Adres

İskenderpaşa Mah. Horhor Cad. No: 4, Fatih
Medical Park Fatih Hastanesi (harita)

Bu adres online randevuya açık değil

Takvim talep edin
Kabul edilen yaş grubu: yetişkin
Nakit
0850 333.....

Bel Fıtığı Ameliyatı

Boyun Fıtığı Ameliyatı

Hidrosefali Şant Uygulaması +2 daha fazla

Kraniosinostoz Ameliyatları

​Trigeminal Nevralji​ Ameliyatı

Özgeçmiş

Hakkımda

Prof. Dr. Kaya Kılıç, Medical Park Fatih Hastanesi'nde hizmet vermektedir. Nöroşirürji dışında, Nöro-anatomi ve Nöro-radyoloji sertifikaları da vardı...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Trigeminal Nevralji
 • Spina Bifida
 • Boyun Fıtığı
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • NANCY ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ / FRANSA - BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ UZMANLIĞI, 1982 - 1989
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ
 • SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ

Fotoğraflar


Bilinen diller

Fransızca, İngilizce

Hizmetler

Bel Fıtığı Ameliyatı


İskenderpaşa Mah. Horhor Cad. No: 4, Fatih

Medical Park Fatih Hastanesi


Boyun Fıtığı Ameliyatı


İskenderpaşa Mah. Horhor Cad. No: 4, Fatih

Medical Park Fatih Hastanesi


Hidrosefali Şant Uygulaması


İskenderpaşa Mah. Horhor Cad. No: 4, Fatih

Medical Park Fatih Hastanesi


Kraniosinostoz Ameliyatları


İskenderpaşa Mah. Horhor Cad. No: 4, Fatih

Medical Park Fatih Hastanesi


​Trigeminal Nevralji​ Ameliyatı


İskenderpaşa Mah. Horhor Cad. No: 4, Fatih

Medical Park Fatih Hastanesi

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
105 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
I
Konum: Medical Park Fatih Hastanesi Trigeminal nevralji

20 Temmuzda başlayan ve 1 ay içinde sıklığı süresi ve derecesi gittikçe artan yüz ağrılarımın dişçi,kbb ve ağız ve çene cerrahisinde uzmanlaşmış bir diş hekimine başvurum sonrasında farklı bir hastalık olduğunu düşünerek internette araştırmam sonucu kendi çabalarımla trigeminal nevralji olduğunu anlamam ile Kaya Bey 'in adına ulaştım.Ne yazık ki bu hastalık ile ilgili bir doktor yönlendirmesi ile değil kendi kendime tanı koymuştum.Şanslıydım çünkü öğrendim ki bu hastalıkla tanısı bile konulmadan yıllarca yaşamak zorunda kalan insanlar varmış.Randevu alarak kendisi ile görüştüm belki de 1 saat beni hem dinledi hem de hastalığın nedeninin zannedildiği gibi bilinmediğinin doğru olmadığını ve bu hastalığın bir çaresi olduğunu izah ederek ilaçlarımı düzenledi.Aldığım ilaçlarla ataklarım,ağrılarım geçti.ilaçlarımı düzenli almaya devam ediyorum ve ne zaman kendisini arasam bana geri dönüp sorularıma detaylı bir şekilde yanıt veriyor.Kaya Bey e herşeyden önce sağduyulu ve hümanist yaklaşımı için ve bu hastalık için toplumsal bilinç oluşturmaya yönelik çabaları için çok teşekkür ederim.Gerçek bir hekimin nasıl olması gerektiğine dair kendisi bütün doktorların örnek alması gereken bir insan.Başarılarınız daim olsun hocam.


F

Yaklaşık 10 yıl önce başlayan nevralji hastalığımı ilaç tedavisiyle baskılamıştık, ara ara nüksetmesine rağmen en son 4 ay önce kullandığım rutin ilaçlarım hastalığa cevap vermez hale geldiğinde yeni bir dr arayışına girdik ve internetteki yorumlara istinaden Kaya hocadan randevu aldık, işinde başarılı olmasının yanı sıra hastasına değer veren, en ufak ayrıntıyı bile bıkmadan anlatan, her soruya cevap veren ve hastasını rahatlatan çok müstesna bir insan. Kendisinin önerdiği ilaçlarla tekrar hastalığı baskılayabilmiştik ancak yaklaşık 3 hafta önce ani bir atakla hastalık tekrar başladığında dayanılmaz ağrılarım sırasında istanbul dışında olmama rağmen her aradığımda bana geri dönüp ne yapmam gerektiği konusunda ayrıntılı bilgi verip yakından takip etti, ve en son artık hastalığım son evresine geldiği için ilaçlara cevap vermediği noktada ameliyat kararı aldı ve bu kadar kritik bir ameliyatı Kaya hocamın bilgisine ve tecrübesine inandığım için hemen olsun istedim, zaten ameliyat sonrası ne kadar doğru bir karar verdiğimi de anladım, o illet hastalıktan kurtarıp, beni bu kadar zor bir ameliyatla sorunsuz bir şekilde sağlığıma kavuşturduğu için ona minnettarım.


O

Uzun süredir kalçam ve bacağımdaki kıvrandırıcı ağrı nedeniyle 6 farklı konusunda uzman doktoru ziyaret etmiştim. Hepsi de ağrılarımdan kurtulabilmem için doğrudan ameliyat önermişti. MR'da gözüktüğü kadarıyla ciddi seviyede büyük bir fıtığım var. Doktor takvimi sitesindeki olumlu yorumlar üzerine 10 Haziran'da Kaya Bey'e de muayene oldum. Kaya Bey muayene sırasında sorduğum tüm sorulara içtenlikle cevap verdi. Ameliyat kararlaştırmıştık, fakat ameliyata kadar bana bir reçete yazdı ve her bir ilacı nasıl kullanacağımı detaylarıyla açıkladı. Dediklerini eksiksiz yaptım ve 6 gün içerisinde çok ciddi bir iyileşme yaşadım. 15 Haziran'da beni kendisi telefonla aradı ve durumumu sordu. Hayatımda ilk defa muayene olduğum bir doktor tarafından arandım. Rahatsızlığım tedaviye cevap verdiği için ameliyat kararımı şimdilik erteledim. Kaya Bey de beni bu konuda destekledi. Kaya Bey konusunda uzman bir doktor. Gerek hastaya pozitif yaklaşımı, gerekse egosuz olması ve konusunda uzmanlığı beni çok etkiledi. Kaya Bey'i herkese kesinlikle tavsiye ederim.


A
Konum: Medical Park Fatih Hastanesi Hidrosefali Şant Uygulaması

Bebeğimiz doğmadan birkaç gün önce kadın doğum doktorumuz bebeğin beyninde bir sıvı kitlesi gördüğünü, önemsiz olabileceğini ama yine de doğunca ultrason çekilmesinin iyi olacağını söyledi. Doğduğu gün ultrason çektirdik, hidrosefali olabileceğini fakat 1 ay bekleyip sıvı artışının olup olmamasına göre karar vermenin daha doğru olacağını söylediler. 1 aylıkken tekrar ultrason çektirdik sıvının çok arttığını, hidrosefali teşhisinin kesin olduğunu söylediler. Bunun üzerine biz de iyi bir beyin cerrahı arayışına girdik. Bu amaçla birkaç beyin cerrahından randevu alıp ultrason, tomografi, mr sonuçlarımızı gösterdik. Bu sonuçları görüp "Bu bebek hidrosefali değil, sadece kistik yapı, ameliyat olmasına gerek yok, biraz daha bekleyin." diyen bir doktor da oldu, zaten karışık olan aklımız iyice karıştı. Fakat Kaya Hoca'nın bebeğimizi muayene etmesinden sonra kendisinin bizim için doğru hekim olduğuna o anda karar verdik. Kendisi son derece dikkatli, titiz, hastasını veya hasta yakınlarını sabırla dinleyen ve bilgilendiren, alçakgönüllü, çok kıymetli bir insan ve hekim. Yaklaşık 1 saatlik muayeneden sonra oğlumuza derhal şant takılması gerektiğini söyledi. Mümkün olan en yakın tarihe randevu verdi ve ameliyatımızı başarıyla gerçekleştirdi. Şant ameliyatlarının pek çok komplikasyonu bulunmasına rağmen çok şükür biz bunların hiçbirini yaşamadık ve şifa ile taburcu olduk. Rabbim kimsenin bebeğine bu hastalığı vermesin, gerçekten çok yıpratıcı bir süreç. Lâkin başına gelen anne babalar olursa önce Allah'a sonra Kaya Hoca'ya güvenip çocuklarını gönül rahatlığı ile hocamıza emanet etsinler. Hem karar verme ve uygulama aşamasında hem de hastaya yaklaşımı açısından harika bir hekim. Allah hocamıza sağlıklı ve uzun ömürler versin, zira ülkemizin onun gibi işini lâyıkıyla yapan iyi hekimlere ve bulunduğu konuma rağmen böylesine mütevazı kalabilen iyi kalpli insanlara çok ihtiyacı var.


Konum: Medical Park Fatih Hastanesi

Annemin omiriğinde ki kitlenin çok riskli olduğunu ve ameliyat olmazsa felç olacağını söylendiğinde ne yapacağımızı bilemedik. Ta ki Kaya bey hakkında ki yorumları okuyana kadar. Kendisine hemen ulaştık. Annemi 1 saat gibi bir muayeneden sonra ameliyat kararı verildi ama %60 felç riski var dedi. Biz önce Allaha sonra Kaya beye teslim olduk. Annem 6 saat süren ameliyat sonrası sapa sağlam çıktı. Böyle bir konumda olup bu kadar mütevazi bu kadar insan odaklı bir doktor ki anlatamam. 2 yıl sonra arkadaşımı götürdüm beni tanıdı ve aynen şöyle dedi annen tahmininde de çok zor bir ameliyat geçirdi dedi ki anlayın o kadar işini iyi yapn biri. Kendisine bir ömür boyu minnettar kalacağım. İyi ki böyle insanlar var. Allahım onu korusun.


Konum: Medical Park Fatih Hastanesi TRİGİMİNAL NEVRALJİ

Babam 9 yıldır TRİGİMİNAL NEVRALJİ hastası. Hocamızla tanışana kadar botoks tedavisi ile ağrılarını dindirmeye çalıştık ancak en son yapılan iğne hiçbir şekilde ağrılarını dindirmedi. Tam bir hafta boyunca yemek yiyemedi konuşamadi her gün serum ile beslemeye çalıştık. Baktık böyle olacak gibi değil Bir umut ile Rize'den kalkıp İstanbul'a gittik bir kaç beyin cerrahisi ile görüştük ve hepsi bu hastalar ameliyat ile kurtarılabilir ancak babanızın damarı büyük ve genişleme yaptığı için ameliyat riskinin yüksek olduğu ve kendilerinin yapamayacağını söyleyerek bizi geçiştirdiler. En son internetten Kaya hocamızın açıklamalarını dinledim ve babamı Kaya Hocanın yanına götürdüm babam yazı yazarak kendini ifade etmeye çalıştı. Kaya Hocamızın bize ameliyatı kendisinin yapabileceğini ancak ilk önce ilaç tedavisi uygulayacağını eğer ilaç ile gecmezse ameliyat yapacağını söyledi ve ilaç tedavisine başladık. Bugün tedaviye başladığımızın 3. günü olmasına rağmen babamın yüz ağrıları dindi. Artık istediği gibi yemek yiyebiliyor ve konuşabiliyor. İlerleyen zamanlarda yine bilgi veririm. Kaya hocamıza çok ama çok teşekkür ederiz.


Annemin yaklaşık son 5 aydır yaşadığı ağrı, teşhis tedavi ve çözümsüzlük sürecinde tam bir çıkmaza girmişken tanıştık Kaya bey ile. Gittiğimizde annemin sol ayak parmaklarında his kaybı başlamıştı ve hayat kalitesini çok düşüren çok şiddetli ağrısı vardı. O zamana kadar gördüğü tedavinin hiçbir faydası olmamıştı. Kaya bey ilk muayene sırasında hastalığı, sebeplerini, istirahat/ilaç-fizik tedavi-ameliyat olmak üzere 3'lü tedavinin detaylarını aktardı. İkinci muayenede ilk aşama tedavilerin faydalı olmadığını görünce ameliyat kararı verdi. Ameliyattan çok korkmasına rağmen annem Kaya beye güvendi ve ameliyatı kabul etti. Ameliyat öncesinde ve sonrasında Kaya bey defalarca odaya gelerek gelişmeler hakkında bilgi verdi ve hastaneden çıkana kadar yakınen ilgilendi. En önemlisi de ameliyat boyunca hemşirelerle haber yollayarak hastanın durumu hakkında bizleri bilgilendirdi. Sayesinde süreci çok rahat atlattık. Ameliyat için Kaya beyi tercih etmek hem bir şans hem de çok doğru bir karar oldu bizim için. Profesyonelliği, pozitif yaklaşımı ve ilgisi için ayrıca kendisine teşekkür ederim.


Konum: Medical Park Fatih Hastanesi Bel Fıtığı Ameliyatı

2018 Mart ayında bacağımda başlayan ağrı kalcamdan ayak parmağıma kadar vurdu.oturamıyor yuruyemiyordum. Birlaç doktora gittim. Omuruma iğne yapıldı, çözüm olmadı. Çok sevdiğim dünürüm Ayşe hanım tavsiyesi ile dr Kaya Kılıç Bey’e gittim. 15 günlük tedaviden sonra ameliyata karar verdi. 13.7.2018 de ameliyat oldum. Şimdi çok iyiyim. Her gün yarın saat yürüyüş yapıyorum. Ameliyat öncesi ağrılarından eser kalmadı. Hastane personeline ve Dr Kaya Kılıç Bey’e sonsunsuz teşekkürler ederim.


Konum: Medical Park Fatih Hastanesi Sakral gamze

3,5 aylık kızımın sakral gamzesi vardı. Bir doktor hemen ameliyat olması gerektiğini aksi taktirde belirli risklerin olduğunu bize aktarınca arastırma gereği duyduk ve Kaya bey’i bulduk. Kaya bey bize sanki öğrencisine ders anlatır gibi durumu anlattı ve asla ameliyata gerek olmadığını hatta hiç bir problemım oluşmayacağını aktardı. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkur ederiz. Bu durumlarda lütfen yorum almaya çalısın. Teşekkurler


A
Konum: Medical Park Fatih Hastanesi ​Trigeminal Nevralji​ Ameliyatı

Öncelikle Allah razı olsun doktorumuz prof. Dr. Kaya Kılıç beyden, hasta olan eşim yaklaşık 5 yıldır trigeminal nevralji hastasıydı. Kime hangi doktora gittiysek ''ilaçlarını kullanacak ve bu hastalığı ömür boyu çekecek'' yanıtını aldık. Yapılacak bu ameliyat sonucunun büyük risklere yol açacağını söylediği için hastayı kaderine terk ettik. Fakat yaklaşık 20 gün önce doktor Kaya Kılıç beyin ismine ulaştık ve randevu oluşturduk. Bu hastalıkta, ilaçla tedavinin sonunda olduğumuzu anladık. Hocamızla birlikte ameliyata karar verdik. Artık her hastalığın bir riski var, ne olacaksa olsun dedik ve önce yüce Allah'a sonra doktorumuz Kaya beye güvendik ve ameliyatımızı olduk. Günde 7 tane ilaç kullanan hastamız, ameliyat olalı 12. Gün oldu ve sadece dikişlerden başka ağrımız yok. Diğer doktorların verdiği ağır ilaçlar yüzünden eşim bağımlı hale gelmişti. Şimdi ilaçlarını yavaş yavaş azaltarak bırakmayı hedefliyoruz. Beyin cerrahi prof. Dr. Kaya Kılıç bey iyiki sizin gibi insanlar var. Size teşekkür ederiz. Allah annenizden, babanızdan, bugüne getirenden allah razı olsun. Elinize emeğinize sağlık.
Azmi Yakan


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Prof. Dr. Kaya Kılıç, Medical Park Fatih Hastanesi'nde hizmet vermektedir. Nöroşirürji dışında, Nöro-anatomi ve Nöro-radyoloji sertifikaları da vardı...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Trigeminal Nevralji
 • Spina Bifida
 • Boyun Fıtığı
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • NANCY ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ / FRANSA - BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ UZMANLIĞI, 1982 - 1989
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ
 • SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ

Deneyimler

 • NANCY Ü. TIP FAKÜLTESİ / FRANSA, ASİSTAN / KLİNİK ŞEF Y. - UZMANLIK ve 2 DOKTORA (NÖRORADYOLOJİ, NÖROANATOMİ),
 • Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 20 yıl, Beyin Cerrahı ve Başhekim Yardımcısı olarak
 • Samatya, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2 yıl, Beyin Cerrahisi Klinik Şefi olarak

Fotoğraflar


Bilinen diller

Fransızca, İngilizce

Diğer içerikler

Makaleler (1)

Röportaj