Fazi Dil ve Konuşma Merkezi

(6 görüş)
Uzmanları gör

Hakkımızda

Adres bilgisi

Fazi Dil ve Konuşma Merkezi

Kazımdirik Mahallesi 291/1 Sk No:11 Borncity Rezidans kat:4 D:93

Bornova ,

İletişim Bilgileri
Sigortasız hastalar

Tıbbi tesis tipi

 • Özel Klinik

Bu klinikteki doktorlar hakkındaki görüşler

5

Genel skor
6 görüş

 • S
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Uzm. Dkt. Nida Şanlı Konuşma Terapisi

  2,5 yaşında konuşma gecikmesi olan kızımız için cocuk doktorumuz önerisi ile Nida hanım ile iletişime geçtik. Muayene öncesinde çocuğumuzun durumunun saptanması için ayrıntılı bir form doldurduk . İlk görüşmemizde çocuğumuzda motor fonksiyon gecikmesi olduğu Nida hanım tarafından tespit edildi. Sonraki görüşmelerimizde de bu kapsamda tedaviye başlandı. İlk görüşme itibari ile kızımız ile çok ilgilendi , kızımızda onu çok sevdi . Her seansta Nida hanım ilgisi ve bilgisi ile kızımızda fark edilir bir gelişme sağladı. Kendisine çok minettarız . Şuan da kızımızı Nida hanım’ın yönlendirmesi ile kreşe göndereceğiz. Konuşma terapisti olarak Nida hanım’ı kesinlikle tavsiye ederiz.

 • Z
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Uzm. Dkt. Nida Şanlı Gecikmiş Konuşma Terapisi

  Nida Hanım a oğlumda konuşma geriliği olduğu için gitmiştik. Daha ilk seansta bilgisiyle tecrübesiyle çocuklarla iletişimiyle doğru kişi olduğunu anladık. Yaklaşık 2 ay gibi kısa bir sürede oğlumda ilerlemeler olduğunu görmemiz bizi cok mutlu etti. Oğlum seanslara istekli gitmeye başladı. Kendisine sonsuz tesekkürler. İyi ki tamımışız kendisini

 • M
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Uzm. Dkt. Nida Şanlı Artikülasyon Bozukluğu Terapisi

  Nida Hanımla tanıştığımız için çok şanslıyız. Çocukluğundan 10 yaşına kadar kardeşimin konuşma bozukluğu vardır. Konuştuklarını biz anlayabiliyorduk fakat okulda arkadaşları ve öğretmenleri anlamakta zorlanıyorlardı. Zamanla geçer dendiği için bir yandan endişeli ama bir yandan da geçici olduğunu düşünerek düzelmesini bekliyorduk. 10 yaşına gelince arkadaşlarının alay etmesi ve kardeşimin psikolojik olarak bu durumdan etkilenmesi üzerine Nida hanıma başvurduk ve o gün dedik ki keşke 4-5 yaşlarındayken bazı harfleri çıkarmakta zorlandığını fark ettiğimiz ilk anda Nida Hanım ile karşılaşsaydık eminim bu zamana kadar yaşadığımız sıkıntıları yaşamamış olacaktık. Kendisi bilgisiyle, ilgisiyle, özverili çalışmaları ile hem kardeşimin akıcı konuşmasını sağladı hem de sürecin her aşamasında bizi de bilgilendirerek destek oldu. Kendisine minnettarım. Çocuğunuz konuşma ve kelimeleri tam, eksiksiz çıkarma konularında sorun yaşıyorsa kesinlikle geç kalmadan Nida Hanımla iletişime geçmenizi öneririm.

 • A
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Uzm. Dkt. Nida Şanlı Gecikmiş Konuşma Terapisi

  Böylesi bir sürece yönlendirilmişseniz desteksiz aşmak imkansız… Oğlum 31. Ayında dil gelişim sürecinde geri kaldığından destek almaya başladık. Dordüncü ayın sonunda geldiğimiz nokta inanılmaz. Bir sıçrama yaşadık ve evet daha devam eden de bir sürecteyiz ama başladığımız noktayı hiç unutmuyoruz. En büyük motivasyonumuz bu. Daha akıcı konuşmalar, diyaloğa geçme vs… Oğlum artık durumsal ifadeleri iki ve üç kelimelik cümleleri söyleyebiliyor dört ay sonunda. Nida hanım minnettarız. Emeğiniz yadsınamaz.

 • A
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Uzm. Dkt. Nida Şanlı Gecikmiş Konuşma Terapisi

  Sonsuz tesekkurler! Ailemizin hayatini degistiren Nida Hanimi, retapinin ardindan bes yildan fazla bir sure gecmesine ragmen, hala unutamiyorum! Konusmasi geciken oglumuza yasi kucuk oldugundan(2.5) otizm tanisi konullamasa da, o donem iletisime kapaliydi. Nida hanim, oncelikle asiri pozitif bir sekilde, bir anne olarak yasadigim stresi azaltmaya basardi ve henuz ilk terapide oglumdaki iletisim kurma istegini uyandirmaya basardi. Birkac ay suren oyun terapi seanslari sonra otizm kabusundan bizi tamamen uzaklastirdi, beni oglumla nasil etkili iletisim kurmam gerektigini egitti ve tekrar hayata tutunmamiza yardimci oldu. Simdi yillar sonra oglumdaki normal bilissel gelismesini izlerken hep Nida hanim'i hatirliyorum. Tekrar sonsuz tesekkurler!

 • E
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Uzm. Dkt. Nida Şanlı Konşamiyodu

  Cok memnunm 8 aydir gidyoroz kizim cumle kurmaya başladi oyun onarken şakalaşmayi orendi kendi ifade etmyi herkese tavsiye ederim nida hanima minetarim kizim her dersten sora dah iyi oldu içn mutlu ve dah huzurlu olasini sagladi

 • Hata oluştu, tekrar deneyin

İlgili aramalar