Online randevu alın ya da bizi arayın: 0850 333... numarayı göster

Calendar-iconCreated with Sketch. Randevu al Son 30 gün içerisinde 415 profil ziyareti var

1994- Özel Ortadoğu Lisesi
1998- Marmara Üniversitesi, İstanbul, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü
2003- University Of Central Florida, Orlando, Amerika, Konuşma…
daha fazla

Randevu al

info-iconCreated with Sketch. Randevu almak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hakkımda

about-me-iconCreated with Sketch. Hakkımda

 • 1994- Özel Ortadoğu Lisesi
  1998- Marmara Üniversitesi, İstanbul, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü
  2003- University Of Central Florida, Orlando, Amerika, Konuşma ve Dil Terapisi 2003-2004 Orlando, Kissimmee Charter Schools, konuşma terapisti 2005- Çiğdem Buzul Danışmanlık Merkezi, konuşma ve dil terapisti. Merkezimizde cocuklara, yetişkinlere ve ailelere yönelik konuşma terapisi, bireysel özel eğitim ve psikolojik danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Mezun Olunan Okullar

 • Marmara Universitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danismanlik (1998)
 • University of Central Florida, Konusma ve Dil Terapisi (2003)
 • Özel Ortadoğu Lisesi (1994)

Deneyimler

 • 2003-2004 Kissimmee Charter Academy, Orlando, Florida, konuşma terapisti
 • 2006-2007 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Merkezi, konuşma terapisti
 • 2014 Gaziantep, Birleşim Rehabilitasyon Merkezi, konuşma terapisti

Hastalıklar

daha fazla

Fotoğraflar

Makaleler

Hasta, Danışan Görüşleri

Görüşünüzü paylaşın
5

Genel skor
31 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • K
  Yer: Çiğdem Buzul DanışmanlıkHizmet: Çocuk Gelişim Testi

  Çiğdem hanıma çocuğumuza verdiği önemli desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.işini çok profösyonelce yapan,teşhisi nokta atış yapıp ordan ilerleyen uzman bir hekim .Çocukların gizli becerilerini ve gelişşmini ortaya çıkaran çok değerli bir iş erbabı.Adres belli aramaya gerek yok .Tekraradan çok Teşekkürler.

 • Yer: Çiğdem Buzul DanışmanlıkHizmet: Gecikmiş Konuşma Terapisi

  Çiğdem hanımı internette araştırma yaparken buldum ve yorumları okuyunca tamam aradığım dr buldum dedim.İşinin ehli Allah razı olsun bizim en büyük şansımız.oğlum 3,5yaşında konuşmuyor ve çok hırçın agrasif derdini anlatamıyınca daha çok sinirleniyor biz ne yapacağımızı şaşırmış durumdaydık sadece8 derste bile mükemmel gelişmeler var oğlum sakinleşmeye başladı basit kelimeleri konuşmaya başladı bile teşekkürler ÇİĞDEM hanım
  Feride Kalkan

 • Çiğdem Hanım'a oğullarımın kgrl sesleri kısacası artikülasyon sorunu için gittik.İki kardeş kısa bir süre geçmesine rağmen bir sürü yol aldı.Daha önce başka terapistlere aylarca gidip hiç bir sonuç alamamış olunca doğru kişinin Çiğdem Hanım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Ne kadar erken ve doğru kişiyle başlarsanız sonuca hızla ulaşırsınızçHerşey için sonsuz teşekkürler,kesinlikle tavsiyemdir.

 • G
  Yer: Çiğdem Buzul Danışmanlık

  Çiğdem hanıma 6.5 yaşındaki oğlumun L sesleri ile ilgili sorunları için gittik. Kendisi alanında son derece profesyonel biri. Birkaç seans içinde önemli ilerlemeler kaydettik. Yaklaşık 6 seansta bu konudaki sorunumuz tamamen halloldu diyebilirim. Çocuklara yaklaşımı, danışmak istediğimiz konularda hızlı geri dönüşü sayesinde ilerlememiz kolay oldu. Okuma yazma öğrenme öncesi Çiğdem hanımın yönlendirmeleri hayatımızı kolaylaştırdı. Konuşma ile ilgili destek almak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ederim.

 • Marmara Üniv.öğrenciler üzerinden bir araştırma yapılırken beni yönlendirdiler . Çok eski bir tanışıklığımız var. Marmara Üniv. küçük adımlar programı yapılıyordu. Uzun dönem onun bilgilerinden faydalandık. Alanında çok iyi eğitim almış biri. Amerika'da 4 yıl boyunca konuşma terapisti eğitimi almış. Çocuğumla ilgili hem konuşma hemde davranışla ilgili destek aldık. Ne yapılması gerekiyorsa onun üzerinde çalışma yapıyor,eğer kendi alanı değil ise doğru yönlendirme yapıyor. Kendisi çocuklar için tamamıyle doğru adres.Başkalarına tavsiye ediyorum. İnsan olarak iyi biri ve eğitim anlamında çok çok başarılı.

 • İnternetten araştırarak ulaştım. Yaklaşık 3 aydır birlikteyiz. Her yönde olumlu sonuçlar aldık. Konuşmamızda bir gecikme yaşadığımız için başvurmak istedik ve çok da güzel gidiyor. Keyifli vakit geçirerek seanslarımız devam ediyor. İstediğim her vakitte ulaşabiliyorum. Rahatlıkla cevap alıyorum. Başkalarına tavsiye ederim.Kendisine de çok teşekkür ederim.

 • Anaokulu öğretmenimiz tavsiye etti. Yaklaşık 1,5 yıl devam ettik ve seanslar sonlandı. Yapılan yöntemle olumlu sonuçlar aldık. Konuşma ile ilgili problemimiz vardı, sorunumuz çözüldü. İşinde oldukça profesyonel. Çiğdem Hanım'ın tecrübeleri sonucunda ilerledik. Danışandan önce ailelerle de görüşme sağladı. Gerçekten konuşma problemi olan çocuklar için tek doğayen kişi. Her çocuk için farklı bir tekniği oluyor.Rahatlıkla önerceğim doğru adres.

 • Beraber 13-14 seans yaptık. Çok memnunuz. Sorunumuz tamamen çözülene kadar da devam edeceğim. Her zaman bize karşı çok nazik ve anlayışlı oldu. Oğlum 5,5 yaşında sıkılabilirdi ama Ciğdem Hanım oyunlarla iletişim kurdu .Çocuklarla iletişimi çok kuvvetliydi. Herkse tavsiye ederim bende tavsiye üstüne gitmiştim kendisine.

 • Sevgili Çiğdem Hanım'la yolumuz kızım 25 aylıkken kesişti..Sayesinde kızıma konulmuş olan otizm tanısını yaklaşık 3 yıl süren ve sebatkar mücadeleyle atlattık.Kızımın ve bizim hayatımızda kendisi bir dönüm noktası olmuştur.Yaklaşımları ve işine olan saygısı ve sevgisi evladımda büyük farklar yarattı...Çiğdem Hanım'ı ve yaptıklarını anlatmaya ne bu web sitesi ne de zaman yeter... Bugün kızım 3 yabancı dil konuşan 12 yaşında bir birey oldu...Çiğdem hanım ise her zaman bizim dualarımızda... Hakkın ödenmez sevgili Çiğdem hanım... seni seviyoruz...

 • Biz yaklaşık 4 aydır terapiye gidiyoruz. Oğlum artık nerede yanlış yaptığının farkında çok dikkat ederek konuşuyor. Bizim evde çok destek vermememize rağmen gerçekten bir gelişme kaydetti. Çiğdem Hanım'da gerçekten işini ciddiye alan bir uzman. Gayet prensipli, disiplinli biri ve İstikrarlı bir şekilde ilerliyoruz .Gayet memnunuz kendisinden. Herkese tavsiye ederim kendiside bilindik bir uzman zaten.

 • Çiğdem Hanım'dan Gayet memnun kaldık. Büyük oğlum ile başladık 10 seans gayet başarılı olduk. Şimdi diğer oğlum için gidiyoruz o da iyi olacak inanıyorum. Çiğdem Hanım'ın çocuklarla iletişimi çok güzel gerçekten. Herkese tavsiye ederim.

 • Merhabalar... Oğlumun konuşmasında ve okumasında ki bazı harfleri anlaşılır ifade edemiyordu...Bu durumun düzelebilmesi için; konusunda uzman ve deneyimli dil terapistinden destek almamızın kararıyla Çiğdem Hn .ile tanıştık...3. ayımızdayız Oğlumun almış olduğunu akademik eğitim sayesinde epey yol kat ettik...Çiğdem hanım'ın emeğine, desteğine,güzel yüreğine çok teşekkür ederiz...KESİNLİKLE DOĞRU ADRESTİR...

 • Çiğdem Hanım2a oğlumun anadokulu pedagogu tavsiyesi ile gittik. Oğlum 4,5 yaşında yaşına göre yapılan gelişim testlerinde özellikle iletişimde zayıf çıkıyordu. Okula gitmek istemiyordu, konuşmakta zorlanıyordu. Konuşması zayıftı ve bazı sesleri çıkaramıyordu. Bu doğrultuda konuşma terapisi desteği aldık bazı harfler için çalıştık. Sosyal tarafını da geliştirecek şekilde bazı oyunlarla bazı aktivitelerle iyileşmeler oldu. 2,5 aydır gidiyoruz.Çocuğumuz okuluyla ilgili olumlu, aktivitelere katılıyor. Çok memnun kaldık. Tabii bu başlangıç devam edeceğiz. Herkese tavsiye ederiz.

 • Merhaba, Çiğdem hanım ile kızımıza okul arayışı içerisinde iken tanıştık. Konuşma geriliği olan kızımın okula başlaması konusunda tedirginliklerimiz vardı. Bütün problemlerimizi, büyük sabır ve anlayışla dinleyip ne yapmamız gerektiği yönünde bize çok büyük güven vererek destek oldu, halende oluyor. Dilay Devrim eğitim anlamında çok yol kat etti, dikkat dağınıklığı problemimiz azaldı. Tüm bunların konuşmasına da yansıyacağına eminiz :) Çiğdem hanım ın bilgi ve tecrübesine güvenimiz tam. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler... Kesinlikle en doğru adres...

 • 2 yasinda sadece 3 kelime söyleyebilen kızım için tanıştık Çiğdem Hanımla.Çok kısa zamanda iki kelimelik cümlelere bile geçti kızımız.her çocuğa ozel terapi uygulaması bizim en beğendiğimiz yönü oldu.hangi alana ilgisi varsa o konuda oyunlastirarark terapilerimizi devam ettiriyor.Ağlayarak giden kızım şimdi gülücüklerle girip gülücüklerle ayrılıyor oradan

 • M

  Merhaba, Çiğdem Hanım 'a ,5 yaşındaki oğlumun artikülasyon bozukluğu için yoğun araştırmalarım ve tavsiye üzerine geldik .Titiz bir anne olarak doğru adreste olduğumu ilk görüşmede anladım.Mükemmel bir terapist , çocuklara yaklaşımı süper , oğlumda kendisini çok sevdi.Terapiler sayesinde oğlumun konuşması anlaşılır hale geldi ,kendine güveni arttı , arkadaşlık ilişkileri düzeldi. Bu sorunu yaşayan tüm ailelere Çiğdem Hanımı tavsiye ediyorum.Verdiği emekler için kendisine çok çok teşekkür ediyoruz.İyi ki Çiğdem Hanımı tanımışız .
  Melike Alpaslan

 • A

  Çiğdem Hnla kızımın okula başlamasına kısa süre kala, konuşmada takılma nedeniyle tanıştık. 6 ay sonunda sorun neredeyse tamamen geçti. Bizim için en önemlisi konuşmadaki fiziksel sorunun giderilmesinin yanısıra problemin psikolojik kök nedenine de inip o konuda da yardımcı olmasıydı. Kızım hala 1,5-2 ayda bir kendisiyle görüşüyor ve bu ona kendini güvende hissettiriyor. Kendisine yardım eden kişinin varlığı onun için önemli. Çiğdem Hna çok teşekkür ediyoruz.

 • Merhaba, Çiğdem Hanım'ı bir yakınımızın referansı ile tanıma fırsatı bulduk. 2,5 yaşında henüz konuşmayan oğlumuz Kerem için kendisinin danışanı olduk. Kerem ile son derece hızlı bir şekilde sağlıklı iletişim kurdu, konuşma problemini 4 ay gibi kısa bir sürede aştık. Oğlumuzun fiziksel bir engeli yoktu ancak bir şekilde konuşma hevesi kırılmıştı, yaşı gelmesine rağmen hiçbir konuşma istekliliği göstermiyordu. Çiğdem Hanım doğru iletişimle ve güven ilişkisi içerisinde bu sorunumuzu hızla çözüme kavuşturdu. Ekibini doğru kuran, işine son derece konsantre ve takibi yüksek bir danışman olduğunu düşünüyor ve kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bahar Topçu

 • Tavsiye üzerine tanıştığımız Çiğdem Hanım, oğlumun konuşma geriliğinde ve davranış bozukluklarını gidermede bize çok yardmcı oldu. Hala devam eden terapi sürecimizde, hem sorunlarımızı çözmek üzerine yol katettik, hem de çocuk gelişimi konusunda birçok bilgi edindik. Kendisine teşekkür ederiz.

 • Oğlumuzun artikülasyon sorunu vardı, büyük bir özenle ve sabırla Çiğdem Hanım bu sorunu çözdü. Bu durum okulda da bizi olumsuz etkiliyordu, ve su an hiçbir sorunumuz kalmadı. Tavsiye ediyor ve başarılar diliyorum. Tekrar çok teşekkürler.

 • E

  Merhabalar, Çiğdem Hanım ile k,r ve t harfleri artık sorun olmaktan çıktı. Sadece dil ve konuşma alanında değil çocuk gelişimi konusunda ki bilgisiyle de bize çok yardımcı oldu. Kendisi konusunda tam bir uzman.

 • H

  Çiğdem Hanım ile ilk kez kızım 2.5 yaşında iken tanıştık. Konuşma terapisi aldığımız bu süreçte Çiğdem Hanım ve ekibi sıkıntılarımızı kısa sürede aşmamızı sağladı. Aradan 8 yıl geçtikten sonra kızımın bazı davranış bozuklukları ve sınav kaygısı nedeniyle yeniden çalışmaya başladık. Şu an okulda ve sosyal hayatta daha mutlu,bizimle sağlıklı bir iletişimi olan bir kızım var. Kaygılarını da aşmış görünüyor. Önyargısız yaklaşımı, karşılıklı güvene dayalı iletişim anlayışı profesyonelliği ile Çiğdem Hanım yine hayatımızda keskin bir dönemeci doğru biçimde almamızı sağladı. Bir anne olarak size her zaman sonsuz teşekkür borçlu olacağım. Çok teşekkür ederim.

 • E

  İyi ki varsınız Çiğdem hocam. Otizmli oğlumun ilk ve tek güvendiği uzman oldunuz:-) İlk baştan itibaren, otizminden önce, onun bir çocuk olduğunu bize hep hatırlattınız. Bugün sizin sayenizde kendine güvenli bir ergen oldu! Sonsuz teşekkürlerimle.

 • M

  Konuşma geriliği olan oğlumuza uzman birinin desteği gerektiğine karar verince araştırmalarım bizi Çiğdem Hanıma götürdü.Bizim çok uğraşıpta konuşturamadığımız oğlumuz Çiğdem Hanım sayesinde geri kaldığı yaşıtlarını yakalayıp onlarla yarışı hale geldi.Ayrıca ebeveynler olarak nasıl iletişim kurmanız gerektiği konusunda bizlerıde bilgilendirdi.Kendisine oğlumuzu bize kazandırdığı için minnetdarız.

 • A

  oglum konusmakta gecikince arkadas tavsiyesi ile Cigdem hnm' a gittik ve kısa sürede cok olumlu sonuclar aldık. Hem kendisine hem de ekibine sonsuz tesekkurler

 • G

  Tavsiye üzerine tanıştık Çiğdem hanımla. Kızım konuşmada çok gecikmişti. Kısa bir sürede sadece konuşmada değil, davranışta da çok yol aldık sayesinde. Biz tavsiye etmiyoruz, direk gidin diyoruz artık soranlara..

 • Çiğdem hanım 11 yıldır,18 yaşındaki otizmli kardeşimin eğitim ve öğretiminde bize çok destek oldu.Hem kardeşimde büyük ilerlemeler kaydettik hemde aile olarak en zor zamanlarda bize yol gösterici aynı zamanda en büyük destekçimiz oldu.Allah razı olsun.Herkese tavsiye ederiz.Çiğdem hanım güvenipte gidip karşılığını fazlasıyla alacagınız en doğru adres...

 • Çiğdem Buzul en çıkmazda olduğumuz zamanda hayatımıza girdi ve sadece oğlumun değil bizimde hayat danışmanınız oldu.Ailece kendisine çok şey borçluyuz.Oğlumun en zor ve en ağır döneminde bile hiç elimizi bırakmadı.Yılmadan . Bıkmadan kişiye özel hazırladığı bireysel eğitim planını uyguladı.Şimdi Kaan la girdiğimiz her ortamda ne kadar iyi eğitim almış.çok iyi durumda bir Otizmli genç yorumları alıyoruz. Çiğdem hanımın aldığı eğitim ve kişiliğiyle harmanladığı mesleğinde daha birçok aileye umut ışığı olmaya devam edecek ve başarılarını mutlulukla izleyeceğiz.

 • 5.5 yaşındaki oğlumuzun konuşma sorunları için 6 aya yakın Çiğdem Hanımla çalıştık. Sorunların tamamı halloldu. Çiğdem hanım tüm süreci bizi, yani aileyi de bilgilendirerek ve eğiterek yürüttü. Her seansımızda net bir ilerleme sağladık. Biz de kendi üzerimize düşeni yaptığımızda ilerleme daha da hızlanıyordu. Kendisinden çok memnun kaldık. Ayrıca çocuğumuzla da çok dengeli bir ilişki kurduğunu söylemeliyim. Hem disiplini sağlayan hem de aynı zamanda sevecen bir profesyonel tavrı var. Hem mesleki tecrübesi hem de kişilik olarak çok takdir ettik.

 • P

  5 yaşındaki oğlumun artikülasyon konusunda destek alması gerekince, yaptığım bütün araştırmalarda tek isim çıktı karşıma ; Çiğdem Buzul. Çok şükür iyi ki Çiğdem Hanım ile tanışıp, çalışmışız. Konuşma terapisinin çok ötesinde bir destek aldık. Oğlumu okulundan, hatta anne olarak benden bile daha iyi çözdü, yönlendirdi, baştan yarattı. Çocuklara olan inancı, desteği, onlarla iletişimi inanılmaz. Ayrıca bu devirde artık pek de bulunmayan çok dürüst kişiliği ve cesareti ile her türlü kaygıdan uzak, sadece çocukların faydasını gözetiyor, onları herşeyin üzerinde tutup, kolluyor. Merkezinde her konu ile bizzat kendisi ilgileniyor. Çalıştığı otizmli çocuklardaki değişime şahit oldum, ona duacı olan çok aile var. Profesyonel yaklaşımı, doğru geribildirimleri, çocuklara olan sevgisi ve güleryüzü ile her zaman Çiğdem Hoca'ya güvenebilirsiniz.
  Kendisinin pek çok aileye daha dokunup şifa olmasını dilerim.