Yrd. Doç. Dr.

Serdar Alparslan

Çocuk psikiyatrisi, Psikiyatri, Pedagoji

Online randevu alın ya da bizi ücretsiz arayın: 0 850 333... numarayı göster

Randevu al Son 30 gün içerisinde 332 profil ziyareti var

Yrd. Doç. Dr. Serdar Alparslan; Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde bir çok makalesi yayınlanmıştır. Koruyucu ruh sağlığı ile ilgili bir çok projede aktif görev alan Alparsla... daha fazla

Randevu al

Tarih seçip, randevunuzu aldıktan sonra size doğrulama e-maili göndereceğiz.

Hasta soruları (11)

 • Disleksi olabilir mi? Ne yapmalıyız.

  Merhaba Serdar bey 6 yaşında kızım var. Bu sene ilkokula başladı. Alfabeyi seslerle öğreniyorlar bugüne kadar 16 harf öğrendiler. Fakat kızım sürekli harfleri unutuyor veya karıştırıyor. Aynı sorunu ana sınıfında rakamlarda da yaşadık şuan parmaklarını sararak rakamın yazılışını kafasında resimleyip… Daha fazla

  DOKTORUN CEVABI:

  Çocuğunuzda bir öğrenme bozukluğu olabilir. Ama endişelenmeyin düzelebilecek birşey. Bununla ilgili bir muayene olup testler yapılsa iyi olur.

 • Aynı şeyleri düşünmekten Nasıl kurtulurum

  İki sene önce eşimin ablasıyla çok şiddetli kavgamız oldu.sorun bana her zaman yalan söylemesiydi bir gün bende karşısına çıkıp aslında salak olmadıgımı ve herşeyin farkında oldugumu ispatlamak istedim neden böyle yaptıgını sordum ama herşey dahada kötü oldu inkar üstüne inkar yalan üstüne yalan oldu… Daha fazla

  DOKTORUN CEVABI:

  Bu durumu bir nevi takıntı yapmışsınız. Buda hayatınızı etkiliyor. Birde devamlı görüştüğünüz birisi olduğu için sıkıntı artıyor. BU durumda tedavi gerekebilir. Bir doktora başvursanız iyi olur.

Tüm cevapları kontrol et (11)

Soru sorun

Sorunuz (kişisel bilgileriniz hariç) profilde yayınlanacak.

Soru sorun

Hakkımda

Hakkımda

 • Yrd. Doç. Dr. Serdar Alparslan; Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde bir çok makalesi yayınlanmıştır. Koruyucu ruh sağlığı ile ilgili bir çok projede aktif görev alan Alparslan; eğitici ve yönetmen olarak paneller ve çalışma toplantıları düzenlemiştir.
  Çalışmalarına Kasım 2014'den itibaren kurucusu olduğu "Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi" inde devam etmekte olan Yrd. Doç. Dr. Serdar Alparslan; Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Derneği aktif üyesidir.

Mezun olunan okullar

 • Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1995
 • Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Uzmanlık, 2000
 • Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, Öğretim Üyesi, 2005

Deneyimler

 • Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi, 2007 - 2014
 • Üsküdar Üniversitesi Etiler Polikliniği, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Uzmanı

Hastalıklar

daha fazla

Fotoğraflar

Hasta görüşleri

 • çok memnunum

  Bir çocuk gelişim uzmanının çocuğum ile ilgili yanlış teşhisi dolayısı ile tanıştık. Şükür ki yavrum çok sağlıklıymış; kendisine ilgi ve alakasından ötürü çok teşekkür ediyorum. Maalesef ülkemizde çocuk gelişim uzmanları psikiyatrlardan bağımsız çalışıyorlar. annelerin zaaflarından yararlanabilmek için sizi inandırmaya çalışıyorlar. dikkatli olalım. Serdar Bey'e tekrar tekrar teşekkür ediyor ve kendisini tavsiye ediyorum.