Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 180 profil ziyareti var

Dyt.Deniz Zünbülcan Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmuş olup Este Clinic Sağlık ve Güzellik Merkezi ve Art's Est Güzellik Merkezinde ' Renkli, Eğlenceli, Bilimsel,… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
43 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • S

  Tavsiye üzerine gittim. Yumuşak, sakin, güven veren, ne yaptığını bilen biri. İlk hafta iki kilo verdim, sonrasında iki ayda altı kilo verdim. Listeleri beraber hazırladık, isteklerimi anlattım. Her hafta yeni liste hazırlandı, ben de uymaya çalıştım. Kendisinden çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ediyorum.

 • A

  Çalıştığı yerdeki güzellik merkezine gittim. Orada tanıştık. Çok sıcakkanlı ve yakın davrandı, kendini gittiğimde rahat hissettim. Memnun kaldım. Herkese tavsiye ediyorum.

 • I

  Çok memnundum kendisinden. Çok başarılı, 4 kilo verdim, sonra da devam ettim, candan içten, sonuçları güzel oldu. Yaklaşımı çok güzeldi. İlk defa özel diyetisyene gittim. Memnun kaldım tavsiye üzerine gittim, çok iyiydi. Başkalarına da tavsiye ederim.

 • G

  Ben onun paylaşımlarını gördüm, ilgimi çekti o yüzden onu tercih ettim. Benimle çok ilgilendi, çok sıcak çok samimi, bana diğer diyetisyenler gibi kızmıyor. Bana yeme içme demiyor o bambaşka biri. 4 haftada 4- 5 kilo verdim, sanki eskiden yemiyormuşum, ben normalde oturunca 2 tabak yemek yiyip kalkıyordum haliyle kilo alıyordum ama şimdi günde 5-6 öğün yiyorum kilo veriyorum. Çok memnun kaldım. Başkalarına da tavsiye ettim.

 • Y

  Araştırma üzerine gittim. Çok candan, yakın davrandı içten davrandı, ilgilendi. Kilo verme amaçlı tercih ettim. Gayet güzel ilerledi istediğimiz sonuçlara ulaştık, menun kaldım. Devam ediyorum. Herkes kendisine gitmeli herkese tavsiye ediyorum. Bence bu işin uzmanı Deniz Hanım, bu konuda çok iyi.

 • Z

  Tavsiye üzerine gittim. Çok kibar bir hanım, anlayışlı, benim isteğim doğrultusunda diyetimi düzenledi, başarılı olduk. Haftada bir gittim, önce ölçümler yapıldı, arkasından o haftaki diyeti belirledik. En başta uygulamakta zorluk çektim, sonra benim isteğim üzerine oldu, seyahat halindeydim o ara mesaj atıyordum hemen geri dönüyordu. Kendime çok yakın hissettim, gayet yardımcı oldu bana. Sorularımı da cevapladı ödemle ilgili, bilmediğim şeyler de öğrendim, benim için öğretici oldu. Başarılı bir hanım kendisini tavsiye ediyorum.

 • A

  Araştırma üzerine gittim. Çok güleryüzlü, çok sevecen ve bana uyguladığı şeyler çok iyi, çok memnun kaldım. Her seferinde yağ ölçümleri yapıldı Listeler yapıldı yemekler ona göre yapıldı, yağ oranım düştü. Kilom da indi. Herkese tavsiye ediyorum.

 • O
  Yer: Este Clinic Sağlık ve Güzellik MerkeziHizmet: Kilo Verme Diyetleri

  Alayışlı, duyarlı, sevimli, ilgili, herzaman ulaşılabilir, güzel ve gülenyüzlü olması ile sonuç alabildiğim bir diyetisyene yakışan özellikleri taşıdığı için çok mutluyum.

  Deniz Zünbülcan2018-04-14

  Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim

 • D
  Yer: Este Clinic Sağlık ve Güzellik MerkeziHizmet: Kilo Problemi

  Deniz Hanim ile olan randevum cok guzel gerçekleşti. Bana ozguven eksikligi yasatan kilo problemim nedeni ile ziyaret ettim, ihtiyacim olan motivasyonu Deniz Hanim sağladi. Cok guler yuzlu, sicak kanli davrandi. Inaniyorum ki benim cabam ve Deniz Hanim'in da inanci sayesinde kilo problemimi yenecegim.

  Deniz Zünbülcan2018-04-14

  Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim

 • Yer: Este Clinic Sağlık ve Güzellik MerkeziHizmet: Sağlıklı Beslenme

  Deniz hanımla kısa bir süre önce tanıştık ve bir ay kadar kısa bir sürede hem vücudumdaki hem ruhumdaki farkı hissettirdi. İşini severek yapan insanın ruhuna inerek pozitif bir şekilde yaklaşan iyi bir diyetisyen. Bilimsel yöntem ve metodlarla işinde çok başarılı. Sağlıklı yaşamak ve kilo vermek onunla çok keyifli.

  Deniz Zünbülcan2018-04-14

  Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim

 • Yer: Este Clinic Sağlık ve Güzellik Merkezi

  Boyum 1.88 kilom 65 idi. Spor ve doğru beslenme sayesinde 4 ayda 8 kilo aldim ve kas olarak. Ozguvenim yerine geldi artik kendimi siska hissetmiyorum. Deniz hanim gercekten isinde cok basarili ve cok guleryuzlu bir insan

  Deniz Zünbülcan2018-04-14

  Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim

 • S
  Yer: Este Clinic Sağlık ve Güzellik Merkezi

  Deniz ablayla 3 ay önce tanıştık. Kilo vermeye dair çok büyük ön yargılarım vardı, asla kilo verebileceğimi düşünmüyordum çünkü küçüklüğümden beri kiloluydum yaşam tarzım buydu ve ufak tefek denemelerim hep olumsuz sonuçlanmıştı. Öncelikle Deniz abla tüm olumsuzluğu yok etti, beni kilo verebileceğime inandırdı ve hiçbir zaman güler yüzünü eksik etmedi. Katı bir diyeti devam ettiremeyeceğimi düşünüyordum bu yüzden diyetisyene gitmeye olumlu bakmıyordum eskiden beri ama gördüm ki zaten uyguladığı diyet hiç de katı bir diyet değilmiş. Aç kalmıyorum, doyuyorum hatta ufak kaçamaklar bile yapıyorum ama düzenli besleniyorum ve kilo vermeye devam ediyorum. Yaklaşık bir yıllık sürecin üçüncü ayındayım ve 12 kilo verdim. Hayatım şimdiden değişmeye başladı. Kilonun getirdiği sağlık sorunlarımla baş etmeye başladım bile. İyi ki Deniz ablayı tercih etmişim. Bir doktor değil abla olarak görüyorum kendisini. İnsanların hayatlarına dokunuyor ve bu çok mühim bir şey. Başarılarının devamını diliyorum ve tereddüt duyan herkese tavsiye ediyorum.

  Deniz Zünbülcan2018-04-14

  Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim

 • H

  Deniz hanım işinde başarılı, güler yüzlü, danışanlarına pozitif yaklaşan, bilgi ve tecrübelerini en iyi şekilde aktaran bir danışman. Faydasını gördüm baya. Kilo vermeye başladım sağlıklı bir şekilde. Öğünlerimi düzene koymaya başladım. Takibinden ve yönlendirmesinden memnunum. Yakınlarıma da tavsiye ederim.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  çok teşekkür ederim

 • C

  Kendisi oldukça ilgili ve danışanlarını motive edici çalışmalar yürütüyor. Zayıflama için gittim. Başarılı sonuç aldım. Seanslarım devam etmekte. Takibinden yönlendirmesinden memnunum. Herkese tavsiye ederim.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  teşekkür ederim

 • Y

  Ben kendisinden çok memnunum. Çok ilgili sürekli irtibat halindeyiz .Herhangi bir prpoblem yaşamadım. 3 aydır danışanıyım. Sosyal medyada takip ediyordum. Diyetisyen arayışı içerisinde gitme ihtiyacı hissettim. Samimiyetine güvendim. Çok zor kilo veren biriyim. Takibinden ve yönlendirmesinden memnunum. Yakınlarıma tavsiye ederim.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  çok teşekkür ederim

 • E

  Çok hoşgörülü, anlayışlı. Şok diyetlerle işin kolayına kaçmıyor. Kötü haftalarda dahi bizi motive ediyor, diyeti devam etmemiz için destek veriyor. İyi ki tanıdım kendilerini. Çok memnunum.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim

 • S

  Araştırarak gittim. Çok sevecen, çok ilgili bir danışman. Tüm isteklerimiz doğrultusunda hedefe ulaştırıyor. Hem kişilik olarak hem sürekli takipte olması hem de ilgilenmesinden memnunum. Yeni başladım danışanı olmaya. Şimdilik iyi gidiyor. Seanslarım devam etmekte.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  düşünceleriniz için çok teşekkür ederim

 • S

  Çok başarılı bir diyetisyen. Kızımın küçüklüğünden beri gelen obezite sorununu tatlı dili ve ilgisiyle çözüm oldu. 3 ayda 12 kilo vererek başarıyla ilerliyoruz. Sağlık sorunlarında da düzelmeler oldu. Çok memnunuz. Seanslarımız devam etmekte.İhtiyacı olan herkese tavsiye ederiz.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim

 • S
  Yer: başka bir yerHizmet: Zayıflama

  Deniz hanımla kendisini hiç görmesem de yollarımız keşisti.Almanyadan kendisinden online destek alıyorum.İşini okadar güzel,özveriyle ve güler yüzlü yapıyor ki mesafelerin hiç anlamı olmuyor bizim için.Gece gündüz saatin hic farkı olmadan yardımcı oluyor bence online destek icin dogru adres deniz hanım.Üstelik o benim moral kaynagım kendisi diyetisyenden ziyade bir dost arkadaş gibi seviyorum.Ayrıca kızımın okul hayatına başlamasıyla değiştirdiğimiz beslenme alışkanlıklarında ve oğlumun ek gıdaya geçiş döneminde çok yardımını gördüm.Yani deniz hanım sadece benim değil ailemizin diyetisyeni oldu.Kendisine çok teşekkür ediyorum.Ben yalnız bu süreci asla atlatamazdım.Deniz hanımla hayata bakiş açım değişti.Kilo vermekle kalmayıp sağlığıma kavuştum ve kendimi daha iyi hissediyorum.Beraber yürüyeceğimiz daha çok yolumuz var formuma kavuşmadan kendisini asla bırakmayı düşünmüyorum :)

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  çok teşekkür ederim

 • G
  Yer: Art's Est

  Deniz hanım son derece pozitif enerjiye sahip, olumlu. kişinin istekleri ile uyumlu yaşam tarzı değişiklikleri sağlıyor. İlk kez gitmiş olmama rağmen enerjisi ve motivasyonu bana da güç verdi.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  düşünceleriniz benim için kıymetli çok teşekkür ederim

 • E
  Yer: Este Clinic Sağlık ve Güzellik MerkeziHizmet: Kilo Verme Diyetleri

  Son derece güleryüzlü işini disiplinle yapan bir numara diyetisyen.Iyiki kendisini tanıdım.enerjisi ve motivasyonu mükemmel.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  çok teşekkür ederim

 • B
  Yer: Este Clinic Sağlık ve Güzellik MerkeziHizmet: Kilo Verme Diyetleri

  Demiz hanımın Çok pozitif ve motive eden bir ışığı var.. ☺️ Bu program birlikteliğimiz içerisindeki destek ve yardımınız için çook çook tşk ederim Deniz hanımcığım

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  çok teşekkür ederim Başak hanımcım

 • N

  Sevgili Deniz Hanım’dan 4 ay kadar danışmanlık aldım. Kendisi güler yüzü ve tatlı diliyle hem görüşme saatlerimizde hem de gün içerisinde beni hep destekleyerek motivasyonumu sağladı. Kilomun hızla artış gösterdiği bir dönemde kendisiyle yollarımız kesişti. Önce kilo almam durdu sonrasında vermeye başladım. Tatlıya aşırı düşkünlüğüm vardı bunun için bana bazı tüyolar ve kendi tatlı tariflerinden verdi. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum..

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  çok teşekkür ederim

 • Y

  Bir insan bu kadar prensipli olduğunu kendisinde gördüm.Kilo vermek için tercih ettim.İşini severek yapan,danışanlarını rencide etmeden motive eden,işine aşık bir danışman.Danışanına özel diyet listesi hazırlıyor.Fark etmeden sadece hazırlamış oldukları diyet listesine bağlı kalarak 1 yılda 23 kilo verdim.Tüketmediğim besinler bana alternatif sundu.Öncelikle benim fikirlerim göz önünde bulunduruldu.Sürekli whatsaptan iletişim halindeyim.Yönlendirmeleri doğrultusunda sağlıklı beslenmeyi öğrendim.Soran herkesi Deniz Hanım'a yönlendirdim.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  çok teşekkür ederim

 • F

  Merhaba Deniz Hanım'la 2 aydır tanışıyoruz ve mesleğini seven ve hakkıyla yapan birisidir.İstediğim sonucu ulaşmamı sağladığı için teşekkür eder başarılarının devamı dilerim. Herkese tavsiye ediyorum.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim

 • G

  Diyetisyenim Deniz Hanım ile Mayıs ayından bu yana beslenme programı dahilinde çalışıyoruz. Kendisi alanında oldukça kendini geliştirmiş ve branşına destek olan yan dallarda da farklı girişimleri olan genç ve bir o kadar da tecrübeli dinamik bir kişidir. Güler yüzlü samimi ve o kadar da sınırlı yaklaşımı ile danışanı olarak öncelikle beni bu yönleri sayesinde kendisi ile çalışmaya devamlılığımı sağlamıştır.İleri ki dönemlerde kendisini şu an bulunduğu noktadan çok daha iyi noktalarda görebileceğimizi düşünüyorum

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  güzel düşünceleriniz benim için çok kıymetli çok teşekkür ederim :)

 • F

  Düzensiz ve dengesiz beslenme ile metabolizmamı bozmamla birlikte kilo artışıımın önüne geçemediğim bir hal almıştı. Beraberinde de çok sayıda hastalığa sahip olmuş hareket özgürlüğümü giderek kaybetmeye başlamıştım. Daha önce gittiğim diyetisyenlerin katı kuralları nedeniyle başladığımdan hep daha kötü noktalarda serüvenimi noktalamış ve artık bu durumu iyiden iyiye kabullenmiştim. Deniz Hanım, emeği, sabrı, özverisi ve proaktif yaklaşımı ile önce benim önyargılarımı daha sonra da insülin direncimi parçaladı. Bunu yaparken de asla medikal destek almadık, tamamen doğal ve uygulanabilir yöntemlerle aştık bu sorunları. Anemi teşhisi konabilecek düzeydeki demir seviyem artık normal sınırlarda, tsh ve şeker değerlerim normal düzeylerde ve iç organ yağlanmam giderek azalıyor.. Bunları yaparken her lokmamdan keyif aldığım, sınırlara hapsolmadığım bir program uyguladık. Kilo almamdaki temek sebep duygusal açlık krizlerimle bile psikolojik desteğiyle hep yanımdaydı. Hedefimizi belirlerken benim mutluluğum baz alındı. Ben kilolarımı verip gardrobumu değiştirdikçe Deniz Hanım da benimle birlikte mutlu oldu. İşini severek yapması ve çalışma azmi beni çok daha sağlıklı bir insan yaptı. Danışanlarıyla ilişkisinde humanist yaklaşımı, kişisel ve mesleki hırsları ön planda tutmaması, insana ve onun koşullarına, psikolojisine saygı duyması ile kendinizi güvenle emanet edbileceğiniz bir yol arkadaşı.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  çok teşekkür ederim Fulya hanımcım

 • G

  İlk defa diyetisyene gittim. Şehir dışındaydım Manisa'ya gittikçe görüşüyorduk .Ben listelerime pek uymadım bu sebeple ara verdim. Deniz Hanım çok hoş görülü, sevecen bir Hanım. Yaklaşımı çok iyiyidi gönül rahatlığı ile açıldım sorunlarımı kendisiyle paylaştım. Kronik rahatsızlıklarım olduğu için özel bir diyet uygulamak zorunda kaldık. Nasıl bir beslenmeye yönlenmem gerektiğini öğrendim. Daha önceden doğru zannettiğim şeylerin yanlış olduğunu öğrendim. Çok memnun kaldım.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  teşekkür ederim :)

 • Ö

  Deniz Hanım işinde son derece başarılı ,güler yüzlü, danışanlarına yardımcı olamaya hevesli ve bilgili bir diyetisyen. Verdiği diyetlisleri güzeldi ve rahatlıkla uyguladım. Herkese tavsiye ederim.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  çok teşekkür ederim

 • E

  Deniz Hanım çok iyi bir diyetisyen çok memnun kaldım. Daha önce çok diyetisyene gittim ama daha önceki diyetisyenlerim bana dokunan yiyecekleri bana söylememişti. Deniz Hanım hepsini söyledi. Hastalıklarımdan dolayı şişliğim oluyordu ben ilaçlardan sanıyordum fakat ilaçlardan değilmiş.Sebebi bana dokunan yiyeceklermiş . Bu yiyecekleri bıraktıktan sonra 10 kg verdim.Çözüm odaklı ve başarılı herkese tavsiye ederim.

  Deniz Zünbülcan2018-04-16

  teşekkür ederim :)

Hakkımda

Hakkımda

 • Dyt.Deniz Zünbülcan Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmuş olup Este Clinic Sağlık ve Güzellik Merkezi ve Art's Est Güzellik Merkezinde ' Renkli, Eğlenceli, Bilimsel, Orijinal, Rahat, Nitelikli' Diyet kavramlarını birleştirdiği REBORN DİYET sistemi ile danışanlarına hizmet vermektedir.

Okullar / Eğitimler

 • Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü
 • Turgutlu Anadolu Lisesi
 • Spor Diyetisyenliği Kursu
 • Kardiyoloji Diyetisyenliği Kursu
 • Karbonhidrat Sayımı Kursu
 • Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu
 • Geleneksel-Tamamlayıcı Alternatif Tıp Uygulamaları Ve Hukuk Sempozyumu
 • Yeme Bozukluğu Diyetisyenliği Kursu
 • Hastalıklarda Diyet Tedavisinin Klinik Uygulamalara Yansıması Sempozyumu-II
 • Gündemimiz Beslenme 2015 Sempozyumu
 • İncir Ve Sağlık Sempozyumu, Apiterapi Arı Ürünleri Ve Sağlık Sempozyumu
 • İzmir Diksiyon Ve Güzel Konuşma Eğitim Merkezi -Diksiyon ve Güzel Konuşma Eğitimi
daha fazla

Deneyimler

 • Este Clinic Sağlık ve Güzellik Merkezi
 • Özel Yasemen Polikliniği
 • Manisa Yurttaş Şifa Merkezi
 • Art's Est
 • İstanbul Fatih Medical Park Hastahanesi
 • Aliva Wellness Fulya
 • NG Hotels&Resorts
 • Diyetisyen Işın Sayın Beslenme Ve Diyet Danışmanlığı
 • Manisa Moris Şinasi Uluslararası Çocuk Hastahanesi
 • Bornova Şifa Üniversitesi Hastahanesi
 • Bornova Çamdibi Toplum Sağlık Merkezi
 • SEÇSAN Yemek Fabrikası
 • Bereket Yemek
daha fazla

Makaleler

 • Şeker Hastaları Ramazana Dikkat

  16 Mayıs 2018

  Ramazan ayının gelmesiyle birlikte şeker hastalığı başta olmak üzere kronik hastalığı olan kişiler çoğu zaman oruç tutup tutmama konusunda kararsız kalmaktadır....
 • Tarifler

  28 Ocak 2018

  DOYURAN FİT ÇORBA MALZEMELER 1 YEMEK KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI 1 KÂSE HAŞLANMIŞ NOHUT 1 PIRASA 1 YEMEK KAŞIĞI SİRKE 1 TATLI KAŞIĞI ZERDEÇAL 1...
 • TATİL SANA GÖRE BESLENME SINAVI MI?

  27 Ocak 2018

  Ağustos ayının en sıcak günlerini yaşadığımız bu bunaltıcı günlerde kendinizi deniz kenarına atmak, sıcak ağustos günlerinin bunaltıcılığını denizin ferahlığıyla...
 • TOHUMLARDAN GELEN MUCİZELER

  26 Ocak 2018

  Gün geçmiyor ki yeni beslenme trendleri çıkmasın… Her yıl yeni besinler gündemimize oturuyor. Bu noktada bilinmesi gereken ise besinlerin her birinin sağlığımız...
 • TÜKETMEDEN ÖNCE BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN!

  25 Ocak 2018

  Sağlığımızın korunması ve canlılığımızın sürdürülebilmesi için gerekli bir numaralı sıvı: SU. Evet, bugün ailenizin diyetisyeni size suyun neden, ne zaman,...
 • VAZGEÇİLMEZ SIVI: SU

  24 Ocak 2018

  Sağlığımızın korunması ve canlılığımızın sürdürülebilmesi için gerekli bir numaralı sıvı: SU. Evet, bugün ailenizin diyetisyeni size suyun neden, ne zaman,...
 • VÜCUDUMUZUN SAVAŞÇILARI

  23 Ocak 2018

  Yaz aylarından kış aylarına geçişte metabolizmamız bu mevsim geçişinden etkilenir. Ve bu süreçte bağışıklık sistemimiz zayıflayabilir. Aynı zamanda bu...
 • YANLIŞLARIN KURBANI OLMAYIN

  22 Ocak 2018

  Herkesin hayalidir ince bir vücuda sahip olmak herkesi kendine hayran bırakmak ancak bunu isterken çoğu kişi bazı soruları kendine sormuyor. Fazlalıklarınızın...
 • YAZ GECELERİNİN SARI ALTINI: MISIR

  21 Ocak 2018

  Sizde yaz gecelerinin sarı altını mısırı severek tüketenlerden fakat neden tüketilmesi gerektiğini, nasıl- ne kadar tüketilmesi gerektiğini ve tüketirken...
 • YAZA FİT GİRMENİN 6 SIRRI

  20 Ocak 2018

  Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır sözünü bugünlerde yaşıyoruz. Karşılaştığımız soğuk hava, tekrardan giyindiğimiz kalın kıyafetlerimiz bize yaza...
 • SONBAHAR DİYETİ İLE FORMA GİRİN

  19 Ocak 2018

  Yavaş yavaş yazı uğurlayıp, deniz-kum-güneş üçlüsünden oluşan tatillerimizin sonuna geliyor, sonbahar mevsimini karşılıyoruz. Sonbaharın gelişi ile de...
 • SOĞUK KIŞ GECELERİNİN SICAK DOSTLARI

  18 Ocak 2018

  Soğuk havaların geldiği bu günlerde nasıl kıyafetlerimize, ısınmamıza dikkat ediyorsak biz farkında olmadan metabolizmamızda kendini koruma altına alıyor....
 • Yaz mevsiminin kalori bombası hazır kahveler

  18 Ocak 2018

  Temmuz ayını yarıladık. Ve havalar ısınmaya devam ediyor. Sıcak havalarda rahatlamak için çözüm soğuk içeceklerde aranıyor. Genelde tercih edilen soğuk...
 • SAĞLIĞINIZI BİTİREN YEDİ MADDE!

  17 Ocak 2018

  Çoğumuza dilek tut dendiğinde şüphesiz dileklerimizin arasında sağlıklı, mutlu bir hayat yer alır. Ancak sağlıklı hayatı bu kadar istememize rağmen hızlı...
 • SALGIN HASTALIK: DİYABET

  16 Ocak 2018

  Çoğumuza bir dilek tut dendiğinde şüphesiz dileklerimizin arasında sağlıklı, mutlu bir hayat yer alır. Ancak sağlıklı hayatı bu kadar istememize rağmen...
 • SAĞLIK İÇİNDE OLMAK İÇİN SARIMSAK YOL ARKADAŞLARINIZDAN OLSUN!

  15 Ocak 2018

  Hayatımıza devam ederken önemli olan sağlıklı, mutlu bir bizle devam etmektir. Hayat kalitemizi ne kadar yüksek hale getirirsek hayat bizim için o kadar...
 • SOFRANIZA RENK KATIN..

  14 Ocak 2018

  Sofralarınızı renklendirirken tatlandırmak tatlandırırken sağlıkla donatmak istiyorsanız baharatlardan faydalanabilirsiniz. Baharatlar kanser, şeker hastalığı,...
 • SAĞLIĞINIZA DOST 10 BESİN

  13 Ocak 2018

  Sizin için önemli olan uzun yaşamak mı? Sağlıklı ve kaliteli yaşamak mı? Bana soracak olursanız insan sağlıklı olduğu, keyfini çıkarabildiği kadar yaşıyor...
 • MUCİZE OLAN GOJİBERRY Mİ GOJİBERRY DİYETİ Mİ ??

  12 Ocak 2018

  Herkesin hayalidir ince bir vücuda sahip olmak çünkü bireyler ince bir vücut ile herkesi kendine hayran bırakacaklarını düşünürler ancak bu düşünceye sahip...
 • NE GEREK VAR ÖLMEYE!

  11 Ocak 2018

  Şifa bulmamızı sağlayan besinlerin yanı sıra bazı bitki çayları da bizleri sağlığa kavuşturuyor. Eski çağlar da şifa bitkisi olarak bilinen ve ‘Eğer dikmişsen...
 • OKUL ÇOCUKLARINDA BESLENME

  10 Ocak 2018

  Besin gruplarını et grubu, süt grubu, sebze ve meyveler, tahıllar olarak 4 gruba ayırabiliriz. Çocukların bu 4 besin grubundan yeterli ve dengeli tüketmesi...
 • OKUL ÇOCUKLARINDA KAHVALTININ ÖNEMİ VE GÜNLÜK İHTİYAÇLAR

  09 Ocak 2018

  Nasıl ki yeni dikilmiş bir ağaç sulandığı ve bakımı yapıldığı sürece büyüyor ve gelişiyor ise çocukluk dönemi de bizlerin büyüdüğü ve geliştiği dönemdir....
 • PARKİNSON HASTALIĞI VE BESLENME

  08 Ocak 2018

  İlk defa 1817 yılında İngiliz Doktor James Parkinson tarafından ‘titrek felç’ kelimeleriyle tanımlanan bir hastalıktır. Ve her yıl toplumda farkındalık...
 • OBEZİTE VE POPÜLER DİYETLER

  07 Ocak 2018

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından obezite, sağlığı bozacak ölçüde vücutta aşırı yağ birikmesi olarak tanımlanmıştır. Obezite vücudun tüm organlarını...
 • RAMAZANDA SOFRALARIN MUHTEŞEM ÜÇLÜSÜ

  06 Ocak 2018

  Hepimizin beslenme alışkanlıkları ve tercih ettiğimiz besinler bazı dönemlerde değişiklik gösterir. Bu değişimi en çok gördüğümüz zamanlardan biri ise...
 • MİGRENİ OLANLAR NELERE DİKKAT ETMELİDİR?

  05 Ocak 2018

  Migren şiddetli baş ağrısı ile başlayan, ataklar halinde devam eden ve 3 gün boyunca sürebilen nörolojik bir hastalıktır. Migren ağrısı başlamadan önce...
 • KIŞ DEPRESYONU

  04 Ocak 2018

  Karlı günlerin yerini yağmurlu günlere bıraktığı bu günlerde kararan bulutlar beraberinde evde, yatakta daha çok zaman geçirme isteğinizi arttırıyor ve...
 • KOLESTEROL VE BESLENME

  03 Ocak 2018

  Kolesterol herkes tarafından yağ olarak ve kötü olarak bilinir fakat kolesterol vücudumuzda üretilen, vücudumuzun ihtiyacı olan yağa benzeyen fakat görevleri...
 • KORUYUCU YEŞİLLER: YEŞİLÇAY, YEŞİL KAHVE

  02 Ocak 2018

  Sağlık hayattaki en değerli hazinemizdir. Bu hazineyi geliştirebilmek için bize sunulan yeşilçay ve yeşil kahvenin uygun kullanımı ile obeziteden, kalp...
 • MEYVE SUYU HİPERAKTİVİTEYİ ARTTIRIYOR

  01 Ocak 2018

  Okullar açıldı. Çocuğunuzu hiperaktiviteden korumanın yolu sağlıklı bir beslenme çantası hazırlamaktan geçiyor. Okul çağı çocukların büyüme ve gelişmelerinin...
 • YENİ BİR SENE(ye) HAZIR MISIN?

  31 Aralık 2017

  Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Şüphesiz hepimiz bu günlerde telaş içindeyiz. Yeni umutlarla, güzel dileklerle karşıladığımız yeni yıl gecesi hediyeler,...
 • KASIMDA (aşk) DİYET BAŞKADIR.

  31 Aralık 2017

  KASIMDA (aşk) DİYET BAŞKADIR. Sonbaharın son ayı kasım ayını karşıladık bile. Artık güneş kendini daha az göstermeye başladı. Değişen hava durumu...
 • HAFIZANIZI GÜÇLENDİRECEK BESİNLER

  30 Aralık 2017

  Kendisi küçük işlevi büyük olan beyin yiyeceklerle aldığımız enerjinin yaklaşık %20’sini harcamaktadır. Beynimizin beslenmesinde ise kanda taşınan oksijen...
 • YÜKSEK KAN BASINCI: HİPERTANSİYON

  29 Aralık 2017

  Kan dolaşımımızın sağlanabilmesi için basınca ihtiyacımız vardır. Kalbin kanı pompalarken damar duvarında oluşturduğu baskıya kan basıncı ya da tansiyon...
 • BAYRAM SONRASI KABIZLIK SORUNUNA DİKKAT!

  28 Aralık 2017

  Bayram, şehir değişikliği gibi beslenme düzeninin bozulduğu zamanlarda kabızlık kaçınılmaz olur. Bayram telaşı, öğünlerin atlanması, bayram ziyaretleri,...
 • KALP VE DAMAR HASTALIKLARINDA BESLENME

  27 Aralık 2017

  ‘Sizce hangi hastalık ölüme en çok neden olur?’ diye soracak olsak çoğu kişinin aklına gelecek ilk cevap kanser olacaktır. Fakat yapılan çalışmalar koroner...
 • Kanserden Korunmak İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

  27 Aralık 2017

  Günümüz de karşımıza sıklıkla çıkan hastalıklardan bir tanesi olan kanser gün geçtikçe bizleri daha da korkutuyor. Kanser genetik faktörlerin yanı sıra...
 • KARACİĞER YAĞLANMASI VE BESLENME

  26 Aralık 2017

  Vücudumuzun en büyük ve metabolik olayların gerçekleşmesinde en etkili organı olan karaciğer, sağlığımız için oldukça önemlidir. Bu nedenle karaciğer sağlığımıza...
 • KARACİĞERİ ARINDIRAN KALP

  25 Aralık 2017

  Vücudumuzun en büyük ve metabolik olayların gerçekleşmesinde en etkili organı olan karaciğer, sağlığımız için oldukça önemlidir. Bu nedenle karaciğer sağlığımıza...
 • GELECEĞİMİZ OBEZ OLMASIN…

  24 Aralık 2017

  Yeni dikilmiş bir ağaç sulandığı ve bakımı yapıldığı sürece büyür, gelişir. Çocukluk dönemi de bizlerin büyüdüğü ve geliştiği bir dönemdir. Çocuğun kilo...
 • GEBELİKTE BESLENME NASIL OLMALIDIR?

  23 Aralık 2017

  Bebek plasenta yoluyla anneden beslenmektedir. Bu nedenle annenin ne ile beslendiği çok önemlidir. Gebelikte günlük almanız gereken enerji miktarına 300-500...
 • BU BAYRAM İŞTAHINIZIN ESİRİ OLMAYIN!

  22 Aralık 2017

  Dini bayramımız olan kurban bayramının bizler için manevi değeri büyüktür. Bayram yaklaşırken insanları saran telaş bayram boyunca devam eder. Bayram telaşı...
 • ÇOCUĞUNUZUN KADERİ SİZİN ELİNİZDE!

  21 Aralık 2017

  Fenilketonüri 1934 yılında Asbjörn Fölling tarafından zihinsel özürlü iki çocuk üzerinde yapılan araştırmalar sonucu bulunmuş kalıtsal bir hastalıktır....
 • DİYETİSYEN DENİZ ZÜNBÜLCAN İLE YAŞASIN TATİL!

  21 Aralık 2017

  Zorlu bir ders dönemi ve heyecanlı geçen karne gününün ardından gelen sömestr tatili çocuklarımıza ‘yaşasın tatil!’ dedirtiyor. Eğer sizin de çocuğunuz...
 • DOĞURGANLIĞINIZI ARTTIRMAK BİZİM ELİMİZDE

  20 Aralık 2017

  Gebelik dönemi hem sizin hem bebeğiniz için özel beslenmeyi gerektiren bir dönemdir. Hamile kalmak istiyorum. Beslenmemde yapacağım değişiklikler ile hamile...
 • ETİYOPYADAN EVİMİZE GELEN SAĞLIK: KAHVE

  19 Aralık 2017

  Hiç düşündünüz mü? Etiyopyalı çiftçiler tesadüfen kahveyi bulmasaydı güzel sohbetlerimize hangi içecek eşlik edecekti? Hangi içeceğe kahveye yüklenen güzel...
 • Fit bir yaz için zayıflamanın tam zamanı

  18 Aralık 2017

  Yaza kısa bir zaman kaldı. Son günlerde bulutlu, soğuk, yağmurlu günler yerini güneşli günlere bırakmaya başladı. Yaza fit giriş yapmak isteyenler ise...
 • BÖBREK HASTALIKLARI VE BESLENME

  17 Aralık 2017

  Böbreklerimiz vücudumuzda oluşan metabolik atıkların atılmasından sorumlu karın boşluğunun alt kısmında ve omuriliğin iki yanında bulanan nefronlardan...
 • BAHAR AYLARINDA BESLENME NASIL OLMALIDIR?

  16 Aralık 2017

  Soğuk ve yağmurlu günlerin yerini güneş ve sıcak havaların almasıyla beraber gezmek, dolaşmak istiyoruz hatta belki de kendimizi doğaya adamak istiyoruz...
 • BAHAR ENERJİSİ Mİ? BAHAR YORGUNLUĞU MU?

  15 Aralık 2017

  Bahar kelimesini duyduğunuz zaman aklınıza ilk gelen güneşli günlerin, sıcak havaların, bahar mevsiminin enerjisi mi? Yoksa bu güzel havalar ile gelen...
 • BAYRAMI BAYRAM TADINDA GEÇİRMEK İÇİN

  14 Aralık 2017

  Hepimiz için manevi değeri büyük olan kurban bayramına sayılı günler kala insanları saran telaş bayram boyunca devam eder. Ve bu telaş bayramda ara öğünlerin...
 • BAĞIŞIKLIĞINIZI DOĞAL YOLLARLA GÜÇLENDİRİN

  12 Aralık 2017

  Havaların iyice soğuduğu ve yanımızdan geçen her iki kişiden birinin hasta olduğu bu günlerde hasta olmamak büyük bir başarı! Bu havalardan en çok etkilenenler...
 • ANNEDEN YAVRUSUNA MUCİZE BESİN

  11 Aralık 2017

  Doğduğumuzdan beri bizler için en önemli besin nedir diye sorulsaydı eğer bana şüphesiz anne sütü cevabını verirdim. Çünkü anne sütü mikrop içermediği...
 • ALTIN BESİNLERLE ALTIN DEĞERİNDE YAŞAYIN

  10 Aralık 2017

  Önemli olan uzun yaşamak mı? Sağlıklı ve kaliteli yaşamak mı? Bana soracak olursanız insan sağlıklı olduğu, keyfini çıkarabildiği kadar yaşıyor hayatta..Sağlığın...
 • ‘11 AYIN SULTANI’

  09 Aralık 2017

  Davul sesleriyle uyanmak, topun patlama sesini duymak, pide kuyruğunda bekleme keyfini yaşamak, pidenin kokusuna hayran kalmak ve ezanla beraber kokudan...
 • KADIN OLMAK KADIN GİBİ BESLENMEK...

  08 Aralık 2017

  Kadın dendiği zaman sizlerin aklına neler geliyor bilmiyorum ama benim aklıma öncelikle sevgi, paylaşımcılık, zorluklara göğüs germe, duygusallık tabi...
 • BİKİNİ MEVSİMİNİN ESİRİ MİSİNİZ ??

  07 Aralık 2017

  Sizde ilkbahar mevsimini ‘bikini mevsimine hazırlık’ yaz mevsimini de ‘bikini mevsimi’ olarak görüp bugünlerde acil kilo vermem düşüncesinin esir aldıklarından...
 • ‘0’ KALORİ İÇECEKLER!

  07 Aralık 2017

  Vücudumuzun sıvı ve su dengesi çok önemlidir. Erkeklerin günlük sıvı ihtiyacı 3,7 litre iken kadınların günlük sıvı ihtiyacı 2,7 litredir. Peki, günde...
daha fazla

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Çoğu kişi diyetisyen kelimesini duyduğu zaman yasak, diyet, aç kalma kelimelerini aklına getiriyor. Fakat bu bizim mesleğimiz değil. Bu uzmanlık alanına başlarken bilgi kirliliğinin olduğunun farkındaydım. Bölümü severek ve isteyerek tercih ettim. Sağlıklı beslenmenin ışığının herkesin yaşamına dokunmasını sağlayarak daha kaliteli bir yaşama atılan adımlara katkıda bulunabilmeyi istedim.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Dediğim gibi mesleğimizde çok bilgi kirliliği var tabi ki bu meslektaşlarımız arasında değil, meslek dışı kişilerde olan bilgi kirliliği. Kendine özgü zorluğu herkesin mesleğimiz hakkında konuşması ve kişilerin hayatlarını riske atması. Diyet ister zayıflama diyeti olsun ister hastalıklarda beslenme olsun isterse kilo alma diyeti olsun kişiye özel,uygulanabilir olmalıdır. Ancak bu şekilde başarıya ulaşılabilir. Bunu danışanlarıma ve herkese anlatmaya çalışıyorum. Bu yüzden en zor kısmı mesleğimizi bilgi kirliliğinden arındırmak.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

İlk olarak kişilerin hayatlarına dokunup onları sağlıklı yaşam ile tanıştırmayı ve daha kaliteli bir hayatta yaşamalarını sağlamayı seviyorum. İkincisi danışanlarım zayıfladıklarını gördüklerinde mutlu oluyorlar ve bu beni onlardan daha çok mutlu ediyor. Danışanlarımın gülmelerinin sebebi olmayı seviyorum. Son olarak ise danışanlarımla kurabildiğim iletişimi seviyorum. Çünkü çocuk danışanlarım da var, benden yaşça büyük danışanlarım da var. Yeri geliyor ablaları,yeri geliyor kardeşleri, yeri geliyor çocukları, yeri geliyor arkadaşları oluyorum. Yani aslında gün geçtikçe büyüyen bir ailemin olmasını seviyorum.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Diyet yapma süreci kararlılık isteyen bir süreçtir. Bu süreçte arkadaşları, eşleri, kardeşleri ile başlayan kişiler arasında tatlı bir rekabet oluyor. Ve birbirlerinin başarılarını arttırıyorlar. Karı koca olan iki danışanımdan bahsedebilirim. İkisi de bende ki ölçümlerinden sonra diğer ölçüme kadar olan sürede birbirlerine oyun oynayarak (biri birine fazla ekmek yedirerek, biri birinin sevdiği yemekleri masada bırakarak..) tatlı bir yarışa girmişlerdi. Bu oyunlar meydana çıktığında tabii ki hem eğlendik hem şaşırdık. Güzel ve keyifli olan diğer kısım ise tabi ki ikisiyle de harika bir şekilde zayıflamamızdı. Hatta Ana Haberlerde ve bir çok gazetede başarımız yayınlandı.