesini kullandım benimle birlikte pek çok yakınıma dokunuşları oldu ve yapmış olduğu uygulamalar terapiler sonucunda farklı kimliklerde farklı kişiler de çok büyük desteklerle bu zor Hayat dilimini bize kolaylaştıran adam güzel insan güzel üstat ve insani bakışıyla muhteşem diyebileceğimiz olayları yaşadık ve hala hayatımızın içindeki yapmış olduğu terapilerin devamı ile yaşıyoruz çok çok teşekkür ediyoruz Allah sonsuz razı olsun ve Önünü yolunu her daim açık etsin temennisiyle herkese tavsiye ediyoruz bir insan ilmini bu kadar güzel bir şekilde insanlık hizmetinde kullanabilir İyi ki varsınız hocam çok teşekkür ediyorum ve ediyoruz saygılar

  Adil Maviş2018-09-27

  Dualarınızla hatırladınız. Ömür boyu mutluluk olmasa bile ömür boyu umutlu olmak güzel bir şey. teşekkür ederim.
  Sevgiler..

 • E
  Konum: İSTANBUL Zincirlikuyu Adil MAVİŞHizmet: Normal Randevu

  Adil beye internet araştırmalarım sonucu rastladım. Bir çok terapi sürecinden geçmiş olmama rağmen sonuca ulaşamamıştım. Stres yönetiminde sorunlarımın tavan yaptığı bir dönemde kendini tanıma fırsatı buldum. Bir kaç seansta tahminimden epeyce fazla yol aldım. Seanslar devam ettikçe herşeyin daha da iyi olacağına eminim. Farklı tedavi metodu var. Alışılmışın çok dışında. Ne yapıyor mekanizmayı çözmek mümkün değil ama bilinç altıyla dans ediyor desem yalan olmaz. Seans dışında da sorduğum sorulara elinden geldiğince tüm içtenliği ile yanıtlıyor. Alanında olan uzmanlığının dışında iyi ki tanıdım dediğim nadir insanlardan kendisi. Kendisine teşekkür ediyorum

  Adil Maviş2018-09-14

  Psikoloji eğitimi insanı anlama tekniklerini öğretiyor ancak eğitim ile sanatı birleştirmezseniz insanı anlama sanatına sahip olamazsınız. Kişi durum ve sorunlarıyla ilgili ne kadar bilinçli olursa beni de o kadar geliştiriyor. Bu nedenle ben de sorunlarımı seviyorum yaratandan ötürü diyorum.
  Kalpten yorumlarınız için teşekkür ederim.

 • N
  Konum: ANKARA Kızılay Adil MAVİŞHizmet: EMDR Terapi

  Adil beyi 3hafta önce internetten arastirarak tanidim.Kızım kedi korkusu yuzunden sokaga cıkamaz hale gelmisti.2.seansta kafeste kedi sevmeye basladi.Diger cocuklarimlada ilgilendi.Allah razı olsun.Allah tan sonra yardım alacagınız nadir insanlardan biri.Benim sorunum gecmez diyen herkese Adil Mavis beyle görüşün sonra karar verin derim.

  Adil Maviş2018-08-14

  İnsanın en kıymetli sermayesi herhalde evlatları olsa gerek. Birbirinden değerli 3 evladınızla tanıştırdığınız için teşekkür ederim.
  Her sorun "tekamülümüzün" bir parçasıdır. Sizin sorunlarınıza beni dahil etmeniz beni de geliştirir.
  Saygı ve sevgilerimle teşekkür ederim.

 • M
  Konum: İSTANBUL Zincirlikuyu Adil MAVİŞ

  38 yaşındayın uzun süredir psikolojik destek akıyorum. Kitap okumsyı seviyorum ve bir gün Adil Maviş hocanın bilinçaltını yönet kitabını raflarda gördüm ve aldım. okuduktan sonra kendi durumumu daha iyi anladım ve internetten arastırdım kendisinden randevu aldım 9 yıldır ilaç kullanarak bir ilerleme kaydedemediğim panik atak sorunum ve uyku problemlerim çok kısa sürede iyileşti. Farklı bakış açısı ve bende uyandırdığı güvenle kullandığım ilacları kendi doktorumun da yardımıyla azaltarak bıraktım. Bana dinlemek üzere özel frekanslar ve kendi sesinden telkinler dinletti. 2 ay uçinde panik ataklarım bitti uykum düzene girdi ve özgüvenim yerine geldi. Allaha şükrediyor ve hocama sevgiyle teşekkür ediyorum.

  Adil Maviş2018-07-10

  Şifa olsun

 • I
  Konum: İSTANBUL Zincirlikuyu Adil MAVİŞ

  Adil beyi internette kaygı bozukluğunu araştırırken buldum. Daha önceki gittiğim uzmanlardan en belirgin farkı ilk iletişimden iyileşme sürecindeki her aşamada kendisine ulaşılabilir olmam ve sorularıma tatmin edici cevaplar bulmama yardımcı olması oldu. Değişik zamanlarda farklı ilaçlar kullanarak ilerleme görememiş olmanın ümitsizliğe sebep olduğu bir dönemde bir kez de Adil Maviş e gideyim diye düşündüm.iyi ki böyle yapmışım. Sıra dışı teknikleriyle kaybetme ve bağımlılık sorunlarını 4 seansta kontrol altına aldı. İlaç kullanmıyorum ve günden güne özgüvenin artmaya devam etti. Bana yaşattığı bu farkındalık için teşekkür ediyorum.

  Adil Maviş2018-06-19

  İsmail bey güvendiğiniz ve sonuçlarını paylaştığınız için teşekkür ederim.
  Sevgilerimle..

Hakkımda

Hakkımda

 • ''İYİ HİSSETMESİNİ BİLMEYEN ÖZGÜR DÜŞÜNEMEZ"

  İnsan zihinsel, duygusal ve bedensel aynı sibernetik sistemin parçalarından oluşur. Bu yapının dengesini sağlayan enerji bozulduğunda HASTALIKLAR oluşur. Hastalık, NEGATİF ENERJİ frekanslarının vücutta birikim yaparak, zayıf buldukları bir bölgede ANARŞİK EYLEM’e başlamaları, o organ veya sistemde zafiyet yaratarak HAKİMİYET kurmaları ve böylece SİSTEM ARIZALARI’na yol açmalarına denir.
  Bir şeylerin yolunda gitmediğini gösteren belirtiler vücudumuzda veya zihnimizde ALARM SİNYALLERİ olarak karşımıza çıkar. Bu belirtileri dikkate almadan görmezden gelerek yaşamak bir süre sonra SAĞLIK SİSTEMİMİZİN BOZULMASINA yol açar. Sistemin en küçük parçası sistemin bütünü ile enerji hatlarıyla bağlantılı çalışır ve bilinçaltının orijinal kayıtları bütün sistem arızalarını giderebilecek bilgeliğe sahiptir. Bu bozukluğa karşı tedavi amaçlı uygulanan ilaçları bazen bedenimiz karşı saldırı olarak algılamakta ve bu da sistem arızasının iyileşmeye karşı direncimizi arttırmaktadır.
  Psikologların görevi tedavi etmek değil sistem arızasını bilinç ve bilinçaltı ile işbirliği yaparak içten iyileşmesine katkı sağlamaktır.

  HAKKIMDA
  Kişisel Gelişim Öyküm; Eğitmeni Nüvit Osmay’ın önderliğinde Düşün Konuş Dinle Derneğinin özel öğretim kurumu statüsü kazanarak kişisel gelişim okulunun kurucuları arasında yer aldım.(1991 D.K.D.) “Hızlı Okuma”, “Öğrenme Motivasyonu”, “Sınav Motivasyonu”, “Konsantrasyon”, “Bilinçaltı Telkin”, “İrade Eğitimi” konularında aldığı eğitimleri güncelleştirip workshoplara başladım. 1999’da birikimlerimi Mümin Sekman ve Oğuz Saygın ile birlikte “Başarı Üniversitesi” kitabını yazarak ilk kitabım yayınlandı. Bugünlerde 48. Baskısına hazırlanan yapan “Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri’ kitabını yazdım Özellikle “Öğrenme Motivasyonu”, “Sınav Motivasyonu” konularındaki programlarımız konferanstan çok öğrencilerin duyarlı olduğu sorunlara değinen bir stand-up kişisel gelişim gösterilerine dönüştü. Kişisel gelişim alanında yayınlanmış 12 kitabım oldu. Kişisel Gelişim Dergisi ve Genç Gelişim dergisi eğitim editörü, Avrupa ve Ortadoğu Hipnoz Enstitüsü ve İHA (İnternationel Hypnoteraphy Association) sertifikalı eğitmeni ve Uluslar arası NLP Eğitimcileri Birliğinin uzmanlık sertifikalarına sahip sinir dili programlama uygulayıcısı ve eğitmeniyim
  GPED (Gönüllü Psikologlar Derneği) yönetim kurulu üyesiyim.
  Evliyim, Adil ve Çınar adında iki çocuk babasıyım. İstanbul’da ikamet ediyorum ve kurucusu olduğum Adil Maviş Gelişim Akademisi bünyesinde İSTANBUL, ANKARA, ANTALYA, ADANA' illerinde bireysel danışmanlık ve seminer çalışmalarımı sürdürüyorum.

  ÇALIŞMA PRENSİPLERİM
  - Sizi oyalamam. paket seanslar almaya ve memnun kalmayacağınız bir hizmete devam etmeye mecbur bırakmam.
  - İlk seansta beklentilerinize ne kadar yanıt verebileceğim konusunda tatmin edici bilgiler sunarım.
  - Değişmek için kişisel çabalarınızın kalitesini önemserim. Randevularınız gelme konusunda hassasiyet göstermez veya size vereceğim basit uygulamaları yapmakta üşenirseniz sizinle çalışmayı kesebilirim.
  - Sizinle çalışmaya başladığımda aracı/sekreter kullanmam doğrudan benimle yazışır veya benimle konuşabilirsiniz.
  - Danışanlarımın mahremiyetlerine özen gösteririm. Benimle paylaşılan bilgiler eş/ebeveyn veya üçüncü bir yakın ile paylaşmam ve bunun yakınları tarafından talep edilmemesini rica ederim.
  -Talep edilmesi halinde bütün görüşmeleri kayıt altına alırım ve kopyasını kişiye veririm.

Okullar / Eğitimler

 • Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi
 • St Clement Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Yayınlar

daha fazla

Bilinen Diller

 • Almanca
 • İngilizce

Makaleler

 • Sınav Kaygısı

  6 Mart 2017

  Sınav Kaygısı Nasıl Yenilebilir? Bildiğiniz halde sınavda bir şey oluyor ve bildiğiniz doğruyu işaretlemeyip sınavdan sonra bunun üzüntüsünü yaşıyorsanız...
 • Yatak Islatma Sorununda Alternatif Çözümler

  11 Ekim 2016

  Psikolojik sorunlarla mücadele hayaletlerle baş etmeye benzer. Yarattığı sorunlar gerçek bu kaynağı kökünden tespit edip yok etmede ilaçlar yetersiz kalmaktadır....
 • Regresyon Geçmişin Kötü Anılarını Temizlemek Mümkün Mü?

  10 Ekim 2016

  Geçmişi unutmak isteyenler geleceklerinde geçmişte öğrenmedikleri dersleri hayatlarında bir daha yaşamak zorunda kalırlar. Geçmişi unutmaya çalışmak bankadaki...
 • Orgazm Olamama Anorgazmi Tedavisi

  7 Ekim 2016

  Orgazm olamayan kadınlar erkek mutlu olsun diye orgazm taklidi yapıyor. Bir süre sonra bedensel boşalmanın gerçekleşmemesi gerginlik, sinirlilik, huzursuzluk,...
 • Mide Bulantısı Psikolojik Mi?

  6 Ekim 2016

  Psikolojik sorun yaşayanların çok büyük bir kısmında mide problemleri gözlemliyorum. Mideye doğrudan müdahale psikolojiyi düzeltmeyeceğini söyleyebilirim...
 • Kekemelik

  5 Ekim 2016

  Pek çok konuda olduğu gibi kekemeliğin de öğrenilmiş bir alışkanlık olduğunu düşünüyorum. Bu alışkanlığı yeniden formatlamak ne kadar uzun zaman geçtiyse...
 • Kanserli Hastalarda Psikolojik Destek Ve Hipnoterapi

  4 Ekim 2016

  Kanser tedavisindeki gelişmelerin hiç biri hastanın moral terapisinden daha güçlü ve tedavi edici değildir. Hasta klasik tedavisini sürdürürken psikolojik...
 • HİSTERİ

  3 Ekim 2016

  Histerinin tedavisinde çift yönlü bir program izlenir. Kişilik bozukluğunun dengelenmesi ve vücut rahatsızlıklarının tedavisi. Çok şiddetli vakalarda ilaçlar...
 • Erkek ve Kadınların Duygusal ve Mental Yapı Farklılıkları

  30 Eylül 2016

  Erkek ve kadın beyinleri birbirine benzese de duygusal ve zihinsel gelişimini çok farklı tamamlamaktadırlar. Bilim adamlarımızın bu konudaki teorilerine...
 • Erken Boşalma Sorununu Nasıl Çözerim?

  29 Eylül 2016

  Erkeklerin %40’ı yaşamlarının bir döneminde erken boşalma sorunuyla karşılaşır. Bu sürecin uzun sürmesi ve destek ve tedavi sürecini gerekli kılar. Erken...
 • Epilepsi

  28 Eylül 2016

  Epilepsi hastalarında depresyon, anksiyete bozuklukları, psikoz, çocuklarda dikkat eksikliği, hiperaktivite, kekemelik tablolarına rastlanıyor. Epilepsi,...
 • Ergenlik Sorunlarıyla Nasıl Başa Çıkabiliriz?

  27 Eylül 2016

  Ergenlik bir hastalık değildir. Ergenleşen gencin yaşadığı değişimler bir dönüm noktasıdır. Hayat sınavının bir parçası olarak onunla baş edebilmek ailenin...
 • Mide ve Psikoloji

  20 Eylül 2016

  Bağırsak, sağlığımız üzerinde derin bir etkiye sahiptir. Nörolojik ve psikolojik olduğu kadar, bağışıklık sistemiyle ilgili sağlığımızı da sağlıklı bir...
 • Temizlik Hastalığı

  19 Eylül 2016

  Obsesif kompulsif bozukluklar sınıfında değerlendirilen HASTALIK HASTALĞI inatçı hastalıklardandır. Dönem dönem kontrol altına alınsa bile tekrar etme...
 • Takıntı & Temizlik...

  6 Eylül 2016

  Obsesif kompulsif bozukluklar sınıfında değerlendirilen "HASTALIK HASTALIĞI" inatçıhastalıklardandır. Dönem dönem kontrol altına alınsa bile tekrar etme...
 • DEPRESYONDA DOĞRU BESLENME

  2 Eylül 2016

  1.5 kg ağırlığında beynimiz var. Bu da Vücud ağırlığımızın %2’sini oluşturur. Buna karşılık beyin kan dolaşımındaki besleyici maddelerin yüzde %30’unu...
 • FİBROMİYALJİ TEDAVİSİNDE ALTERNATİF YAKLAŞIMLAR

  1 Eylül 2016

  Özellikle sabahları olan ağrı, fibromiyaljinin en tipik belirtisi. Ağrı boyun, sırt ve bel gibi tek bir bölgede veya tüm vücutta yaygın olarak hissedilebiliyor....
 • Kadınlar Neden Aldatır?

  31 Ağustos 2016

  “Her iki cinsin birbirini aldatma potansiyeli vardır. Bu potansiyel kişinin karakteri buna uygunsa şartlar oluşunca aldatabilir. Eşinizi veya partnerinizi...
 • Hastalık Hastalığı

  30 Ağustos 2016

  Tecrübelerime göre bastırılmış öfke hastalığın oluşumunda etkilidir. “Hastalık Hastalığı” teşhisi konulmuş kişiler dışa yansıtamadıkları bastırılmış duygularını...
 • KONSANSTRASYON BOZUKLUĞU VE TEDAVİSİ

  29 Ağustos 2016

  Dikkat edin dikkatiniz nerede dağılıyorsa orada bir sorun var demektir. A.Maviş KONSANSTRASYON BOZUKLUĞU VE TEDAVİSİ Konsantrasyon bozukluğu,...
 • UYKUDA SEKS HASTALIĞI SEKSONAMİA

  22 Ağustos 2016

  “Kontrolsüz güçsüz bırakır” Adil Maviş Seksomanya denilince, bireylerin aklına, tabiri caiz ise halk arasındaki kullanımıyla “seks düşkünlüğü” gibi...
 • UÇAK KORKUMU NASIL YENERİM?

  19 Ağustos 2016

  “Kortuğunuz şey muhtemelen başınıza gelmeyecek ama başınıza gelebilme ihtimali ile korkularınız eğer bu korkularınız bitiremezseniz yaşamınızda sizi süpürecek” Adil...
 • Narsist Kişilik Bozukluğu

  18 Ağustos 2016

  Narsistik kişilerin başkaları ile olan ilişkileri sorunludur çünkü aşırı ilgi ihtiyaçları ve başkalarının duygu ve düşüncelerini umursamamaları yüzünden...
 • Biyoenerji

  17 Ağustos 2016

  BİYOENERJİ NEDİR? BİLİMSEL MİDİR? Hayata bir alışveriştir, iki yönü vardır verirsiniz-alırsınız. Bu alışverişi dengeleyemezseniz zarar edersiniz, sistemi...
 • Stres - Kaygı - Öğrenci

  16 Ağustos 2016

  O şimdi çok stresli dokunmayın sınavı var! Stressiz olmuyor ama fazla stres de dengeleri bozuyor Neden hep yumurta kapıya gelince harekete geçme...
 • Aldanmak Ve Aldatmak

  15 Ağustos 2016

  ALDATMA ALDATILMA SORUNU VE ÇİFT TERAPİSİ Eşe duyulan ve özel hissedilen duygu ve davranışları fiziksel veya duygusal olarak bir başkasına hissetmek...
 • Özgüven

  13 Ağustos 2016

  “Kardeşim sen düşünceden ibaretsin, Geriye kalan et ve kemiksin. Gül düşünür, gülistan olursun, Diken düşünür, dikenlik olursun” MEVLANA ÇOCUK...
 • Uykusuzluk

  12 Ağustos 2016

  UYKUSUZLUK İNSOMNİA İnsomnia; kişinin uykuya dalmakta ya da ideal uyku süresini kesintisiz olarak doldurmakta güçlük çektiği, bu sebeple günlük hayatının,...
 • Konuşma Bozuklukları

  11 Ağustos 2016

  ÇOCUKLARDA KONUŞMA BOZUKLUĞU Çocuklarda en çok 2 ila 5 yaşları arasında görülen ancak 12 yaşına kadar ortaya çıkma olasılıkları olduğu gibi nadir durumlarda...
 • Çift Terapisi

  10 Ağustos 2016

  İlişkileri araştıran verilere baktığımızda, çiftlerin içine düştükleri problemi sürece bırakarak çözmeyi düşündüklerini gösteriyor ve bu süreç 6 yıl geçmesine...
 • Bireysel Eğitimler

  5 Ağustos 2016

  KENDİ KENDİNE HİPNOZ ÖĞRENİLEBİLİR Mİ? Otohipnoz ya da kendi kendine hipnoz kişinin günlük hayattaki sorunlarla başa çıkmada kullanabileceği en etkili...
 • Aile Terapisi

  4 Ağustos 2016

  Kişinin günlük hayatını, sosyal ilişkilerini, iş veya okul başarısını etkileyen psikolojik rahatsızlıklar ya da çeşitli iletişim bozuklukları bireyin kendinden...
 • Fiziksel Rahatsızlıklarda Bilinçaltı Temizlik

  2 Ağustos 2016

  “Bedensel Rahatsızlıkların Duygusal Karşılığı” BİLİNÇALTI TEMİZLİK Bedensel rahatsızlıkların oluşmasının en önemli sebebi aslında duyguların iyi...
 • DEHB (DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU)

  2 Ağustos 2016

  DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU DEHB Pek çok kanaldan gelen uyarılara karşılık vermeye çalışıyor. Hem sizi dinliyor hem birine laf yetiştiriyor...
 • Cinsel İsteksizlik Sorunu

  2 Ağustos 2016

  CİNSEL İSTEKSİZLİK TEDAVİSİ Cinsel isteksizliği bir sorun olarak değerlendirebilmek için öncelikle cinsel isteğin hangi standartlarda normal olduğunu...
 • Hassas Bağırsak Sendromu

  1 Ağustos 2016

  KARIN AĞRILARINIZ PSİKOLOJİK TRAVMALARIN BELİRTİSİ OLABİLİR Karınız ağrıyor, bağırsak alışkanlıklarınızda belirgin değişiklikler oluyor. Bazen günlerce...
 • HASTA DEĞİL SUSUZSUNUZ

  29 Temmuz 2016

  PSİKOLOJİNİZ BOZULDUYSA ÖNCE SU İÇME ALIŞKANLIĞI KAZANIN Sağlıklı yetişkin bir erkekte vücut ağırlığının %60’ını, kadında %50’sini su oluşturur. Bu...
 • İNTERNET BAĞIMLILIĞI

  28 Temmuz 2016

  İNTERNET BAĞIMLILIĞI İnternet bağımlılığı rahatsızlığı (İBR) Ivan Goldberg tarafından 1995 yılında yerici bir şaka ile ortaya çıkan varsayımsal bir...
 • Çocuklara terörü nasıl anlatmalıyız?

  25 Temmuz 2016

  ÇOCUK PSİKOLOJİSİ, TERÖR ve DARBE Ülkemizde olup bitenleri yetişkin olarak bizlerin dahi anlaması son derece güçken, çocuklarımızın neden iki insanın...
 • Sınavlara Hazırlanan Gençlere Tavsiyeler

  22 Temmuz 2016

  SINAVDAN ÖNCE Sınavı düşünmemek diye bir şey olamayacağına göre kimi uzmanlarca sarf edilen “kaygılanmayı bırakın, heyecanlanmayın” gibi önerilerin...
 • ÇOCUKLARDA DEPRESYON

  21 Temmuz 2016

  Depresyon genellikle yalnızca yetişkinlerde görülen bir bozukluk gibi algılansa da çocuklar da depresyona girebilir. Depresyon belirtileri çocuklarda yetişkinlere...
 • EMDR TERAPİSİ

  20 Temmuz 2016

  EMDR TERAPİSİ NEDİR? Karşınızdaki kişi konuşurken göz hareketlerini hiç izlediniz mi? Gözler iletişim sırasında yukarı aşağı, sağa ve sola hareket ederler,...
 • Depresyon Türleri

  19 Temmuz 2016

  DEPRESYON ÇEŞİTLERİ Herkes zaman zaman depresyona girebilir. Depresyon her sağlıklı kişinin deneyimleyebileceği geçici bir durumken kişinin depresyona...
 • HİPNOZ NEDİR?

  18 Temmuz 2016

  “Beni Kimse Uyutamaz”! Hipnoz sanıldığının aksine uyku değil, belli ve hedeflenen bir amaca odaklanmış bir uyanıklık halidir. Buna rağmen birinin çıkıp...
 • Doğum Sonrası Depresyon

  18 Temmuz 2016

  Doğum Sonrası Depresyon / Postpartum PPD Doğumdan sonra her 10 anneden biri doğum sonrası depresyon denilen durumlar karşı karşıya kalabilir. Bebek...
 • HİPNOTERAPİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

  15 Temmuz 2016

  Günümüzde en çok merak edilen psikolojik tedavi yöntemlerinden biri olan hipnoterapi sırasında yapılan hipnoz uygulaması uyku ile kıyaslamak istersek,...
 • Diyetler Neden İşe Yaramıyor?

  14 Temmuz 2016

  Mutlu Eden Bir Diyet Biliyor Musunuz? Aşırı kilo ve obezitenin oluşmasında modern yaşamın gerekleriyle birlikte genetik yatkınlık, metabolik sebepler,...
 • Uyku Psikolojisi

  13 Temmuz 2016

  Hiçbir canlı yoktur ki uykuya ihtiyaç duymasın. İhtiyacından az uyuyanlarda veya uyku alamama sorunu yaşayanlarda en yaygın görülen uykusuzluk belirtileri;...
 • Ciddi Depresyon Hastalığı

  12 Temmuz 2016

  Depresyonda Oluşan Duygu Değişiklikleri İnsan duyguları doğaları gereği inişli çıkışlıdır. Deneyimlemek istediğimiz duygulara olumlu duygular derken,...
 • SEZGİLERİNİZİ NASIL GELİŞTİREBİLİRSİNİZ?

  12 Temmuz 2016

  Önce şunu bilmelisiniz herhangi bir konuda sezginizi geliştirmek istiyorsanız bu konuda az da olsa bir sezginizin olması gerekir. Daha sonra uzun uzadıya...
 • ATATÜRK’ÜN PSİKOLOĞU

  12 Temmuz 2016

  “Devleti Aliyye yıkılacak. Batıdan uzun boylu, mavi gözlü bir adam gelecek. Baktığı zaman karşısındaki insanı eritecek. Serbest Fırka kuracak. Adına...
 • ŞANS ve MUTLULUK

  12 Temmuz 2016

  Mutluluk Biraz Bilgi Biraz Yorum Biraz da Şanstır Dikkatinizi neye verirseniz onu hayatınızda önemli hale getiri ve zamanla her şeyde dikkatinizi verdiğiniz...
 • Depresyonda mıyım?

  11 Temmuz 2016

  DEPRESYON İstemediğiniz bir ruh haline hepimiz zaman zaman gireriz bu son derece normal. Sorun şurada başlıyor bu ruh halinden çıkmak istediğimiz...
 • Kendi Terapistiniz Olun

  30 Haziran 2016

  Kendi Terapistiniz Olmak İçin Önce Kendi İçinize Dönmeyi Öğrenmelisiniz işte size hayatınızı değiştirmeyi kolaylaştıracak alış veriş kuralları; Hediye...
 • HİPNOTİK DİL KALIPLARI

  30 Haziran 2016

  Birilerini dinlerken büyülendiğiniz hiç oldu mu? Kelimeler vurgu, tonlama ve dizilişi itibariyle karşımızdaki kişiye “Hipnoz Etkisi” yapar. Bu etkiyi çıkartan...
 • KEDİ VE KÖPEK FOBİSİ

  30 Haziran 2016

  Hayvan fobisi nedir? Kedi, köpek, yılan, örümcek, fare, kuş gibi hayvanlara karşı duyulan mantıksız, orantısız korkuya denir. Kişi korktuğu bir hayvanla...
 • Adil Maviş İle Psikolojik Röportaj

  30 Haziran 2016

  Yaşamın hızlı temposu değil can sıkıntısı öldürür. İnsanları hasta ve mutsuz yapan, hiçbir şeyin değer olmadığı hissidir.” ~Dr.Harold Dodds~ Hasta...
 • ANTİSOSYAL KİŞİLİK BOZUKLUĞU

  22 Haziran 2016

  Türkiyede Erkeklerin %3’i Kadınların %1’i Psikopat (Antisosyal Kişilik Bozukluğu) Tanısıyla Yaşamaktadır. Bir kişi soğukkanlılıkla cinayet işleyebilir...
 • PSİKOLOJİK HASTALIKLAR

  22 Haziran 2016

  Hastalığım Psikolojik Mi? Doktor doktor dolaşırsınız en sonunda bir doktor size “Senin sorunun psikolojik” der. İşte o anda sizin de kafanıza takılır...
 • ERKEN BOŞALMA

  30 Mayıs 2016

  Erkeğin boşalmasında tıbbi açıdan standartlara bağlanmış bir süre yoktur. Boşalmanın erken olup olmadığını belirleyen ölçüt iki tarafın beklentilerinin...
 • MORBİT OBEZİTE

  25 Mayıs 2016

  Obezitenin dünyada hızla yaygınlaşması ve bunu önleyebilmek adına şişmanlık ameliyatlarının ülkemizde Sağlık Bakanlığı’nca sigorta kapsamına alınması;...
 • İNGİLİZCEYİ HİPNOZLA ÖĞRENMEK

  11 Nisan 2016

  Hipnozla İngilizce bir hayal ürünü mü? Herkes hipnoz olur mu? Hipnoza girince yabancı dil beynimize mi sokuluyor? 7 Günde hipnoz öğrenilir mi? Öğrenciler...
 • AŞK ACISI VE HİPNOZ

  11 Nisan 2016

  Hipnozu en çok unutabilmek için tercih ediyorlar. Çünkü hatırlamak acı veriyor ve kişi bu acıyla yaşamak istemiyor. Her güzel şey bir gün biter ve genelde...
 • PANİK ATAK HİPNOZLA TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ

  11 Nisan 2016

  Heyecanınızı kontrol edemeyip beninizi kontrol altına almaya başladıysa, nefes alamıyor veya kalbiniz yerinden fırlayacakmış gibi hissediyorsanız, sinirleriniz...
 • BİLİNÇALTINA İSTEMEYİ ÖĞRETEBİLİR MİSİNİZ

  11 Nisan 2016

  Dişiniz ağrıdığında dişinizin tedavisiyle ilgilenmezsiniz. Bir an önce bu ağrıdan kurtulmak istersiniz. Doktorun iyi olması dişinizin tedavi edilip iyileşebileceği...
 • HİPNOZ ve SINAV KAYGISI

  6 Nisan 2016

  “Çalışıyorum ama dikkatimi veremiyorum”, “Zihnimden başarısız olabilme ihtimalini atamıyorum.” “Nefesim daralıyor, başım ağrıyor midem yanıyor,” “Sinirliyim,...
 • SİGARA HİPNOZLA NASIL BIRAKILABİLİR?

  6 Nisan 2016

  Sigara içen kişiler hayatlarında en az bir kez bırakmayı düşünmüşlerdir. Bir kısmı en az bir kez bırakmaya teşebbüs etmiş ve bir kısmı da bırakmış ve bir...
 • HİPNOZLA DOĞUM

  6 Nisan 2016

  Günümüzde doğal doğum yerine sezeryan veya epidural anestezi yöntemlerini sadece acı çekemeyelim diye tercih eden annelerin sayısı artarken. Normal doğum...
 • BU CİNSEL SORUNLARI YAŞIYORSANIZ HİPNOZ’UN BİR KATSI OLABİLİR

  6 Nisan 2016

  ORGAZM OLAMAMA Zihinde başlayan sorunlar zihinden çözümlenmelidir. Orgazm olmaya direnen bir zihin bunu alışkanlık haline getirerek aslında...
 • HİPNOZLA ZAYIFLAMAK MÜMKÜN MÜ ?

  6 Nisan 2016

  Çoğu diyet formülü yetersiz olduğu veya iyi olmadığı için işe yaramaz değildir. Bu formülleri uygulayacak irade bir süre sonra yapamayacağını düşünüp yerleşik...
 • PSİKİYATRİST Mİ PSİKOLOG MU ?

  6 Nisan 2016

  Psikiyatrist ile Psikologlar genelde karıştırılır. Psikiyatristler muayene sonunda hastalıklar çıkartmaya çalışır sonra da teşhis konulan hastalıklarla...
 • TÜP BEBEK VE HAMİLELİKTE HİPNOZ

  6 Nisan 2016

  “İsrail Soroka Üniversitesi’nde bir araştırma yapıldı. Araştırmanın başkanlığını yürüten Dr. Eliahu Levitas tüp bebek tedavisi gören 185 kadın bu araştırmaya...
daha fazla