Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Son 30 gün içerisinde 492 profil ziyareti var

1994- Özel Ortadoğu Lisesi 1998- Marmara Üniversitesi, İstanbul, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 2003- University Of Central Florida, Orlando, Amerika, Konuşma ve Dil… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
41 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • E

  Beş yaşındaki kızımın bazı harfleri yanlış söylemesi ve bu durumun gündelik yaşantısında artık zorluk yaşatması sonucu bir arkadaşımın tavsiyesi doğrultusunda Çiğdem Hanım'la tanışma ve çalışma fırsatı bulduk. İlk derse katılım konusunda hayli sıkıntı çıkaran,dersin ortasında çıkıp derse devam etmeyen kızımı öyle sakin bir şekilde yönlendirdi ki kendisine güvenimiz ilk ders sonucunda oluşmuş oldu.Yaklaşık üç aylık bir süreç sonunda kızım basamadığı tüm harfleri düzgün bir şekilde çıkarmayı başardığı gibi Çiğdem Hanım'ı ve ekibini çok severek muayenehaneden ayrıldı.Biz de anne ve baba olarak kendisine olan güvenimizde ne kadar haklı olduğumuzu bir kere daha görmüş olduk. Bu konuda bir uzmana ihtiyaç duyan herkese büyük bir gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz.

 • D

  Merhaba, 7 yaşındaki oğlum 2. sınıfa başlayacağı zaman ciddi boyutta takılma sorunu yaşamaya başladı. Tavsiye üzerine bir konuşma terapistine gittik. Bizde bıraktığı izlenim bir fayda alamayacağımız noktasında olunca tekrar arayışa girdik ve Çiğdem Hanım ile tanıştık. 4 aylık düzenli bir çalışma sonrası çok yol katettik. Önemli olduğunu düşündüğüm bir nokta da çocuklarla kurabildiği iletişim becerisi. Konusuna hakim, yüksek yetkinlikleri olan, yardım alabileceğiniz iyi bir profesyonel Çiğdem Hanım. Kendisine teşekkürü borç biliriz. Saygılarımla.

 • S

  Merhaba, Çiğdem Hanım ile tanışmamız 2,5 yaşında olan kızımızın konuşma geriliği yaşaması ile başladı. Her cumartesi 1 saat kızımızı Çiğdem Hanım’ın yetenekli ellerine teslim ettik. Kendisi sabrı ve güler yüzü ile kızımızın hakkından gelmeyi başardı. Seanslarında yaptığı aktiviteler ve oyunlarla kızımızda kısa sürede hem sözel hem davranışsal yönde olumlu değişimler oldu. Güzel kızımız şu an 3 yaşında ve artık kendini ifade etmeye başladı. Bu da Çiğdem Hanım’ın bize verdiği en güzel hediye oldu. Teşekkürler Çiğdem Hanım.

 • F

  Bu yıl 1. sınıfa başlayan oğlum konuşurken çok hızlı konuşuyor, bazı harfleri çıkartamıyor ve hızlı konuşurken de takılmalar oluyordu. Öğretmenimizin de uyarısı ile profesyonel destek almaya karar verdik ve hemen konuşma terapisti aramaya başladık. Evimize daha yakın yer bulduk randevu alıp görüştük ama içimiz rahat etmedi. İşini seven ve çocuğumuzu emanet edeceğimiz kişinin profesyonel olmasını istiyorduk. Araştırmalarımızın sonucunda Çiğdem Hanım ile tanıştık ve ilk görüşmemizde tecrübesi ve bilgi birikimi ile bu sorunumuzu burada çözebileceğimiz kanaati oluştu. Hemen çalışmalara başladık kısa süre içerisinde çok olumlu gelişmeler oldu. Kullanamadığı harfleri kullanmaya başladı. Artık kendisini daha iyi ifade etmeye başladı. Teşekkürler Çiğdem Hanım.

 • A

  Oğlum İçin dil terapisti araken kendi dalında iyi olan dil terapistlerini araştırmaya koyulduk.Araştırınca Çiğdem Hanım'ı tavsiye edenler çoğunluktaydı.Bizde ilk randevumuzu alıp ofisine gittik.Oğlum konuşurken zorlanarak ve kekeleyerek konuşuyordu.Okula gittiği için bu durum ona zor geliyordu.Hem arkadaşları arasında hem de normal ortamlarda kendisine olan güveni azalmıştı.Çiğdem Hanım kendi alanında gerçekten kendisini geliştirmiş bir terapisttir.İyi ki oğlumu Çiğdem Hanım'ın yanına getirmişim.Şuan oğlum hem konuşurken hemde okurken gayet düzgün bir şekilde ifade ediyor.Çocuğumun okulda ve günlük yaşamda kendine güveni yerine geldi.Çiğdem Hanım'a katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.

 • B
  Yer: Çiğdem Buzul DanışmanlıkHizmet: Kekemelik Terapisi

  Çiğdem hanıma bu sitedeki tavsiyeler üzerine gittik ve tanıdığımıza çok memnun olduk. 4 ay süren seanslar sonrasında 5 yaşındaki oğlumuzun kekemelik sorununda önemli ölçüde ilerleme sağladık. Ayrıca konuşma eğitimi dışında nasıl davranmamız gerektiği konusunda da çok yardımcı oldu.Bu sayede yaşadığını,hislerini,ne istediğini anlatabilen bir oğlumuz var artık... Şu an şimdiye kadar öğrendiklerimizi pratik yapma aşamasındayız ve gayet olumlu. İlerleyen zamanlarda kontrol için tekrar görüşmek üzere sözleştik.Kendisine çok teşekkür ederiz.

 • B

  Kızımın artikülasyon bozukluğu vardı ve 10 seste sıkıntı yaşıyordu. Konuştuğu zaman anlaşılamıyordu ve hırçınlaşıyordu. Üç ay boyunca başka bir konuşma terapistinden yardım aldık fakat beş dakika bile çalışamıyorlardı. Ders ağlama krizleri ile bitiyordu. İnternetten başka bir konuşma terapistleri araştırırken tesadüfen Çiğdem Hocamı buldum ve eşimi kızımla beraber Trabzon'dan İstanbul'a gönderdim. İlk görüşme sonrası Çiğdem Hocam problemleri tespit etti ve bize anlattı. Trabzon'da yaşadığımız için sürekli gidip gelmek zor olacağından İstanbul'a tayin yaptırdık. Yaklaşık 11 ay boyunca derslere devam ettik. İlk başlarda Selin'in eskisi gibi ağlayacağını ve zorlanacağımızı düşünmüştüm ama Çiğdem Hocamın sıcaklığı ve sevgili köpeği Casus'un sevimliliği ile kızım kısa sürede adapte oldu. Eğitimde öğretmeni sevmenin öğrenmede başarıya ulaşmada en önemli şey olduğunu Çiğdem Hocam sayesinde anlamış oldum. Selin şu anda zorlandığı bütün sesleri rahat bir şekilde çıkarıyor. Bugün son dersimiz ve garip duygular içerisindeyim. Burasi evimiz gibi olmuştu. Selin ve kendi adıma emeğiniz için sonsuz teşekkür ederim.

 • R

  Oglum okurken ve yazarken bazı sesleri birbirine karıştırıyordu. Anlaşılamamaktan ve dogru yazdığını düşünürken yanlış yazdığını görmekten dolayı üzülüyordu. Çigdem Hanım ile tanıştık ve özel eğitim uzmanı ile çalışması gerektiğini söyledi. Önce şaşırdım ve ön yargılı yaklastım çünkü özel eğitimin sadece engelli cocuklarla yapıldığını düşünüyordum. Okulumuzunda tavsiyesi ile çalışmaya başladık ve çok kısa sürede sorun ortadan kalktı. Bugun son dersimiz, oğlum ve biz de kısa sürede sorun ortadan kalktığı için daha mutluyuz. Çiğdem Hanım ve ekibine cok tesekkür ederiz.

 • S

  Bugün 6 haftadan sonra son dersimizi yaptık. Toplamda 4,5 saate denk gelen 6 seansımızı bitirdik. İlk geldiğimiz zaman daha dün gibi..Vakit su gibi geçmiş meğerse. İlk geldiğimizde nasıl da gözüm korkmuştu oysa... İlk sorduğum soru ne kadar sürecek acaba olmuştu. Oğlum ve ben buraya gelmeyi çok sevdik. Hiç de sıkılmadık. En önemlisi de sonuca ulaştık. Artık k ve g seslerinden korkmuyoruz, konuşması düzeldi, anlaşılır oldu, bebeksilikten kurtuldu. Soru işaretleriyle dolu bir kafayla gelmiştim daha ilk ders sonunda gördüğüm ilerlemeye inanamadım. Şimdi ise, sonuca ulaşmış bir şekilde son dersimizi yapıyoruz. Çok çok teşekkürler Çiğdem Hoca, sizi çok sevdik.

 • T

  Çiğdem Hanım'dan çok memnunuz. Çok sıcak kanlı iletişimi çok iyi. Gerçekten çok yararlı bir terapi oldu. Herkese tavsiye ederim kesinle.doğru adres olduğunu düşünüyorum.

 • K
  Yer: Çiğdem Buzul DanışmanlıkHizmet: Çocuk Gelişim Testi

  Çiğdem hanıma çocuğumuza verdiği önemli desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.işini çok profösyonelce yapan,teşhisi nokta atış yapıp ordan ilerleyen uzman bir hekim .Çocukların gizli becerilerini ve gelişşmini ortaya çıkaran çok değerli bir iş erbabı.Adres belli aramaya gerek yok .Tekraradan çok Teşekkürler.

 • F
  Yer: Çiğdem Buzul DanışmanlıkHizmet: Gecikmiş Konuşma Terapisi

  Çiğdem hanımı internette araştırma yaparken buldum ve yorumları okuyunca tamam aradığım dr buldum dedim.İşinin ehli Allah razı olsun bizim en büyük şansımız.oğlum 3,5yaşında konuşmuyor ve çok hırçın agrasif derdini anlatamıyınca daha çok sinirleniyor biz ne yapacağımızı şaşırmış durumdaydık sadece8 derste bile mükemmel gelişmeler var oğlum sakinleşmeye başladı basit kelimeleri konuşmaya başladı bile teşekkürler ÇİĞDEM hanım
  Feride Kalkan

 • G

  Çiğdem Hanım'a oğullarımın kgrl sesleri kısacası artikülasyon sorunu için gittik.İki kardeş kısa bir süre geçmesine rağmen bir sürü yol aldı.Daha önce başka terapistlere aylarca gidip hiç bir sonuç alamamış olunca doğru kişinin Çiğdem Hanım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Ne kadar erken ve doğru kişiyle başlarsanız sonuca hızla ulaşırsınızçHerşey için sonsuz teşekkürler,kesinlikle tavsiyemdir.

 • G
  Yer: Çiğdem Buzul Danışmanlık

  Çiğdem hanıma 6.5 yaşındaki oğlumun L sesleri ile ilgili sorunları için gittik. Kendisi alanında son derece profesyonel biri. Birkaç seans içinde önemli ilerlemeler kaydettik. Yaklaşık 6 seansta bu konudaki sorunumuz tamamen halloldu diyebilirim. Çocuklara yaklaşımı, danışmak istediğimiz konularda hızlı geri dönüşü sayesinde ilerlememiz kolay oldu. Okuma yazma öğrenme öncesi Çiğdem hanımın yönlendirmeleri hayatımızı kolaylaştırdı. Konuşma ile ilgili destek almak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ederim.

 • S

  Marmara Üniv.öğrenciler üzerinden bir araştırma yapılırken beni yönlendirdiler . Çok eski bir tanışıklığımız var. Marmara Üniv. küçük adımlar programı yapılıyordu. Uzun dönem onun bilgilerinden faydalandık. Alanında çok iyi eğitim almış biri. Amerika'da 4 yıl boyunca konuşma terapisti eğitimi almış. Çocuğumla ilgili hem konuşma hemde davranışla ilgili destek aldık. Ne yapılması gerekiyorsa onun üzerinde çalışma yapıyor,eğer kendi alanı değil ise doğru yönlendirme yapıyor. Kendisi çocuklar için tamamıyle doğru adres.Başkalarına tavsiye ediyorum. İnsan olarak iyi biri ve eğitim anlamında çok çok başarılı.

 • Ö

  İnternetten araştırarak ulaştım. Yaklaşık 3 aydır birlikteyiz. Her yönde olumlu sonuçlar aldık. Konuşmamızda bir gecikme yaşadığımız için başvurmak istedik ve çok da güzel gidiyor. Keyifli vakit geçirerek seanslarımız devam ediyor. İstediğim her vakitte ulaşabiliyorum. Rahatlıkla cevap alıyorum. Başkalarına tavsiye ederim.Kendisine de çok teşekkür ederim.

 • F

  Anaokulu öğretmenimiz tavsiye etti. Yaklaşık 1,5 yıl devam ettik ve seanslar sonlandı. Yapılan yöntemle olumlu sonuçlar aldık. Konuşma ile ilgili problemimiz vardı, sorunumuz çözüldü. İşinde oldukça profesyonel. Çiğdem Hanım'ın tecrübeleri sonucunda ilerledik. Danışandan önce ailelerle de görüşme sağladı. Gerçekten konuşma problemi olan çocuklar için tek doğayen kişi. Her çocuk için farklı bir tekniği oluyor.Rahatlıkla önerceğim doğru adres.

 • C

  Beraber 13-14 seans yaptık. Çok memnunuz. Sorunumuz tamamen çözülene kadar da devam edeceğim. Her zaman bize karşı çok nazik ve anlayışlı oldu. Oğlum 5,5 yaşında sıkılabilirdi ama Ciğdem Hanım oyunlarla iletişim kurdu .Çocuklarla iletişimi çok kuvvetliydi. Herkse tavsiye ederim bende tavsiye üstüne gitmiştim kendisine.

 • M

  Sevgili Çiğdem Hanım'la yolumuz kızım 25 aylıkken kesişti..Sayesinde kızıma konulmuş olan otizm tanısını yaklaşık 3 yıl süren ve sebatkar mücadeleyle atlattık.Kızımın ve bizim hayatımızda kendisi bir dönüm noktası olmuştur.Yaklaşımları ve işine olan saygısı ve sevgisi evladımda büyük farklar yarattı...Çiğdem Hanım'ı ve yaptıklarını anlatmaya ne bu web sitesi ne de zaman yeter... Bugün kızım 3 yabancı dil konuşan 12 yaşında bir birey oldu...Çiğdem hanım ise her zaman bizim dualarımızda... Hakkın ödenmez sevgili Çiğdem hanım... seni seviyoruz...

 • D

  Biz yaklaşık 4 aydır terapiye gidiyoruz. Oğlum artık nerede yanlış yaptığının farkında çok dikkat ederek konuşuyor. Bizim evde çok destek vermememize rağmen gerçekten bir gelişme kaydetti. Çiğdem Hanım'da gerçekten işini ciddiye alan bir uzman. Gayet prensipli, disiplinli biri ve İstikrarlı bir şekilde ilerliyoruz .Gayet memnunuz kendisinden. Herkese tavsiye ederim kendiside bilindik bir uzman zaten.

 • M

  Çiğdem Hanım'dan Gayet memnun kaldık. Büyük oğlum ile başladık 10 seans gayet başarılı olduk. Şimdi diğer oğlum için gidiyoruz o da iyi olacak inanıyorum. Çiğdem Hanım'ın çocuklarla iletişimi çok güzel gerçekten. Herkese tavsiye ederim.

 • M

  Merhabalar... Oğlumun konuşmasında ve okumasında ki bazı harfleri anlaşılır ifade edemiyordu...Bu durumun düzelebilmesi için; konusunda uzman ve deneyimli dil terapistinden destek almamızın kararıyla Çiğdem Hn .ile tanıştık...3. ayımızdayız Oğlumun almış olduğunu akademik eğitim sayesinde epey yol kat ettik...Çiğdem hanım'ın emeğine, desteğine,güzel yüreğine çok teşekkür ederiz...KESİNLİKLE DOĞRU ADRESTİR...

 • D

  Çiğdem Hanım2a oğlumun anadokulu pedagogu tavsiyesi ile gittik. Oğlum 4,5 yaşında yaşına göre yapılan gelişim testlerinde özellikle iletişimde zayıf çıkıyordu. Okula gitmek istemiyordu, konuşmakta zorlanıyordu. Konuşması zayıftı ve bazı sesleri çıkaramıyordu. Bu doğrultuda konuşma terapisi desteği aldık bazı harfler için çalıştık. Sosyal tarafını da geliştirecek şekilde bazı oyunlarla bazı aktivitelerle iyileşmeler oldu. 2,5 aydır gidiyoruz.Çocuğumuz okuluyla ilgili olumlu, aktivitelere katılıyor. Çok memnun kaldık. Tabii bu başlangıç devam edeceğiz. Herkese tavsiye ederiz.

 • Merhaba, Çiğdem hanım ile kızımıza okul arayışı içerisinde iken tanıştık. Konuşma geriliği olan kızımın okula başlaması konusunda tedirginliklerimiz vardı. Bütün problemlerimizi, büyük sabır ve anlayışla dinleyip ne yapmamız gerektiği yönünde bize çok büyük güven vererek destek oldu, halende oluyor. Dilay Devrim eğitim anlamında çok yol kat etti, dikkat dağınıklığı problemimiz azaldı. Tüm bunların konuşmasına da yansıyacağına eminiz :) Çiğdem hanım ın bilgi ve tecrübesine güvenimiz tam. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler... Kesinlikle en doğru adres...

 • N

  2 yasinda sadece 3 kelime söyleyebilen kızım için tanıştık Çiğdem Hanımla.Çok kısa zamanda iki kelimelik cümlelere bile geçti kızımız.her çocuğa ozel terapi uygulaması bizim en beğendiğimiz yönü oldu.hangi alana ilgisi varsa o konuda oyunlastirarark terapilerimizi devam ettiriyor.Ağlayarak giden kızım şimdi gülücüklerle girip gülücüklerle ayrılıyor oradan

 • M

  Merhaba, Çiğdem Hanım 'a ,5 yaşındaki oğlumun artikülasyon bozukluğu için yoğun araştırmalarım ve tavsiye üzerine geldik .Titiz bir anne olarak doğru adreste olduğumu ilk görüşmede anladım.Mükemmel bir terapist , çocuklara yaklaşımı süper , oğlumda kendisini çok sevdi.Terapiler sayesinde oğlumun konuşması anlaşılır hale geldi ,kendine güveni arttı , arkadaşlık ilişkileri düzeldi. Bu sorunu yaşayan tüm ailelere Çiğdem Hanımı tavsiye ediyorum.Verdiği emekler için kendisine çok çok teşekkür ediyoruz.İyi ki Çiğdem Hanımı tanımışız .
  Melike Alpaslan

 • A

  Çiğdem Hnla kızımın okula başlamasına kısa süre kala, konuşmada takılma nedeniyle tanıştık. 6 ay sonunda sorun neredeyse tamamen geçti. Bizim için en önemlisi konuşmadaki fiziksel sorunun giderilmesinin yanısıra problemin psikolojik kök nedenine de inip o konuda da yardımcı olmasıydı. Kızım hala 1,5-2 ayda bir kendisiyle görüşüyor ve bu ona kendini güvende hissettiriyor. Kendisine yardım eden kişinin varlığı onun için önemli. Çiğdem Hna çok teşekkür ediyoruz.

 • Merhaba, Çiğdem Hanım'ı bir yakınımızın referansı ile tanıma fırsatı bulduk. 2,5 yaşında henüz konuşmayan oğlumuz Kerem için kendisinin danışanı olduk. Kerem ile son derece hızlı bir şekilde sağlıklı iletişim kurdu, konuşma problemini 4 ay gibi kısa bir sürede aştık. Oğlumuzun fiziksel bir engeli yoktu ancak bir şekilde konuşma hevesi kırılmıştı, yaşı gelmesine rağmen hiçbir konuşma istekliliği göstermiyordu. Çiğdem Hanım doğru iletişimle ve güven ilişkisi içerisinde bu sorunumuzu hızla çözüme kavuşturdu. Ekibini doğru kuran, işine son derece konsantre ve takibi yüksek bir danışman olduğunu düşünüyor ve kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bahar Topçu

 • Tavsiye üzerine tanıştığımız Çiğdem Hanım, oğlumun konuşma geriliğinde ve davranış bozukluklarını gidermede bize çok yardmcı oldu. Hala devam eden terapi sürecimizde, hem sorunlarımızı çözmek üzerine yol katettik, hem de çocuk gelişimi konusunda birçok bilgi edindik. Kendisine teşekkür ederiz.

 • Oğlumuzun artikülasyon sorunu vardı, büyük bir özenle ve sabırla Çiğdem Hanım bu sorunu çözdü. Bu durum okulda da bizi olumsuz etkiliyordu, ve su an hiçbir sorunumuz kalmadı. Tavsiye ediyor ve başarılar diliyorum. Tekrar çok teşekkürler.

Hakkımda

Hakkımda

 • 1994- Özel Ortadoğu Lisesi
  1998- Marmara Üniversitesi, İstanbul, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü
  2003- University Of Central Florida, Orlando, Amerika, Konuşma ve Dil Terapisi 2003-2004 Orlando, Kissimmee Charter Schools, konuşma terapisti 2005- Çiğdem Buzul Danışmanlık Merkezi, konuşma ve dil terapisti. Merkezimizde cocuklara, yetişkinlere ve ailelere yönelik konuşma terapisi, bireysel özel eğitim ve psikolojik danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Okullar / Eğitimler

 • Marmara Universitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danismanlik (1998)
 • University of Central Florida, Konusma ve Dil Terapisi (2003)
 • Özel Ortadoğu Lisesi (1994)

Deneyimler

 • 2003-2004 Kissimmee Charter Academy, Orlando, Florida, konuşma terapisti
 • 2006-2007 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Merkezi, konuşma terapisti
 • 2014 Gaziantep, Birleşim Rehabilitasyon Merkezi, konuşma terapisti

Hastalıklar

daha fazla

Fotoğraflar

Makaleler