Yrd. Doç. Dr.

Serdar Alparslan

Çocuk psikiyatrisi, Psikiyatri, Pedagoji

Pen-iconCreated with Sketch. Soru sorun Calendar-iconCreated with Sketch. Randevu takvimini isteyin

Yrd. Doç. Dr. Serdar Alparslan; Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde bir çok makalesi yayınlanmıştır. Koruyucu ruh sağlığı ile ilgili bir çok projede aktif görev alan Alparsla... daha fazla

 • Kardeşim 8 yasında ve çoğu davranışı erkek gibi erkeklere özendiğini düşünüyorum ve bunu kendide dile getiriyor bizden çekinsede başkalarının yanında erkek gibi olucam büyüyünce diyor nasıl bir yol izleyebiliriz

  VERILEN YANIT:

  Bunu araştırılması lazım. Evdeki rol modeller önemli. Bir travması var mı evde davranış şekilleri önemli. Bir danışmana gitmenizi öneririm. Daha kolay yardımcı olacaktır.

 • 14 yaşındaki kızımız insanların yemek yeme, çiğneme, ağız şapırtısı, geğirme, esneme, burun çekme, hapşırma, öksürük vb. seslere aşırı duyarlı, kulaklarını tıkıyor, hatta bazen çıldıracakmışım gibi oluyor diyor. Biz yeni öğrendik, ama uzun zamandır varmış. Elbette bu durum okuldaki başarısını ve arkadaşları,… Daha fazla

  VERILEN YANIT:

  Genelde bu özellikler kaygı şeklinde değerlendirilebilir. Hatta biraz takıntı olabilir. Bir yardım almasında fayda var. Görüşmelerle tam net tanı konulur.

Adresler

Benzer Doktorlar, Uzmanlar

Hakkımda

about-me-iconCreated with Sketch. Hakkımda

 • Yrd. Doç. Dr. Serdar Alparslan; Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde bir çok makalesi yayınlanmıştır. Koruyucu ruh sağlığı ile ilgili bir çok projede aktif görev alan Alparslan; eğitici ve yönetmen olarak paneller ve çalışma toplantıları düzenlemiştir.
  Çalışmalarına Kasım 2014'den itibaren kurucusu olduğu "Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi" inde devam etmekte olan Yrd. Doç. Dr. Serdar Alparslan; Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Derneği aktif üyesidir.

Hastalıklar

daha fazla

Hasta, Danışan Görüşleri

Görüşünüzü paylaşın

Genel skor
1 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Bir çocuk gelişim uzmanının çocuğum ile ilgili yanlış teşhisi dolayısı ile tanıştık. Şükür ki yavrum çok sağlıklıymış; kendisine ilgi ve alakasından ötürü çok teşekkür ediyorum. Maalesef ülkemizde çocuk gelişim uzmanları psikiyatrlardan bağımsız çalışıyorlar. annelerin zaaflarından yararlanabilmek için sizi inandırmaya çalışıyorlar. dikkatli olalım. Serdar Bey'e tekrar tekrar teşekkür ediyor ve kendisini tavsiye ediyorum.