Uzm. Kl. Psk.

Duygu Çiloğlu

verifiedCreated with Sketch.

17 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir
Son 30 gün içerisinde 463 profil ziyareti var

Birey, aile ve çift terapisti Duygu Çiloğlu; Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini bitirmiştir. Tezini; Ayna Nöronları (Nörobilim)… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
17 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Z
  Konum: Duygu Çiloğlu

  Şuanda eşim olan bey ile sevgili olduğumuz dönemlerde yaşadığımız sorunlar nedeni ile Duygu hanım ile tanışmış oldum. Duygu hanımın akılcı ve insani yaklaşımı nedeni ile dünyaya bakış açım değişti. İnsanları tanıma, anlama, empati kurma ve iletişimi güçlendirme yönlerim gelişti. Bendeki değişimi gözlemleyen eşim de Duygu hanımın danışanı oldu. Her ikimiz de şema terapisi aldık ve dünya kötü biz iyiyiz zannederken aslında bir çok sorunun kaynağının kendimizle alakalı olduğunu görüp bu alanlarda düzeltmeler yaptık. Ek olarak ben her şeyden önce Duygu hanımı insan olarak çok seviyorum. Gerçekten harika biri. Para avcısı, seans süründüren cinsten psikologlardan değil. Kadın erkek herkesin rahatlıkla gidebileceği ve kendini açabileceği bir. İyi ki varsınız Duygu hanım.

 • Konum: Duygu ÇiloğluHizmet: Süreklilik Anksiyete Ölçeği

  Duygu hanımla tanışmadan önce hayatim tam bir zindandi hergün sabah mide bulantısı yorgun ve hayatan bezmiş olarak güne başlar ve gun boyu böyle devam ederdi kendimi hastalik var diyerk gitmediği doktor yaptırmadım tahlil kalmadi endeskopiden filimlerden ve içtiğim sonu gelmez haplardan bikmistim artık taki duygu hanımla tanışana kadar ilk randevumuzda ondan aldığım samimiyet yakınlık bana cok iyi geldi. İlk üç seanstan sonra mide bulantilarim bitkinligim geçti oz güvenim yerine geldi. Kendimi cok daha iyi hissediyorum.çevremdeki insanlara asla hayir diyemez kendimi ezdirirdim ama duygu hanım sayesinde artik hayir demeyi ogrendim. Duygu hanima hayata yeniden baglanmama yarim ettigi için sonsuz teşekkür ederim.

 • E
  Konum: Duygu ÇiloğluHizmet: Ağlama ve Öfke Nöbetleri

  2,5 yıl boyunca psikologlarla ve psikiyatristlerle eş zamanlı olarak psikolojik destek aldığımı sanıyordum. Birçok psikolog ve psikiyatrist tanıdım. Bazıları bana yanlış tedavi uyguladı, bazıları ise senin bir şeyin yok diyerek beni geri gönderdi. Her çeşit antidepresanları en yüksek dozlarına kadar kullandım. Bunların sonucunda çözümü intihar etmekte bulmuştum. Şu anda ise Duygu Hanım ile sorunumu tespit ettik ve tedavi yöntemi olarak Şema Terapi Yöntemi'ni uyguluyoruz. Gerçekten olaylara farklı bir şekilde yaklaşmaya başladığımı farkediyorum. Terapilerimize 3 ay önce başlamamıza rağmen önümüzde upuzun bir yolumuz var. Kendisinin müthiş enerjisiyle, güleryüzüyle ,samimiyetiyle ve beni yerinde yönlendirmeleriyle bu yolu çok rahat gidebileceğimizi düşünüyorum. Hayatımın bir parçası olup her daim yanımda olan Duygu Hanım'a çok teşekkür ediyorum. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim...

 • Konum: Duygu ÇiloğluHizmet: Psikoterapi

  Dr.Duygu hanım 'a ilk geldiğim anı hiç unutmuyorum boğulan bir balık kadar çaresiz bitkin adeta vazgeçmiştim. Ve terapiyi sadece karşılıklı sohbet zannedip ne" kadar iyileşebilirimki "demiştim. Ve sonra birseylerin tamamiyle kabuk değiştirdiği duygu hanımın sevecen ve uzman tavrı sanki bir Dost tadındaki yaklaşımı ile içinde bulunduğum girdaptan nasıl çıktığım kendisine sonsuz şükran duyuyorum iyiki diyorum iyiki ve böyle hislerin içinde yok olmak değil kurtulmak iyileşmek gerek ben sonsuz güveniyorum çok teşekkür ediyorum

 • L
  Konum: Duygu ÇiloğluHizmet: O. K. B rahatsızlığı

  Duygu hocama O. K. B rahatsızlığım için gittim. 2 seneye yakındır da devam ediyorum. Kendisinden ALLAH razı olsun. Hem işinin ehli hem de çok cana yakın. Aklımda soru işareti kalmadan çok rahat bir şekilde tüm şikayetlerimi kendisine anlatıyorum.Teşekkürler Duygu Hocam:)

 • R

  Çalıştığı kliniği tavsiye üzerine araştırdım ve kendisini buldum. Uzmanların arasından güleryüzlülüğü ve sempatikliğiyle dikkatimi çekti. Daha önce gittiğim yerde önemsenmediğim için karşılaşacağım durumlar adına ön yargılarım vardı. Benim gidiş nedenim panik bozukluk belirtilerimdi, kapıdan giriş esnasında bile sıcakkanlılığıyla karşılıyor seans esnasında da önemsediğini hissettiriyor bu benim için önemli birşeydi. Önyargılarımı sildikten sonra daha çok rahatladığımı farkettim tanımaya başladıkça seanslar daha güzel geçmeye başladı. Seanslar haricinde terapileri önerdiği kitaplarla destekledik, duygu durum tedavisi konusunda ne yaptığımı ve ney uygulandığını detaylı şekilde okudum. Ilk seansta araba seslerine değil kuş seslerine odaklan, araba seslerini yok edemeyiz diye bir örnek verdi, dikkatimi güzel şeylere yoğunlaştırmayı öğretti. Seanslar ilerledikçe ben kendime ne yapmışım demeye başladım, çünkü gerçekten boyun eğme ve kendini feda etme aşamalarında zirveymişim. Şu an o zirveyi hayat enerjimde yaşıyorum diyebilirim. Dediklerini dinleyerek bir kaç seansta bile senelerce gitmişim gibi ilerleme kaydettiğimi hissettim. Sırayla hangi şemayı işlememiz gerekiyorsa işliyoruz, bir sonraki seansta daha da enerjik oluyorum. Yanından her seferinde tebessümle ayrılıyorum. Bundan sonraki zamanda seanslarım bitse bile danışanı olarak gitmeye devam edeceğim.

 • F
  Konum: Duygu ÇiloğluHizmet: Panikatak, Depresyon

  Kendisine ilk gittiğimde okulu panikatak geçiriyordum. Okulu 1 dönem uzatmam da gerekmişti. Duygu hanımla terapi boyunca sorunlari analiz ettik, nasıl çozüm uygulayabileceğimiz hakkında konuştuk ve çozümleri uyguladim. Şu an depresyon ile panikatağı Duygu hanım yardımıyla yendim. Sosyal izolasyon sorunumu ise düzeltmek için terapiye devam ediyoruz.

 • 2
  Konum: Duygu ÇiloğluHizmet: Çift Terapisi

  Acabalarla baslayan yolculugumuz iyikilerle devam ediyor . Cift terapisi ile basladik ki genelde erkegi ikna etmek zordur bu terapilerde esimde halinden cok memnun .Ayriligin esigine gelmis bir cift olarak basladik biz Duygu hanıma , suanda gel-gitlerimiz olsa da onceye nazaran daha farkli bakiyoruz olaylara umarim cok daha iyi olur .
  Günümüz sorunlarinda ihtiyac duyan herkes yardim almalı
  Neticeyi bildirecegim tesekkurler Duygu hanım

 • Z

  Merhaba. Öncelikle duygu hanimi internetten arastirdim uygulamis oldugu terapiler ile muhtesem bi psikolog.yorumlardan sizlerde anlarsiniz zaten ve kendisi ile seansim olmamasina ragmen bana baya zaman ayirdi ve beni dinlemesi tavsiyede bulunması bana cok iyi geldi gerçekten işini severek yapan ve güler yüzü hoş sohbeti ile cok memnun kaldim iyki onu tanımışım. Arkadaşlar Gerçekten guvenerek ve severek gidebilirsiniz.inanin duygu hanimin farkını yaşayarak ve gorerek hissedeceksiniz. Cok tesekkur ederim duygu hanim sizi seviyoruminsanlara mucizeyi yansitip ışık oluyorsunuz iyki varsiniz.

 • Konum: başka bir yer

  Ben Duygu Hanım'la yaklaşık 2 aydır görüşmekteyim. Kendisini ziyaret sebebim performans kaygısı yaşamamdan dolayı idi. İlk görüşmeye biraz ön yargılı gittim. Bir takım testlere tabi tutularak mekanik bir görüşmeden geçmek istemiyordum. istediğim şey samimiyet ve anlayıştı. Her ne kadar testle uğraşmak istemesem de uygulanan test sonucunda, üzerinde çalışmamız gereken kalıplaşmış düşüncelerimin farkına vardım. Duygu Hanım ilk görüşmenin sonunda bana bir kitap önerdi ve o kitabı okudukça şaşkınlığım arttı. Çünkü kitapta anlatılan kalıplaşmış düşünce ve davranışlar tam olarak beni yansıtıyordu. Daha sonra beni zincirleyen bu kalıplaşmış inançlarıma sağlıklı cevaplar oluşturduk. Sırada savaş açmam gereken başka yanlış inançlarım var ve onların da üstesinden, Allah'ın yardımı, Duygu Hanım'ın desteği ve kendi gayretimle geleceğime inanıyorum. Psikoterapi karşılıklı emek ve gayret isteyen bir çalışma.
  Ben Duygu Hanım'a her gidişimde hem işinin ehli bir insan oluşundan hem de samimiyetinden ve güleryüzünden çok etkilendim. Terapist ve danışan arasında kurulan bu bağın iyileşme açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Daha nice insanlara yardım edebileceği hayırlı ve huzurlu günler diliyorum kendisine.

Hakkımda

Hakkımda

 • Birey, aile ve çift terapisti Duygu Çiloğlu;


  Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini bitirmiştir. Tezini; Ayna Nöronları (Nörobilim) alanında yazmıştır. Süpervizyonunu İstanbul Nöropsikiyatri hastanesinde yapmıştır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Aile Danışmanlığı, Aile ve Çift Terapisi eğitimini bitirmiştir. Süpervizyonunu Ankara’da tamamlamıştır. Süleyman Demirel Üniversitesi ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini bitirmiştir. Tezini; Sanatın ruh sağlığına etkisine ilişkin yazmıştır. Stajını Çukurova Tıp Faküldesinde yapmıştır. İntörnlüğünü Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Burdur Devlet Hastanesinde yapmıştır.

  Haziran 2018’e kadar kadrolu olarak Bakırköy Pedamed Psikiyatri Merkezinde Klinik Psikolog unvanı ile birey, aile ve çiftlere yönelik psikoterapiler yapmıştır.

  Milli eğitim bakanlığı ve T.C Kalkınma bakanlığı destekli olarak Uzman Psikolog ve Psikolojik danışmanlara ‘Psikoterapi Teknikleri ile Duygu yönetimi’ eğitimleri vermiştir.

  Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesinde Psikiyatri kliniğinde çalışmıştır. Antalya Medical Park hastanesinde çalışmıştır. Girne Amerikan Üniversitesi ile sanat terapisi (beden ve hareket terapisi) çalışması yapmıştır. Gençlik ve Spor il müdürlüğüne bağlı olarak 2005’den itibaren profesyonel olarak eğitmenlik ve antrenörlük yapmaktadır..

  2010’da Ankara Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesine atanmıştır. Klinik Psikoloji eğitimi dolayısıyla 2013’de İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine tayin olmuştur. İstanbul da birey, aile ve çift terapisi alanında birçok merkezde çalışmalar yapmıştır.

  Avrupa birliği projelerinde gönüllü olarak anne, baba ve çocuk eğitimlerine destek vermiştir. Dünya Diyabet Enstitüsünde Diyabet Yönetimi eğitimini almıştır. Prof. Dr. Mehmet Akif Büyükbeşe ile birlikte dünyadiyabet kliniğinde diyabet hastaları ve yakınlarına psikolojik ve organik tedavisine ilişkin seminerler vermiştir.

  Akademik Çalışmalar; Ayna nöronları, Nörobilim, duygusal ve bilişsel empati ile sanat terapisi / dans ve hareket terapisi konulu tezleri bulunmaktadır. Türkiye de ilk defa 2006-2011 yılları arasında sanat psikoterapilerinden olan beden ve hareket terapisi araştırmasını gerçekleştirmiştir. Araştırma sonrasında Girne Amerikan Üniversitesine davet edilmiştir. Bu alan da ikinci çalışmayı İnsan beynindeki Ayna nöronları ile duygusal ve bilişsel empati ilişkisini inceleyerek yapmıştır. Bu konuda hazırlamakta olduğu kitap çalışması bulunmaktadır.

  Seanslarında; Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Nefes Terapisi, Mindfulness / Bilinçli Farkındalık Terapisi ve Sanat Terapileri uygulamaktadır.

  Çalışılan Alanlar;

  Sosyal fobi, Panik Atak, Panik Bozuluğu ( Kaygı bozuklukları ), Aile danışmanlığı, ilişki uyumu, Evlilik ve Çift Terapisi, Kişilik Bozuklukları, Depresyon, Anksiyete, Duygudurum Bozuklukları, Öfke ve Stres Yönetimi, Nefes Terapisi, Sanat Psikoterapisi ( beden ve hareket terapisi), Mindfulness / Farkındalık Terapisi Ergenlik dönemi sorunları, Sınav kaygısı, okul ve başarı problemleri, Karar verme güçlükleri, moxo DEHP (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Sürekli Performans testi), Nöropsikolojik testler, Bağımlılık, Kayıplar, Yaslar, Travma Sonrası Stres bozukluğu, Takıntılar (Obsesif Kompulsif Bozukluk), Yeme Bozuklukları, psikolojik yöntemlerle diyabet hastalığının yönetimi ve kilo verme, Psikosomatik rahatsızlıklar, Yaşam ve Kariyer yönetimi, Spor Psikolojisi.


  Hedefim, her bireyi kendine özgü olarak ele alıp, biyolojik, psikolojik ve sosyal yönden tam bir bütünlük halinde anlayarak yardımcı olmaktır.

  Duygu Çiloğlu

Okullar / Eğitimler

 • Hasan Kalyoncu Üniversitesi Aile Danışmanlığı, Aile ve Çift Terapisi
 • Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

Makaleler

 • Şema terapi nedir? Hangi durumlarda kullanılmalı?

  6 Ekim 2017

  Şemalar; Anılardan, bedensel duyumlardan, duygulardan ve bilişlerden oluşurlar. Kişinin kendisi ve diğerleri ile ilişkileri ile ilgilidir. Şema...
 • Evlilik Terapisi

  27 Ekim 2016

  EVLİLİK VE ÇİFT TERAPİSİ NEDİR? Evlilik Öncesi Terapi Sağlıklı bir ailenin kurulabilmesi için evliliğe hazır olunması...
 • Öfke Kontrolü

  27 Ekim 2016

  ÖFKE İLE BAŞ ETME YOLLARI Bireyin kendi yaşamında deneyimlediği ya da diğer bireylerde gözlemlediği yaşanması istenmeyen durumlar kişinin...