Dr.

Zeynep Pınar

Psikiyatri

Online randevu alın ya da bizi ücretsiz arayın: 0 850 333... numarayı göster

Randevu al Son 30 gün içerisinde 827 profil ziyareti var

İlköğretimini Alaşehir Manisa’da liseyi İzmir Kız Lisesi’nde bitirmiştir. 1986’da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi Eğiti... daha fazla

Randevu al

Tarih seçip, randevunuzu aldıktan sonra size doğrulama e-maili göndereceğiz.

Hasta soruları (5)

 • tırnaklarımı koparmayı nasıl bırakırım

  Merhabalar ben 23yaşında evli bir çocuk sahibi ev hanımıyım çocukluğumdan beri tırnaklarımı dişlerimle koparım tükürüyorum parmaklarım kanıyor iltihap kapıyor kendime mani olamıyorum bunu nasıl bırakırım bağımlılık oldu bende bırakmak istiyorum olmuyor bi çözüm istiyorum.. şimdiden teşekkürler

  DOKTORUN CEVABI:

  Dr. Zeynep Pınar

  Çok pekişmiş bir davranış olduğu için yüz yüze görüşüp yardım almanız uygun olacaktır. Geçmiş olsun.

 • Derealizasyon Tedavisi

  Şuan yaşadığım sorunu en iyi açıklatan "Derealizasyon" hastalığı oldu. Yaklaşık 3 haftadır bu ruh halindeyim. Ara ara ufak çaplı düzelmeler oldu. Bazende nüksettiğide oldu. Neler yapmalıyım? Sürekli böylemi kalıcam? Tavsiyeleriniz benim için çok önemli

  DOKTORUN CEVABI:

  Dr. Zeynep Pınar

  Derealizasyon panik belirtisi olabilir. Ailenizde psikoloij rahatsızlığı olan biri var? Psikolojik yardım almak sizi rahatlatabilir.

Tüm cevapları kontrol et (5)

Soru sorun

Sorunuz (kişisel bilgileriniz hariç) profilde yayınlanacak.

Soru sorun

Hakkımda

Hakkımda

 • İlköğretimini Alaşehir Manisa’da liseyi İzmir Kız Lisesi’nde bitirmiştir. 1986’da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri ihtisasına başladı, ihtisası sırasında kadın ve erkek psikoz servisi, adli psikiyari servisi, alkol ve madde bağımlılığı kliniği (AMATEM) nevroz kliniği, nöroloji kliniği yanısıra çocuk ve ergen psikiyatrisi için İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, acil dahiliye için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, eğitim gördü. “Şizofrenide Sol El Kullanımı” konulu tezini bitirerek 1991’de uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 1991-1992 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Psikoz servisi ve Ayakta Tedavi Servisinde çalışmıştır. 1992 yılında mecburi hizmet nedeniyle Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri bölümünde göreve başlamıştır. Ayrıca 1993-2008 yılları arasında Kayseri ilinde özel muayenesinde hizmet vermiştir. İstanbul’da eğitim gören İstanbul’a tekrar dönüş yapmıştır. 2011- Mayıs 2014 tarihine kadar Hümanite Psikiyatri polikinikliği-merkezinde sorumlu hekim ve eğitim kordinatörü olarak stajerlere ve kurumlara eğitimler düzenlemiştir. Psikoyaşam seminerlerinin koordinasyonunu yapmıştır. Mayıs 2014 tarinden itibaren Fulya/Beşiktaş Teracce Center’da kendi özel muayenesinde hasta kabul etmektedir. Spesifik çalıştığı alanlar; şizofrenik bozukluklar, duygu durum bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktive bozukluğu, cinsel fonksiyon bozuklukları, alkol ve sigara bağımlılığı, kaygı bozuklukları, öfke kontrolü, stresle başetme, zor kişiliklerle başetme bulunmaktadır.

Mezun olunan okullar

 • Ege Üniversitesi
 • Ege Tıp Fakültesi (1986)
 • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları (İhtisas 1987)

Yayınlar

 • Pınar, Zeynep. Cimetidin ‘in Mide PH’ına Etkisi. Thesis. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, 30 May. 1986. Print.
 • Pınar, Zeynep. Şizofrenide Sol El Kullanımı. Thesis. Bakırköy Ruh Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi, Mart.1991. Print.

Bilinen diller

 • İngilizce
 • Almanca
 • Türkçe

Deneyimler

 • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi (1991-1992)
 • Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi (1993-2008)
 • Konsultasyon Liyezon Hastanesi (Hümanite 2011-2014)
 • Fulya Terrace Center Özel Muayenehane ( 2014 Mayıs- ...)
daha fazla

Fotoğraflar

Makaleler

daha fazla

Videolar

daha fazla göster

Hasta görüşleri

 • çok memnunum

  Zeynep hocaya depresyon şikayetiyle başvurdum. 3 aydır hayatımı ciddi şekilde etkiledi, muayenehanesinde psikolog tarafından yapılan psikoterapi seanslarından da çok faydalanmaktayım. Rahatsızlığı olan herkese tedaviyi şiddetle tavsiye ederim.

 • çok memnunum

  Okb ve dikkat eksikligi sorunu yüzünden ona gittim. Hastasi ile gayet alakali ve kisa sürede onunla güvenilebilir bir bag kurabilen bir hekim.Sizi dinliyor ve önce sahip oldugunuz sorunun nedenleri üzerinde duruyor.Sonra bunlarin nasil asilabilecegini üzerine konusuyor.Ilk görüsmemiz olmasina rahmen, daha önce gittigim doktora göre bende daha olumlu bir etki birakti.

 • çok memnunum

  2012 yılında kanser tedavisi gördüm. Tedavi süreci sonrasında uykusuzluk, iştahsızlık, aşırı mutsuzluk gibi psikolojik sıkıntılarımı farkettim. Hemen bir psikiyatri uzmanına gittim. İlaclarimı çok dikkatli kullanmama rağmen olumlu bir değişiklik olmadı. Başka bir uzmanla görüştüm. İlaçlarım değişti, dozlar arttı ama yine olumlu bir değişiklik yok. Zeynep Hocam'ı hem iş hem özel hayatım için tüm ümitlerimi kestiğim, iyileşemeyeceğim herhalde dediğim noktada tanıdım. Bana" 20 gün sonra işine dönmek isteyeceksin "dediğinde hiç inandırıcı gelmedi. Daha tedavi sürecinin ilk günü uyku sorunum kalmadı. İştahsızlık ve mutsuzluk sorunum da kalmadı. 10 gün sonra işime döndüm. İyi ki varsın Zeynep Hocam.

 • çok memnunum

  Tum sorunlarima cok yapici cozumler oneriyor. Her seanstan kendimi daha iyi hissederek cikiyorum. Aileden biri gibi hissettiriyor ve kendisiyle her seyi rahatlikla paylasabiliyorsunuz.

Uygun randevu saatleri:

takip eden günler