Yrd. Doç. Dr.

Rıdvan Üney

Psikiyatri

Online randevu alın ya da bizi ücretsiz arayın: 0 850 333... numarayı göster

Randevu al Son 30 gün içerisinde 589 profil ziyareti var

1994 senesinde İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olarak "tıp doktoru" mezunu olmuştur. 1994-2003 seneleri arasında Ordu ve Samsun’da Pratisyen Hekim olarak görev yapmıştır. ... daha fazla

Randevu al

Tarih seçip, randevunuzu aldıktan sonra size doğrulama e-maili göndereceğiz.

Hasta soruları (37)

 • Yaşadığımız sorunlar evliliğimizi bitirmek üzere!

  3 yıllık evliliğimizde sabrımın tükenmek olduğu ve eşimin cinsel korkuları (Vajinusmus) yanında kendi ailemi ve çevremi dışlaması, benim işime saygı göstermemesi ve küçük görmesi vb. aramızda özellikle aile ve cinsel konulardaki kopmamız bende oluşan güvensizlik yanında evliliği sonlandırma isteği ama… Daha fazla

  DOKTORUN CEVABI:

  Merhabalar. Bu sorunlar için psikiyatriste giderek çözüm aramak en doğru yol olacaktır.
  Geçmiş olsun

 • anksiyeteye bağlı mide bulantısı

  bende yıllardır süregelen bir psikolojik mide bulantısı sorunu var özellikle kolay terkedemeyeceğim ortamlarda midem aşırı bir şekilde bulanıyor ve kendimi dışarıya atmak istiyorum örneğin ösymnin yaptıgı sınavlarda bu durum tavan noktasına ulaşıyor dolmuşta veya kapalı ve terkedemeyeceğim ortamlarda… Daha fazla

  DOKTORUN CEVABI:

  Merhabalar, öncelikle sizi muayene etmeden birşey söylemek çok mümkün olmayacak. Ancak bu tedavi edilebilir bir durummuş gibi gözüküyor. Tabii ki iyi bir işbirliği ile.

Tüm cevapları kontrol et (37)

Soru sorun

Sorunuz (kişisel bilgileriniz hariç) profilde yayınlanacak.

Soru sorun

Hakkımda

Hakkımda

 • 1994 senesinde İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olarak "tıp doktoru" mezunu olmuştur. 1994-2003 seneleri arasında Ordu ve Samsun’da Pratisyen Hekim olarak görev yapmıştır.
  2009 senesinde Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Psikiyatri İhtisasını bitirdikten sonra, 5 sene boyunca Karabük ve Silivri Devlet Hastanelerinde Psikiyatri uzmanı olarak görev yaptı. Halen İstanbul Gelişim Üniversitesinde Psikoloji bölüm başkan yardımcısı olarak akademik yaşantısı devam etmektedir.

Mezun olunan okullar

 • İstanbul Bakırköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğt. - Psikiyatri,
 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, 1994

Bilinen diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Karabük Devlet Hastanesi, Psikiyatrist,
 • Silivri Devlet Hastanesi, Psikiyatri uzmanı,
 • İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi

Fotoğraflar

Hasta görüşleri

 • çok memnunum

  Daha önce gittiğimiz doktorlardan fayda göremediğimiz için Rıdvan Hocam'ı tercih ettik. İnternetten araştırdık hastalarının yaptığı yorumlardan dolayı tercih ettik. ilgisi olsun konuşması çok iyiydi. Konuşma terapisi sonrası çok iyi geldi. En son ilaç tedavisi uygulandı. İleriye dönük ümit verici konuşmalar da bulundu. Hastaya ilgi ve alakasından dolayı herkese tavsiye ederim.

 • çok memnunum

  Rıdvan Hocam hastasını dinliyor. Konuşması rahatlatıcı ve insanın konuştukca konuşası geliyor. Depresyon ve panikatak tedavisi için gitmiştim. Bir saat konuşuyor hastasıyla. Kendimi çok daha iyi hissediyorum. Yakınlarıma hep söylüyorum Hocamı. Daha önce başka doktorlara da gitmiştim ama çok fazla konuşmadan direkt abtidepresan yazarak gönderiyorlardı. Rıdvan Hocam öyle değil. Çözüm odaklı dinliyor hastasını. çok teşekkür ediyorum Hocama.

 • çok memnunum

  İnternetten okuduğum yorumlarından dolayı tercih ettim. Konusuna hakim ve uzman bir doktor. Tedavim güzel sonuçlandı. Tedavi sürecim boyunca detaylı olarak bilgilendirdi yönlendirdi.İnsan olarakda hekim olarakda çok kaliteli. Yakınlarıma tavsiye ediyorum.

 • çok memnunum

  Rıdvan Hocam Silivri Devlet hastanesinde görev yaparken çocuğumu götürüyordum. Ta o zamanlardan tanıyorum hocamı. İstanbulda da eşimi götürmeye başladım. Verdiği kararlar güzel koyduğu teşhisler yerinde. Çocuğum engelli olduğu için hem çocuğumu hemde bu durumdan doalyı eşimi götürüyordum psikolojilerinden dolayı. Süzel sonuçlar aldık. Ç,ok teşekkür ediyorum hocama.

  DOKTORUN CEVABI:

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney ( 16 Ocak 2016)

  Geçmiş olsun.

 • çok memnunum

  Psikiyatriste danışma ihtiyacım vardı. İnternetten okuduğum olumlu hasta yorumları beni teşvik etti ve Rıdvan Hocam'a gittim. Çok güleryüzlü bir hoca. Çok dikkatli dinledi. Rahatlıkla anlatabildim sıkıntımı. Rahatlatma özelliği var kesinlikle. Depresyon tedavisi için gitmiştim fakat biraz geç başladığım için tedavime yeni yeni görüyorum olumlu etkisini. Süt verdiğim bebeğim olduğu için 2 ay kullanmadım ilaçları ve yeni kullanmaya başladım. Etkisini görüyorum ve arkadaşlarımda soruyor hangi doktora gittiğimi. Tavsiye ediyorum tanıdıklarıma. çok teşekkür ediyorum Hocama.

 • çok memnunum

  Güvendiğim bir site olan Eniyihekim.com sitesinden buldum ve gittim. İşini para için yapmadığı belli oluyor. Dürüst bir insan ve doktor. Psikiyatrist rolü oynamıyor ve iyi takip ediyor hastalarını. Ağır bir depresyondu yaşadığım ve iyileştirdi. İlaç tedavisi uygulandı aynı zamanda terapiyle çok şükür İyi oldum. hocamı herkese tavsiye ediyorum.

  DOKTORUN CEVABI:

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney ( 16 Ocak 2016)

  Yardımcı olabildiğime sevindim.

 • çok memnunum

  Rıdvan beyi karabukte hastanede çalıştığı dönemden tanimaktayim. herhangi bir aile hayatı olmayan duzensiz bir hayat yasiyan ve insani sekillerde hayatini devam ettiremeyen şizofren bir hastaya yardimiyla tanimaktayim.Kendisinin girişimleriyle su an o kisi düzenli ve güzel bir ortamda yaşamakta. Doktorunu unutmayan ve hala konusu açıldığında Rıdvan doktorum saolsun beni buraya gönderdim ben burada mutluyum diyen bir hastası bulunmakta METİN adına bende size teşekkürleri sunmak istedim.basarilarinizin devamı diler güzel bir hayatın sizlerle olması temenni ederim .(kis gulu bakim merkezi)

  DOKTORUN CEVABI:

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney ( 16 Ocak 2016)

  benim için büyük mutluluk, hala hastamızın iyi olması.

 • memnunum

  Rıdvan beyle karabük devlet hastanesinde tanışmıştık. Uzun uzun derdimi dinledi. Bana uygun tedavi hakkında konuştuk ve ilaç tedavisine başladık. Hayatım düzene girdi ve kaygılarım azaldı. İyi bir hekimdir.

  DOKTORUN CEVABI:

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney ( 16 Ocak 2016)

  Sağlığınıza kavuştuğunuz için mutluyum.

 • çok memnunum

  Uzun yillardir depresyon tedavisi goren bir insanim. Bugune kadar bircok doktorum oldu fakat Ridvan bey gerek ilac tedavisi gerek ilgi alaka olarak gittigim en iyi psikiyatrist idi.. Depresyondan onun sayesinde ciktim diyebilirim. Benim gibi daha nice hastalarin bilgisinden faydalanmasini diliyorum.. Tesekkur ederim.

  DOKTORUN CEVABI:

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney ( 12 Şubat 2015)

  Çok naziksiniz, teşekkür ederim.

 • çok memnunum

  3 yıla yakın bir süreyi beraber geçirdiğim doktorum için ne desem az.Bu zamana kadar tek görebildiğim renk olan siyahı ,gökkuşağının tüm renkleri ile donattı.Her şeyden önce hayata karşı nasıl ayakta durmam gerektiğini öğretti.3yıl tedavi gördüm demek yerine yaşamayı öğrendiğim bir kursu bitirdim demek daha doğru olacaktır.Her şey için doktoruma teşekkürler.

  DOKTORUN CEVABI:

  Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney ( 12 Şubat 2015)

  Merhabalar, umarım her şey yolundadır. Çok naziksiniz