Çiğdem Buzul

verifiedCreated with Sketch.

Dil ve konuşma terapisi, Pedagoji

44 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Son 30 gün içerisinde 357 profil ziyareti var

1994- Özel Ortadoğu Lisesi 1998- Marmara Üniversitesi, İstanbul, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 2003- University Of Central Florida, Orlando, Amerika, Konuşma ve Dil… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
45 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • E

  Araştırarak gitmiştik kendisine. Gittiğimiz dönem boyunca baya verim aldık. Geri dönüşü güzel oldu. Bizi yönlendirmesiyle istediğimiz noktaya getirdi. Doğru bir şekilde yönlendirdi bizi. Çocuğum da küçük olduğu için ona olan tavrı uyguladığı yöntemler kızımda olumlu etki gösterdi. Çiğdem Hanım da verim aldığımızı görünce her şey artı yönde gitti. Hiç sorun olmadı. Kendisini tavsiye etmeye bile başladık.

 • M

  Çiğdem Hanım'la uzun araştırmalarımız sonucunda yollarımız kesişti. Kızımın çıkaramadığı sesler sebebi ile konuşmasının anlaşılırlığı azdı. İlk zamanlarda kafam, kızım nasıl karşılayacak, ne kadar sürecek, sonuç alabilecek miyiz gibi sorularla doluydu. Fakat Çiğdem Hanım'ın çocuklarla kurduğu güzel ve güçlü iletişim sayesinde kızım çok mutlu ve istekli gitti her seferinde. Böyle olunca süreç çok kolay geçti. Aldığımız sonuçlar da harika. Kızımın konuşmasının anlaşılırlığı çok arttı ve artık insanlar anlasın diye tekrarlamak zorunda kalmıyorum. Ek olarak kalem tutuşuna bile destek olan Çiğdem Hanım'a tüm içtenliğimle gönülden teşekkür ederim.

 • Yer: Çiğdem Buzul DanışmanlıkHizmet: Konuşma terapisi

  Downsendromlu oğlumuz için konuşma Terapisti ararken çiğdem hanımla tanıştık ve gerçekten çok memnun kaldık ilgi alaka bilgi herşey güzel oğlum her pazarı iple çekiyor çiğdem buzul danışmanlığa gitmek için çok teşekkürler çiğdem hanım

 • S

  Sayın Çiğdem Buzul sayesinde oğlumuzun artikülasyon problemi çözüme kavuştu. 6 yaşındaki oğlumun /ç,ş,r,l/ gibi harf telaffuz sorunlarının çözülmesine sağladığı katkıdan dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 • E

  Beş yaşındaki kızımın bazı harfleri yanlış söylemesi ve bu durumun gündelik yaşantısında artık zorluk yaşatması sonucu bir arkadaşımın tavsiyesi doğrultusunda Çiğdem Hanım'la tanışma ve çalışma fırsatı bulduk. İlk derse katılım konusunda hayli sıkıntı çıkaran,dersin ortasında çıkıp derse devam etmeyen kızımı öyle sakin bir şekilde yönlendirdi ki kendisine güvenimiz ilk ders sonucunda oluşmuş oldu.Yaklaşık üç aylık bir süreç sonunda kızım basamadığı tüm harfleri düzgün bir şekilde çıkarmayı başardığı gibi Çiğdem Hanım'ı ve ekibini çok severek muayenehaneden ayrıldı.Biz de anne ve baba olarak kendisine olan güvenimizde ne kadar haklı olduğumuzu bir kere daha görmüş olduk. Bu konuda bir uzmana ihtiyaç duyan herkese büyük bir gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz.

 • D

  Merhaba, 7 yaşındaki oğlum 2. sınıfa başlayacağı zaman ciddi boyutta takılma sorunu yaşamaya başladı. Tavsiye üzerine bir konuşma terapistine gittik. Bizde bıraktığı izlenim bir fayda alamayacağımız noktasında olunca tekrar arayışa girdik ve Çiğdem Hanım ile tanıştık. 4 aylık düzenli bir çalışma sonrası çok yol katettik. Önemli olduğunu düşündüğüm bir nokta da çocuklarla kurabildiği iletişim becerisi. Konusuna hakim, yüksek yetkinlikleri olan, yardım alabileceğiniz iyi bir profesyonel Çiğdem Hanım. Kendisine teşekkürü borç biliriz. Saygılarımla.

 • S

  Merhaba, Çiğdem Hanım ile tanışmamız 2,5 yaşında olan kızımızın konuşma geriliği yaşaması ile başladı. Her cumartesi 1 saat kızımızı Çiğdem Hanım’ın yetenekli ellerine teslim ettik. Kendisi sabrı ve güler yüzü ile kızımızın hakkından gelmeyi başardı. Seanslarında yaptığı aktiviteler ve oyunlarla kızımızda kısa sürede hem sözel hem davranışsal yönde olumlu değişimler oldu. Güzel kızımız şu an 3 yaşında ve artık kendini ifade etmeye başladı. Bu da Çiğdem Hanım’ın bize verdiği en güzel hediye oldu. Teşekkürler Çiğdem Hanım.

 • F

  Bu yıl 1. sınıfa başlayan oğlum konuşurken çok hızlı konuşuyor, bazı harfleri çıkartamıyor ve hızlı konuşurken de takılmalar oluyordu. Öğretmenimizin de uyarısı ile profesyonel destek almaya karar verdik ve hemen konuşma terapisti aramaya başladık. Evimize daha yakın yer bulduk randevu alıp görüştük ama içimiz rahat etmedi. İşini seven ve çocuğumuzu emanet edeceğimiz kişinin profesyonel olmasını istiyorduk. Araştırmalarımızın sonucunda Çiğdem Hanım ile tanıştık ve ilk görüşmemizde tecrübesi ve bilgi birikimi ile bu sorunumuzu burada çözebileceğimiz kanaati oluştu. Hemen çalışmalara başladık kısa süre içerisinde çok olumlu gelişmeler oldu. Kullanamadığı harfleri kullanmaya başladı. Artık kendisini daha iyi ifade etmeye başladı. Teşekkürler Çiğdem Hanım.

 • A

  Oğlum İçin dil terapisti araken kendi dalında iyi olan dil terapistlerini araştırmaya koyulduk.Araştırınca Çiğdem Hanım'ı tavsiye edenler çoğunluktaydı.Bizde ilk randevumuzu alıp ofisine gittik.Oğlum konuşurken zorlanarak ve kekeleyerek konuşuyordu.Okula gittiği için bu durum ona zor geliyordu.Hem arkadaşları arasında hem de normal ortamlarda kendisine olan güveni azalmıştı.Çiğdem Hanım kendi alanında gerçekten kendisini geliştirmiş bir terapisttir.İyi ki oğlumu Çiğdem Hanım'ın yanına getirmişim.Şuan oğlum hem konuşurken hemde okurken gayet düzgün bir şekilde ifade ediyor.Çocuğumun okulda ve günlük yaşamda kendine güveni yerine geldi.Çiğdem Hanım'a katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.

 • B
  Yer: Çiğdem Buzul DanışmanlıkHizmet: Kekemelik Terapisi

  Çiğdem hanıma bu sitedeki tavsiyeler üzerine gittik ve tanıdığımıza çok memnun olduk. 4 ay süren seanslar sonrasında 5 yaşındaki oğlumuzun kekemelik sorununda önemli ölçüde ilerleme sağladık. Ayrıca konuşma eğitimi dışında nasıl davranmamız gerektiği konusunda da çok yardımcı oldu.Bu sayede yaşadığını,hislerini,ne istediğini anlatabilen bir oğlumuz var artık... Şu an şimdiye kadar öğrendiklerimizi pratik yapma aşamasındayız ve gayet olumlu. İlerleyen zamanlarda kontrol için tekrar görüşmek üzere sözleştik.Kendisine çok teşekkür ederiz.

Hakkımda

Hakkımda

 • 1994- Özel Ortadoğu Lisesi
  1998- Marmara Üniversitesi, İstanbul, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü
  2003- University Of Central Florida, Orlando, Amerika, Konuşma ve Dil Terapisi 2003-2004 Orlando, Kissimmee Charter Schools, konuşma terapisti 2005- Çiğdem Buzul Danışmanlık Merkezi, konuşma ve dil terapisti. Merkezimizde cocuklara, yetişkinlere ve ailelere yönelik konuşma terapisi, bireysel özel eğitim ve psikolojik danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Okullar / Eğitimler

 • Marmara Universitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danismanlik (1998)
 • University of Central Florida, Konusma ve Dil Terapisi (2003)
 • Özel Ortadoğu Lisesi (1994)

Deneyimler

 • 2003-2004 Kissimmee Charter Academy, Orlando, Florida, konuşma terapisti
 • 2006-2007 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Merkezi, konuşma terapisti
 • 2014 Gaziantep, Birleşim Rehabilitasyon Merkezi, konuşma terapisti

Hastalıklar

daha fazla

Fotoğraflar

Makaleler