Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 1036 profil ziyareti var

Doç.Dr. Bülent Çitgez, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Meme ve Endokrin Cerrahisi konusunda hizmet vermektedir. Facebook:Bülent Çitgez Instagram:drbulentcitgez twitter:@BulentCitgez www.bulentcitgez.com Hakkında Lise:… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
164 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • R

  Ben Sabiha Tırpan in ablası 2017 haziranda sağ göğüsünde kitle tesisi konulan kardeşim hastalığı kabullenemiyodu doktor arama çabasına girdik ve Bülent hocamla tanıştık 2018 dünya kadınlar günün de bir anneyi kurtardıgi için kendisine ve ekibine çok teşekkürler. Allah sizlerden sonsuza kadar razi olsun.

 • S
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Randevu

  Anadolu yakasindan 3 doktora gitmeme ragmen bi sonuca ulsamadigim solid meme kitle sonuclarimi cok övgusunu duyduğum ümitle gittigim saygi deger bülent hoca degerlendirdi bugün ve inşAllah güzel sonuclar alacağimiz tedavi başlatti gòstermiş olduğunuz ilgiden dolayı cok teşekķür ederim hocam.???? Ayrica tüm doktor takvimi ekibine minnetle teşekkurlerimi sunarim

 • Z
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Sırtta beze,değişik bi tümör ve troid

  Herkeze merhabalar.
  Bülent hocam.
  siz imkansız ve sıfır moralle gidin hocama.ve bakın nasıl döneceksiniz.işindeki profesyonelliğin yanı sıra bir kardeş bir dost ve babacan tavrıyla her türlü soru ve sıkıntılarınızı giderip Allahın izniyle mutmain ve yine Allahın izniyle şifa ile döneceksiniz.sizi bulmak ve tedavi ettiğiniz hastalar arasına girmek mucize gibi birşeydi Hocam.yorumları okuyanlar düşünmeden hemmen ulaşın Hocama.
  Tabii ekibindeki doktorlarda çok güzel insanlar...güler yüzlü ve şefkatliler.????SİZİ TANIMAK ONURDUR HOCAM...
  Ve en yakın zamanda PROF olarak da göreceğimize eminim Allahın izniyle...
  BİZ SİZDEN RAZIYIZ RABBİMDE RAZI OLSUN İNŞALLAH.
  Yolunuz açık başarılarınız daim olsun...

 • C
  Yer: başka bir yerHizmet: Meme Cerrahisi

  2013 ten beri sol mememdeki kitle ile uğraşıyordum. Kontrollerimi yapan doktorlardan net bir cevap alamamıştım. Kendisi ile ilk görüşmemizde ameliyata karar verdik ve eşimde ben de sonsuz güven duyduk. 6 ocak 'ta çok başarılı bir ameliyat geçirdim. Bülent Bey hem ameliyat öncesi hem de sonrasında bizimle yakından ilgilendi. Kendisi bizim için çok değerli. Inşallah ekibiyle birlikte başka hastalara şifa dağıtmaya devam eder. Teşekkür ederiz. Hülya Düzova

 • Y
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Tiroid Cerrahisi

  Yaptığı başarılı ameliyatla beni sağlığıma kavuşturan gülen yüzü,tecrübesi,ilgisi,özverisi,hastasını kucaklayan güven veren, ,doç,dr,bülent çitgez,hocam ve ekibine,teşekkür ediyorum.,Emeğinize yüreğinize ellerinize sağlık, Her şey gönlünüzce olsun.
  Yavuz Elmas 26.01.2018

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2018-02-05

  çok eşekkür ederim. Bu sözleriniz insanı gururlandırıyor. Geçmiş olsun.

 • S
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

  yaptığı başarılı ameliyatla beni sağlığıma kavuşturan gülen yüzü,tecrübesi,ilgisi,özverisi,hastasını kucaklayan güven veren, ,doç,dr,bülent çitgez,hocam ve ekibine,teşekkür ediyorum.,Emeğinize yüreğinize ellerinize sağlık, Her şey gönlünüzce olsun.. Müesser BERBER..

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2018-01-23

  Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim, tüm Çanakkaleye selamlar. Geçmiş olsun.

 • Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Randevu

  yaptığı başarılı ameliyatla beni sağlığıma kavuşturan hep gülen yüzü,tecrübesi,ilgisi,özverisi,hastasını kucaklayan güven veren,muhteşem biklim insanı ,doç,dr,bülent çitgez,hocam ve ekibine,teşekkür ve minnet borcunu anlatmakkelimelere sığmaz iyiki varsınız,Emeğinize yüreğinize ellerinize sağlık,ömrünüz sağlıklı,huzurluve mutlu geçsin,Allah sizleri başımızdan eksik etmesin, ,,,,,,,,,,,,BAYRAM KAYADELEN

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2018-01-23

  Çok teşekkür ederim, yazınız beni çok duygulandırdı. Geçmiş olsun.

 • A
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Tiroidektomi

  Ben Özge Akgün 20 yaşındayım tiroid papiller ca hastasıydım. Biyopsi sonucumda bunu görünce çok kötü oldum. Doktor arayışına girdim ve Bülent Bey i bulmam resmen tesadüf oldu her zaman hayırlısını istedim ve Allah ın benim önüme çıkardığı bir mucize.internetteki yorumlardan çok etkilenmiştim devlet hastanesindeki bir doktorun nasıl böyle ilgili olacağını düşündüm ve bu siteden mesaj attım o gün beni aradı Bülent Hocam gerçekten çok şaşırmıştım Samatya da başka bir doktor ile tetkik lerimi yaptırmıştım ama aklımda hep bir soru işareti vardı sonra Bülent Bey ile görüştüm bir insan bu kadar mı gerçekçi ve rahatlatıcı olur bi doktordan daha fazlasıydı benim için sorduğum sorulara bıkmadan cevap verdi gece gündüz ne zaman mesaj atsam hep bana döndü cevap verdi. Allah ondan razı olsun kendisi ve ekibi inanılmaz iyi insanlardı çok memnun kaldım . Tiroid papiller ca tanısı ile 15 Ocak saat 7.20de ameliyathane ye indim ilk hastası bendim. Şuanda taburcu oldum haftaya kontrolüm var. Bu dönemde insanın en başta moral e ve güvene ihtiyacı oluyor Bülent Bey o güveni sağlıyor ve o morali kat kat veriyor. Herkese tavsiye ediyorum. Bülent beyden daha iyisini bulamazsınız emin olun. Tekrardan Allah razı olsun. Bülent Bey ve tüm ekinine her şey için çok teşekkür ederim... Özge Akgün.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2018-01-23

  Sevgili Özge, hasta hekim ilişkisinde en önemlisi karşılıklı güvendir. Sen de bana o kadar güvendin ki, çok yoğun olmama rağmen, başka yere gitmedin ve beni bekledin. Senin güvenini boşa çıkaramazdım. Çok geçmiş olsun.

 • Z
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Mastektomi

  Annemin ameliyatını yapan Dr. Bülent Bey'e güler yüzlü, ilgili ve derğerli yaklaşımından dolayı çok teşekür ederim.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2018-01-23

  Teşekkür ederim. Geçmiş olsun.

 • O
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Meme Cerrahisi

  Sol memedeki kitleyle başladi bizim hikayemiz ilk duyduğumuzda kabullenmek zor oldu sonrasinda araştirma içinde bulduk kendimizi ve şükürler olsunki BÜLENT ÇİTGEZ hocam çıktı karşımıza surecimizi öyle bi yoluna koydu ki gözümüz kapali emanet ettik kendimizi patoloji terapi derken ameliyat günümüz geldi bütün endişelerimizi birakip güvenli ellerine teslim ettik kendimizi çok başarili bi ameliyat gerçekleştirdi.Sizi karşimiza çikarana ŞÜKÜRLER OLSUN hocam siz mükemmel bir insansiniz BÜLENT ÇITGEZ.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2018-01-23

  Teşekkür ederim.Geçmiş olsun.

 • O
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Randevu

  Bülent beyi bulmamız tamamen tesadüf oldu o bize Allahın bir lütfu eşim sol memesinde ve koltuk altında fark ettiği kitleleri zaman kaybetmeden araştırma içine girdik o hastane bu hastane derken bülent bey karşımıza çıktı.tedaviyi hiç bekletmeden bizzat kendi başlattı biyopsi kemoterepi ve en sonunda ameliyatımızı yaptı ve patoloji sonucumuzda temiz geldi.ALLAH razı olsun Bülent beyden gerçekten işinde profosyonel bi doktor hastaya yaklaşımı güler yüzü detaylı anlatımı inanın hiçbir sorunuz cevapsız kalmaz her şey için çok teşekkür ediyorum hocam başarılarınızın devamını diliyorum.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2018-01-23

  Teşekkür ederim. Geçmiş olsun.

 • S
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Meme Cerrahisi

  Herkese merhabalar:Meme CA tanısı ile ameliyat olmam gerekiyordu ve iyi bir cerrah arayışı içerisine girmiştim birkaç doktor gezdikten sonra tavsiye üzerine Bülent hocaya gittim iyiki tanıdım dediğim değerli doktorlardan biri mesleki tecrübelerinin yanı sıra çok insancıl güleryüzlü sıcak sammi tavırlarıyla kendimi rahat hissetmemi sağladı ve bütün sorularıma cevap aldım kendinden emin ve net birşekilde yapacağı işlemi anlatıp müthiş bir güven oluşturdu dr arayışım bitmişti artık emin ellerdeydim ve ameliyatım başarılı birşekilde yapıldı kendisine ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum ALLAH razı olsun hocam ellerinize emeğinize sağlık Seher SUDA.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2018-01-23

  Teşekkür edrim. Geçmiş olsun.

 • A
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

  Merhaba , Sol memedeki kitle şikayeti ile doktora gittim ve biyopsi sonucu kötü huylu kanser teşhisi kondu. tedavimi gerçekleştire bileceğim , güvene bileceğim, bu konuda işinin ehli bir doktor arayışı içine giriyor insan ister istemez… Hocam Bülent bey’e de, bir tanıdığımızın tavsiyesi üzerine gittim. İyi ki kendisini tanımak şerefine nail oldum. Yapılan tetkikler sonucu kısa bir zaman önce 12 Aralık’ ta Bülent hocam beni ameliyat etti ve sayesinde mememin şeklinde bir bozulma olmadı.. “Kanseri tedavi etmek, Kanserli hastayı tedavi etmek anlamına gelmez!” Bunun bilincinde olan, işinin ehli bir doktor kendisi BÜLENT ÇİTGEZ. Hastasına sıcakkanlı, samimi davranışları ve en önemlisi güler yüzü ile insanı, psikolojik olarak da tedavi eden bir hekim.. Tedavim boyunca ve ameliyatımda gösterdiğiniz ilgiye, alakaya, hastane personelinize, ekibinize ve özellikle de size çok teşekkür ederim hocam. Şimdi tek duam patoloji sonuçlarımın iyi çıkması. Ve bu süreç zarfındaki tedavimde ameliyat kadar sıkıntısız bir şekilde ilerlemesi... Benim gibi bu hastalıktan muzdarip olan hastalar, önce Allah’ın izni sonra sizin Şifalı ellerinize bırakırlarsa kendilerini, sıkıntılarından eser kalmayacaklarına emin olabilirler, bu hastalık süresince hastalıklarını daha kolay atlatabilirler… Allah razı olsun her şey için, tekrar TEŞEKKÜRLER…

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2018-01-03

  Öncelikle bu güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Samimi sözlerinizi okuduğunuzda inanın tüylerim diken diken oldu.Hem cerrahi işlemden, hem de sonraki tedaviden de fayda görmenizi tüm kalbimle diliyorum. Geçmiş olsun.

 • E
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Meme Kanseri

  Değerli hocam annem için bizimle beraber vermiş olduğunuz savaş için kalpten teşekkür ediyorum . İstanbul'da hatrı sayılır doktorlarımızın tesbit edemediği hastalığı sizle tesbit edip sizinle yendik çok şükür iyiki varsınız.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-12-22

  güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Geçmiş olsun.

 • Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Tiroid amaliyatı

  bülent bey e şimdiden ilgi ve alakası için çok çok teşekkür ederim. tiroit amaliyatı için gün bekliyoruz saygılar

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-12-22

  çok geçmiş olsun.

 • G
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Meme Cerrahisi

  Annemle öğrenmiş olduk meme kanserini,süreçlerini.Ama eğer Bülent Bey gibi idealist cerrahlarımız varsa korkunuz güvene ve mücadeleye dönüşüyor.Hastalarına olan iyi davranışı,sorularımıza her zaman güzel bir dil ve anlayışla cevaplaması,hastalık aşamasının hepsinde çok iyi bir yardımcı diyebilirim. Kendisine ve ekibine emekleri için ailem adına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-12-22

  Her zaman söylediğim gibi, hastayla empati kurulduğu zaman engelleri daha kolay aşabiliyoruz. Çok geçmiş olsun.

 • T
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Tiroid Cerrahisi

  Sakarya da yaşıyorum. 1 ay önce zehirli guatr tanısı konuldu ve ayrıca sol lobumda bulunan nodul nedeniyle ameliyat olmam gerektiği söylendi. Ameliyat denilince ister istemez duraksiyor insan. Ben de bu alanla ilgili doktor arayışına girdiğimde Bülent hocamın ismini çok duydum. Randevu aldık muayene için ve muayene sürecine kadar da aklımdaki soru işaretlerini Bülent hocamın ilgi ve alakasıyla yavaş yavaş silmiştim. Kendisiyle tanıştığımda gösterdiği ilgi ve güleryüzü nedeniyle ameliyat için kesin kararımı verdim. 5 gün oldu ameliyat olalı ve ağrı vs. herhangi bir huzursuzluk durumum yok. Bir tek hafif bir ses çatallanması var ama onun da geçici bir durum olduğunu düşünüyorum. Kendisine ameliyat öncesi ve sonrasındaki ilgisinden ötürü teşekkür ederim.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-12-22

  Patolojinizde temiz geldi. Geçmiş olsun.

 • B
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Troid ameliyatı

  Benim canım doktorum hayatımda tanıdığım en mütevazi en sıcak en iyi doktor daha geçen hafta troid ameliyatımı olmama rağmen kendimi sayesinde çok çok iyi hissediyorum. Onun varlığını bildiğim için patolojiden gelecek sonuç beni korkutmuyor çünkü biliyorum ki Bülent hocam sayesinde sonuç ne olursa olsun çabucak aşacağım. İyiki varsınız

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-12-22

  Çok geçmiş olsun.

 • N
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Meme ultrason

  Dr Bülent citgez mükemmel bir doktor. hepimiz işimizi yaparız anne çocuğuna bakar esnaf bir şeyler satar öğretmen ders anlatir ve olamasi gereken olmuş olur.ama bide samimiyet içtenlik sahip çıkma kendini iyi hissetmek vardır bu da yapılana değer katar.cok saygı duydum keşke herkes bu şekilde sahip çıksa yaptığı işe Allah razı olsun :)

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-12-22

  Her şey karşılıklı konuşup anlaşmaya bakar. Geçmiş olsun.

 • Z
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

  Bülent Bey harika bir doktor. Sakin, samimi ve hastasını sakinleştirmeyi çok iyi biliyor. Bir daha genel cerraha gitmem gerekirse kesinlikle kendisine giderim. Çok memnun kaldım.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-12-22

  Teşekkür ederim. Geçmiş olsun.

 • M
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Meme Cerrahisi

  Rutin muayene sırasında göğsümde kümeselleşmiş kireçleme çıktı ve ameliyatla alınması gerektiğini söyledi doktor. Hem acil alınmalı deyip, hem memografi vs testler için uzun süreli randevular verildi.
  Bir çok doktora gittim ama hiç biri güven vermedi. Hatta beni takip eden doktoruma ameliyatımı siz yapacaksınız degilmi diye sorduğumda, ekibim girer, müsait olursam ben girerim dedi.
  Ne yapacağımı şaşırdım.
  Güvensiz bir ortamda bıçak altına yatacak olmak çok güç.
  İnternetten araştırma yaparken Bülent Çitgez hocama rastladım. Kendisine yapılan olumlu yorumlar bile içime ferahlık verdi.. Randevu alıp gittim ve hayatımda gördüğüm en samimi, sıcak, insana yüzde yüz güven veren bir doktorla karşılaştım. Hem rahatsizligimla ilgili net bilgiler verdi, hemde bunu çok kolay bir şekilde aşacağımıza beni ikna etti, tıpkı bir psikolok gibi..
  Ameliyatımı oldum, çok memnunum, Allah razı olsun hocamdan.. Herkese tavsiye ederim, bıçak altına yatmak kolay degil, insan sadece doktoruna güvenmek istiyor. Bülent bey yıllardır tanıdığınız bir dost gibi güven veriyor insana..

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-12-22

  Gülen yüzünüz solmasın Melek hanım. Geçmiş olsun.

 • C
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Papiller Troit Ameliyatı

  Doktor takvimine çok tesekkur ediyorum böyle mukemmel bir doktoru bulmamda yardımcı oldu.Bülent hocama çok çok teşekkür ediyorum. Korkularımı yenmemde yardimci oldu. Diğer hastaların ameliyat sonrası yaşadığı ses kısıklığı vs. sıkıntıların hiçbirini yaşamadım. Ameliyat sonrasi hormon dengesi değisikligi nedeniyle elbetteki şikayetlerim oldu ama bunun geçici durum olduğunu düşünüyorum. Hocamın takibi sayesinde atlatacağım. Bülent hocamiyi ki tanımışım sizi tekrardan teşekkürler. Saygılar

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-10-05

  Her şey gönlünüzce olsun. Geçmiş olsun.

 • Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: meme muayene.

  11 yildir 2 gogsumdede kistler var. Baska bir doktora giderken yillar sonra arkadasim tavsiye etti iyikide etmis bundan sonraki doktorum bulent hoca cok samimi , guleryuzlu ve ilgili bir doktor allah razi olsun kendinden cok memmun kaldim. Basarilari daim olsun insaallah.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-10-05

  Teşekkür ederim. Geçmiş olsun.

 • F
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Memede Kist

  Göğsümde kist var şikayetim ile gittim doktora ve ameliyat olmam gerekiyordu. Ameliyatım çok güzel geçti ve hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Aklımda olan soru işaretlerini Doç. Dr. BÜLENT ÇİTGEZ giderdi. Kendisinin güler yüzü, samimiyeti ve hastaları ile ilgilenişi gerçekten oldukça iyi. Bülent Bey'e canı gönülden teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgiler
  Feyza ŞENTÜRK

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-10-05

  Geçmiş olsun.

 • Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Meme Cerrahisi

  Kanser denen illeti yendiysem eski sagligima kavustuysam bu önce rabbimin sonra da sevgili doktorum BÜLENT CITGEZ sayesinde olmuştur.sonsuz teşekkürler saygılar hocam.en kısa zamanda ziyaretinize gelicem

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-10-05

  Her zaman beklerim. Geçmiş olsun.

 • Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Tiroit ameliyatı

  Annem 25 yıl sonra ikinci kez yine bıçak altına yattı. Çok uzun süren bir operasyonun ardından kavuştuk anneme cok şükür. Ameliyatımızı başarıyla sonlandıran bülent hocamız ve tüm ekip arkadaşlarına sonsuz teşekkürler ediyoruz. Dilerim herkes annem gibi sağlığına kavuşur evine döner. Şimdi tek duamız pataloji sonuçlarımızın iyi çıkması... hocamız bize bu süreçte çok yardımcı oldu elleri dert görmesin Allah hepsimden razı olsun. Bundan sonra da aynı yardım ve öz veriyi göstereceğinden eminim. Dilerim bundan sonra herşey daha güzel olur. Tekrar tekrar teşekkürler.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-10-05

  iyi düşünelim, iyi olsun. Geçmiş olsun.

 • Z
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Hiperparatroid

  Hiperparatroid rahatsızlığım sonucu adından çokça bahsedilen ve teşekkür yazılarını da çokca okuduğum;bunca memnuniyetin karşılığını, insanlığı ve doktorlugundaki becerisi göz ardi edilemeyecek;takdiri sonuna kadar hakeden değerli doç.Dr. Bülent Çitgeze teşekküru borç bilirim..Ameliyat sonrası ve öncesinde ilgisi devlet hastanesini özel hastane kategorisine taşıdı..Ülkemizin yetiştirdiği değerli sihirli eller allah başımızdan sizleri eksik etmesin.

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-10-05

  Sizin duyarlılığınız bizim işimizi kolaylaştırıyor. Geçmiş olsun.

 • Z
  Yer: İstanbul Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma HastanesiHizmet: Randevu

  Annem 5 yıl önce meme kanseri ameliyatı ve onkoloji tedavisi görmüştü maalesef 5 yıl sonra diğer memeye sıçramış kontrollerde erken teşhisle farkedildi ve yine maalesef onkoloji doktorumuzdan hiçbir açıklama görmediğimiz gibi tekrar ameliyat olucakmı sorusu karşısında çok kötü azarlandık bir başka hastaya kızıp o gün acısını bizden çıkarttı derdimizemi yanalım azarlanmamızamı bilemedik ama rabbim Bülent hocayı Hızır gibi yetiştirdi o kadar güzel ilgilendiki bir an derdimizi unutturdu ameliyatı yaptı halen tedavimiz devam ediyor Allah bin razı olsun hocamızdan memleketin ve özellikle onkolojilik hastaların böyle güzel yürekli doktorlara çok ihtiyacı var başarılarının devamını diliyorum rabbim yardımcısı olsun inşaallah

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-10-05

  Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Geçmiş olsun.

 • annem troit ameliyatı oldu bülent beyin yanında kanserden supheleniliyordu .. bülent bey in üstüne önümüzde dr tanımadık bu kadar iyi bu kadar sıcak kanlı ve bir o kadardada işine sadık disiplinli işinde on numara bir insan .. ve allaha hamdolsun ki sonuç temiz çıktı ameliyat da çok riskliydi ama bülent bey başardı ellerine sağlık hocamın...güler yüzünüz herşeye değer ...

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-10-05

  Geçmiş olsun, patolojinin de temiz çıkması ayrıca sevindirici oldu.

 • Z

  Hayatımda tanıdığım en mükemmel doktorlardan biri gerçekten tek biz değil herkes Bülent Hoca yı çok seviyor hastası olsun olmasın herkese çok güler yüzlü ve çok ilgili davranıyor tanıdığımız için çok mutluyuz

  Doç. Dr. Bülent Çitgez2017-07-28

  teşekkür ederim. Geçmiş olsun.

Hasta, Danışan Soruları (9)

Hakkımda

Hakkımda

 • Doç.Dr. Bülent Çitgez, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Meme ve Endokrin Cerrahisi konusunda hizmet vermektedir.
  Facebook:Bülent Çitgez
  Instagram:drbulentcitgez
  twitter:@BulentCitgez
  www.bulentcitgez.com

  Hakkında
  Lise: Çavuşoğlu Koleji -1994
  Üniversite: İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi - 2000
  Uzmanlık: İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi, Genel Cerrahi Kliniği - 2008
  Doçentlik: İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi, Genel Cerrahi Kliniği - 2016


  Çalıştığı kurumlar:
  • İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi, Genel Cerrahi Kliniği 2002-2008
  • İstanbul Büyükçekmece Devlet Hastanesi, Genel Cerrahi 2009
  • İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi, Genel Cerrahi Kliniği 2009- Halen

  Mesleki ilgi alanları: Meme ve Endokrin Hastalıkarı

  Yabancı dil: İngilizce bilmektedir.

Okullar / Eğitimler

 • Lise: Çavuşoğlu Koleji -1994
 • Üniversite: İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi - 2000
 • Uzmanlık: İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi, Genel Cerrahi Kliniği - 2008
 • Doçentlik: İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi, Genel Cerrahi Kliniği - 2016
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal SAUM, Genel Cerrahi Anabilim Dalı-2018
daha fazla

Deneyimler

 • İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi, Genel Cerrahi Kliniği 2009- 2017
 • İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi, Genel Cerrahi Kliniği 2002-2008
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal SAUM, Genel Cerrahi Anabilim Dalı-2018

Hastalıklar

daha fazla

Makaleler

 • 21 Gen Testi

  12 Mart 2018

  Meme kanseri için genetik bir tarama testi olan 21-gen testi sayesinde hastalığın gidişatı ile ilgili olarak bir fikir sahibi olunabilir. Bu testin yapılış...
 • Filloides Tümörler

  12 Mart 2018

  Filloides tümörler memenin nadir görülen fibroepitelyal lezyonlardır. Her yaşta görülebilirler fakat sıklıkla 35-55 yaş aralığında sık görülürler. Tüm...
 • Tiroid Ameliyatlarının Olası Riskleri Ve Sonrasında İyileşme Dönemi

  17 Şubat 2018

  Deneyimli cerrahlar tarafından yapıldığında tiroid ameliyatları aslında oldukça güvenli ameliyatlardır. Bu tip ameliyatlarda komplikasyonlar nadir görülmektedir. Tiroid...
 • Tiroid Hastalıkları Kilo Artışına Veya Azalışına Neden Olur mu?

  17 Şubat 2018

  Tiroid hastalığı ile vücut ağırlığı ve metabolizma arasında karmaşık bir ilişki olduğu çok uzun bir süredir bilinmektedir. Tiroid hormonu hem insanlarda...
 • Robotik Tiroid Cerrahisinin Yararları

  17 Şubat 2018

  Robotik tiroid cerrahisinin en büyük yararı o bölgenin büyük ölçüde ve en net şekilde görülebilip hekimin daha rahat çalışmasını sağlamasıdır. Böylelikle...
 • Onkoplastik Meme Cerrahisi Nedir?

  17 Şubat 2018

  Meme kanseri olan kadınların cerrahi tedavileri sonrasında, cinsel kimliklerinin önemli bir parçası olan bu uzuvlarında oluşan estetik kaybı ve bununla...
 • Memede Ele Sertlik Gelmesi Durumunda İlk Önce Ne Yapılmalıdır?

  17 Şubat 2018

  Kadınlarda, kendi kendine elle kontrol ya da klinik muayenede memede bir sertliğin ele gelmesi durumunda, bunun kişinin yaşına, risk oranlarına göre çeşitli...
 • Meme İçindeki Kistik Oluşumların Takibi Nasıl Yapılmalıdır?

  17 Şubat 2018

  Memede süt kanallarındaki genişlemeler sonucu oluşan içi su dolu torbacıklar olarak tanımlayabileceğimiz bu kistler çoğu kadında görülebilmektedir. Bunlardan...
 • Meme Kanserinde Erken Tanının Önemi Nedir?

  17 Şubat 2018

  Meme kanserinde erken tanı yaşamsal önem taşımaktadır. Kanserin erken yakalanıp tanı konulmasıyla çok daha kolay tedavi edilmesi mümkün olabildiği gibi,...
 • Meme Kanserinde Cerrahi Tedavi Nasıldır?

  17 Şubat 2018

  Meme kanseri tanısı konduktan sonra bölgesel ve sistemik tedavi için gerekli değerlendirmeler ve planlama yapılır. Bunun için doktorların hasta ile...
 • Tiroid Cerrahisinde Robotik Uygulamalar

  16 Şubat 2018

  Tiroid Cerrahisinde Robotik Uygulamalar Robotik tiroidektomi olarak da bilinen robotik tiroid cerrahisi tüm tiroid bezinin ya da bir kısmının robotik...
 • Meme Kanserinde Beslenme

  16 Şubat 2018

  Sağlıklı beslenme herkes için önemlidir, ama meme kanseri tedavisi görmüş ya da halen görmekte olan kadınlar ne yiyip içtiklerine daha fazla dikkat etmeli...
 • Meme Kanserine Neden Olan Risk Faktörleri Nelerdir?

  16 Şubat 2018

  Meme kanseri tüm insanlarda gelişebilir, ancak erkeklere oranla kadınlarda meme kanseri gelişimi çok daha fazla orandadır. Dolayısıyla kadın olmak en önemli...
 • Meme Kanseri Nedir?

  16 Şubat 2018

  Meme içindeki doku hücrelerinin mutasyona uğrayarak kontrolsüz bir biçimde çoğalması, vücuda zararlı bir hale dönüşmesi sonucu oluşan kanser türüne meme...
 • Meme Kanseri Evreleri Nelerdir?

  16 Şubat 2018

  Meme kanseri geçiren kadınlarda yapılan test ve taramalar sonucunda kanserin hangi evrede olabileceği konusunda fikir sahibi olunabilse de cerrahi yapılmadan...
 • Meme Biyopsisi Neden Ve Nasıl Yapılmalıdır?

  16 Şubat 2018

  Meme biyopsisi, memedeki şüpheli bölgeden doku ya da sıvı çıkarılarak yapılan bir tür testtir. Çıkarılan örnek mikroskop altında incelenerek meme kanseri...
 • Memede Fibrokistik Kitle Olması Kanser Habercisi midir?

  16 Şubat 2018

  “Memede Fibrokistik Kitle Olması Kanser Habercisi midir? Bir çok kadında meme içinde içi sıvı dolu kistler şeklinde oluşan, iyi huylu bazı sertlikler...
 • Hipotiroidi Nedir? Tanı Ve Tedavisi Nasıldır?

  16 Şubat 2018

  Kısaca tiroid bezinin iyi çalışabilmesi için gerekli miktarda hormon üretememesi olarak tanımlanan hipotiroidi kişinin metabolizmasının yavaşlamasına ve...
 • Hipertiroidi Nedir? Tanı Ve Tedavisi Nasıldır?

  16 Şubat 2018

  Hipertiroidi tiroid bezinin tiroksin denen hormonu çok fazla üretmesiyle ortaya çıkan bir durumdur. Hipertiroidi, vücudun metabolizmasını önemli ölçüde...
 • Granülomatöz Mastit Nedir?

  05 Şubat 2018

  Granülomatöz mastit, memede nadiren görülen enflamatuar bir hastalık olup daha çok doğurganlık çağındaki kadınlarda hamilelikten sonraki iki yıl içerisinde...
 • Kanser Nedir ?

  23 Ocak 2018

  4-Şubat Dünya Kanser Günü Ve Kanser Hakkında Bilmeniz Gerekenler 4-Şubat Dünya Kanser Günü, kişi ve kurumları...
 • Memede veya Mammografide Mikrokalsifikasyon Saptanması

  23 Ocak 2018

  Meme dokusu içinde bulunan kalsiyum birikimlerine meme kalsifikasyonu (kireçlenme, çökelek) adı verilir. Bunlar çok küçük odaklar olup, elle hissedilemezler,...
 • Odaklanmış Paratiroid Cerrahisi

  23 Ocak 2018

  Minimal invaziv (daha az zarar veren) ameliyatlar ultrasonografi ya da radioaktif madde yardımıyla, ya da her ikisi de kullanılarak yapılır. Boyunda önceden...
 • Meme Koruyucu Cerrahi

  23 Ocak 2018

  Erken evre meme kanseri tanısı almış hastalarda (Evre I, II) meme koruyucu cerrahi ve radyoterapi ile yapılan tedavinin amacı, tedavi edilen memede güzel...
 • Meme Kanseriyle İlgili Bilmeniz Gereken 7 Şey

  23 Ocak 2018

  Meme Kanseriyle İlgili Bilmeniz Gereken 7 Şey Dünyada her yıl 50.000'den fazla kadına meme kanseri teşisi konuyor. Başka bir deyişle her sekiz...
 • Meme Tümörü Nedir?

  23 Ocak 2018

  Meme dokusunu oluşturan temel yapı blokları hücrelerin, büyümesini düzenleyen ve onları sağlıklı tutan genlerin, zamanla mutasyona uğrayarak doğal süreçleri...
 • Meme Kanseri ile İlgili Efsaneler

  23 Ocak 2018

  EFSANE: Hormon reseptörü pozitif meme kanseri tanısı alan hastalarda soya ürünleri yemek kanserin tekrarlama ihtimalini arttırır. GERÇEK: Soya ile ilgili...
 • Tiroid Nedir?

  23 Ocak 2018

  Tiroid, boyunda bulunan kelebek şeklindeki bir bezdir. Yaklaşık baş parmağınız büyüklüğünde olan bu bez, köprücük kemiğinin hemen üzerinde yer alır ve...
 • Gençlerde Meme Kanseri;

  18 Ocak 2018

  Meme kanseri genç kadınlarda nadiren görülür. Tüm dünyada binlerce tanı almış meme kanserli hastaların %0.1’den azı, 20 yaş altındadır. %1.9’ u 20-34 yaş...
 • Meme Kanserinde Genetik Danışma

  18 Ocak 2018

  Genetik Danışma ailevî bir hastalığa yakalanmış kişilerin, gelecek nesillerinin, birinci dereceden ve ikinci dereceden yakın akrabalarının bu hastalığı...
 • BRCA Gen Testi Nedir?

  18 Ocak 2018

  Günümüzde meme kanseri ülkemiz kadınlarında en sık görülen kanser tipi olup her kanserde olduğu gibi meme kanserinde de genetik bir yatkınlık söz konusu...
 • BRCA Gen Testi Nedir?

  08 Ocak 2018

  Meme kanserlerinin yaklaşık %10'unda nedenin genetik olduğu görülmektedir. Genetik nedenli olarak gelişen meme kanserlerinin %80'i ise BRCA1 ve BRCA2 adı...
 • Tiroid Hastalıkları Gebelik Döneminde Fark Edilirse Ne Yapılmalıdır?

  01 Ocak 2018

  Gebelik sırasında, tiroid hormonal ya da boyut açısından önemli değişikliklere uğrayabildiğinden, gebeliğin tiroid bezi ve tiroid fonksiyonları üzerinde...
daha fazla

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

İnsanlarda hastalığa yol açan etkenleri ortadan kaldırma, ve insanlara yardımcı olmak amacıyla Genel Cerrahiyi tercih ettim.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Merkezinde insan olan her meslek zordur. Mesleğimizle ilgili ise bazen tüm gün çalışmak zorunda kalmanız, hastaların hastalığı kabullenemesi, özel hayatın yok olması gibi zorlukları mevcuttur.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Şifa bulan hastaların yüzündeki mutlu ifade, işini güzel yapmanın verdiği huzur ve insanların sizin hakkınızdaki güzel duygular mesleğin güzel yanlarını oluşturmaktadır.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Meme tümörü nedeniyle tedavi ettiğimiz ve takiplerinde bir problem görülmeyen bir hastamın çocuğuna benim ismimi vermesi beni çok duygulandırmıştı.