Yrd. Doç. Dr.

Rıdvan Üney

Psikiyatri

Online randevu alın ya da bizi arayın: 0 850 333... numarayı göster

Calendar-iconCreated with Sketch. Randevu al Son 30 gün içerisinde 454 profil ziyareti var

1994 senesinde İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olarak "tıp doktoru" mezunu olmuştur. 1994-2003 seneleri arasında Ordu ve Samsun’da Pratisyen Hekim olarak görev yapmıştır. ... daha fazla

Randevu al

info-iconCreated with Sketch. Tarih seçip, randevunuzu aldıktan sonra size doğrulama e-maili göndereceğiz.
 • kekemelik problemi

  Kekemelik problemim var rahat olduğum ortamlar konuşabiliyorum fakat stresli heyecanlı olduğumda takılıyorum özellikle k g gibi harflerde ne yapmam gerekir

  DOKTORUN CEVABI:

  Bir konuşma terapistine başvurun.

 • sinir hastalıgı

  hocam meraba benim annem 8 seneye yakındır sinir hastaligi tedavisi görüyor ve dönemde ilaçlar hiç etki etmemeye basladı,hep bi stresi var hep bi moral bozuklugu stersının gecmesi için ne yaplımalı kısada olsa bı cevap almak isterim?

  DOKTORUN CEVABI:

  Geçmiş olsun belki tedavisini değiştirmek faydalı olabilir. Bu nedenle psikiyatriye gitmelisiniz.

Hakkımda

Hakkımda

 • 1994 senesinde İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olarak "tıp doktoru" mezunu olmuştur. 1994-2003 seneleri arasında Ordu ve Samsun’da Pratisyen Hekim olarak görev yapmıştır.
  2009 senesinde Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Psikiyatri İhtisasını bitirdikten sonra, 5 sene boyunca Karabük ve Silivri Devlet Hastanelerinde Psikiyatri uzmanı olarak görev yaptı. Halen İstanbul Gelişim Üniversitesinde Psikoloji bölüm başkan yardımcısı olarak akademik yaşantısı devam etmektedir.

Mezun olunan okullar

 • İstanbul Bakırköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğt. - Psikiyatri,
 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, 1994

Bilinen diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Karabük Devlet Hastanesi, Psikiyatrist,
 • Silivri Devlet Hastanesi, Psikiyatri uzmanı,
 • İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi

Fotoğraflar

Hasta değerlendirmeleri:

 • Daha önce gittiğimiz doktorlardan fayda göremediğimiz için Rıdvan Hocam'ı tercih ettik. İnternetten araştırdık hastalarının yaptığı yorumlardan dolayı tercih ettik. ilgisi olsun konuşması çok iyiydi. Konuşma terapisi sonrası çok iyi geldi. En son ilaç tedavisi uygulandı. İleriye dönük ümit verici konuşmalar da bulundu. Hastaya ilgi ve alakasından dolayı herkese tavsiye ederim.

 • Rıdvan Hocam hastasını dinliyor. Konuşması rahatlatıcı ve insanın konuştukca konuşası geliyor. Depresyon ve panikatak tedavisi için gitmiştim. Bir saat konuşuyor hastasıyla. Kendimi çok daha iyi hissediyorum. Yakınlarıma hep söylüyorum Hocamı. Daha önce başka doktorlara da gitmiştim ama çok fazla konuşmadan direkt abtidepresan yazarak gönderiyorlardı. Rıdvan Hocam öyle değil. Çözüm odaklı dinliyor hastasını. çok teşekkür ediyorum Hocama.

 • İnternetten okuduğum yorumlarından dolayı tercih ettim. Konusuna hakim ve uzman bir doktor. Tedavim güzel sonuçlandı. Tedavi sürecim boyunca detaylı olarak bilgilendirdi yönlendirdi.İnsan olarakda hekim olarakda çok kaliteli. Yakınlarıma tavsiye ediyorum.

 • Rıdvan Hocam Silivri Devlet hastanesinde görev yaparken çocuğumu götürüyordum. Ta o zamanlardan tanıyorum hocamı. İstanbulda da eşimi götürmeye başladım. Verdiği kararlar güzel koyduğu teşhisler yerinde. Çocuğum engelli olduğu için hem çocuğumu hemde bu durumdan doalyı eşimi götürüyordum psikolojilerinden dolayı. Süzel sonuçlar aldık. Ç,ok teşekkür ediyorum hocama.

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney2016-01-16

  Geçmiş olsun.

 • Psikiyatriste danışma ihtiyacım vardı. İnternetten okuduğum olumlu hasta yorumları beni teşvik etti ve Rıdvan Hocam'a gittim. Çok güleryüzlü bir hoca. Çok dikkatli dinledi. Rahatlıkla anlatabildim sıkıntımı. Rahatlatma özelliği var kesinlikle. Depresyon tedavisi için gitmiştim fakat biraz geç başladığım için tedavime yeni yeni görüyorum olumlu etkisini. Süt verdiğim bebeğim olduğu için 2 ay kullanmadım ilaçları ve yeni kullanmaya başladım. Etkisini görüyorum ve arkadaşlarımda soruyor hangi doktora gittiğimi. Tavsiye ediyorum tanıdıklarıma. çok teşekkür ediyorum Hocama.

 • Güvendiğim bir site olan Eniyihekim.com sitesinden buldum ve gittim. İşini para için yapmadığı belli oluyor. Dürüst bir insan ve doktor. Psikiyatrist rolü oynamıyor ve iyi takip ediyor hastalarını. Ağır bir depresyondu yaşadığım ve iyileştirdi. İlaç tedavisi uygulandı aynı zamanda terapiyle çok şükür İyi oldum. hocamı herkese tavsiye ediyorum.

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney2016-01-16

  Yardımcı olabildiğime sevindim.

 • Rıdvan beyi karabukte hastanede çalıştığı dönemden tanimaktayim. herhangi bir aile hayatı olmayan duzensiz bir hayat yasiyan ve insani sekillerde hayatini devam ettiremeyen şizofren bir hastaya yardimiyla tanimaktayim.Kendisinin girişimleriyle su an o kisi düzenli ve güzel bir ortamda yaşamakta. Doktorunu unutmayan ve hala konusu açıldığında Rıdvan doktorum saolsun beni buraya gönderdim ben burada mutluyum diyen bir hastası bulunmakta METİN adına bende size teşekkürleri sunmak istedim.basarilarinizin devamı diler güzel bir hayatın sizlerle olması temenni ederim .(kis gulu bakim merkezi)

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney2016-01-16

  benim için büyük mutluluk, hala hastamızın iyi olması.

 • Rıdvan beyle karabük devlet hastanesinde tanışmıştık. Uzun uzun derdimi dinledi. Bana uygun tedavi hakkında konuştuk ve ilaç tedavisine başladık. Hayatım düzene girdi ve kaygılarım azaldı. İyi bir hekimdir.

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney2016-01-16

  Sağlığınıza kavuştuğunuz için mutluyum.

 • Uzun yillardir depresyon tedavisi goren bir insanim. Bugune kadar bircok doktorum oldu fakat Ridvan bey gerek ilac tedavisi gerek ilgi alaka olarak gittigim en iyi psikiyatrist idi.. Depresyondan onun sayesinde ciktim diyebilirim. Benim gibi daha nice hastalarin bilgisinden faydalanmasini diliyorum.. Tesekkur ederim.

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney2015-02-12

  Çok naziksiniz, teşekkür ederim.

 • 3 yıla yakın bir süreyi beraber geçirdiğim doktorum için ne desem az.Bu zamana kadar tek görebildiğim renk olan siyahı ,gökkuşağının tüm renkleri ile donattı.Her şeyden önce hayata karşı nasıl ayakta durmam gerektiğini öğretti.3yıl tedavi gördüm demek yerine yaşamayı öğrendiğim bir kursu bitirdim demek daha doğru olacaktır.Her şey için doktoruma teşekkürler.

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney2015-02-12

  Merhabalar, umarım her şey yolundadır.
  Çok naziksiniz